Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sony PS3

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Nem vitatkozom, mert az nagyon OFF lenne. - de van amiben egyetértek, van amiben nem.
 
Egyébként meg persze majd átmegyek hozzád és leejtem az állam az tuti!
 
(Viszont ha már konzol, én inkább PS3 párti leszek, asszem.. :kiraly:)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: tsc »


Kövezzetek meg, de szerintem aki PC-s, az igen nehezen tér át konzolra. pl. nekem is van itthon PS2, de kb. 2 ujjamon meg tudom számolni hány játékkal játszottam rajta. (Érdekes módon a gyerek is valahogy áttért a PC-re, pedig alapvetően az ő kedvéért lett anno a PS2)

Gyere hozzám demóra :kiraly: Lehet, hogy leesik majd az állad. Az a baj, hogy hiába drága az X360, ha össze akarsz rakni egy PC-t amin ez a grafikai szinvonal ilyen sebességgel, 100% akadásmentesen fut, az sok pénz, és egy év múlva újra megteheted, míg a konzolra meg egyszerűen közben jobban megtanulnak majd optimalizálni a fejlesztők, és ez így fog menni pár évig, és lépést tud tartani a PC-kkel.
 
Fontos: A PC pedig egy dolgot soha nem fog tudni levetkőzni, és ami miatt játékra mindig féllábú óriás lesz, az az, hogy mindig ott fog figyelni a háttérben, míg te játszol, egy full oprendszer, aki fölött a játéknak nincs teljes kontrollja. Értem itt a windowst. Ha gondol egyet, swappel, ha gondol egyet kirak neked valami hülye ablakot, vagy megakasztja a játékot mert ő most valami network dolgot csinál, vagy akármi, és közben mondjuk 250 mega ramot folyamatosan eszik, és 30-50 kisebb process teszi a dolgát vagy éppen akadályozza hogy akadásmentesen játssz... Aztán ha jön a vista, még bonyolultabb lesz a dolog. Egy konzolnál az oprendszer játék alatt teljesen a háttérbe szorul és kuss a neve, ezért mindig is smoothosabb lesz a játékélmény. Ez nem ilyen konzol-hype, ez egyszerűen tény. Persze sok érv szól a PC mellett is, sőt... legjobb, ha mindkettő van ugye..
 
Egyébként az Xbox360-hoz lesz keyboard és egér szerintem, innentől kezdve már az irányításra se lehet panasz, bár a kontrollerrel is el lehet játszadozni, nyilván FPS-re nem az igazi, de én mondjuk azokat kapásból kihagyom, mert rosszul vagyok két perc játék után. Ami nagy előnye a kontrollernek, hogy sose lesz olyan hogy 40 gomb kell egy játék irányításához amit mind meg kell tanulni.. Én ennek kifejezetten örülük.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: tsc »


szkeptikus vagyok még, mert utóbb valahogy mindig az derült ki, hogy bár az xbox is tök jó MMcenternek, de mégsem az igazi és a PC jobb.

Mármint a sima Xbox? Az valaha tényleg jó volt médiacenternek, csak ma azért nem jó mert nincs rajta DVI/HDMI (ez baj az újjal is) és mert lassú a proci a HD anyaghoz. Az újjal ez a gond nincs, csak hogy nekem hangos és még semmi nincs rá amivel lejátszhatsz egyebet mint dvd és WMV.
Média Centernek valami olcsó pici és szép PC...

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Balha »


nálam pont fordítva lett, vagyis...
 
a ps2-vel néha néha játszogattam,de inkább pc-vel, főleg startégiát, fps-t
 
most valahoygy kialakult a rend: konzollal ügyességit (fight night, fifa :kiraly:, padam3), pc-vel pedig stratégiát, autóst (a valószerűsége miatt főleg, ezért is ment a pgr ), és fps-t (azt sztem továbbra is csak egérrel lehet jól nyomni, főleg Lan-kor )
...

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Jól beszéltek, 5 évig a PC fejlesztésére nem kell költeni, legalábbis a játék miatt semmiképp. 
Viszont a dvd-t nem dobom ki, ha ez is olyan hangos mint az XBOX360. Viszont legalább HDMI-je van, ugye?

hááát.. nem tom.
 
Kövezzetek meg, de szerintem aki PC-s, az igen nehezen tér át konzolra. pl. nekem is van itthon PS2, de kb. 2 ujjamon meg tudom számolni hány játékkal játszottam rajta. (Érdekes módon a gyerek is valahogy áttért a PC-re, pedig alapvetően az ő kedvéért lett anno a PS2)
 
Ezzel együtt persze ezek az új konzolok már sok egyébre is használhatóak lehetnek majd... talán. De valahogy én kicsit szkeptikus vagyok még, mert utóbb valahogy mindig az derült ki, hogy bár az xbox is tök jó MMcenternek, de mégsem az igazi és a PC jobb.
 
tényleg nem tudom...
 
de majd a jövő megadja erre is a választ. Ha annyira tuti konzol lesz, úgyis veszek majd egyet, aztán max az lesz a sorsa mint a PS2-nek is, hogy jobbára stanbyban ücsörög vmelyik polcon.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: tsc »


Jól beszéltek, 5 évig a PC fejlesztésére nem kell költeni, legalábbis a játék miatt semmiképp.
 
Viszont a dvd-t nem dobom ki, ha ez is olyan hangos mint az XBOX360. Viszont legalább HDMI-je van, ugye?

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Fapacival értek egyet: figyelembe kell venni a PS3 által nyújtott multimédiás szolgáltatásokat is. 500 dollárért cseppet sem drága ez a konzol.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Én is PC-n játszottam eddig. De ha belegonolok, hogy 1-2 évente ráköltöttem vagy 100ezret a fejlesztésére (leginkább a játékok miatt ugye), akkor már nem is olyan drága a PS3. Hiszen ha nem játszom a PC-n (márpedig ha lesz PS3, akkor nem fogok), nem kell fejleszteni. Még hozzátehetem azt is, hogy ha eladom a DVD playerem, abból is jön pénz. Szóval ahány funkciót kivált a Sony konzol, ahhoz képest nem drága.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: tsc »

Ez a bevezető ár, majd 1-2-3-4 év múlva biztos olcsóbb lesz (szépen csökkenni fog az ára), de ne felejtsük el ezért egyébként olyan high-tech vasat kapsz, amit ha külön kéne összeraknod PC-ben, nem kétszer ennyit, hanem még többet fizetnél ki érte - már ha akarnál ilyet tenni.

Avatar
Kutasi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2005.12.21., szer. 21:57
Értékelés: 0

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Kutasi »


Hát szerintem k*rvadága ez a PS3!
Nem hiszem, hogy ennyit érne, akármekkora erő is van benne.
 
Nem normális aki most ilyet akar venni. Ahogy figyeltem elég kevés játék van hozzá, és azok se olyanok, hogy a tűzbe tenném a kezem értük.
Bár én eddig is PC játszottam, ha játszottam és elutasítottam minden egyéb konzolos megoldást. Most viszont kicsit elgondolkodtam, hogy lehet érdemes venni PS2-őt, mert egészen jó áron vannak.

TV: Samsung LE32S71B LCD --- DVD: JVC XV-N420 + Komponens kábel --- ERŐSÍTŐ: JVC RX-5052 + minőségi hangfalkábelek --- FRONT: Ultimate SURROUND: Ultimate CENTER: Ultimate SUB: Ultimate
 
+Saját rádiós mix- és showműsor a Globalfm-en:
ENGEDÉKENY CSÜTÖRTÖK minden héten 20 és 22 óra között.
www.djkutasi.hu

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Óóó.. Kis élelmesek! Van 6500 dollárért is (buy it now)...
Van 10000-ért is...
Azt se értem, hogy a Sonynak az miért jó, hogy mások keresik degeszre magukat az ő veszteségén...

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Pelican »


PS3-ak az eBay-en 


 
2000 dollár, meg ilyesmi

Na az se normális, aki rákattint a "Buy it now! 3799.99 USD"-re...

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: tsc »

Óóó.. Kis élelmesek! Van 6500 dollárért is (buy it now)...

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: tsc »


A topik címe "A játékok királya". amilyen, a valóságtól elrugaszkodott, lehetetlen áron ajánlja néhány ember az ebay-en inkább azt mondanám: "A királyok játéka"
PS3-ak az eBay-en
 
:kiraly:

 
2000 dollár, meg ilyesmi

Avatar
Declan.Delfino
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 17:20
Értékelés: 0

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Declan.Delfino »

A topik címe "A játékok királya". amilyen, a valóságtól elrugaszkodott, lehetetlen áron ajánlja néhány ember az ebay-en inkább azt mondanám: "A királyok játéka"

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Összeségében az első évben így is horror veszteséget termel a gyártóknak a konzol.
Kicsit számoljunk! Idén 1 millió PS3 eladását tervezi a Sony. Darabján bukik átlagosan 200 dollárt. Tehát csak idén 270 millió dollár, azaz 55 milliárd forint veszteséget termelnek másfél hónap alatt! No és akkor még nem beszéltünk a nem akármilyen reklámkampányról, amit most nyomatnak Japánban és az USA-ban. Kemény világ van.

A Sony nyilvánosságra hozta, hogy többek között 9,6 millió laptop akkumulátorának a visszahívása miatt negyedéves profitveszteséget kellett elkönyvelnie. A júliustól szeptemberig tartó időszak alatt a cég nettó haszna 14.3 millió $-al csökkent a tavalyi 240 millió $-hoz képest.
 
Mindenesetre a sony-nak nagyon sokféle terméke, piaca van..így szerintem nem kell őket félteni, bár következő negyedévben megint buknak gondolom..jövőre meg majd kiderül.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Összeségében az első évben így is horror veszteséget termel a gyártóknak a konzol.
Kicsit számoljunk! Idén 1 millió PS3 eladását tervezi a Sony. Darabján bukik átlagosan 200 dollárt. Tehát csak idén 270 millió dollár, azaz 55 milliárd forint veszteséget termelnek másfél hónap alatt! No és akkor még nem beszéltünk a nem akármilyen reklámkampányról, amit most nyomatnak Japánban és az USA-ban. Kemény világ van.

Vendég

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miből is jön össze a PS3 ára és mennyit bukik a Sony minden eladott példányon:

akkor miért? piactartás?

1. Terveik szerint majd a játékokon behozzák a veszteséget
2. Folyamatosan csökkentik a gyártási költségeket
3. Ki kell szorítani a konkurenciát

És tegyük hozzá, hogy ez általános. Szinte minden konzol a megjelenésekor olcsóbb, mint amennyibe kerül. Viszont egyrészről a gyártási költségek gyorsabban csökkenek, mint az árak, tehát 2-3 éven belül már olcsóbb előállítani mint értékesíteni, másrészről valóban a licencdíjakból marha sok pénz jön be. Összeségében az első évben így is horror veszteséget termel a gyártóknak a konzol.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Miből is jön össze a PS3 ára és mennyit bukik a Sony minden eladott példányon:

akkor miért? piactartás?

1. Terveik szerint majd a játékokon behozzák a veszteséget
2. Folyamatosan csökkentik a gyártási költségeket
3. Ki kell szorítani a konkurenciát

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Miből is jön össze a PS3 ára és mennyit bukik a Sony minden eladott példányon:

akkor miért? piactartás?

Mindenképp muszáj volt már piacra dobniuk a ps3-at, így is majd egy évet csúszott. Igaz japánban nem sok xbox fogyott, de a többi piacon biztos elég sok a veszteség a csúszás miatt...
 
Egyébként én nem vagyok biztos benne, hogy tényleg buknak rajta ennyit, bár lehetséges (igaz kb ár van írva a képen is)...
 
Remélem azért néhány éven belül normális ára lesz a cuccnak, és lesz is elég idehaza is, na majd akkor tuti veszek 1-et addig marad a jó öreg ps2..még úgyse játszottam végig a játékokat xD
 
és ha már fapaci ilyen jól összeszedte a linkeket, európai ps3 oldal infókkal:
 
ps3
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Botrányos USA start
 
PS3 belülről
 
Japán start
 
Az első példányok
 
Előrendelési őrület
 
Európában csak jövőre
 
Megkezdődött a gyártás

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: close652 »


Miből is jön össze a PS3 ára és mennyit bukik a Sony minden eladott példányon:

akkor miért? piactartás?
system

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Miből is jön össze a PS3 ára és mennyit bukik a Sony minden eladott példányon:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sony PS3

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Legyen egy ilyen topic is!
 
Alapinfónak a cucc EU oldala.
 
Én nagyon várom.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”