Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HDTV műholdról

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Stilgar »


Ha a BBC HD azon a transzponderen fog adni, amin most is megy a teszt, akkor annak a vétele nem egyszerű. Ez a transzponder az Astra 2D műholdon van, aminek a sugárzási területe Nagy-Britannia. Kicsi a műhold adási teljesítménye, így nálunk csak részlegesen vehető. A horizontális polarizációjú transzpondereket semmivel nem lehet megcsípni, a vertikálisokhoz 180-as parabola kell Budapest hosszúsági fokán. Az ország keleti felében lehet, hogy már két méter fölötti kell, a nyugati végében talán elég lehet 150-es. A BBC HD vertikálison van, így fogható, de egy ilyen tányér sem olcsó mulatság hozzá, azt hiszem, a 180-as 70 ezer körül kezdődik, de a jobbak 100 e fölött is lehetnek.
Andix kérdésére: a legbonyolultabb része magának a parabola antennának a pontos beállítása. Ha már műholdazik az ember, akkor érdemes forgatóval fölszerelni, hogy ne csak egy műholdat lehessen venni, viszont egy forgatót pontosan beállítani nem túl egyszerű. Minden más elég könnyen megoldható. Egyébként a HD vételhez ugyanaz a parabola, ugyanaz a fej kell, mint a sima adáshoz, de a beltéri egység más. Természetesen a tükrök és fejek minőségében van különbség, pl. egy jó minőségű tükör verhet egy gyengébb minőségű egyel nagyobbat.

Avatar
cs-robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2003.03.31., hétf. 08:20
Értékelés: 13

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: cs-robert »


Egy ilyen Humax megvan 100eből, mennyibe kerül egy tányér+fej?Amúgy egy ilyen rendszert kiépíteni mennyire bonyolult, kell hozzá szerelő, vagy csak felszerelem a tetőre, összedugdosom, és kész?
És a fej+tányér mennyire kell, hogy "hd" legyen? Hülye kérdés tudom, de elég láma vagyok ebben. Van nekünk régenről mindeféle tányér/fej kombó amit nem használunk (Hotbird/Astra asszem), az jó lenne ehhez is?

- rendes helyeken a 100khuf-hoz kepest ajandekba adjak
- mivel BBC vetelerol van szo, illik a szokasos 70-80cm-es tanyer helyett nagyobbat hasznalni, vevofej egy sima minel kisebb csillapitasu, es kesz.
- a regi felszereles is jo lehet, ki kell probalni.

A BBC One HD az Astra 2D műholdon van, amihez Magyarországon minimum 180 cm átmérőjű antenna kell. Kisebbel nem jön ez a műhold.
 
Itt van a lefedettségi térképe:
Astra 2D

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Tami »


Egy ilyen Humax megvan 100eből, mennyibe kerül egy tányér+fej?Amúgy egy ilyen rendszert kiépíteni mennyire bonyolult, kell hozzá szerelő, vagy csak felszerelem a tetőre, összedugdosom, és kész?
És a fej+tányér mennyire kell, hogy "hd" legyen? Hülye kérdés tudom, de elég láma vagyok ebben. Van nekünk régenről mindeféle tányér/fej kombó amit nem használunk (Hotbird/Astra asszem), az jó lenne ehhez is?

- rendes helyeken a 100khuf-hoz kepest ajandekba adjak
- mivel BBC vetelerol van szo, illik a szokasos 70-80cm-es tanyer helyett nagyobbat hasznalni, vevofej egy sima minel kisebb csillapitasu, es kesz.
- a regi felszereles is jo lehet, ki kell probalni.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: andix »


Akkor, ha jól értem, veszek egy Humax HDCI-2000-et, hozzá tányért és fejet, és belövöm a BBC-HD-re, akkor a meccsek nagy részét tudom fogni előfizetés nélkül?Hol tudom azt megnézni, mely meccseket adják majd a BBC-HD-n?

Hmmm ez engem is érdekelne.. Egy ilyen Humax megvan 100eből, mennyibe kerül egy tányér+fej?
Amúgy egy ilyen rendszert kiépíteni mennyire bonyolult, kell hozzá szerelő, vagy csak felszerelem a tetőre, összedugdosom, és kész?
És a fej+tányér mennyire kell, hogy "hd" legyen? Hülye kérdés tudom, de elég láma vagyok ebben. Van nekünk régenről mindeféle tányér/fej kombó amit nem használunk (Hotbird/Astra asszem), az jó lenne ehhez is?

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Akkor, ha jól értem, veszek egy Humax HDCI-2000-et, hozzá tányért és fejet, és belövöm a BBC-HD-re, akkor a meccsek nagy részét tudom fogni előfizetés nélkül?
Hol tudom azt megnézni, mely meccseket adják majd a BBC-HD-n?
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi a kimerítő választ!

Avatar
augustus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2006.05.29., hétf. 18:51
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: augustus »


A Pro7 és Sat1 HD szabadon fogható HD adásai valódi HD, Dolby5.1 német hanggal, de csak hetente egyszer (általában szombat v. vasárnap este egy film. Ezenkívül csak 4:3 felpumpált normál 24 órás adás a két adó rendes műsorával. Június elején új transzponderre költöznek.
 
Német nyelvű HD műsor-előzetes a http://www.satundkabel.de/modules.php?o ... =0&thold=0 (ez az oldal néha elég nehézkesen jön elő):
Spielfilme
Das Dschungelbuch (Sat.1-HD, 27.05.2006, 20.15 Uhr)
Hollywood Cops (ProSieben-HD, 28.05.2006, 20.15 Uhr)
Open Range - Weites Land (Sat.1-HD, 04.06.2006, 20.15 Uhr)
Irgendwann in Mexiko (ProSieben-HD, 04.06.2006, 22.25 Uhr)
Hooligans (ProSieben-HD, 05.06.2006, 22:00 Uhr)
 
The Village – Das Dorf (Premiere-HD, seit 14.5.2006)
 
Serien
Grey's Anatomy (ProSieben-HD, seit 14.03.06, 20.15 Uhr)
4400 - Die Rückkehrer (ProSieben-HD, seit 08.05.2006, 20.15 Uhr)
 
Sport
Fußball-Weltmeisterschaft 2006 (Premiere-HD, ab 9. Juni)
Fußball-Weltmeisterschaft 2006 (BBC-HD, über Astra 28,2 Grad Ost, ab 9. Juni)
 
Szabadon fogható még MPEG4-ben a német ANIXE-HD magánadó, de ez régi filmeket (pl. Roger Moore-Simon Templar) ad 1080i-re felpumpálva, borzalmas minőségben, igazi HD csak a studióból adott (eléggé érdektelen) műsorok.
 
MPEG2-ben fogható a HD1 2010-ig érvényes kártyával, oldala: http://www.hd-1.tv/ Itt voltak láthatók a 2004 évi foci EB, a torinói téli olimpia, férfi kézilabda VB, de csak felvételről. Zenés műsorok (klasszikus és popzene).
 
A foci VB a Premiere előfizetéssel a korábban leírtak szerint teljes egészében (64 meccs élőben, az egyidőben játszott utolsó csoportkör meccsei egyidőben két külön csatornán nézhető. Napi 24 órában többszöri ismétlések, studióbeszélgetések: Hitzfeld, Daum, Mattheus, Boris Becker. 230EUR (kedvezményes tuner) + 10 x havonta 60EUR. Osztrák, német ismerős nevén mehet csak.
Ennél olcsóbb a BBC szabadon fogható közvetítése, de nem minden meccset közvetít. Ehhez is kell MPEG4 tuner, ami kedvezmény nélkül cca 400EUR.
 
A Premiere adásai 1080i valódi HD mindhárom csatornán (film, sport, Discovery). A film német és angol nyelven választható, esetenként Dolby 5.1, vagy csak sztereó. Az adások napi 24 órások. A műsor a honlapjukon www.premiere.at látható egy hónapra előre. Az MPEG4 tömörítés néha kisebb látható hibát okoz egyes adásokban. Érdekes, hogy ezek a hibák az állóképszerű természetfilmekben
jönnek elő, valószínűleg az automata érzékelés miatti nagyobb tömörítés miatt. A gyors mozgásoknál az automata tömörítés nem is mer jobban tömöríteni. Itt viszont másképpen nem igazi a látvány, itt csak az 1080p segíthet majd. Az MPEG2 adás a kisebb tömörítés miatt jobb, de itt nincs többcsatornás hang, többnyelvű választás. A sportműsorban pl. az amerikai autóverseny közvetítések igen gyengék, nemcsak a rossz világítás miatt, hanem a sokszor láthatóan SD-kamerák miatt is. A német focimeccsek esetében is némely mobilkamera láthatóan nem HD, de a BEK-döntőn már nem volt ilyen probléma, s ezek szerint a VB-n sem lesz.
 
Persze az igazi HD majd az 1080p lesz, de ez adásban legkorábban a 2010-es afrikai futball VB-n lesz, és hogy nálunk Európában adják-e így, azt nem nagyon hiszem. Display már lesz ilyen ez év végén is, de egyelőre ezt csak Blu-Ray vagy HD-DVD filmekkel lehet etetni. Ilyen filmeket is elkezdtek Amerikában árulni, de régiókóddal!
 
Úgyhogy egy jó pár évig még be kell érni az 1080i-vel, különösen műholdról.
A brit Sky weboldala: http://www.sky.com/hd
 
A Premiere HD német nyelvű fóruma az alábbi oldalon:
http://forum.digitalfernsehen.de/forum/ ... rune=&f=77

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Stilgar »


Szóval gyerekcipőben jár az egész, kevés tapasztalattal, sok hiányossággal.
Ez így van. Viszont közeleg a foci VB, és aki HD-ben akarja nézni, annak lépnie kell. A PC-s DVB-S2 kártyák ára cca. 35-50eFt körül mozog, tehát nem kell akkora kiadást eszközölni mint az asztaliakhoz, és sokkal flexibilisebben használhatóak (driverek, lejátszók, pluginek).
A lényeg úgy tűnik helytakarékossági okok miatt eldőlt. Műholdas HD: mpeg4 dvb-s és/vagy dvb-s2.

Olvastam egy érdekes fejtegetést, miszerint a VB időpontja, és a HD adások indulási időpontja között nem teljesen véletlen az egybeesés. Bizony, aki ilyen luxust akar megengedni magának, annak hamar lépnie kell.

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval gyerekcipőben jár az egész, kevés tapasztalattal, sok hiányossággal.
Ez így van. Viszont közeleg a foci VB, és aki HD-ben akarja nézni, annak lépnie kell. A PC-s DVB-S2 kártyák ára cca. 35-50eFt körül mozog, tehát nem kell akkora kiadást eszközölni mint az asztaliakhoz, és sokkal flexibilisebben használhatóak (driverek, lejátszók, pluginek).
A lényeg úgy tűnik helytakarékossági okok miatt eldőlt. Műholdas HD: mpeg4 dvb-s és/vagy dvb-s2.

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Stilgar »


Én is PC-n szeretnék HDTV-t megvalósítani a közeljövőben, a dolog technikai részével kapcsolatban a következőket csipegettem össze:
A h264 kódolással PC-n valóban a probléma a gépigény. A codecek gyerekcipőben járnak még, a kompatibilitással is vannak még gondok. Pillanatnyilag a legígéretesebb fejlesztés a coreavc plugin. Jelenleg tisztán szoftveres a megoldás, de csak egy codec tudja egy kicsit megelőzni, a Cyberlink, az is csak a GPU hardvergyorsítást bekapcsolva. A coreavcvel én nagyjából 10-15 fps-t tudok elérni HDTV-ről felvett anyagokkal egy 2800+-os Sempron procival. A fejlesztők ígérik a a GPU gyorsítást, ha az elkészül, akkor a gépigény jelentősen fog esni. Most dolgoznak azon, hogy minden műholdas HD stream gond nélkül menjen vele (a Sky által használt deinterlace metódussal vannak még gondjai).
Másrészt a processzorok sebessége is olyan ütemben nő, hogy hamarosan egy átlag PC-nek meg sem fog kottyanni.
A másik probléma a DVB-S2 beltéri kártyák kiforratlansága lehet. Konkrét tesztet, tapasztalatokat a KNC1 TV-Station DVB-S2 Plus kártyáról olvastam, az például érzékeny arra, hogy milyen alaplapot teszel alá. Ez persze a konkrét hardver hibája, nem általában a technológiáé, de mostanában még számítani kell ilyenre.
A harmadik gond az előfizetői kártya PC-vel való megetetése. Elvileg sem a Premiere sem a Sky kártyája nem használható a saját készülékükön kívül mással. Ha minden igaz, azért Dragon dekóder modullal mindkettő megetethető. Azonban ez a modul érzékeny a beltérikre, nem mindegyikkel hajlandó együttműködni, és a nagy kérdés, hogy ezekkel a beltéri kártyákkal megy-e.
Szóval gyerekcipőben jár az egész, kevés tapasztalattal, sok hiányossággal. Aki nem akar nagy, és főleg drága lyukakba lépni, annak még érdemes kivárni.

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


PC, ill. HTPC megléte esetén szerintem érdemesebb foglalkozni az asztali készülékek helyett a PCI kártyás megoldásokkal.
Nemsokára nálunk is lehet venni pl. Tecnnotrend Budget S2-3200 kártyát, amivel a DVB-S2 szabványú mpeg4-et is lehet fogni és veszteségmentesen winchesterre rögzíteni.
A hardverigénye a DVB-S2-nek mondjuk elég nagy: 3,4 Gh Pentium, Athlon 3500+, ill. kétmagos processzorok.
Simon:
A Te oldalad a Kingofsat.net HDTV oldala. Ott minden nálunk elvileg fogható adó szerepel. Ezek között a Pro7, Sat1 HDTV-s adása ha jól tudom csak 720*576-ról felskálázott.
Az mpeg2-es HDTV-k általában 1080i-ben jönnek.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Skipper »


augustus: nagyon hasznos dolgokat írtál le, ezért köszönet neked
Te mit ajánlanál annak, aki csak - egyelőre - a foci VB-t szeretné itthon HD-ben nézni? Válaszodat előre is köszönöm.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vigyázat...
Te ebben nagyon benne vagy.
 
Most tulajdonképpen hány HDTV adás fogható itthon? Ezek közül melyik fogható angol nyelven (vagy váltható angol nyelvűre is) és mennyire HD adások ezek? Gondolok itt arra, hogy a teljes műsorfolyam az-e vagy csak bizonyos betétek (filmek, stb.) Milyen kisérőhanggal jönnek ezek?
 
Milyen az mpeg4 adás minősége. Láthatóak benne zavaró tömörítési hibák? Az mpeg2-höz képest van romlás vagy javulás?
 
Több kérdés most nem jut eszembe?

Avatar
augustus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2006.05.29., hétf. 18:51
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: augustus »


Vigyázat!
A Qualitv hd tuner csak MPEG2 adást tud venni. Ilyen adás jelenleg a 2010 évig érvényes EURO1080 kártyával (200EUR) vehető HD1 (belga) csatorna az Astra 23,5-ról. Az MPEG2 adást még 2 évig garantálják, utána áttérnek MPEG4-re. Jelenleg még MPEG2-ben fogható szabadon a HD2 (belga, rövid 5-10 perces városokat, zenés klipeket ad 24 órán át), valamint az ASTRA19-ről az Astra HD-demo, Canal+-demo.
 
Ezek alapján zsákutca a Qualitv tuner vásárlása, ha valaki most akar HD-tunert venni (nekem 2 éve van és nézem is a HD1 műsort vele). Ezenek az ára nyugaton már 100EUR alatt van, de jobb kereskedő emiatt már nem is ajánlja a vevőinek.
 
Az ajánlható MPEG2/4 tunerek közül jelenleg csak kettő létezik:
Pace DS810 és Humax PR-HD-1000.
Ezek a német és oszták területen forgalmazott márkák a Premiere műsorok vételére vannak beállítva (geeignet für Premiere HD). Ez azt jelenti, hogy a Premiere csatornák gyárilag be vannak állítva, ki sem lehet törölni őket!
A Premiere kártyák csak ezekben a készülékekben működnek. Hogy ez miért van, azt nem tudom, de a külföldi Premiere fórumokon ezért panaszkodnak a Humax2000 tulajdonosok.
Természetesen más műsorokat szabadon lehet beállítani, a Humax-ba 2 db CI modul is beilleszthető a hozzájuk való kártyával, a Pace-be csak 1 db.
 
A Humax2000 ily módon nem jó a Premiere vételére (nem fogja felismerni a Premiere kártyát), de fogható vele az Astra19-ről szabadon a Sat1 és Pro7 HD adásai, az új német ANIXE-HD adó (régi filmek), valamint a BBC (Astra28,5) új HD adásai (Wimbledon, FIFA VB), továbbá valamennyi MPEG2 HD adás is.
 
A Humax1000 jobbnak tűnik, (nekem is ez van február óta) mint a Pace.
A futball VB valamennyi meccsét csak a fizetős Premiere (továbbá az olasz Sky, esetleg a brit Sky) adja.
 
Elvileg csak német és osztrák területen lehet előfizetni, de ott lakó ismerős nevére megoldható. Előfizetés a honlapjukon www.premiere.de vagy www.premiere.at valamint a netről is lehetséges, de utóbbi esetben is csak a 2 országból.
 
Az előfizetéshez kapcsoltan a 3 HD csatorna (film, sport, Discovery) ára 12EUR/hó, de csak a 47,90EUR/hó komplett Premiere csomaggal együtt, összesen tehát 60EUR/hó, továbbá a jelenlegi osztrák akciójukban az első két hónap ingyen van csak a további 10 hónapért sarcolják meg havonta a sógor bankszámláját. Ráadásul a Humax tunert 200EUR áron adják az egy éves előfizetéshez. Németországban csak 1 hónap ingyenes. (A régi Premiere előfizetők a tunert 150EUR áron kapják.) Ezt (és még 30EUR-t a kártyá aktíválásért) rögtön ki is kell fizetni a postai utánvéttel küldött csomag átvételekor. A csomagban már benne van az aktívált kártya is, az előfizetéshez ingyen jár a kéthetente (persze kinti címre) kézbesített 256 oldalas színes műsorújság is. A megrendeléstől számított pár napon belül a csomag megjön (kinti címre).
 
Mivel a Premiere rátette a kezét a tunerekre, a kevesebb kibocsátás miatt ezeket szabad forgalomban csak 400EUR körüli áron lehet kapni.
Később várhatók Technisat, Philips, stb. gyártmányú tunerek, de csak a második félévben.

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Stilgar »


na helyesbítek is. IP tv pontosan. tehát a falból a jön ki mint a net. és lesz egy box hozzá. Az elvileg akkor digitális jel lesz nem??
Természetesen digitális.

és akkor az nekem jó? mármint a jövendő HD-LCDmenk?

Attól függ, hogy milyen minőségben kapod a műsort. A digitális, meg a HD nem ugyanaz. Első körben azt mondanám, hogy pár év még (jópár), mire HD minőségű adást fogsz kapni kábelen, mégha IP alapú is, bár nem ismerem a szolgáltatódat, de forrás hiányában ez igen valószínű. Nálunk a digit átvitel is igen csak csecsemőkorban van. A digitális adás is lehet gyenge minőségű. Előfordul, hogy sávszélesség spórolás okán túlzottan betömörítik az anyagot, és nem lesz jó a minőség. További probléma lesz a HD LCD esetén, hogy a kép minden hibáját meg fogja jeleníteni. Azok a képhibák, amiket egy hagyományos katódsugárcsöves TV elmos, mind meg fognak jelenni az LCD-n. Javaslom, mielőtt sok pénzt fektetsz be ilyen készülékbe, tájékozódj alaposan a témába vágó fórumokon, topikokban!
Most pedig zárjuk le a témát, vagy privátban folytassuk, ha van még kérdésed, mert kicsit eltértünk a műholdas HDTV témától!

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


na helyesbítek is. IP tv pontosan. tehát a falból a jön ki mint a net. és lesz egy box hozzá. Az elvileg akkor digitális jel lesz nem??
Természetesen digitális.

és akkor az nekem jó? mármint a jövendő HD-LCDmenk?

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Stilgar »


na helyesbítek is. IP tv pontosan. tehát a falból a jön ki mint a net. és lesz egy box hozzá. Az elvileg akkor digitális jel lesz nem??
Természetesen digitális.

Avatar
Nexxuss
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.03.04., szomb. 19:58
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Nexxuss »

na helyesbítek is. IP tv pontosan. tehát a falból a jön ki mint a net. és lesz egy box hozzá. Az elvileg akkor digitális jel lesz nem??

TV: Sony Bravia KDL-32W4000 ELADÓ!!!! 250.000 FT. 3 év hivatalos Sony garanciával, csak ki lett próbálva
Avr: Sony STR-DG710
Hangfal: JBL-SCS178
DivX: Cyberhome 4620
Konzol+Blu-ray:Sony Playstation 3
Apple:Ipod Video 30GB + Klipsch iGroove, Macbook unde'way'[/b]

Avatar
Nexxuss
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.03.04., szomb. 19:58
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Nexxuss »


szevasztok haverok!
Kérdések: Van itt valaki aki COMUNIQUE előfizető??? Én az vagyok és olyan hírt közöltek velem, hogy internet tvnk lesz szeptembertől. Az extrákat tudom, hogy mit tartlamaz, csak arról nem tudott senki felvilágosítani, hogy képre/hangra ez mit takar:P
LCD meg Plazma Tv között vacillálok így érthető hgoy fontos a HD adás vétele ha LCDt- veszek.
UPC Directen keresztül tudjátok az adást rendesen fogni?? (mindjárt visszaolvasom a topicot is:P)

TV: Sony Bravia KDL-32W4000 ELADÓ!!!! 250.000 FT. 3 év hivatalos Sony garanciával, csak ki lett próbálva
Avr: Sony STR-DG710
Hangfal: JBL-SCS178
DivX: Cyberhome 4620
Konzol+Blu-ray:Sony Playstation 3
Apple:Ipod Video 30GB + Klipsch iGroove, Macbook unde'way'[/b]

Avatar
lala
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2003.09.09., kedd 13:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: lala »


Végre működünk...
Már vagy 2 napja akartam beszúrni ezt a hírt de nem ment, így már nem is olyan friss de azért hátha még nem volt...
Belső vétó a képminőséget lerontó másolásvédelemnek

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Stilgar »


Hello, 
Az erdekelne hogy HDTV adasra elo lehet e fizetni kulfoldon es utana itthon hasznalni? Angliabol SkySport, osztrakoktol pedig Premiere erdekelne.
Sky-osokkal mar beszeltem, ott sajnos az a gond hogy telefonra kell csatlakoztatni a receivert, es igy csak Nagy-Britannia teruleterol megy. Premiere-nel is van ilyen megkotes?
 
Lakcim, allampolgarsag nem gond, vannak mindenutt rokonok.
 
Segitseget elore is koszi.

Hivatalosan sem a Sky sem a Premiere nem elérhető külföldi előfizetők számára. Féllegálisan vannak mindkettőre megoldás.
A Premiere esetén egy évre előre előfizetett, aktivált kártyát lehet külföldinek vásárolni, persze drágábban, mint a helyi lakosoknak.
A Sky esetén meg lehet vásárolni az előfizetést olyan konstrukcióban amely nem kötelez arra, hogy telefonon keresztül tartsd a kapcsolatot a központtal, de ez drágább, és természetesen csak britt állampolgároknak. Azonban vannak olyan cégek, akik azzal foglalkoznak, hogy ilyen konstrukcióban megkötik angol névre és lakcímre a szerződést, minden adminisztrációt elvégeznek, nem csak szerződéskötéskor, hanem folyamatosan az előfizetés időtartama alatt. Természetesen megfelelő javadalmazás ellenében. A Sky meg szépen csendben nemhivatalosan vonja a magyarországi bankkártyádról a havi előfizetési díjat.
A Premiere esetén is, és ha az előfizuhoz hozzávesszük a közvetítő cég díját, akkor a Sky esetén is havi 18-20 ezer pénz körül számolhatsz csak az előfizura, erre még rájön a beltérik ára, szállítás, miegymás. Nem olcsó játék.

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Tegnap beszereztem a beltérit, már csak Premiere kártya kell. Ha valaki esetleg tud jelezhetné. Egyébként Humax HDCI 2000-t vettem 99000-ért. Meg tudjátok nézni itt: www.minigaleria.hu.

Sziasztok!
 
Tudja valaki, hogy az új hdtv vevőkkel milyn képe van a UPC-nek?
Humax HDCI 2000 vagy a Pace DS 810

Rossz lesz a képe.

Ezt úgy érted, hogy a HDTV vevők csak kifejezetten HDTV-re vannak kihegyezve?
Más adokat nem érdemes rajta nézni mert rossz lesz a képminőség? Ez tapasztalat vagy csak hallottad? Mert én is szretenék venni egy HDTV beltérit de nekem van UPC-m és azt is szeretném rajta nézni.

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Tegnap beszereztem a beltérit, már csak Premiere kártya kell. Ha valaki esetleg tud jelezhetné. Egyébként Humax HDCI 2000-t vettem 99000-ért. Meg tudjátok nézni itt: www.minigaleria.hu.

Sziasztok!
 
Tudja valaki, hogy az új hdtv vevőkkel milyn képe van a UPC-nek?
Humax HDCI 2000 vagy a Pace DS 810

Rossz lesz a képe.

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Tegnap beszereztem a beltérit, már csak Premiere kártya kell. Ha valaki esetleg tud jelezhetné. Egyébként Humax HDCI 2000-t vettem 99000-ért. Meg tudjátok nézni itt: www.minigaleria.hu.

Sziasztok!
 
Tudja valaki, hogy az új hdtv vevőkkel milyn képe van a UPC-nek?
Humax HDCI 2000 vagy a Pace DS 810

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Tegnap beszereztem a beltérit, már csak Premiere kártya kell. Ha valaki esetleg tud jelezhetné. Egyébként Humax HDCI 2000-t vettem 99000-ért. Meg tudjátok nézni itt: www.minigaleria.hu.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”