Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Moderátor: fülelek

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »

Az a baj, hogy az ilyen stílus ellen az észérvek-amik kellő tájékozottsággal vannak alátámasztva-mit sem érnek...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Sziasztok!A linken látható kütyü MHz-es tartományban csillapít valamit, de a hifi
tápellátása ennél többet igényel. Gondoljunk például az éjszakai áramot
vezérlő hangfrekvenciás vevőkre.
Én is próbálkoztam ilyen szűrő kockákkal, de nem váltak be.
Nyilván az Alces szélesebb frekvenciatartományban hatásos.
Fülelek nem zsákbamacskát árul, éppen ezért lehet otthon kipróbálni.
Ő mögötte nem áll marketing gépezet, ezért a készülékeinek valós minőséget
kell hoznia.                                              M.Tibor

Kiváló minőségű hálózati szűrő a kis frekvenciás és a nagyfrekvenciás zavarjelek kiszűrésének érdekében.
Szintén tartalmaz egy hálózati kapcsolót, egy csatlakozó aljzatot (olyan mint a PC tápegység csatlakozó aljzata) és biztosíték aljzatot üvegbiztosítékkal.

Bigi már leírta hogyan csináld ennek a terméknek a képviseletét. Megkéred ATC-t, adjon neked egy ker topic jogot, ott ellátod a hozzád fordulókat tanácsokkal. Amit te itt folytatsz az pont ellentétes azzal amit el akarsz érni. Fülelek hálózati szűrői mellé egy audio kvalitásban lényegesebb gyengébb kihívót teszel, ezzel csak emelkedni fog az Alces hírneve, amit valószínű nem szeretnél.
 
Egy egyszerű tanács az általad javasolt szűrő próbához:
Kössél sorban egymás után 2-3 db-ot, azoknak egyre jobb hatásfokkal kellene a zajt megfogni. Ha viszont azt tapasztalod, hogy egyre bágyadtabb a hang, akkor valószínűleg ez egy zsákutca.
 
Majd valamikor te is eljuthatsz ahhoz a felismeréshez, a hálózati áram tisztán tartásához nem elég a kondenzátorok meg tekercsek ismerete, még csak a szűrőkörök PC-s szimulációja sem, jóval összetettebb feladat, mint egy jó minőségű 20W-os audió erősítőt összehozni. A porszívóhoz ajánlott szűrők mit sem érnek az audio berendezésekhez.

Avatar
g66d25
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.12.28., pén. 17:49
Értékelés: 0

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: g66d25 »


Sziasztok!A linken látható kütyü MHz-es tartományban csillapít valamit, de a hifi
tápellátása ennél többet igényel. Gondoljunk például az éjszakai áramot
vezérlő hangfrekvenciás vevőkre.
Én is próbálkoztam ilyen szűrő kockákkal, de nem váltak be.
Nyilván az Alces szélesebb frekvenciatartományban hatásos.
Fülelek nem zsákbamacskát árul, éppen ezért lehet otthon kipróbálni.
Ő mögötte nem áll marketing gépezet, ezért a készülékeinek valós minőséget
kell hoznia. M.Tibor

Kiváló minőségű hálózati szűrő a kis frekvenciás és a nagyfrekvenciás zavarjelek kiszűrésének érdekében.
Szintén tartalmaz egy hálózati kapcsolót, egy csatlakozó aljzatot (olyan mint a PC tápegység csatlakozó aljzata) és biztosíték aljzatot üvegbiztosítékkal.

Avatar
mtibor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 07:30
Értékelés: 1

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: mtibor »


Sziasztok!
A linken látható kütyü MHz-es tartományban csillapít valamit, de a hifi
tápellátása ennél többet igényel. Gondoljunk például az éjszakai áramot
vezérlő hangfrekvenciás vevőkre.
Én is próbálkoztam ilyen szűrő kockákkal, de nem váltak be.
Nyilván az Alces szélesebb frekvenciatartományban hatásos.
Fülelek nem zsákbamacskát árul, éppen ezért lehet otthon kipróbálni.
Ő mögötte nem áll marketing gépezet, ezért a készülékeinek valós minőséget
kell hoznia. M.Tibor

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem én teszem tönkre a fórumot...
Xerintem nyiss egy boltot meg egy topicot és áruld ezt az izét, azt majd kiderül a megmérettetésnél, h wixik e mint a cukrot, wagy te wixed az égetöbe...

Avatar
g66d25
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.12.28., pén. 17:49
Értékelés: 0

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: g66d25 »


Szerintem nem én teszem tönkre a fórumot, hanem Fülelek benneteket anyagilag, pl az alecessel, amit több tízezer Ft-ért megvesztek, holott hasonló eredményt ellehet érni pár ezer illetve pár száz Ft-ból.
Ébresztő hifisták, audiófilek, nem az ár határozza meg a hangminőséget.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFF
 
 
g66d25 nemtudom, hogy milyen alapon kritizálod Zoltánt és az Alces szűrőjét.
Persze mindenki leírhatja a véleményét. Hisz azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak tapasztalatokat csere-beréljünk. De ez már kicsit sok amit csinálsz.
Másik fórumot is tönkretetted.
Bocs az offért!

Avatar
g66d25
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.12.28., pén. 17:49
Értékelés: 0

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: g66d25 »


Most működik a link. Ez nem hadjárat, csak lehetőség kipróbálni valamit. Nem kell félni tőle nem harap.
Ez a fórum ezért van, információ csere, vélemény megosztás. Nem biztos hogy mindenkinek tetszeni fog amit ajánlottam, de legalább próbáljátok ki, olcsóbb alternatívaként.
Üdv mindenkinek.

Avatar
g66d25
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.12.28., pén. 17:49
Értékelés: 0

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: g66d25 »


Lehet kapni csak lemaradt a link vége
http://novoparts.hu/catalog/product_inf ... cts_id=504
Remélem így most jó.

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Használok HIVOX készülékeket a nálam kipróbálható Erősítőkhöz és egyéb készülékekhez.
A minőségüket korrektnek tartom kivitelben és ár-érték arányban.
Érdeklődőknek lehetőséget ajánlok a bemutatótermben más gyártmányú készülékekkel esetleges összehasonlításra, természetesen más csak hozot anyagból van.


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem az alaces elég drága dolog és a beépített alkatrészek árai, nem indokolják az ily magas fogyasztói árat.Van egy jobb ötletem 1500 ft-ért http://novoparts.hu/catalog/product_inf ... &products_
Még mielőtt mindenki tiltakozna és elküldene a pi... próbáljátok ki. Igen tartalmaz induktív elemet, ezért erősítő elé nem ajánlom, csak Cd vagy DVD játszó elé.
Különösen Alaces tulajdonosoknak ajánlom a kipróbálását, hogy lássák hová is dobták ki a pénzüket vagy megnyugodjanak hogy jó készülékbe fektették.
Üdvözlettel mindenkinek.

Milyez? Nyerögép? Ja és nem találhato épp a listádon!

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem az alaces elég drága dolog és a beépített alkatrészek árai, nem indokolják az ily magas fogyasztói árat.Van egy jobb ötletem 1500 ft-ért http://novoparts.hu/catalog/product_inf ... &products_
Még mielőtt mindenki tiltakozna és elküldene a pi... próbáljátok ki. Igen tartalmaz induktív elemet, ezért erősítő elé nem ajánlom, csak Cd vagy DVD játszó elé.
Különösen Alaces tulajdonosoknak ajánlom a kipróbálását, hogy lássák hová is dobták ki a pénzüket vagy megnyugodjanak hogy jó készülékbe fektették.
Üdvözlettel mindenkinek.

 
 
Tisztelt „g66d25”!
 
Bevallom, nem értem mi oka van rá, hogy hadjáratot indítson a „hiVox” termékek ellen, azt sem tartom túl ízlésesnek, hogy ezt a gyártó saját topic-ján teszi, de azt végképp nem tudom felfogni, hogy miért ajánlgat olyan termékeket, amit még csak kapni sem lehet, így azoknak, akiknek javasolta nincs módjuk megvenni, és az ön proponálásának megfelelően összehasonlítani.
 
Tisztelettel: Kaporka.Microstudio

Avatar
g66d25
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.12.28., pén. 17:49
Értékelés: 0

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: g66d25 »


Szerintem az alaces elég drága dolog és a beépített alkatrészek árai, nem indokolják az ily magas fogyasztói árat.
Van egy jobb ötletem 1500 ft-ért http://novoparts.hu/catalog/product_inf ... &products_
Még mielőtt mindenki tiltakozna és elküldene a pi... próbáljátok ki. Igen tartalmaz induktív elemet, ezért erősítő elé nem ajánlom, csak Cd vagy DVD játszó elé.
Különösen Alaces tulajdonosoknak ajánlom a kipróbálását, hogy lássák hová is dobták ki a pénzüket vagy megnyugodjanak hogy jó készülékbe fektették.
Üdvözlettel mindenkinek.

Vendég

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy jó ideje már van egy Alces 3 a rendszeremben.
Először kicsit fura volt a hangzás. Ez annak is tudható, hogy eléggé új a rendszer.
Sokat hallgattam az utobbi időben zenét. Plussz szoba rendezgetés normális beállítás (már amennyire panelben erre egyáltalán lehetőség van). Az akusztikával a szobában még nem teljesen vagyok kibékülve, de próbálom csiszolgatni kicsit.
Visszatérve az Alces-re. 1-1,5 hét hallgatás után kezdtem érezni a lényeges különbséget. Mikor kivettem a rendszerből, huh hát nagyon gyorsan visszakötöttem.
Egyszerüen nem volt meg az a kellő dinamika, sok szám eléggé grizes volt.
A részletezés se volt valami egetrengető. A mély hiány különösen zavart.
De mikor visszakötöttem jelentősen megváltozott az egész hang.
Iszonyat sokat segít a rendszeremen. Mégegyszer nagyon köszönöm Zoltán.
Feltétlen ajánlom minden ismerősőmnek, hogy próbálja ki a rendszerében.

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Valaki használ 6-os alcest? Mik a vélemények róla, ha az egész rendszer azon keresztül szól, mennyire változik a hang? 
Természetesen nemsokára én is kipróbálom, de kiváncsi vagyok a véleményekre

Hát nem az asszony nevében léptem be!

Na majd most.
Nekem az Alces 3 van (lentebb láthatod) a 6 szintén nagyon jó, Füleleknél hallottam rákötött zeneszerszámokat
A múlt héten elkezdtünk kábeleket tesztelni.
Volt közöttük IC, koax digitális, meg szereltünk 230V-os kábelt különféle dugókkal.
(Kácsa szerelt kábelek IC és digitális koax ,Audio reference szerelt digitális koax,Hivox szenes kábelek IC és digitális koax,Kondo IC, Furutec 230V dugók , meg valamilyen 230V-os no name dugók szintén a Kácsától)
Az Alcest kölcsönadtam kipróbálni.
Fél óra próbálkozás után abbahagytuk, mert egyiknek sem tetszett a hangja ALCES nélkül. Könnyü a jót megszokni.


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
békata
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.12.02., vas. 22:53
Értékelés: 0

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: békata »


Valaki használ 6-os alcest? Mik a vélemények róla, ha az egész rendszer azon keresztül szól, mennyire változik a hang? 
Természetesen nemsokára én is kipróbálom, de kiváncsi vagyok a véleményekre

Hát nem az asszony nevében léptem be!

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Valaki használ 6-os alcest? Mik a vélemények róla, ha az egész rendszer azon keresztül szól, mennyire változik a hang?
 
Természetesen nemsokára én is kipróbálom, de kiváncsi vagyok a véleményekre
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »


 
Van egy gyanúm, hogy az Alces-nek is ilyen, mert hasonlóan merev a zsinórja, mint a hangfalkábelemnek (az meg ugye CAT7)
De majd fülelek nyilatkozik, ha akar...

Az Alcesnek NEM Cat 7-ből van a hálózati vezetéke, hanem kettős szigetelésű halogénmentes (poliolefin + poliuretán) szigetelőjű 4x1,5mm egyeres igen tiszta réz vezetőkből.
A Cat 7 hálózati kábel gyanánt csak saját felelősségre használható, mert nem teljesiti a hálózati kábelekre vonatkozó biztonsági előirásokat. Mi ilyet sosem készitettünk eladásra, és nem is fogunk. Amúgy kipróbáltuk természetesen, és nagyon jó hangú kábelnek tartom.

Ok. Akkor bocsánat, téves volt a feltételezésem, remélem nem okoztam galibát...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »


 
Van egy gyanúm, hogy az Alces-nek is ilyen, mert hasonlóan merev a zsinórja, mint a hangfalkábelemnek (az meg ugye CAT7)
De majd fülelek nyilatkozik, ha akar...

Az Alcesnek NEM Cat 7-ből van a hálózati vezetéke, hanem kettős szigetelésű halogénmentes (poliolefin + poliuretán) szigetelőjű 4x1,5mm egyeres igen tiszta réz vezetőkből.
A Cat 7 hálózati kábel gyanánt csak saját felelősségre használható, mert nem teljesiti a hálózati kábelekre vonatkozó biztonsági előirásokat. Mi ilyet sosem készitettünk eladásra, és nem is fogunk. Amúgy kipróbáltuk természetesen, és nagyon jó hangú kábelnek tartom.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Pedig természetes, ugyanabból a drótból a nagyobb (több ér) keresztmetszet, mindig a mélyeket vastagítja illetve lejjebb is mehet a cucc tőle, de vigyázz mert a hang tisztasága és a magashangok teteje bánhatja. De kétségtelen lehet így hangolni egy rendszer hangját.
Azért fura, mert mit számít annak az egy 1 m drótnak az ellenállása, ha előtte ott van egy "csomó" vacak? Hiszen a többszörözéssel elvileg csak az ellenállást csökkented. Nem ugyanolyan, mintha 100m- el előrébb kicserélnéd egy szakaszon?? (tudom volt már róla szó...)De miért bántaná a magasakat?

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Mihez használsz CAT7 hálózatit? És olyat hogy csináltál? (utp, stp?) Vajon jobb egy ilyen kábelnek a hangja, mint a sima hálózati drtónak?
Az erősítőhöz (NAD 3020) 3 szálat használok összecsavarva, nevetni fogsz, de még lemezjátszó is ezzel van bekötve (1 szál). A szabványos IEC dugóba éppenhogycsak belefér a 3 szál... A sima PVC-s számítógépes drótnál lényegesen jobb hangú szvsz, de mást még nem próbáltam. De ezt lehet nem itt kéne folytatni...

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Kétbé!Tennél a DAC-ról is egy képet a megfeleő topikba?
Ugye jól látom, hogy legfelül egy Lupus van?

Igenx2

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »


Kétbé!
Tennél a DAC-ról is egy képet a megfeleő topikba?
Ugye jól látom, hogy legfelül egy Lupus van?
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: switch »


Az enyém a cucc tetején trónol. Állványom nincs, a helyszűke miatt:(

EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Még egy kép!!!



ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”