Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Készülékdoktor

Moderátor: fülelek

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Kedves Fülelek!
 
Cseréltem biztit a Marantz CD56 nos-os lejátszómban, AHP rézre. Részletezőbbnek tűnik a hang egyértelműen, pár óra hallgatás után...
 
Olvastam egy hozzászólásodban ezt:
 
"Van más megoldás is, kicsit macerásabb, de sokkal olcsóbb, és kellően hatásos. Csak pákával, vagy pákász ismerőssel rendelkezők tudják megcsinálni, ugyanis a biztosítékkal párhuzamosan kell forrasztani egy kondenzátort. Hogy milyet? Ez attól függ, mitől lóg  0,1 uF és 1uF közötti értéket kell kipróbálni, MKP (fémezett polipropilén fólia) kondenzátorral (pl.Wima MKP4, MKP10)400VDC, vagy nagyobb feszültség tűrésűvel."
 
Esetleg ezt megcsinálva tényleg tovább javíthatok még a dolgon (így is nagyon tetszik, csak kísérletezgetek)?
E lejátszó esetében melyik értékűt javasolnád?
Alces-t is használok, nem tudom ez számít-e valamit ezen esetben...
 
Előre is köszi!

Vendég

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Vendég »



:-) Köszönöm!
 
Gondoltam azért tanulhatok valamit, elleshetek egy-két fogást! De... nem gond! Irány a szerviz!

 
Üdv, szaktanács, ha elakadnánk bármilyen gép kezelésénél:
"Nem tudom mit csináljak vele" monológ megoldására kifejlesztve:
 
1. Kb.egy méterre megállsz tőle
2. Rákoncentrálsz, mereven figyeled, amíg úgy nem érzed, hogy uralkodsz felette
3. Akkor hangosan rákiabálsz: MÚÚÚKKOOGGGYYYYYYYYYY!!!!!!!
4. Ha ez sem használ, akkor odalépsz
5. Földhöz vágod jó erősen
6. Aztán pedig ugrálsz rajta egy kicsit, de persze kalapáccsal is szétverheted...

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: kasumi »


Ha csak 4 hónapos, irány a garanciális szerviz!
:-) Köszönöm!
 
Gondoltam azért tanulhatok valamit, elleshetek egy-két fogást! De... nem gond! Irány a szerviz!
Újratervezés

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha csak 4 hónapos, irány a garanciális szerviz!

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv.!

Reméltem, hogy soha nem kell majd orvoshoz fordulnom, de ma eljött az ideje. A páciens egy Cambridge Audio Azur 740C CD-lejátszó.
Életkora: 4 hónap
Tünetei: lejátszás közben, változó lejátszási idő elteltével egy-egy másodperces elnémulás/megállás/ugrás; olyan, mintha "elvesztené a fonalat" és próbálná újra megtalálni. Ez sikerül is neki, de később a hiba újra előfordul, néha akár 1 percen belül is. Több CD-vel is beadja a hibát.

Ötlet, javaslat?
Újratervezés

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kissé visszafogottabb ,és főleg tisztább magasak, artikuláltabb középsáv, életszerűbb megszólalás -ennyit dióhéjban...

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Catman »



Meg tudjuk javítani és tuningolni is érdemes, mert nem rossz kapcsolás.
Hívd István kollegánkat (06705040461)

 
Koszi, ha otthon leszek, felhivom.
 
Egyebkent a tuning utan hogyan valtozna az erosito hangja?
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Meg tudjuk javítani és tuningolni is érdemes, mert nem rossz kapcsolás.
Hívd István kollegánkat (06705040461)

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Catman »


Szia Fulelek,
 
Van egy HK970LE erositom, ami azt csinalja, hogy az "A" csatlakozojara kotve a hangfalakat neha az egyik oldal elhallgat, majd kis ido mulva megint szol. Egyszer elvittem mar valakihez (sajnos mar nem emlekszem ki volt, valaki innen a forumrol), de akkor nem talalt semmit... Azota a "B" csatlakozokrol hallgatom, igy tokeletesen mukodik, viszont zavar, hogy igy "nem tudom" aramtalanitani, mert minden bekapcsolas utan at kell allitani "A"-rol "B"-re (felesegnek ez mar bonyolult )
 
A kerdesem az lenne, hogy meg tudnad-e nezni, mi lehet a baja? Illetve felmerult bennem a kerdes, hogy lehet-e, illetve erdemes-e ezt az erositot tuningolni?
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
Goblin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013.02.21., csüt. 21:32
Értékelés: 84

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Goblin »


Elnézést az offért, csak a fejemben tomboló sötétséget szeretném kicsit leplezni, tompítani
a megtévesztő cikk, nem nyugodtam amíg meg nem találtam a cikket, pedig már kezdtem azt hinni, hogy még csak emlékezni is rosszul emlékszem
 
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q= ... bfa7Ce4mog
 
Mindenesetre a tanulság, hogy az ember ne higyjen a médiának, legyen az akár milyen és nézze meg a használati útmutatót. Jó lecke volt köszönöm

Avatar
Goblin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013.02.21., csüt. 21:32
Értékelés: 84

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Goblin »




Ha figyelmesen elolvasod az Arcam specifikációját, nem is kell tudnia a 192kHz mintavételt, csak a 44,1 48 és 96 kHz-eset.
Előfordulhatott, hogy amikor azt hitted, hogy 192khz-es anyagot kitűnően játszik le, akkor csak 96khz-et adott ki a pc.
Megfelelő nagyságú de nem támogatott szabványú digitális jel nem tud elrontani semmit, ez biztos.
http://www.arcam.co....350e_manual.pdf 37. oldal.

Köszönöm!
Most igazából meg is nyugodtam meg nem is. Az adatot annak idején egy magyar cikkben láttam, eszembe sem jutott utána ellenőrizni ezért így is kezdtem Neki a probalgatasoknak. Azonban ha innen nézem, egy ideig ugyan azon a beállítások jól viselkedett szépen szólt, majd ez megváltozott. Itt persze nagy kérdőjel a számítógép es a Windows. Egy ilyen ujra indulás után maga a rendszer hol es mit piszkálhatott bele soha nem tudom meg. Vajon a rendszer változott, vagy csakugyan az erősítőben valami? Tekintve viszont, hogy most azt a mintavételezest kapja, amit tud az erősítő, es szépen is szerepel rajta egyenlőre örülök, es nem piszkalom.
 
Köszönöm a gyors választ, mégha ennyire egyszerű is volt. Az ember gyakran nem latja a fától az erdot

Avatar
ruczek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.10.23., kedd 23:21
Értékelés: 61

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: ruczek »



Nincs mese, ezt meg kell vizsgálni, valószínűleg az analóg áramkörök és/vagy tápja környékén van a kutya elásva.
Hívd napközben István kollegánkat a 06705040461 számon.

 
Köszönöm a választ, keresni fogom. 
 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Szia,
 
CA 640c v2 játszó vonal kimenetén nem jut el hang az erôsítôig,
a digitális kimenetek tökéletesen mûködnek. Mindez egy áramszünet után.
Ennek nem biztos, hogy köze van a dolgokhoz, mindenesetre elôtte tökéletesen mûködött.
 
Köszönöm, ha van ötlet.
 
Üdv
 
Rudi

 
Én kintről vettem egy Akai CD-79-et, hasonló baja van, de jön hang az analógból, csak iszonyatosan torz...
A digitális rész több, mint tökéletes.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nincs mese, ezt meg kell vizsgálni, valószínűleg az analóg áramkörök és/vagy tápja környékén van a kutya elásva.
Hívd napközben István kollegánkat a 06705040461 számon.

Avatar
ruczek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.10.23., kedd 23:21
Értékelés: 61

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: ruczek »


Szia,
 
CA 640c v2 játszó vonal kimenetén nem jut el hang az erôsítôig,
a digitális kimenetek tökéletesen mûködnek. Mindez egy áramszünet után.
Ennek nem biztos, hogy köze van a dolgokhoz, mindenesetre elôtte tökéletesen mûködött.
 
Köszönöm, ha van ötlet.
 
Üdv
 
Rudi

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Pedig az olvasófej lesz a probléma forrása -sajnos, semmi sem tart örökké, bár a Pio hanyatt mechanikái elég sokáig húzzák.
 

Avatar
koviati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.07., szomb. 20:00
Értékelés: 49

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: koviati »


Üdv.
Cd lejátszó ügyben kérnék segítséget, ha lehet.
Az egyik ismerősömnek van egy hanyatt mechanikás Pioneer PDS-503 lejátszója.
Mostanában elég érdekesen viselkedik.
Ha elkezdi lejátszani a lemezt az elejétől, sorba a számokat, akkor sokszor akad, ugrik a lejátszás, főleg a másolt lemezeknél, aztán egy idő után kikapcsol. Állítólag ebben van valami védelem, ami több ugrás esetén kikapcsolja a lejátszást.
Gondolná az ember, hogy sima fej probléma lehet, de aztán jönnek az érdekességek. Ha véletlen lejátszásra kapcsolja a gépet, vagy pedig konkrétan beüti, hogy hányadik számot akarja lejátszani, akkor az ugrálás nem jelentkezik.
Tegnap meg már olyat is csinált, hogy ugrálás nélkül is kikapcsolta a lejátszást.
Mi lehet a hiba forrása? Talán tényleg a fej rendetlenkedik? Sajnos kb. 20 ezer ft-ba kerül hozzá egy fej, aminek a cseréje meggondolandó, főleg, ha nem az a hiba.
 
Köszi előre is.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha figyelmesen elolvasod az Arcam specifikációját, nem is kell tudnia a 192kHz mintavételt, csak a 44,1 48 és 96 kHz-eset.

Előfordulhatott, hogy amikor azt hitted, hogy 192khz-es anyagot kitűnően játszik le, akkor csak 96khz-et adott ki a pc.

Megfelelő nagyságú de nem támogatott szabványú digitális jel nem tud elrontani semmit,  ez biztos.

http://www.arcam.co....350e_manual.pdf 37. oldal.

Avatar
Goblin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013.02.21., csüt. 21:32
Értékelés: 84

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Goblin »


Szia!
 
Vettem egy Arcam 350 házimozis erősítőt, tekintve, hogy nem tud HD hangot keverni, ezt a számítógépen próbáltam megoldani, a baj, hogy ez a pcnek sem sikerült teljes egészében és az egyik tesztelés alatt, a film elkezdett akadozni, majd a gép újra indult. Mintavételezlés amit használtam a 192/24 volt. Azóta az erősítő ezen a mintavételezésen recseg nem megfelelően szól. 
 
Van valami tipped, esetleg megoldásod a problémára? Lehetséges, hogy a beépített DACnak csak az a része szállt el, ami ezt a mintavételezést "kezeli" bocsánat a pontatlan kifejezésekért, de "én csak vezetem, hogy mitől megy nem tudom" 96/24 viszont elvileg hibátlanul működik.
 
Köszönöm a segítségedet előre is.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ezen topikot a különféle problémákkal küszködő készülékeknek szenteljük, írjon bátran, akinek akármilyen szempontból nem működik úgy bármelyik audio/video cucca, ahogy illene.
Gyorstippek, javaslatok, javítási ajánlatok.
 
"Ami el tud romlani, az el is romlik"

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”