Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

HDTV műholdról

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Balha »


Hy "szakik".  
...
 
thx a választ..

... de maga a beltéri olyan drága, hogy ha azt lecseréled (márpedig azt muszáj) akkor az a párezer Ft-os tányér már mindegy, hogy maradhat vagy sem.

naja
 
plusz sztem kicsi is... (márha 60-asod van)
...

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hy "szakik".  
Nékem volt upc-m műholdról, de már kábelen jön a tv.
Szerintetek a megmaradt "upc-s" műholdra belőtt parabolával és fejjel
lehet valamit kezdeni hdtv eléréshez?
Használhatók ezek az ezközök erre egy megfelelő beltérivel kiegészítve?
Vagy át kell állítani másik műholdra is? Vagy nem használható?
Elsősorban a pro7 érdekelne (asszem az ingyenes is) de szóbajöhet
más adás is csak free legyen. Milyen beltérit ajánlotok ami itthon kapható?
 
ui.: vajon a pro7 az csak ideglenesen ingyenes amolyan mézesmadzagként,
vagy ez így is marad, mert ha nem akkor nem ruháznék be fölöslegesen sok
lóvét...
 
 
thx a választ..

Én egyáltalán nem értek hozzá, de maga a beltéri olyan drága, hogy ha azt lecseréled (márpedig azt muszáj) akkor az a párezer Ft-os tányér már mindegy, hogy maradhat vagy sem.

Avatar
lala
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2003.09.09., kedd 13:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: lala »


Hy "szakik".
 
Nékem volt upc-m műholdról, de már kábelen jön a tv.
Szerintetek a megmaradt "upc-s" műholdra belőtt parabolával és fejjel
lehet valamit kezdeni hdtv eléréshez?
Használhatók ezek az ezközök erre egy megfelelő beltérivel kiegészítve?
Vagy át kell állítani másik műholdra is? Vagy nem használható?
Elsősorban a pro7 érdekelne (asszem az ingyenes is) de szóbajöhet
más adás is csak free legyen. Milyen beltérit ajánlotok ami itthon kapható?
 
ui.: vajon a pro7 az csak ideglenesen ingyenes amolyan mézesmadzagként,
vagy ez így is marad, mert ha nem akkor nem ruháznék be fölöslegesen sok
lóvét...
 
 
thx a választ..

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Skipper »


A világon mindenhol a sport viszi előre a megjelenítők piacát. Amerikában is az első HDTV adók sportot közvetítettek.
Ez így van.
Én kizárólag csak sportot nézek TV-n.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


azért a foci vb-ért nem költenék el közel 100k-t... 
amenyi időm van mostanában tv-t nézni, és tudom előre, hogy nyáron még ennyi sem lesz
 
inkább megvárom az őszt a vásárlással, hátha addigra lecsihad mindenki...(és olcsóbb lesz )

A világon mindenhol a sport viszi előre a megjelenítők piacát. Amerikában is az első HDTV adók sportot közvetítettek.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Balha »


azért a foci vb-ért nem költenék el közel 100k-t...
 
amenyi időm van mostanában tv-t nézni, és tudom előre, hogy nyáron még ennyi sem lesz
 
inkább megvárom az őszt a vásárlással, hátha addigra lecsihad mindenki...(és olcsóbb lesz )
...

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy kicsit utánajártam a témának, sajnos több helyről hallottam, hogy nemcsak itthon, de például a németeknél is hiánycikk a hdtv-s beltéri. Gondolom pont a foci vb miatt. Ha esetleg valaki tud ajánlani elérhetőt, jó lenne, ha itt a fórumon megtenné.

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekünk a cégnél ilyen van. Szépen hozza az HD1-et. Minek rá HDMI kimenet mikor ott van rajta a DVI? Csak egy szimpla átalakító és kész.
Hogy ne kelljen külön a hangot is dugdosni
 
Neeem, nem ezért, csak viccelek (nehogy a szivedre vedd). Csak az volt fura számomra, hogy van egy drága készülék, ami HD adás vételére való, akkor már csak illene lennie rajta HDMI-nek. Nem?
 
Bár az a gazdag réteg, aki HD-zik műholdról, feltételezem külön hangrendszerrel is rendelkezik, tehát úgysem a HDMI-n át nyomja a hangot a TV saját hangjával... Bár HDMI bemenetes erősítőt is használhat, akkor viszont tényleg lenne értelme a HDMI kimenetnek (igaz, nem sok )

Erre két dolgot tudok válaszolni. Egyrészt ez egy közel két éves modell (legalábbis mi akkor vettük) és akkor még nem volt divat a HDMI. Másrészről attól, hogy van HDMI kimenet egy akármin még nem jelenti azt, hogy a hangot is kiadja rajta. Olyan ez mint a scart (több szempontból is). A VHS magnómon is van Scart kimenet de csak a kompozit kimenet él rajta, semmilyen más videókimenet illetve bemenet és semmilyen hang ki- és bemenet nem működik.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Nekünk a cégnél ilyen van. Szépen hozza az HD1-et. Minek rá HDMI kimenet mikor ott van rajta a DVI? Csak egy szimpla átalakító és kész.
Hogy ne kelljen külön a hangot is dugdosni
 
Neeem, nem ezért, csak viccelek (nehogy a szivedre vedd). Csak az volt fura számomra, hogy van egy drága készülék, ami HD adás vételére való, akkor már csak illene lennie rajta HDMI-nek. Nem?
 
Bár az a gazdag réteg, aki HD-zik műholdról, feltételezem külön hangrendszerrel is rendelkezik, tehát úgysem a HDMI-n át nyomja a hangot a TV saját hangjával... Bár HDMI bemenetes erősítőt is használhat, akkor viszont tényleg lenne értelme a HDMI kimenetnek (igaz, nem sok )
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Rolie
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 10:02
Értékelés: 3
Kapcsolat:

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Rolie »


Egy jó tipp mindenkinek, ne vegyetek Quali-t, mert már az EURO1080 h.264-ben ad nem MPEG-ben!!!!
 
Rolie
Human Audio

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Quali-TV QS1080IRCI HDTV műholdvevő 

 
160e és nincs rajta HDMI... + kéne még egy parabola is ehhez... + kártya, a fizetős adásokhoz
 
De azt nem értem, hogy aszongya:
 
...Videódekóder MPEG2 MP@HL, MP@ML...
 
MPEG4 az nem kell?, én azt hittem abba van dekódolva a HD adás, legalábbis a 1080i Vagy hogy is van ez?
 
Itt lehet még kapirgálni: muholdvevo.lap.hu
 
és egy jó kis HDMI-s HDCP-s set top box: PACE DS810

Nekünk a cégnél ilyen van. Szépen hozza az HD1-et. Minek rá HDMI kimenet mikor ott van rajta a DVI? Csak egy szimpla átalakító és kész.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Balha »


Sziasztok! 
Meg tudnátok mondani konkrétan milyen beltéri kell, és hogy lehet megvalósítani, hogy valaki HD minőségben nézze a foci vb-t? Láttam, hogy korábban is érdeklődtek már, azt is tudom, hogy pl. a premier közvetít így, de biztos van aki jobban belemélyedt a témába. Előre is köszi.

írd be a gúgliba: hdtv reciever
 
erre, ha minden jól megy kapsz egy csomó német találatot is
 
kiválasztasz egy olyat közüllük, amiben van kártyafogadó(ha premiert is akarsz nézni), -esetleg fejpozícionálló is, majd veszel egy motort, antennát, fejet,
 
mindezeket összekötöd, és ha mindet jól csináltál, mán gyön is az anyag
...

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Meg tudnátok mondani konkrétan milyen beltéri kell, és hogy lehet megvalósítani, hogy valaki HD minőségben nézze a foci vb-t? Láttam, hogy korábban is érdeklődtek már, azt is tudom, hogy pl. a premier közvetít így, de biztos van aki jobban belemélyedt a témába. Előre is köszi.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Tami »


remélem őszre lemegy az ára 100kra
- annyit sem er!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
rinceWIND
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:13
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: rinceWIND »


MPEG4 az nem kell?
De nem ártana, de akad néhány eszköz, ami még nem tudja. Emiatt van „kisebb botrány”, hogy indulnának a HDTV adások, de nem lesz elég set top box. Van amelyik csatorna MPEG2-ben kezdte az adásokat, aztán rájöttek, hogy az MPEG4 mégis csak sávszélesség-spórolósabb megoldás, és váltottak. Valamit mindig elszúrnak.

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Balha »


HDTV műholdvevő 


ez egy fél éve még 200k volt, a hm són is akciósan 180-ért vesztegették
 
remélem őszre lemegy az ára 100kra
...

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Quali-TV QS1080IRCI HDTV műholdvevő
 

 
160e és nincs rajta HDMI... + kéne még egy parabola is ehhez... + kártya, a fizetős adásokhoz
 
De azt nem értem, hogy aszongya:
 
...Videódekóder MPEG2 MP@HL, MP@ML...
 
MPEG4 az nem kell?, én azt hittem abba van dekódolva a HD adás, legalábbis a 1080i Vagy hogy is van ez?
 
Itt lehet még kapirgálni: muholdvevo.lap.hu
 
és egy jó kis HDMI-s HDCP-s set top box: PACE DS810
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Balha »


azt én is
 
de sajna pillanatnyilag minimum kb 120k-ba fájna a megvalósítása...
 
ezért már a premier korábban említett kártyáját fogadni képes philips recievert kapunk, plusz egy forgatható motoros parabolát...
 

...

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: andix »

Hogy lehetne itthon megteremteni a feltételeket? Nem hiszem, hogy lehet fogni a sky-t, vagy mégis? Mert ingyen szívesen nézném a meccseket nagy felbontásban..

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: GTomi »

kisérleti HD adás a BBC-tôl.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Pláne nem kapcsoltak ki itthon semmit."
 
A PRO7-t sem kapcsolják le, mert az SW megy rajta, pedig annak a jogai is ott vannak valamelyik tévénél.

Vendég

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt tudjátok, hogy a hazai kábeltévéknek le kell kapcsolniuk a külföldi csatornákat a meccsek időtartamára, mert az RTL Klub rendelkezik minden magyarországi joggal?

A müholdakat is lelövik?

A focimeccseket nem tudom, de a Rai Unon rendszeresen bezizzen a kép ha Forma1 van.

Igen, mert ők csak az olaszországi terjesztésre vették meg a jogot. Fociban is hasonló volt a helyzet az elmúlt években.
(Persze nem az RTL Klub, hanem a RAI maga kódol.)
 
Az Eurosport, a német adók VB-közvetítései viszont eddig kódolatlanok voltak.
Pláne nem kapcsoltak ki itthon semmit.

Avatar
hello2me
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2004.11.22., hétf. 22:38
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: hello2me »


Azt tudjátok, hogy a hazai kábeltévéknek le kell kapcsolniuk a külföldi csatornákat a meccsek időtartamára, mert az RTL Klub rendelkezik minden magyarországi joggal?

A müholdakat is lelövik?

A focimeccseket nem tudom, de a Rai Unon rendszeresen bezizzen a kép ha Forma1 van.

Avatar
Maniac
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2004.02.07., szomb. 11:05
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Maniac »


Azt tudjátok, hogy a hazai kábeltévéknek le kell kapcsolniuk a külföldi csatornákat a meccsek időtartamára, mert az RTL Klub rendelkezik minden magyarországi joggal?

A müholdakat is lelövik?
Megjelenitök:Proji:Sanyo Z1, Thomson (28 coll 100hz fogalmamnincsmilyen), hang: yamaha rx-v650 homemade somogyi hangfalak(éppen lelöve nembirták a yamaha-t) ,homemade sub somogyi (sbx-25+100w quad405) htpc-cske 1.3 cerka radeon 7500 abit aur10 hk. és a video: panasonic nv-fj628ee

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

HDTV műholdról

Hozzászólás Szerző: Balha »


nézd a síma pro7-en
 
már ott is 100szor jobb a minőség általában, mint bárhol máshol
...

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”