Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sony HDR-HC3

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: momba »


Talán annak köszönhető, hogy a teljes skálát Japóban gyártják a mai napig.
Az én Hi8-asom 11 éves és francia gyártmány!

Francia? Én ilyenről még nem is halottam. Kazetta üzem azt tudom, hogy van, de kameragyártásról nem hallottam. Erről volt vita már külföldi szakfórumban, de ott kínai gyárról volt említés, le tudnád fotózni a címkét?

 
OFFTOPIC:


Saját készítésű képek topikba tettem a képeket!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Talán annak köszönhető, hogy a teljes skálát Japóban gyártják a mai napig.
Az én Hi8-asom 11 éves és francia gyártmány!

Francia? Én ilyenről még nem is halottam. Kazetta üzem azt tudom, hogy van, de kameragyártásról nem hallottam. Erről volt vita már külföldi szakfórumban, de ott kínai gyárról volt említés, le tudnád fotózni a címkét?

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Máskülönben részben igazad van, részben meg sajnállak.
Miért csak részben van igazam, és miért sajnálsz? Az igényességem miatt?

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: momba »


Talán annak köszönhető, hogy a teljes skálát Japóban gyártják a mai napig.
Az én Hi8-asom 11 éves és francia gyártmány!
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Azt nézem kihagytál-e valakit a kontrázásból.
 
Máskülönben részben igazad van, részben meg sajnállak.

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Udv
 
"adatvesztest mint olyant kb. annyi eselye van mint minden masnak, DVCAm, DV, Beta stb. "
 
Azért nem véletlenül drágább kb. 10x egy dvcam kazi egy dv-nél.
Sokkal jobb minőségü a mágnesszalag, hiszen ezt stúdiócélokra szánták, ahol nem igazán megengedhető a dropout. Ennek ellenére itt is előfordul a sokadik felvétel után, de jóval ritkábban mint a minidv-nél. Kb hasonló a helyzet a d8-hoz, ahol a szalag szélessége miatt szintén ritkább a szalaghiba mint minidv-nél.
 
"Igen, csak nagyobb az adatvesztés esélye (elvileg). "
Mivel itt is 25mbps jelfolyamról van szó, a hiba esélye ugyanakkora.
Csak az nem mindegy, hogy 1 frame-ig lesz-e hibás az anyag, mint minidv esetén, vagy 12 frame-ig, mivel ennyi a gop hossza hdv anyag esetén, ez már fél másodperc kiesés!
 
"a gyakorlati osszevetesben pedig a kep odaver a sima DV-nek, ezt teszteltuk es a kollegak seggreultek tole"
Én nem ültem tőle seggre, pedig HC1-est teszteltem. A felbontás még rendben is volna, de a szinek sajnos fakók.
 
"SONY kamerák nem nagyon szarnak be 5 éven belül. "
Ááám, nem. 3 év után volt fejcserém a régi d8-on, amiben pedig még volt alkatrész, 2000 előtt gyártották.
 
"az elod modell HC1-et amit felvaltott a HC3 mar nem gyartjak, kapni is alig lehet mar.."
Én bementem bp-n véletlenszerüen egy sony márkaboltba, és mindkettő volt a polcon. Az eladó is mondta, hogy nem szünik meg a hc1, egymás mellett fog futni a kettő. De sajnos engem nem erint az ugy, varok a konkurrencia valaszara.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Ugyanannyi fér rá a sima MiniDV kazira is? Tehát az 1 órás sima MiniDV kazira ugyanugy rámegy 1 óra HD felvételből is? Igen, csak nagyobb az adatvesztés esélye (elvileg).
- ezt nemigazan ertem.. elmagyaraznad?

Hivatalos dokumentációkban láttam, én is azért írtam oda, hogy elvileg, mert igencsak kétkedve fogadtam.
 
Viszont egy részletesebb ismertetés még mindig hiányzik tőled
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mit kóstál amugy egy ilyen (vagy hasonló) HD kamera manapság? Egyelőre ugyan működik még a Mini DV kameránk, de ha egyszer beadja az unalmast!! 
/tau ba

Nincs hasonló kamera. Jelenleg csak a Sony gyárt HD handy kamerát, összesen kétfélét. Ez az alacsonyabb árfekvésűbb, 300 ezer körül van az olcsóbb helyeken. Hivatalosan 350 (netdepo). A nagyobb (HC1) 50-100-al drágább.

Köszi szépen. akkor azért nem annyira olcsó mulatság ez még figyelembe véve a mai műszaki cikkek szuper minőségét (arra gondolok, hogy a gyártó ad 1 év garit, a cucc meg 1-2 éven belül elhalálozik, javitani nem érdemes, cucc kuka)
 
/tau ba

Az elhangzottakon kívül figyelembe kell venni, hogy ezek első szériás cuccok, tehát még van bennük anyag. Használtam a Hitachi első generációs és ötödik generációs DVD kameráját és bár előbbi 5 éves volt sokkal masszívabb felépítésű volt, nagyon jó képminőséggel (azonos felbontás mellett simán verte az utódmodellt). Persze az öt éve 1 millió Ft volt, a mostani meg csak 150 ezer.

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Köszi szépen. akkor azért nem annyira olcsó mulatság ez még figyelembe véve a mai műszaki cikkek szuper minőségét (arra gondolok, hogy a gyártó ad 1 év garit, a cucc meg 1-2 éven belül elhalálozik, javitani nem érdemes, cucc kuka) 
/tau ba

 
SONY kamerák nem nagyon szarnak be 5 éven belül. Talán annak köszönhető, hogy a teljes skálát Japóban gyártják a mai napig.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »

- az elod modell HC1-et amit felvaltott a HC3 mar nem gyartjak, kapni is alig lehet mar.., esetleg amolyan osszefogdosott, kialitott modellek vannak meg a polcokon.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Mit kóstál amugy egy ilyen (vagy hasonló) HD kamera manapság? Egyelőre ugyan működik még a Mini DV kameránk, de ha egyszer beadja az unalmast!! 
/tau ba

Nincs hasonló kamera. Jelenleg csak a Sony gyárt HD handy kamerát, összesen kétfélét. Ez az alacsonyabb árfekvésűbb, 300 ezer körül van az olcsóbb helyeken. Hivatalosan 350 (netdepo). A nagyobb (HC1) 50-100-al drágább.

Köszi szépen. akkor azért nem annyira olcsó mulatság ez még figyelembe véve a mai műszaki cikkek szuper minőségét (arra gondolok, hogy a gyártó ad 1 év garit, a cucc meg 1-2 éven belül elhalálozik, javitani nem érdemes, cucc kuka)
 
/tau ba
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mit kóstál amugy egy ilyen (vagy hasonló) HD kamera manapság? Egyelőre ugyan működik még a Mini DV kameránk, de ha egyszer beadja az unalmast!! 
/tau ba

Nincs hasonló kamera. Jelenleg csak a Sony gyárt HD handy kamerát, összesen kétfélét. Ez az alacsonyabb árfekvésűbb, 300 ezer körül van az olcsóbb helyeken. Hivatalosan 350 (netdepo). A nagyobb (HC1) 50-100-al drágább.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


- meg mielott nagyon felremenne a tudatléansagmiatt, a Sony HDV-je is 25Mbps video jelfolyamsebessegel rogzi mint a sima DV
- ha ebbol indulunk ki, azt kell csuan a szamokbol megallapitani, hogy a DV-hez kepest a nagyobb felbontas miatt jobban tomoritett anyagrol vanb szo, hiszen bele kell ferni a 25Mbps-be.
- a gyakorlati osszevetesben pedig a kep odaver a sima DV-nek, ezt teszteltuk es a kollegak seggreultek tole.
- adatvesztest mint olyant kb. annyi eselye van mint minden masnak, DVCAm, DV, Beta stb.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


Ugyanannyi fér rá a sima MiniDV kazira is? Tehát az 1 órás sima MiniDV kazira ugyanugy rámegy 1 óra HD felvételből is? Igen, csak nagyobb az adatvesztés esélye (elvileg).
- ezt nemigazan ertem.. elmagyaraznad?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Mit kóstál amugy egy ilyen (vagy hasonló) HD kamera manapság? Egyelőre ugyan működik még a Mini DV kameránk, de ha egyszer beadja az unalmast!!
 
/tau ba
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Ugyanannyi fér rá a sima MiniDV kazira is? Tehát az 1 órás sima MiniDV kazira ugyanugy rámegy 1 óra HD felvételből is? 
/tau ba

Igen, csak nagyobb az adatvesztés esélye (elvileg).
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Az lenne a kérdésem hogy mire rögzít hdben?
- erre:

És sima MiniDV-re is,HD jelölés nélkül.

Ugyanannyi fér rá a sima MiniDV kazira is? Tehát az 1 órás sima MiniDV kazira ugyanugy rámegy 1 óra HD felvételből is?
 
/tau ba
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Az lenne a kérdésem hogy mire rögzít hdben?
- erre:

És sima MiniDV-re is,HD jelölés nélkül.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Skipper »


A kamcsi felbontása 1440*1080(i).
 
Tami: én kíváncsi lennék a tapasztalataidra (részletesen). Ami nagyon érdekel: filmszerű, 24p-s üzemmód és a szuperlassítás. Illetve az AWB és AF működése.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Full HD matrica? Nem azért, de az nem 1920x1080?
Tesztvideókat várunk türelmesen

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »


Az lenne a kérdésem hogy mire rögzít hdben?
- erre:

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
daniba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.10.07., pén. 20:23
Értékelés: 8

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: daniba »


Gratula.
 
Az lenne a kérdésem hogy mire rögzít hdben?

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

SONY HDR-HC3

Hozzászólás Szerző: Tami »

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”