Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Moderátor: fülelek

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Minden féle képpen próbáld ki!!! Voltam olyan balga, hogy amikor hozzám kerül egy Alces 3-as, 5 napig nem próbáltam ki mert a CD játszóm tuningolni volt. Kértem kölcsön egy olcsó játszót (használtan 6-8eFt-os kategória) kipróbáltam 5 és fél órába telt mire abbahagytam a tesztelést. Utána szidtam magam mint a bokrot.


Láttam képet a bemutatószobádról...már szerepelt rajta-bekötve-az Alces
Ja. Itt a képen balra lenn.
Ha jól emlékszem 03-án hoztam el.
09-én próbáltam ki először.
Képet lőtem 18-án.
Első használat után már nem is adtam vissza, ki is fizettem, enyimé!!!
Azóta csak vele.


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »


Érdekes még, hogy az a hangerő, ahol még zene a zene, és nem esik szét, az lejebb ereszkedett.
Ez érdekes amit írsz. Lehet hogy én is kipróbálom, mert nagyon alacsony hangerőn az én cuccom se szól valami jól.
Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! erre nem találok fizikai magyarázatot..

Minden féle képpen próbáld ki!!!
Voltam olyan balga, hogy amikor hozzám kerül egy Alces 3-as, 5 napig nem próbáltam ki mert a CD játszóm tuningolni volt. Kértem kölcsön egy olcsó játszót (használtan 6-8eFt-os kategória) kipróbáltam 5 és fél órába telt mire abbahagytam a tesztelést. Utána szidtam magam mint a bokrot.


Láttam képet a bemutatószobádról...már szerepelt rajta-bekötve-az Alces
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Érdekes még, hogy az a hangerő, ahol még zene a zene, és nem esik szét, az lejebb ereszkedett.
Ez érdekes amit írsz. Lehet hogy én is kipróbálom, mert nagyon alacsony hangerőn az én cuccom se szól valami jól.
Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! erre nem találok fizikai magyarázatot..

Minden féle képpen próbáld ki!!!
Voltam olyan balga, hogy amikor hozzám kerül egy Alces 3-as, 5 napig nem próbáltam ki mert a CD játszóm tuningolni volt. Kértem kölcsön egy olcsó játszót (használtan 6-8eFt-os kategória) kipróbáltam 5 és fél órába telt mire abbahagytam a tesztelést. Utána szidtam magam mint a bokrot.


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »


Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! erre nem találok fizikai magyarázatot..
Mihez használsz CAT7 hálózatit? És olyat hogy csináltál? (utp, stp?) Vajon jobb egy ilyen kábelnek a hangja, mint a sima hálózati drtónak?

Elvileg igen, mert nagyon jó minőségű rézből készült a eredeti funkció miatt.
 
Van egy gyanúm, hogy az Alces-nek is ilyen, mert hasonlóan merev a zsinórja, mint a hangfalkábelemnek (az meg ugye CAT7)
De majd fülelek nyilatkozik, ha akar...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! erre nem találok fizikai magyarázatot..
Mihez használsz CAT7 hálózatit? És olyat hogy csináltál? (utp, stp?) Vajon jobb egy ilyen kábelnek a hangja, mint a sima hálózati drtónak?
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! erre nem találok fizikai magyarázatot..
Pedig természetes, ugyanabból a drótból a nagyobb (több ér) keresztmetszet, mindig a mélyeket vastagítja illetve lejjebb is mehet a cucc tőle, de vigyázz mert a hang tisztasága és a magashangok teteje bánhatja. De kétségtelen lehet így hangolni egy rendszer hangját.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Érdekes még, hogy az a hangerő, ahol még zene a zene, és nem esik szét, az lejebb ereszkedett.
Ez érdekes amit írsz. Lehet hogy én is kipróbálom, mert nagyon alacsony hangerőn az én cuccom se szól valami jól.
Ugyanakkor érdekes észrevételt tettem a napokban: eddig egy szál CAT7-et használtam hálózati drótnak, kipróbáltam 3 szállal, és sokkal jobbak lettek a mélyek! erre nem találok fizikai magyarázatot..

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »


Nokérem. Csütörtök óta már az Alces3-al hallgatok zenét...
Én nem vagyok egy nagy tapasztalatokkal rendelkező hifista, így én nem intézném el egy rövidke mondattal a készüléket
A hatása szvsz azonnal hallható, bár nem olyan mértékű, mint egy kábel, vagy készülékcsere, de az egész hangképre, megszólalásra hatással van.
Szvsz legtöbbet a mélyek profitáltak belőle: a lábdob határozottab, a nagybőgő jobban követhető-még akkor is, ha a háttérben van-maguk a mélyek több hangból állnak, megfogottabbak.
A zongorahang is igencsak javult, a rézfúvósok is szebben szólnak, a szaxofon elkezdett jó értelemben véve rikoltozni-jobb szót nem tudok-a cineknek nagyobb tere, teste van, szebben csilingelnek. Érdekes még, hogy az a hangerő, ahol még zene a zene, és nem esik szét, az lejebb ereszkedett. Ez a késői zenehallgatásnak tesz jót.
Szóval én csak ajánlani tudom mindenkinek...
A Lupusomat meg tűkön ülve várom...
A hét közepén arról is lesz már beszámolóm...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Attól tartok aki egyszer hallja az Alcest , az nem akar e nélkül zenét hallgatni, ha csak nincs egy Isotek titánja ''"elfekvőben'' 

 
Bizony jó kütyü ez az Alces (vagy ahogy Kimber barátom szokta mondani: az "alkesz" ), már a prototípus is ígéretes volt
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Már én is nagyon meghallgatnám saját környezetben a hangra gyakorolt hatását...
switch,
hétvégére adok egy Alces3 -at kipróbálásra, hivjatok

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »

Már én is nagyon meghallgatnám saját környezetben a hangra gyakorolt hatását...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szia Fülelek.Az Alces-al kapcsolatban kérdeznék.
Jelenleg egy AVA féle szűrőt használok (KZH-8), ebbe vannak dugva az összes készülékeim (tv, dvd játszó, házimozi erősítő, stb.), valamint egy Vibavioce Omega 500, amely az sztereo  erősítőt és a cd játszót fogadja. Kérdésem a következő: érdemes-e az Omega és a készülékek közé egy Alcest beiktatni elválasztás, illetve további szűrés céljából, vagy ez már túl sok lenne?
Köszönöm, minden jót.  gyt

Egész mást csinál az Omega és az Alces.
A legjobb megoldás mindkettő használata oly módon, hogy az Omega kijáratába csatlakoztatod az Alcest, és abba az összes többit. Hatos és hármas kivitelű van, neked feltehetőleg a hatos lenne a célszerű.

Szia Fülelek.
Egy hete kötöttem be a 3-as Alcest, most már bátran mondom: ez hiányzott a rendszeremből.
Köszönöm, minden jót. gyt

Online
Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: George »


Nekem már Alces nélkül nem akarózik zenét halgatni.
Kétbének köszönhetően múlt hét végén sikerült fülvégre kapnom az Alcest(amit köszönök szépen),
az eredmény első hallásra is meggyőző:
Oly mértékben letisztult a zene tőle, hogy csak lestem(és semmit nem vesztett dinamikájából), gratulálok hozzá fülelek mesternek!
 
 
Attól tartok aki egyszer hallja az Alcest , az nem akar e nélkül zenét hallgatni, ha csak nincs egy Isotek titánja ''"elfekvőben''
 
George

Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »

Nekem már Alces nélkül nem akarózik zenét halgatni.

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elöző héten és is vásároltam egy 3-as Alcest-t.
Eddig nagyon pozitívak a tapasztalataim.
Köszönöm Zoltán

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A gyors tesztből 5 és fél óra zenélés lett.



Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »

A gyors tesztből 5 és fél óra zenélés lett.

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Fülelek!
 
Most tesztelem az Alces 3-at.
Nem gondoltam ekkora változást, nagyon jó irányba. Tesztnek egy egyszerű mezei Cd játszót tettem az Altitude 3500 elé, mintha egy DAC-ot tettem volna közéjük. Hatalmasat tisztított a hagképen.
Holnap megyek a megbeszéltek szerint, ha a többi is ekkorát ugrik


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szia Fülelek.Az Alces-al kapcsolatban kérdeznék.
Jelenleg egy AVA féle szűrőt használok (KZH-8), ebbe vannak dugva az összes készülékeim (tv, dvd játszó, házimozi erősítő, stb.), valamint egy Vibavioce Omega 500, amely az sztereo erősítőt és a cd játszót fogadja. Kérdésem a következő: érdemes-e az Omega és a készülékek közé egy Alcest beiktatni elválasztás, illetve további szűrés céljából, vagy ez már túl sok lenne?
Köszönöm, minden jót. gyt

Egész mást csinál az Omega és az Alces.
A legjobb megoldás mindkettő használata oly módon, hogy az Omega kijáratába csatlakoztatod az Alcest, és abba az összes többit. Hatos és hármas kivitelű van, neked feltehetőleg a hatos lenne a célszerű.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Szia Fülelek.Az Alces-al kapcsolatban kérdeznék.
Jelenleg egy AVA féle szűrőt használok (KZH-8), ebbe vannak dugva az összes készülékeim (tv, dvd játszó, házimozi erősítő, stb.), valamint egy Vibavioce Omega 500, amely az sztereo erősítőt és a cd játszót fogadja. Kérdésem a következő: érdemes-e az Omega és a készülékek közé egy Alcest beiktatni elválasztás, illetve további szűrés céljából, vagy ez már túl sok lenne?
Köszönöm, minden jót. gyt

Látom be akarod gyüjteni, az összes magyar gyártó ezirányú megoldását.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Fülelek.
Az Alces-al kapcsolatban kérdeznék.
Jelenleg egy AVA féle szűrőt használok (KZH-8), ebbe vannak dugva az összes készülékeim (tv, dvd játszó, házimozi erősítő, stb.), valamint egy Vibavioce Omega 500, amely az sztereo erősítőt és a cd játszót fogadja. Kérdésem a következő: érdemes-e az Omega és a készülékek közé egy Alcest beiktatni elválasztás, illetve további szűrés céljából, vagy ez már túl sok lenne?
Köszönöm, minden jót. gyt

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nekem lenne még egy olyan kérdésem, hogy a hálózati kábel ami 10e-ért van kirakva az oldalra az árnyékolt?
Nem, nem árnyékolt, 4szál egyeres OFC réz poliolefin kettős szigeteléssel+szövetburkolattal, polirozott felületű csatlakozókkal.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Biztos butának hangzik a kérdés, de mivel nem értek hozzá, felteszem Az Alces működésére ('hangjára' ) van-e befojással, ha nem földelt konnektorba van dugva? Sajnos panelban lakom, és nincsen földelt konnektor, csak a fürdőszobában...

Földeletlen konnektorról is ugyanaz a hatása.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Nekem lenne még egy olyan kérdésem, hogy a hálózati kábel ami 10e-ért van kirakva az oldalra az árnyékolt?

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »


Biztos butának hangzik a kérdés, de mivel nem értek hozzá, felteszem
Az Alces működésére ('hangjára' ) van-e befojással, ha nem földelt konnektorba van dugva? Sajnos panelban lakom, és nincsen földelt konnektor, csak a fürdőszobában...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”