Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hivox hálózati szűrő/elosztó

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Most nem a hifi és zenebarátokhoz szólok, hanem azokhoz, akik késő este szoktak filmeket nézni és társasházban laknak, emiatt le kell halkítani a film hangot. Az AlcesOne használatával a beszédérthetőség kisebb hangerőn jócskán javul. Aki nem hiszi, próbálja ki!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ismét elérhető az AlcesOne (cével ejtendő) hálózati szűrő, immáron MKII kiadásban, az eddigi 13 év statisztikája szerint 95%-ban hatásosnak ítéltetett mind audio, mind video készülékeknél.
Ez egy nem hagyományos szűrő, mentes azon hátrányoktól, amit általában a hálózati szűrőkre rá szoktak aggatni.
Nagyon drága szűrők (PS Audio, Isotek EVO3 stb.) elé téve is pozitív hatást fejt ki.
Kipróbálható saját cuccal, nincs zsákbamacska.
Érdeklődni püben, mailben, telefonon lehet.(yettel978-979-1)
Csatolmányok
AlcesOneMKII.jpg
AlcesOneMKII.jpg (87.09 KiB) Megtekintve 1896 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Elkelt.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Van egy beszámított Alces4 hálózati elosztóm, fa talppal, IEC C14 betáp aljzattal, a mai pénzügyi viszonyokhoz képest jutányos áron 40ezerért, 1 év garanciával. Nem csak a HIFI hangzás szebb tőle, de a LOFI is. Ha szükséges, tápkábelt is tudok adni, némi felárért.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Eladó egy Alces3, fekete műanyag dobozos, akácfa talppal, 1 éve készült, beszámítás következtében került vissza, természetesen garanciát adok rá, mintha új lenne. Aranyozott IEC14 táp aljzatos, ha szükséges, van hozzá hálózati kábel.
Érdeklődni püben vagy telefonon (209789791)

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: rukh »

Kösz, vasárnap jelentkezem privátban.

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nem tudom, milyen tápkábelt húzattál be, ha mezeit, akkor szerelj rá lengő dugaljat, ha valami spécit, akkor más megoldás is szóba jöhet,pü-ben megbeszéljük...

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: rukh »

Hi!

A tanácsotokat kérem: eddig egy, a fali konnektorba dugott Hivox elosztóról tápláltam a berendezéseimet. A napokban húzok be a biztosíték táblától egy saját kismegszakítóval rendelkező tápkábelt - a kérdésem az, hogyan célszerű az elosztóhoz csatlakoztatni: aljzatot szerelni a kábelre és ebbe dugni az elosztó dugóját, vagy a kábelt az elosztóba bekötni?

Kösz a segítséget, üdv:
Rukh

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Mindenképp lesz, a doboz terv már megvan, de még nincs kész a készülék, mert más került most előtérbe.
Az biztos, hogy 6 férőhelyes lesz, 43x28x8cm, főkapcsolóval, digit/analóg készülékekhez igény szerinti elosztásban, IEC hálózati aljzattal.

Avatar
prityko
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2017.11.03., pén. 15:26
Értékelés: 17

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: prityko »

szép napot
tavasszal érdeklődtem hálózati szűrő utan hifi méretben és Fülelek úr mondta hogy szeptember eleje esetleg valami ez ügyben ?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Apák napja alkalmából felajánlok 1, azaz egy darab Alces4-est IEC hálózati bemenet aljzattal 25% kedvezménnyel.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fülelek írta:
2019.02.08., pén. 19:50
Az eddigi tapasztalatok alapján az Alcesekben >70% esetben védett a nagy teljesítményű varisztor túlfeszültségkor, mivel ilyenkor a tönkremenés szélén áll, ezért ingyenesen kicseréljük, hogy legközelebb is legyen esély a védelemre.
Sose írtam/mondtam azt, hogy mindentől megvéd, a villámtól pl. egyáltalán nem, ahhoz -mint tőled is tudjuk, sokkal komolyabb védelem szükséges. Ahol én lakom, a közeli szomszédban minden kiterjedésében legalább 3 méterrel nagyobb ház van, ott többször is látogatott villám elftárs, nálunk sosem.
Mivel az Alces legpozitívabb tulajdonsága a hangminőség javítása, ezért a "teljeskörű" villám védelem háttérbe szorult, mert jelentősen emelné az árát...
Nem, én sem említettem villámáram elleni védelmet. A villám áram jellemző és ehhez igazodó vizsgáló impulzus formája a 10/350us-hez tartozó, a villám közvetett hatásai gerjesztett túlfeszültség pedig a 8/20us. Ez utóbbi energia tartalma kb 100-ad része a 10/350us villámáraménak. Ha a villámáram, vagy annak valamely része bekúszik az épület belsejébe, akkor nagy baj lehet, ehhez kell a többszintű védelem. A védelmek egyik része a villamos vezetékek potenciál összekötése, ez a túlfeszvédők feladata. A túlfeszvédők legerősebb szintjét a T1-es szikraközök oldják, meg, de ezek szigorúan az épület külső fala környezetében, épületen beljebb T2 és T3 szinten a varisztorok használatosak. (T1-re is kínálnak nagy teljesítményű varisztort, de ezek csak alacsony (LPS3-LPS4) szinten lehetnek megfelelőek.) Családi házakhoz LPS4 már általában elég.

Zoli, ha szomszédos környezetben utóbbi időben előfordult közvetlen villám/villámkár, akkor én a helyedben nem lennék ennyire nyugodt. A 3m-es magasság differencia nagyon kevés a nyugalomhoz. Van többféle kockázat elemző módszer, ebből a vizsgáló gömb a legbiztosabb. A legenyhébb kockázati szinten a gömb sugara 60m. Ezt a gömböt körbe tudod görgetni az épületed körül-oldalt-felül, úgy hogy a környező építmények, oszlopok, talaj, stb érintése közben a gömb nem érintkezik a házaddal, akkor talán védett vagy a villámok 95%-val szemben. A ház körüli fákat hagyd ki az érintésből, mert azok inkább emelik a kockázati szintet.
Csatolmányok
villám-túlfesz.jpg
villám-túlfesz.jpg (143.92 KiB) Megtekintve 9752 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Bár ma április elseje van, mégse vegye senki tréfának az alábbi akciót:
Alces3 IEC aranyozott, minőségi hálózati betáp aljzattal, speciális belső kábelezéssel ma akciós áron 30 ezerért eladó!
Csak két példány van.

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Szia!

Küldtem PÜ-t, nézz rá légyszives ha erre jársz.

Köszönöm!
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Az eddigi tapasztalatok alapján az Alcesekben >70% esetben védett a nagy teljesítményű varisztor túlfeszültségkor, mivel ilyenkor a tönkremenés szélén áll, ezért ingyenesen kicseréljük, hogy legközelebb is legyen esély a védelemre.
Sose írtam/mondtam azt, hogy mindentől megvéd, a villámtól pl. egyáltalán nem, ahhoz -mint tőled is tudjuk, sokkal komolyabb védelem szükséges. Ahol én lakom, a közeli szomszédban minden kiterjedésében legalább 3 méterrel nagyobb ház van, ott többször is látogatott villám elftárs, nálunk sosem.
Mivel az Alces legpozitívabb tulajdonsága a hangminőség javítása, ezért a "teljeskörű" villám védelem háttérbe szorult, mert jelentősen emelné az árát...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fülelek írta:
2019.01.31., csüt. 16:52

Minden Alcesben 275V határ feszültségű, 13000A/20μs túlfeszültség védelem van.
Ha bele szabad okoskodnom, vagy inkább pontosítanom, a D kategóriás túlfeszültség modulok, L-N-PE háromszögben szólalnak meg, de a megszólalási feszültség 1,0...1,3kV feletti. A 275V az a max üzemi váltófeszültség lehet. A 230VAC max szintje egyébként is 325V. A megszólalási idő varisztoroknak 30nsec illik lenni, a 20uses az impulzus pontosabban a 8/20usec szabvány vizsgáló impulzusnak való megfelelést jelent, max ehhez hasonló fel és lefutási időjű impulzust képes levezetni a megadott csúcs árammal.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Többek kérésére itt vannak az 2019 évi Alces elosztó árak:
IEC aljzattal, főkapcsolóval, vagy anélkül:
Alces2 -34e
Alces3 -40e
Alces4 -46e
Alces6 -58e
Fix, 1,5m kábellel (lehet kérni hosszabbat is)
Alces2 -40e
Alces3 -46e
Alces4 -52e
Alces6 -64e
És végül
AlcesOne -19e
dc leválasztás +5e, de csak a hármas és hatosban fér el.
AlcesNoDC -csak dc leválasztó falba dugható egy aljzatos egység -10e
Minden Alces aljzatonként és együttesen is 10A folyamatos terhelésre méretezett.
Minden Alcesben 275V határ feszültségű, 13000A/20μs túlfeszültség védelem van.

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Szia !

Érdeklődtem pü. ben.... :smile53:
Várom válaszodat.
Köszönöm !
üdv. :D

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egy szépséghibás (karcos) Alces4 várja, hogy szemek elől rejtve teljesítse feladatát valakinek a hifi stelázsija mögött...
Érdeklődni pü-ben.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

A Pioneer plazma másik HDMI bemenetére kellene becsatlakozni egy másik HDMI kábellel.
Ha az újabb bemeneten is fennáll a hiba, akkor nagy valószínűséggel a box lesz a hunyó...
[/quote]
Köszönöm a választ,ez és másik bemeneten más készülékkel nincs gond.Idegesítő.
[/quote]


A box-ot dugd át a Pioneer 2-es vagy 3-as HDMI bemenetére...

Avatar
cupra70
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.05.21., csüt. 08:47
Értékelés: 0

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: cupra70 »

Amatőr61 írta:
2018.11.10., szomb. 21:06
cupra70 írta:
2018.10.27., szomb. 16:52
Üdv!Segítséget kérek!Pioneer Kuro plazma összekötve hdmi kábellel Telekom iptv box.Tv bekapcsolva,majd box bekapcsolásakor erős pattanó hang jelentkezik a hangszóróból.Ez milyen zavar lehet?A szolgáltató bejövő kábelére tettem földhurok elleni szűrőt,nem segített,nem vagyok nagy hozzáértő,.Az ön Alces szűrője alkalmas ennek a zavarnak eltávolítására és mit javít még a képen,ez a zavar káros lehet a tv-re?Van esetleg más típusú szűrője?
Várom válaszát,köszönöm!
A Pioneer plazma másik HDMI bemenetére kellene becsatlakozni egy másik HDMI kábellel.
Ha az újabb bemeneten is fennáll a hiba, akkor nagy valószínűséggel a box lesz a hunyó...
Köszönöm a választ,ez és másik bemeneten más készülékkel nincs gond.Idegesítő.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

cupra70 írta:
2018.10.27., szomb. 16:52
Üdv!Segítséget kérek!Pioneer Kuro plazma összekötve hdmi kábellel Telekom iptv box.Tv bekapcsolva,majd box bekapcsolásakor erős pattanó hang jelentkezik a hangszóróból.Ez milyen zavar lehet?A szolgáltató bejövő kábelére tettem földhurok elleni szűrőt,nem segített,nem vagyok nagy hozzáértő,.Az ön Alces szűrője alkalmas ennek a zavarnak eltávolítására és mit javít még a képen,ez a zavar káros lehet a tv-re?Van esetleg más típusú szűrője?
Várom válaszát,köszönöm!
A Pioneer plazma másik HDMI bemenetére kellene becsatlakozni egy másik HDMI kábellel.
Ha az újabb bemeneten is fennáll a hiba, akkor nagy valószínűséggel a box lesz a hunyó...

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

fülelek írta:
2018.11.07., szer. 21:56
Mivel ebben az évben senkinek sem kellett kettes, ezért nem írtam róla. De ha neked pont kettes kell, ám legyen, kapsz egy speciális titkos árat püben :D ()
Mivel nem kaptam így én írtam egy pü-t😁

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Mivel ebben az évben senkinek sem kellett kettes, ezért nem írtam róla. De ha neked pont kettes kell, ám legyen, kapsz egy speciális titkos árat püben :D ()

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Hivox hálózati szűrő/elosztó

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

2-es nincs?😁

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”