Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Moderátor: fülelek

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, de azt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy neki melyik hang tetszik.
Vannak akik úgy akarnak hifizni, hogy nem tudják mi tetszik nekik, csak arra hagyatkoznak ami trendi, vagy valami tekintélyt keresnek ehhez, aki majd megmondja a tutit.
Szerintem ez biztos zsákútca és kicsi az esély, hogy hosszú távon kielégítő lesz az eredmény.
Lehet mindkét eszközzel kiváló dolgokat építeni, de ezek másképpen kiválóak és a felhasználó ízlése fog dönteni közöttük.
 
Hogy melyik készülék hangja hogyan érik be, már olyan kérdés, amire nem sok befolyásunk van, ezért szerintem nem is érdemes sokat agyalni rajta.
 
Szerintem, ha nincs konkrét elképzelés arról a hangról, amit keresünk, ami hosszútávú elégedettséget nyújt számunkra, addig ez a dolog csak a felesleges körök lefutásáról és rengeteg pénz céltalan elköltéséről fog szólni.
És persze józanul mérlegelni kell a korlátainkat és lehetőségeinket is a cél kitűzésekor.
Ezért a rendszerépítés első lépése a cél lehető legpontosabb kijelölése, és itt nem egy bizonyos jónak gondolt készüléket értek alatta, hanem egy hangi karakter behatárolását.
 
A folyamatos készülékcserék elkerülhetők lennének egy kicsit tudatosabb hozzáállással.
 
Node ne is agyaljunk most ilyesmin, kellemes karácsonyt, és még kellemesebb zenehallgatást!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szerintem mind csővel, mind félvezetőkkel kiváló hangú szerkezeteket lehet létrehozni, jónéhány cégnek ez sikerült is már.
Ahogy a zene sem csak időbeni hangnyomásváltozások sorozata, úgy az elektronikák sem kizárólag műszaki produktumok. Csak egy példát hozok fel: Pista erősitője sosem fog pont ugyanúgy szólni, mint János ugyanolyan tipusú erősitője, akármekkora szériában is készültek, automata gépsoron. Első nap ugyanúgy szólnak, de ahogy telik az idő, és mindketten ugyanannyit hallgatják, másképp változik az egyik készülék, mint a másik, és ez egyáltalán nem baj.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Fülelek!
Ezt könnyű mondani hogy mindennek jónak kell lenni, persze, így van.
De ez mégsem nyújt semmiféle támpontot.
Szerintem azt kell elsősorban eldönteni, hogy mivel akarunk erősíteni, csővel, vagy tranzisztorral.
Mivel ez eleve behatárol bizonyos hangzási karaktert.
Ez egy jó kiindulási alap és azért mégis több, mint a nesze semmi fogd meg jól, aztán vagy szerencséd lesz, vagy nem típusú hifis útmutatások.
Ha nincs kialakult ízlésünk, referenciáink, akkor az egész hifizés csak valamiféle ködben tévelygés.
Ezt kellene mindenkinek először felépíteni, mielőtt beleöli a pénzét valamibe.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tisztelt otlm!
Volt idő, amikor ugyanúgy gondolkodtam a fontossági sorrendről, mint te most. Logikusnak tűnik, de szerintem mégsincs úgy.
Tudniillik a különböző komponenesek eltérő fajta torzitásokat tartalmaznak. Ezért van az, hogy egy egyszerű hangsugárzó dobozkán is meg lehet hallani két jónak titulált erősitő közti különbséget, legfeljebb nehéz megitélni, melyik a jobb. Ez műszakilag is magyarázható, hiszen pl. középponti torzitás nem létezik a hangszóróknál, mig az erősitőknél bizony előfordul. Különbségi torzitás által gerjesztett alharmonikusok sincsenek egy hangszórónál (hacsak nem selejtesen van összerakva), mig egy erősitőben ez előfordul még ha alacsony szinten is. A kábelek által gerjesztett torzitás, ami hasonlit a középponti tozitáshoz, is hiányzik a hangsugárzók hibapalettáján.
Ebből azt a küvetkeztetést lehet levonni, hogy minden, azaz MINDEN láncszemnek el kell érnie egy megfelelő elfogadottségi szintet, ami persze egyénenként teljesen különböző lehet, de tanulható könnyen, és az egész lánc is meg kell hogy feleljen bizonyos követelményrendszernek.
A nagy audio gyártók irtóznak egy ilyen követelményrendszer nemzetközi deklarálásától, mert ez plusz fejlesztési és gyártási költséget vonna naga után.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha egy picit lehet még itt offolni, akkor elmondanám, hogy szerintem mi a sorrend egy láncnál.
Szerintem a hangfal a legfontosabb, aztán a hozzá jól illeszkedő erősítő, a kábelek csak ezután jönnek és nem szabad az előbbi két elem árának 10%-ánál többet összesen elkölteni rájuk, mert az alapvető hibákat nem fogják kijavítani.
Mivel a forrást változtatjuk, ezért én ezt tekintem inkább perifériának és nem a lánc igazi alapjának.
Én kétlépcsősnek tekintek minden láncot.
Az első lépcső(ami szerintem a lánc alapja) a hangfal, erősítő, hangfalkábel.
A második lépcső, amit perifériának tekintek, a forrás és az interconnect, illetve minden ami az erősítő előtt van.
Az első lépcsőben nagyobb rugalasság várható el, ezért ezen elemeknek univerzálisabbaknak és összeforrottabbnak kell lenni.
A legfontosabb szerintem az erősítő és a hangfal jó együttműködése, a kábel fontos, de alárendelt szerepet játszik a két elem közti összeköttetésben.
Semmiképpen nem tekinteném a rendszer fundamentumának.
Előbb eldönteném, melyik topológiát részesítem előnyben az erősítéstechnikában.
Ehhez jól illeszkedő, de akár kategóriával is magasabb minőségű hangfalat vennék, csinálnék, és a kábelt utoljára hagynám.
Egy ilyen összeforrott rendszeralapnak kutya kötelessége bármivel "zenélni", akár egy walkmannal is.
Kellemes karácsonyt mindenkinek !

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kellemes Karácsonyi ünnepeket kivánunk minden kedves érdeklődő zenebarátnak!

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, csak szinte mindenki hangolásra használja a drótokat ezért kell állandóan cserélgetni, ha valamelyik komponenst megváltozatatja az ember. Pedig a jó drót az semmit nem csinál, csupán azt mutatja meg amit elé és mögé kötöttél. Ha az nem tetszik az nem biztos, hogy a drót hibája Nálam is sokszor szólt szarul a rendszer, de mindig kiderült, hogy a hiba nem a drótban volt, pedig egy-egy hiányosságot könnyű pótolni kábelezéssel, de szerintem ez nem jó út, lévén soha nem lesz vége. Én is örülök, hogy legalább a kábelekkel nem kell játszanom, bár a CAT7 illetve a SATA drótokat még kipróbálom, mert mostanában sokan áradoznak róluk, de szinte borítékolhatom az eredményt, és nem azért mert azok rosszak lennének, csak a nálam lévő szinergiát felborítva nem lesznek jók.
 
Ha engem kérdezel, én csak egyféle hálózati kábelt használnék, azt tenném az Alces elé, amit utána használsz ha az a jobb.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én sem kötekedni akartam, ha így vetted, akkor elnézést, csak nem értettem, mi a gondod állandóan azzal a hálózati zsinórral, amikor fülelek megmondta, hogy olyan zsinórt csinál a csatlakozóra, amit hozol. Nekem teljesen nyilvánvalónak tűnt, hogy ha az alapból kapott zsinórral is működik az Alces, akkor egy jobb hálózatival rosszabb nem lehet. Tekintsd az Alcest és a hozzá kapott hálózatit egy egésznek, -ahogy Ronin jól megállapította- és ha tetszik, akkor ott a tuning, a továbblépés lehetősége, a saját zsinórral.
Egyébként irigyellek, hogy ennyire meg tudod különböztetni a hálózati zsinórod hangját, hogy etalonként kezelve mindent ehhez mérsz. Én sosem voltam ilyen bátor...

Nem vettem annak, de nem szeretném a topikot tovább OFF-olni. Nincs különleges képességem a kábelek hangját illetően, csupán az én ízlésemnek megfelelő kábelt már megtaláltam, mivel elég sokat kipróbáltam ezért tudom, hogy jobbat, csak olyan áron tudnék venni, amit nem engedhetek meg magamnak . Egyébként a kábelezés fontosabb mint gondolnák sokan, de ezt hallani, átélni kell elmondani nem lehet, az utolsó centi drót is benne van a hangban, nem hogy egy hálózati zsinór, ami legalább olyan fontos mint a hangszóródrót. Nálam a vezetékelés, tudatosan van kiépítve(nem teljesen még) olyanra amilyen, a láncba illesztett más drót azonnal hazavágja a kábelezés hangját, és így az Alcest valószínű rossznak fogom hallani, és ezt elkerülendő szerettem volna kiiktatni a saját hálózati zsinórját, de mivel a sajátommal nem tudom, erre próbáltam megoldást találni anélkül, hogy szétkellene bontani azt amit itthon már összeraktam. Ha időm engedi akkor kérni fogok egyet a saját drótjával és úgy kipróbálom, majd meglátjuk úgy milyen.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves néhai, 
"Sajna a Speakon csatiba nem megy bele a hosszabbítóm"
ezt hogy kell értelmezni? A Speakon csatlakozóba akár 13 mm-es kábelt be lehet kötni.
Az Alcest nem célszerű másik elosztóból táplálni, a falba kell dugni. De mint emlitettem, kivánságra hozott IEC csatit is bele tudunk tenni.

Nekem forrasztva van, mert az IEC-be nem megy bele a 8x1,8mm drót, szerintem a Speakon-be sem. Mindegy, túl bonyolult lenne korrekten kipróbálni itthon, berhelés forrasztgatás nélkül. Azért köszönöm.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Kedves néhai,
 
"Sajna a Speakon csatiba nem megy bele a hosszabbítóm"
ezt hogy kell értelmezni? A Speakon csatlakozóba akár 13 mm-es kábelt be lehet kötni.
Az Alcest nem célszerű másik elosztóból táplálni, a falba kell dugni. De mint emlitettem, kivánságra hozott IEC csatit is bele tudunk tenni.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Nem mind1? És ha fix lenne benne a zsinór? Ha jól szól és megéri az árát, akkor felesleges szerintem ezen agyalni.
Ott a pont.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Ronin »


... akkor tud valamit a készülék, ha nem, akkor egy hálózati zsinór sem fog csodát tenni vele.  
 


Ebben nagyot tévedsz Sajna a Speakon csatiba nem megy bele a hosszabbítóm, és nem kötözködni akartam csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy biztosak vagytok-e benne, hogy csak az Alces hangját hallottátok. Ha egy teljesen más hálózatival együtt kötöttétek a rendszerbe. Mert én csak az Alcesra lennék kíváncsi és nem a vezetékre ami előtte van.

Nem mind1? És ha fix lenne benne a zsinór? Ha jól szól és megéri az árát, akkor felesleges szerintem ezen agyalni.

Avatar
simi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2005.10.12., szer. 08:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Törökbálint

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: simi »


nyugodt magabiztosság   


Telitalálat!
Zene 1: Philips CD 940 mod- Soner DAC - Soner integrál- CAV DP880 mod - hiVox kábelek - Alces 4 - RD3 demagnetizáló
Zene 2: Oppo DV 980H-Lupus S-Scrofa M-Forever-KEF Q7 mod- Libra alátátétek -Alces 3
 
Film: Dune BD 3.0/Denon DVD 3910 - Toshiba MT 500/Panasonic P50 ST - Rotel RSX 972

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


... akkor tud valamit a készülék, ha nem, akkor egy hálózati zsinór sem fog csodát tenni vele.  
 


Ebben nagyot tévedsz Sajna a Speakon csatiba nem megy bele a hosszabbítóm, és nem kötözködni akartam csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy biztosak vagytok-e benne, hogy csak az Alces hangját hallottátok. Ha egy teljesen más hálózatival együtt kötöttétek a rendszerbe. Mert én csak az Alcesra lennék kíváncsi és nem a vezetékre ami előtte van.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vagyis a hangminőség változásában az is benne van, így nem nagyon lehet eldönteni mire is képes önmagában az Alces. Ha meg Speakon csatit teszek a saját hálókábelemre akkor meg, a csati is benne lesz a hangban.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az Alcesnek saját hálózati kábele van Speakon PowerCon tipusú csatlakozóval, ezért IEC tipusú kábelt nem lehet kipróbálni rajta. Ha valaki jobb hálózati kábelt szeretne használni az Alceshez, mint amit adunk hozzá, akkor a kábel helyett kap egy szerelhető Speakon dugót, sőt, fel is szereljük a hozott kábelre. Azért nem használunk IEC csatlakozást, mert a Speakon csatlakozó jobb minőségű, mint az átlagos IEC csatik, és ugyanolyan minőségű, mint a különleges és igen drága IEC csatik. Külön rendelésre természetesen hozott IEC csatlakozót is beépitünk.
Több, komoly audio cég is használja már a Speakon PowerCon hálózati csatlakozó rendszert, amit a svájci Neutrik cég fejlesztett és gyárt.
 
Aki ki szeretné próbálni az Alcest, ne tartsa vissza magát, fórumtagok letét nélkül is kipróbálhatják otthonukban.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Milyen kábellel kötöttétek be az Alcest a hálózatba?

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Én is ugyan ezt tapasztaltam kimbernél. Voltam nála pár héttel az alces bekötése előtt több órás zenehallgatásra, majd az alces beszerzése után pár nappal (mikor már minden a helyén volt). Emlékszem, hogy az Alces bekötése előtt többszöri ottjárásaimnál mindig úgy éreztem, hogy nem elég testes a hang. Nekem túl karcsú volt. Ezt meg is jegyeztem kimbernek minden alkalommal. Miután bekerül a szűrő a rendszerbe éreztem, hogy ez már lényegesen jobb. Már jóval testesebb volt a hang és ezzel számomra jóval hallgathatóbb. A részletességről, dinamikáról nem tudok nyilatkozni, mert ahhoz több tapasztalat kellene, de a szűrővel hallgatva nekem mind a két tulajdonás úgy tűnt, hogy teljesen rendben van.
 
 
Jövő héten én is próbálom saját rendszerben, aztán majd írok tapasztalatokat.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Sajnos betetgség miatt elmaradt az előadás, de decemberben meglesz, najd beszámolok róla.

Avatar
mtibor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 07:30
Értékelés: 1

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: mtibor »


Fülelek!
Hogy vált be az Alces az élőzene hangosításnál?
üdv. M.T.

Avatar
BalázsT
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2007.02.26., hétf. 11:11
Értékelés: 0

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: BalázsT »


Miki74-nek
 
Sokszor sokan leírták már: A rendszert úgy érdemes fejleszteni, hogy minden elemét azonos hatásnak tesszük ki.
Nálam azóta legjobb az eredmény, mióta a forrást (CD-LP) és erősítőt is az Alces-ből táplálom.
Kérdezd meg Szabó Zolit, melyik elektronikát melyik aljzatba csatlakoztasd, mert lehet, hogy a végfokoknak a nagyobb áramfelvétel miatt nem jó egymás mellett lenni.
 
Nagyon bevált továbbá a Libra az LP játszó alatt, a szénszál vezetőjű hangszórókábelek is nagyon jók. Bocs, hogy nem írok részletes beszámolót, ugyanis ez a topik az Alces-ről szól.
 
Üdv,
 
BalázsT

Avatar
Miki74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2007.08.27., hétf. 21:43
Értékelés: 11

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Miki74 »


Elhoztam meghallgatásra a szűrőt.
Nos, belehallgattam pár CD-be(Pink Floyd,Diana Krall,The Real Group,Depeche Mode).Az
Első benyomásaim következők:
A mélyek megfogottabbak, pontosabbak lettek, a tér nagyobb, mélyebb, a zene jobban körülvesz. A többiről nem írnék, mert most AVR-t használok előfokként, ami azért nem az igazi!
Ja! A két végfok nem is volt bekötve az Alces-be, mert a hármasat hoztam haza, kíváncsi vagyok milyen lesz, ha minden erről megy majd!
 
Köszönöm,gratulálok!

Németh Miklós
 
Mark Levinson, Bladelius, Harbeth

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Érdekes kisérlet lesz a hétvégén, tudniillik akusztikus élő zene hangositásánál próbáljuk ki az Alcest, elvileg ott is kell működnie, majd beszámolok a tapasztalatokról.

Avatar
Miki74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2007.08.27., hétf. 21:43
Értékelés: 11

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Miki74 »


Fülelek! 
Hogyan tudnám kipróbálni a "Csodaszarvast"?
 
 
Miki

Egyszerű, eljössz érte, hónod alá csapod, otthon meg kipróbálod.
Csak előbb telefonálj.

Köszönöm! A héten hívlak.

Németh Miklós
 
Mark Levinson, Bladelius, Harbeth

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Fülelek! 
Hogyan tudnám kipróbálni a "Csodaszarvast"?
 
 
Miki

Egyszerű, eljössz érte, hónod alá csapod, otthon meg kipróbálod.
Csak előbb telefonálj.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”