Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Készülékdoktor

Moderátor: fülelek

Avatar
PrinceHerceg
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.04.14., hétf. 15:01
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Veresegyház

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: PrinceHerceg »


Sziasztok Mindenki! 
 
Nagyon halkan kérdezem, hogy tud-e valaki segíteni nekem egy pórul járt SB X-Fi HD USB-s külső hangkártya javításában, vagy esetlegesen olyan hely, vagy konkrét szaki ajánlásában, aki érti is a dolgát és nem vagyonokért javít, de akár díjtalan bevizsgálást is nyújt, mint opció!
 
A lényeg, hogy tegnap óta nem akar szólni a nyavalyás, pedig csak egy új Y jack-RCA kábelt kapott, de most semelyik kimenetén sem hajlandó értelmezhető hangot kiadni magából, csak ha 100% körüli értékre tekerem, de akkor is rettenet torz, kásás katyvaszt áraszt, ami kvázi elfogadhatatlan...
 
Maga a kártya egyébként Windows alatt csakúgy mind eddig hibátlanul felismerésre kerül és minden további nélkül tudok a szoftverében is állítani akármit, csak hang nincs sajnos. Olyan mintha a műveleti(k) kihaltak volna belőle. 
 
+
 
Ami nagyon érdekes, hogy egy kísértetiesen hasonló esetről olvastam a világhálón, történetesen egy srác a head-fi.org-on talán szvsz ugyan így járhatott, mert földeletlen eszközbe dugta be a cuccát és abban a muting részt érte a baj, de "relatíve könnyen" orvosolni tudta a bajt, csak nekem se nagyítom se türelmem ehhez a bravúrhoz jelenleg, ezért inkább valaki hozzáértőbbre bíznám a méricskélés utáni javítást! 
 
A pedzegetett oldal linkje:
 
http://www.head-fi.org/t/535801/creativ ... b-revealed
 
Végezetül pedig köszönök előre is minden jó szándékú, segíteni akaró hozzászólót!

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


A Sonax egy márka, nem egy szer....van pár száz terméke...
 
 
Ja, tudom...A google a barátod.

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: sokekola »

Hasonló cégnél dolgozom(Riwax, Svájc), mint a Sonax(autó ápolási termékek) , a gumi puhítására a Cockpit spray mat műszerfal ápolót ajánlanám, mert az szilikon mentes és lehet kapni kis kiszerelésben is(300 ml). Nem tudom merre laksz, ha érdekel, privátban küldök elérhetőséget.

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: sokekola »


Hú...Nem emlékszem mivel sikerült puhítani a gumit, de valamilyen Sonax vagy ilyesmi lehetett. Hátha lesz a  többieknek ötlete... 
A Sonax egy márka, nem egy szer....van pár száz terméke...

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Nagyon Koszonom,hogy segitesz nekem!!!
A tisztitashoz es a gumi puhitashoz,milyen szert hasznaljak?

 
 
Hú...Nem emlékszem mivel sikerült puhítani a gumit, de valamilyen Sonax vagy ilyesmi lehetett. Hátha lesz a  többieknek ötlete... 

Avatar
Manitou
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.08.11., kedd 19:29
Értékelés: 0

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Manitou »



A lézert dörzshajtással mozgatja és fel szokott keményedni a gumis része. Alapos takarítás, a gumi felületének puhává tétele segíteni szokott valamennyit.
 
A képen bal oldalt az a fekete íves rész. Azt mozgatja egy 3 mm-es fém tengely meghajtásával. Pucold meg alaposan.
 


Nagyon Koszonom,hogy segitesz nekem!!!
A tisztitashoz es a gumi puhitashoz,milyen szert hasznaljak?

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Koszonom!
Vegre egy ertelmes valasz...
Idokozben Angol hobby tarsakkal folytatott cseveges meghozta a reszleges eredmenyt!
Ott is tobben jeleztek ezt a problemat es gyakorlatilag egy alapos tisztitas,megfelelo helyeken valo kenes es beallitas megoldja a problemat;
En sajat szakallamra csak a lezer egyseget mertem szet bontani es tisztitani,a mechanika tobbi elemet nem bantottam.
A lejatszas most mar rendben megy,ami szamomra azt jelenti,van meg elet a lezerben,sot a gyors kereses is furgebb lett egy kicsit.
De tenyleg megerdemelne egy alapos felujitast,elvegre mar 30 eves keszulek!
Csak sajna itthon keves a tenyleg szakember,aki valoban lelki ismeretesen vegzi a munkajat es nem akar egy vagyont legombolni a kliensrol...
Az bant veluk kapcsolatban a jegjobban,hogy teljesen hulyenek nezik az embert es ha nem csapsz az asztalra,hulyere is vesznek!
Koszonom megegyszer!!!

 
 
A lézert dörzshajtással mozgatja és fel szokott keményedni a gumis része. Alapos takarítás, a gumi felületének puhává tétele segíteni szokott valamennyit.
 
A képen bal oldalt az a fekete íves rész. Azt mozgatja egy 3 mm-es fém tengely meghajtásával. Pucold meg alaposan.
 


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Örülök, hogy megoldódott a probléma, Manitou kísérje denonos zenehallgatásodat.

Avatar
Manitou
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.08.11., kedd 19:29
Értékelés: 0

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Manitou »


Az 1800-as tényleg kiváló hangú gép és nem véletlenül dicsérték/dicsérik. Messze a két masina fölött áll hangilag , de gyengéje a lézer. Beszerezhetetlen.
Koszonom!
Vegre egy ertelmes valasz...
Idokozben Angol hobby tarsakkal folytatott cseveges meghozta a reszleges eredmenyt!
Ott is tobben jeleztek ezt a problemat es gyakorlatilag egy alapos tisztitas,megfelelo helyeken valo kenes es beallitas megoldja a problemat;
En sajat szakallamra csak a lezer egyseget mertem szet bontani es tisztitani,a mechanika tobbi elemet nem bantottam.
A lejatszas most mar rendben megy,ami szamomra azt jelenti,van meg elet a lezerben,sot a gyors kereses is furgebb lett egy kicsit.
De tenyleg megerdemelne egy alapos felujitast,elvegre mar 30 eves keszulek!
Csak sajna itthon keves a tenyleg szakember,aki valoban lelki ismeretesen vegzi a munkajat es nem akar egy vagyont legombolni a kliensrol...
Az bant veluk kapcsolatban a jegjobban,hogy teljesen hulyenek nezik az embert es ha nem csapsz az asztalra,hulyere is vesznek!
Koszonom megegyszer!!!

Avatar
pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 21:38
Értékelés: 117
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: pooly73 »


Azért ha nem csinálnák aranyáron, és tényleg egy megbízható szakember foglalkozna a lejátszóval, egy tisztítást, és egy műszeres beállítást megérdemelne.
Csak azon a környéken ahol a lejátszó lakik, közel s távolban nincs olyan ember aki tényleg szívvel lélekkel végezné a munkáját, uram bocsá még szeretné is amit csinál.
 

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Udvozollek!
 
Van egy oreg DENON DCD-1800R cd jatszom,ami egykoron felso kategoria volt es a kulfoldi forumokon is nagyon magasztaltak felepitettsege es hangja miatt.
Tenyleg szep hangja van,szeretem,ill.szerettem hallgatni,de idokozben hozzam kerult ket kozep kategorias gep,amik alapbol lenyomtak...
Egy MARANTZ CD-63SE es egy DENON DCD-1290.
Nem tudom,hogy az 1800R valoban csak ennyire kepes,vagy egy tisztitas,beallitas vissza hozza a nagyon dicsert hangjat (ha ugyan tenyleg volt neki)?
A lemezeket szepen jatsza le,bar neha hibazik es nem tud a kovetkezo szamra lepni,csak az utolso szakaszt ismetelgeti,ekkor segiteni kell neki a lepteto gombal.De ujra jatszva a szakaszt mar nem hibazik!
Valamint kisse lassan olvassa be a lemezeket,nem ugy mint a par evvel kesobbi modellek.Bar ez lehet a sajatossaga,mivel eleg korai modell.
Szoval ezekkel a dolgokkal kapcsolatban szeretnek tanacsot kerni,hogy orvosolhato-e,ill.erdemes-e foglalkozni vele,vagy mar tul oreg es felejtos.
 
Valaszod,ill.segitseged elore is Koszonom!

 
 
Az 1800-as tényleg kiváló hangú gép és nem véletlenül dicsérték/dicsérik. Messze a két masina fölött áll hangilag , de gyengéje a lézer. Beszerezhetetlen.

Avatar
Freedy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009.05.12., kedd 19:50
Értékelés: 2

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Freedy »

Tudom, semmiképpen se optimális, de jelenlegi albérletemben ez a helyzet. 
Szobámba hosszabbítóval folyosón lévő konnektorból hozom az áramot a védőföld miatt. Folyosón lévő kettes konnektorba, az egyik aljzatba hűtő van dugva, a másikba pedig a hosszabbító, amibe aztán a Lupus, monitor és playstation. 

Pl ha a hűtő(két kompresszoros BOSCH, ránézésre nem tűnik vacaknak) "kattan" egyet, akkor elmegy a monitor képe néhány pillanatra. Ha bedugom a notebookom tápegységét is, akkor is elmegy néhány pillanatra a kép.

A kérdésem, hogy ez vajon mitől lehet, valamint a fő kérdés:

Mennyire egészséges az eszközöknek így használni őket?


 

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Szia Zoltán.
Lenne egy olyan kérdésem hogy mi a külömbség a tda1543 és a tda1545a között. ?
Gondolóm nem lehet ugyan abban a kapcsolásban használni, azt tudóm hogy az eggyik 5v a másik 7v -ról működik.
Köszönettel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ebben a Denonban Toshiba kiolvasófej van, ami valószínűleg hervadozik, elég nehéz ilyet beszerezni.
Hogy miről mit írtak anno, az nagyon relatív.
Tud valaki olyan hifi készüléket mondani, amiről ne írtak volna le valami jót valaha is? pedig van egy rakás vacak cucc, kezdve a mozikombájn erősítőkkel, és a totál kommersz hifistelázsikkal, a mai napig minden cuccról írnak valami jót valahol, ilyen ez a marketing...no meg az emberek ízlése, stb....
 

Avatar
Manitou
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.08.11., kedd 19:29
Értékelés: 0

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Manitou »


Udvozollek!
 
Van egy oreg DENON DCD-1800R cd jatszom,ami egykoron felso kategoria volt es a kulfoldi forumokon is nagyon magasztaltak felepitettsege es hangja miatt.
Tenyleg szep hangja van,szeretem,ill.szerettem hallgatni,de idokozben hozzam kerult ket kozep kategorias gep,amik alapbol lenyomtak...
Egy MARANTZ CD-63SE es egy DENON DCD-1290.
Nem tudom,hogy az 1800R valoban csak ennyire kepes,vagy egy tisztitas,beallitas vissza hozza a nagyon dicsert hangjat (ha ugyan tenyleg volt neki)?
A lemezeket szepen jatsza le,bar neha hibazik es nem tud a kovetkezo szamra lepni,csak az utolso szakaszt ismetelgeti,ekkor segiteni kell neki a lepteto gombal.De ujra jatszva a szakaszt mar nem hibazik!
Valamint kisse lassan olvassa be a lemezeket,nem ugy mint a par evvel kesobbi modellek.Bar ez lehet a sajatossaga,mivel eleg korai modell.
Szoval ezekkel a dolgokkal kapcsolatban szeretnek tanacsot kerni,hogy orvosolhato-e,ill.erdemes-e foglalkozni vele,vagy mar tul oreg es felejtos.
 
Valaszod,ill.segitseged elore is Koszonom!
 

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Sajnos a cd4-5-6 ezres széria időnként igen furcsa problémákat mutat, nem tudjuk elvállalni, mert lehet, hogy rengeteg idő megy el rá, ami drága meg nincs, ugyanis ezeknél a készülékeknél gyakran nehéz egyértelmű diagnózist felállítani.
Szerintem keresd meg fórumtársunkat itt: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... Dt%C3%A1s/

Elszomorítottál, de azért, köszi!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Sajnos a cd4-5-6 ezres széria időnként igen furcsa problémákat mutat, nem tudjuk elvállalni, mert lehet, hogy rengeteg idő megy el rá, ami drága meg nincs, ugyanis ezeknél a készülékeknél gyakran nehéz egyértelmű diagnózist felállítani.
Szerintem keresd meg fórumtársunkat itt: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... Dt%C3%A1s/

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Szia, Fülelek!
 
Van, egy Marantz CD5000-es CD-lejátszóm, amely, a következő hibajelenséget produkálja. Minden lemezt, gyorsan beolvas, ezzel, semmi probléma. A gond, a lejátszással van. Az első lemezt, minden probléma nélkül lejátssza. A második lemeznél kezd el, időnként, meg-megakadni a lejátszás, általában, olyan 60-70 perc zenehallgatás után. A megakadások hossza, 1-3 másodperc körül szokott lenni, lemezenként, 2-3 alkalommal. Megfigyeltem, hogy a számláló is megáll, tehát, nem az audió részben van a hiba.
A CD-lejátszós topicban, többek között, téged ajánlottak, a probléma megoldására. Kérdésem, hogy van-e valami ötleted és el tudod-e vállalni, illetve, nagyjából, milyen költséggel számolhatok?
 
Üdv:
 
  szabo_pitty
 
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Krisztián83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.11.18., hétf. 01:49
Értékelés: 17

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Krisztián83 »



sajnos nem vállalunk hangszóró javítást, itt próbáld meg:
http://www.hangszorobolt.hu/?page=sub&i ... orojavitas

Oké,köszönöm! Hívom őket.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



 
Szia Fülelek!
 
Kef iq3 tipusu hangsugárzóimnak kezd elválni a hangszóró pereme. Az lenne a kérdésem,hogy vállalnátok e a javítását?
A legszívesebben veled/veletek csináltatnám,a tuningja is a te kezed által született meg aminek azóta is nagyon örülök és hálás vagyok. A hangjuk sokkal jobb és kigyensúlyozottabb lett.  

sajnos nem vállalunk hangszóró javítást, itt próbáld meg:
http://www.hangszorobolt.hu/?page=sub&i ... orojavitas

Avatar
Krisztián83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.11.18., hétf. 01:49
Értékelés: 17

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Krisztián83 »


Szia Fülelek!
 
Kef iq3 tipusu hangsugárzóimnak kezd elválni a hangszóró pereme. Az lenne a kérdésem,hogy vállalnátok e a javítását?
A legszívesebben veled/veletek csináltatnám,a tuningja is a te kezed által született meg aminek azóta is nagyon örülök és hálás vagyok. A hangjuk sokkal jobb és kigyensúlyozottabb lett.   
 
 
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Szia!
 
Ma vettem egy HIVOX RIAA korrektort. Magasabb az alapzaja, mint az integrált erősítő phono bemenetének. Több kábellel is kipróbáltam, tehát a kábel kizárva. Van már egy Lupus DAC-om, ami nagyon szépen muzsikál, ezért választottam a HIVOX-ot. Mit lehetne csinálni, hogy tisztán szóljon?
 
üdv
 
Balu

El kellene juttatni valahogy hozzám, és megnézem. A régi cuccainknál előfordult, hogy hozzányúltak -nem mindig sikeresen. 
Feltehetőleg meg tudjuk oldani a problémát. 06209789791

Avatar
balaska
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.12.01., vas. 14:49
Értékelés: 2

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: balaska »


Szia!
 
Ma vettem egy HIVOX RIAA korrektort. Magasabb az alapzaja, mint az integrált erősítő phono bemenetének. Több kábellel is kipróbáltam, tehát a kábel kizárva. Van már egy Lupus DAC-om, ami nagyon szépen muzsikál, ezért választottam a HIVOX-ot. Mit lehetne csinálni, hogy tisztán szóljon?
 
üdv
 
Balu

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Árat nem lehet látatlanban mondani, de nem arról vagyunk nevezetesek, hogy drága lenne a szerviz szolgáltatásunk. Zuglóban van, és a telefonszám:06705040461. 
 
Istvánt én is megkerestem tegnap.
A Denon 3808 surround csatornái elkezdtek ugyanúgy esetlegesen működni, mint régebben a 2809-é. Annál korrózióra gyanakodtam, mert nagyobb áramra, a dB szint megemelésére meg-megjavult, utána sokáig semmi gond nem volt vele. Később az utánam köv. 2. talóulajnál újra előjött, már komolyabban a dolog. Mint kiderült más volt a gond: volt a gond: a surround proci segédtápja 5 helyett 7-8 Voltot adott, így némi IC, kondi, ellenállás megadta magát, szerencsére a proci nem. Úgyh most ugyanezt a problémát feltételezem, meg is nézetem, mielőtt komolyabb problémája lesz. Ha itt is ugyanez áll fenn, akkor vszínűleg ezenél a szériáknál a gyártás során valahol a surround részen gyengébb alkatrészeket használtak és így 6 év körüli állapotban jönnek elő a problémák.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »


Igen, van ilyen, semmi gond, fordítsd meg a hangszórókábel dugóit mindkét csatornán és kész.
Köszi,akkor nem aggódom,hogy esetleg szét szedte  valaki,és rosszul rakta össze
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”