Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Blu-Ray lejátszók

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

voges írta:
2021.01.30., szomb. 18:25
És mi a helyzet az Oppo 105 eu lejátszóval?
Valahol régebben olvastam,hogy a 95-nek jobb a hangminősége.
Az igazság, hogy pont hogy fordítva van.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: voges »

robi-k írta:
2021.01.23., szomb. 11:25
Van, és mivel már "öregecske", az ára is elég barátságos lett.
És mi a helyzet az Oppo 105 eu lejátszóval?
Valahol régebben olvastam,hogy a 95-nek jobb a hangminősége.

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Van, és mivel már "öregecske", az ára is elég barátságos lett.

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Forrásként gondolkoztam az Oppo 95 eu lejátszón analóg sztereó rca miatt. 95 % zene (Cd,sacd,) a többi film nézéshez.Van még szerintetek létjogosultsága ennek a lejátszónak?
Köszi a válaszokat!

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

audioline

Sehogy. Az OPPO nem tartalmaz szervert, csak klienst, így nem fogod tudni megjeleníteni hálózaton az OPPO-ra rádugott lemezt.
Használj NAS-t.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Tisztelt Fórumtársak,

Oppo-hoz szeretném kiprobálni a BubbleUPnP alkalmazást. Sajnos nem sikerült megoldanom, hogy lássa a library-ben az Oppo-t. Ott tartok, hogy a telefonon lévő mappákat látja és engedi át "cast" - olni az Oppo-ra.

Tudna valaki segíteni, hogyan lehet megoldani, hogy az Oppo-hoz csatlakoztatott HDD-n lévő mappákat is lássa?
.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

audioline írta:
2020.10.14., szer. 13:24
Summázva: sztereó szemüvegen át nézve, digitális futóműként a 205 az egyik legjobb készülék, amit valaha hallottam. Őrülök, hogy birtokolhatok egy példányt. :smile53:

(Mindezt megéltem a szubjektív hallókészülékemmel. :D )
Én meg, mivel nem azon hallgatom a sztereó zenét, örülök, hogy birtokolhatok egy 203-ast. Az utolsó még “normális árú” példányok egyikét sikerült még beszereznem anno, újan, hivatalos forrásból, bontatlan dobozban. Azóta is megelégedéssel használom, és még nagyon sokáig nem fogok az eladásán gondolkodni...

Szuperül megfogalmazott személyes tapasztalatleírás, gratula! :smile53:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Sziasztok!

OPPO UDP-203 vs 205, sztereóban!!!

Anno, mikor kutattam ilyen jellegű infók után, nem találtam csak fizetett teszteket, melyek jobbára másról szóltak. Ezért - ha már lehetőségem nyílt a személyes felülvizsgálatra - gondoltam leírom, amit hallottam.

Hál Istennek összejött, hogy saját rendszerben legalább egy hétig vizslatva összevessem a két készüléket. Szinte felesleges fejtegetnem, hogy video/4k/univerzalitás/minőség szempontból ezek a lejátszók szinte konkurencia nélkül vannak/voltak jelen a piacon. Nem is értem, miért hagyták abba... Mindegy, ez van.

Tehát 2.0, azaz sztereó képességek. Növekvő tendencia az összefésülni igyekvés - az okok sokfélék lehetnek és érthetők - az audio/video forrásokat egyetlen mindenessé. Itt jön képbe az OPPO UDP 203/205 altarnatíva, (melyek használt piaci ára felfelé kúszik és a beszerezhetőségük egyre nehezebb.) Video, nevezzük 'házimozi fronton' nehéz belekötni bármelyikbe. De mit tudnak zeneileg? Engem ez érdekelt leginkább. Sokféle leírást találni, miszerint egyszerűsítve -> ha a dedikált analóg sztereó és az XLR kimenet nem lényeges, akkor a 203, ha igen, akkor a 205 a jobb választás.

Tényleg annyival jobb a 205, mint az ára sejteni engedi? gondolkodik.gif Ezt nem merem megválaszolni... dollar.gif

203: Tényleg szuper lejátszó. Az Eisa díj ezúttal nem csak megvásárolt embléma. Remek ár/érték arány. Mindent jól csinál. Aki 'denevér fülekkel' rendelkezik, és hallott már (nem szeretem ezt a kifejezést) 'highend' audió termékeket, az észre veheti, hogy felettébb igényes zene hallgatásra azért találni jobb eszközöket. Persze kb. hasonló árban ill. többért mint maga a 203 az univerza képességeivel együtt. Ez azért nem rossz ajánló levél. Simán együtt lehet vele élni.

205: Nagy vad. Ámulok és bámulok a mai napig. Ami számomra teljesen átjött c.a. fél óra zenehallgatás után, hogy nem csak marketing szöveg az audio részleg minőségi kivitelezése. Valóban jobb, mint a 203. Kerekebb, simább, analógosabb hang. Ám szerény véleményem/tapasztalatom az, hogy a Sabre ES9038Pro alapokra épült analóg kimenete verhető. Nem ezt szeretted volna olvasni? Lehet. Egy régi iskola, TDA1543 alapú akkus NOS Dac-ot utána kötve (koax) számomra jobb hangot eredményezett. ("jobb" alatt értsd: simább, analógosabb hangzás és kontúrosabb mély hangok.) Ami persze helyén kezelendő, mivel az említett dac a 203-al gyengébben muzsikált, mint a 205 a saját kijáratán. (!) Szóval a tanulság: digitális FUTÓMŰKÉNT valami zseniális a 205. A saját hangja is kerekebb/analógosabb megszólalású mint a 203, viszont egy jól eltalált - itt már az egyéni ízlés jelentős szerepet kap - külső Dac-al akár még jobb lehet. :smile32:
(A meghallgatás WAV "CD" formátummal történt, tehát Hi-Res/DSD anyagok kapcsán nem nyilatkozom.)

Összegezve: A 205 valóban jobb hangú készülék mint a 203, ám az árcédula vélhetően nem mindenkinél mutat majd arányosságot. Legalább is az audiót illetően, hiszen ott van még a plusz szolgálatatások területe is, Dac IN, füles OUT vagy az MQA dekóder extrái is, amik mind mérlegelendők lehetnek.

Summázva: sztereó szemüvegen át nézve, digitális futóműként a 205 az egyik legjobb készülék, amit valaha hallottam. Őrülök, hogy birtokolhatok egy példányt. :smile53:

(Mindezt megéltem a szubjektív hallókészülékemmel. :D )
Csatolmányok
IMG_20200925_180027.jpg
IMG_20200925_180027.jpg (1.58 MiB) Megtekintve 9628 alkalommal
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Ákosking írta:
2020.10.08., csüt. 18:15
Halihó

Egy ideje nem vagyok képben. Milyen bd playert ajánlotok 200.000 körül? Lényeg a hang sztereóban is.
Szia,

Ha 4K képes az igény, egy alternatíva:

https://asztali-blu-ray-lejatszo-es-fel ... 335942838/

Ha elég a HD, akkor érdemes vadászni az apróban OPPO BDP-103D-t. 150e körül előfordul.
.

Avatar
Ákosking
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 12:43
Értékelés: 0

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ákosking »

Halihó

Egy ideje nem vagyok képben. Milyen bd playert ajánlotok 200.000 körül? Lényeg a hang sztereóban is.
Mozi: Projektor: Sanyo PLV Z1, Hang: Denon Avr X6300H, Monitor Audio Bronze 11.1, KLIPSCH KSW12 subwoofer, LD blu ray,
HiFi: NAD 545 Bee cd player, NAD C356 BEE stereo, NAD 5150 phono, Triangle Antal ES, AKG K100 headphone
Kábelek: Monitor interconnects, QED 25th silver anniversary speakercable

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sziasztok!

Adott egy Pio BDP-180 lejátszó. Ha egy ideig áram alatt van de nincs bekapcsolva akkor hangja mély lesz filmnézéskor, olyan mintha mindenki macsó lenne, még a nők is. Ha filmezés előtt áramtalanítva van akkor minden ok. Mi lehet vele? Találkozott már valaki ilyennel?

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Elérhető a legutolsó 66-0614 verziójú gyári FW-re alapuló CFW a Cambridge Audio CXUHD lejátszóhoz. Részletek privátban.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Pár hozzászólással korábban vergődtem, hogy milyen lejátszót vegyek, a befutó a Sony UBP-X800M2 lett.

Karácsonykor kipróbáltuk.
A(z egyébként nem túl magas) igényeknek tökéletesen megfelel.
Egyszerűen kezelhető, átlátható menü, csendes működés, szép kép.

Sokkal meggyőzőbb mint az általm használt Sony BDP-S7200.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Lassacskán kialakul a szerelem... :D
Csatolmányok
Screenshot_2019-12-12-15-31-02.jpeg
Screenshot_2019-12-12-15-31-02.jpeg (300.69 KiB) Megtekintve 8327 alkalommal
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

audioline írta:
2019.12.05., csüt. 07:50
Oppo udp-203 media controll alkalmazása, zenei albumok lejátszáskor nem jeleníti meg a mappában található CD borítót. A 103D app-ja szépen tette a dolgát, akár a netről letöltve az album borítóját.
A folder fájl elnevezés lett a megoldás. Köszi Aszpirin! :smile32: Néhány száz merevlemezen lévő album többségében átnevezni/létrehozni igazán kellemes elfoglaltág... :smile28: A 103D nek elég volt a net...
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

robi-k írta:
2019.12.07., szomb. 22:39
S/PDiF és optikán a 203 és a 205 abszolút egyforma kapcsolással rendelkeznek, nincs és nem is lehet semmi különbség köztük.
Analóg kimenetek már más "tészta", a 205-ben lévő DAC klasszisokkal jobb a 203 DAC-hoz képest.
A már linkelt cikk érdekes volt számomra. 2.0 analóg kimeneten volt ugyan némi különbség, de bizony 'erősen' fülelni kellett.

https://www.audioholics.com/blu-ray-and ... 03-udp-205

A nagy előnye nem minden felvételen volt egyértelműen hallható. Ilyenkor az jut eszembe, hogy ha nincs ott a kettő egymás mellett, lenne e jelentősége/hozadéka a 205-nek, ami az élvezeti értéket illeti. A tudat, a látvány meg a psziché mondjuk tuti sokat nyomna latba... :D
.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi-k írta:
2019.12.08., vas. 10:50
A 205-ben u.a. a kapcsolóüzemű táp a toroid mellett lévő fekete fedél alatt "lakik" :rolleyes:
... és az nem csak a digitális részt tápolja? Mert a leírás szerint külön táp van a 205-ösben az analóg szekciónak.

Szerintem én értettem félre azt hogy “ Mind a 203, mind a 205 alaplapja gyárilag ugyan azzal a típusú kapcsolóüzemű tápegységgel van megtáplálva, ebben sincs semmi különbség köztük.”, szóval peace...

A lényeg, hogy a DAC-ban es az analóg szekcióban (tápostól) elég jelentős a különbség, ami az alkalmazott technikai megoldások szempontjából indokolttá teszi az árkülönbséget, és én végül erre akartam kilyukadni, mert ez volt a kérdés.

A pontosításokért, javításokért pedig köszönet leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

A 205-ben u.a. a kapcsolóüzemű táp a toroid mellett lévő fekete fedél alatt "lakik" :rolleyes:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi-k írta:
2019.12.07., szomb. 22:39
S/PDiF és optikán a 203 és a 205 abszolút egyforma kapcsolással rendelkeznek, nincs és nem is lehet semmi különbség köztük.
Analóg kimenetek már más "tészta", a 205-ben lévő DAC klasszisokkal jobb a 203 DAC-hoz képest.
Mind a 203, mind a 205 alaplapja gyárilag ugyan azzal a típusú kapcsolóüzemű tápegységgel van megtáplálva, ebben sincs semmi különbség köztük.

Aki javítani szeretné a 203/205 digitális kimenetek minőségét (új S/PDiF és új AES/EBU kimenetekkel vértezve fel a lejátszót), részben kiváltva a Mediatek procit tápláló, az alaplapon lévő DC/DC invertert lineáris táppal (ami nem egyenlő a kínai oldalakon kapható lineáris tápppal!), annak sajnos mélyen a zsebbe kell nyúlnia, de ez már egy másik történet.
Egyértelmű, hogy jobban értesz hozzá, és tévedtem az S/PDIF kimenetek kapcsán (egyébként az “optika” is S/PDIF, de ez már szőrszálhasogatás részemről) viszont ami a tápegységet illeti, én az alábbi képek alapján felfedezni vélek némi (nem elhanyagolható) különbséget:

Oppo UDP-203:
EC780673-747C-41E7-A96B-BC6A1B6C005E.png
EC780673-747C-41E7-A96B-BC6A1B6C005E.png (804.41 KiB) Megtekintve 7475 alkalommal
Oppo UDP-205:
A1AC0552-5740-4A8A-86CD-7D8433F8FE21.png
A1AC0552-5740-4A8A-86CD-7D8433F8FE21.png (887.77 KiB) Megtekintve 7475 alkalommal
.
.
Plusz még ezt is találtam a 205-ösről, 203-asnál nem említenek semmi ilyesmit:

Separate Analog & Digital Audio Power Supplies: The UDP-205 has separate power supplies for digital and analog circuitry to eliminate virtually all harmful interference. The analog audio circuitry is powered by a massive toroidal power transformer, which provides a very clean and robust power source to the audio components. A toroidal power transformer offers superior power efficiency and much lower exterior magnetic fields over traditional laminated steel core transformers.


Forrás: https://www.crutchfield.com/p_768UDP205 ... etails-tab
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: robi-k »

S/PDiF és optikán a 203 és a 205 abszolút egyforma kapcsolással rendelkeznek, nincs és nem is lehet semmi különbség köztük.
Analóg kimenetek már más "tészta", a 205-ben lévő DAC klasszisokkal jobb a 203 DAC-hoz képest.
Mind a 203, mind a 205 alaplapja gyárilag ugyan azzal a típusú kapcsolóüzemű tápegységgel van megtáplálva, ebben sincs semmi különbség köztük.

Aki javítani szeretné a 203/205 digitális kimenetek minőségét (új S/PDiF és új AES/EBU kimenetekkel vértezve fel a lejátszót), részben kiváltva a Mediatek procit tápláló, az alaplapon lévő DC/DC invertert lineáris táppal (ami nem egyenlő a kínai oldalakon kapható lineáris tápppal!), annak sajnos mélyen a zsebbe kell nyúlnia, de ez már egy másik történet.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

audioline írta:
2019.12.06., pén. 09:12
Olvastam egy cikket Oppo udp 203 vs 205. Érdekes, hogy sztereo hangban nem hallottak markáns különbséget. Az asszony is fülelt. :) Pedig ebben kéne jelentőset hozni a 205-nek. (Az XLR kimenet természetesen jó dolog.) Ha nincs szükség füles erősítőre és Dac bemenetre, megéri vajon a bő 2x-es árat? gondolkodik.gif

https://www.audioholics.com/blu-ray-and ... 03-udp-205
A "megéri-e" mindig nagyon érdekes az AV területen, főleg olyan eszköznél, ahol audiofil hang-elvárások vannak.

A 205-ös árát egyértelműen indokolják a benne alkalmazott extra megoldások: jobban megépített (kevésbé zajos) táp, komolyabb órajelgenerátor 2 DAC-chipes szimmetrikus felépítés XLR kimenetekkel (tehát más DAC és más analóg hang-szekció), "HDMI jitter reduction" áramkör az audio HDMI kimeneten (???).

Ami az utóbbit illeti, itt valamit nem értek. Én elolvastam a HDMI-specifikációt elejétől a végéig, sőt, addig olvastam, amíg meg is értetttem (vagy legalábbis úgy gondolom), és az számomra elég nyilvánvaló, hogy a HDMI-n a jitternek szerepe csak a képtovábbításnál van, ugyanis a 4 TMDS adatcsatorna közül ilyenkor 3 továbbítja az R, G, B (vagy még gyakrabban az Y, Cb, Cr) képadatot, míg a negyediken megy a kép-órajel. A kép továbbítása valódi izokrón adattovábbítás, visszaellenőrzés és ismétlés lehetősége nélkül. Nyilván ilyenkor a negyedik csatornán küldött órajelben a jitter nagy jelentőséggel bírhat. A hang azonban nem így továbbítódik, hanem a képtovábbítási blokkok között (tul.képpen a képsorok között) csomagokban megy, ráadásul a legalacsonyabb szintű TMDS kódolás felett még több kódolási réteggel (pl. Dolby Atmos, benne AAC veszteséges hangtömörítéssel, az egész csomagokban, CRC vagy egyéb ellenőrzőkóddal, stb). Hogy ebben mennyi szerepe lehet egy jittercsökkentésnek, azt nem tudom, de az biztos, hogy az nem az audiofil fogalmak szerinti hangminőségben fog megnyilvánulni HDMI-n.

Szóval puszta elméleti megfontolásból is egyetértek azzal, hogy ha csak HDMI-n használod, akkor a kettő közötti árkülönbség kifizetése valószínűleg nem indokolt.

Más a helyzet az S/PDIF kimeneteken és az analóg szekcióban, ugyanis ott az UDP-205-ben pont olyan plusz dolgok vannak, amik a hangminőséget bizonyítottan javítják (zajtalan táp, pontosabb S/PDIF időzítés, pontosabb DAC-órajel, jobb minőségű DAC chip, szimmetrikus analóg XLR kimenetek és azokat kiszolgáló kimeneti áramkörök, stb). Hogy ez mennyire hallható, az egyéni, de így van ez minden high-end cuccal is.

Tehát: a technikai tartalmi többlet objektíven indokolja az ártöbbletet, az viszont egészen egyéni megítélés kérdése, hogy az S/PDIF és analóg hangkimenetek hangminőségében nyújtott többlet X.Y.-nak megér-e annyit, hogy a több, mint kétszeres árat kifizetsse érte. Biztosan nagyon sokan vannak, akiknek igen, mert az audiofilség erről szól. És ahhoz képest a 205-ös nem is egy drága forráskészülék.

(annno én is vaciláltam, de épp a fenti megfontolásokból, mivel csak a HDMI kimeneteit használom, végül az Oppo 203-ra esett a választásom).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Olvastam egy cikket Oppo udp 203 vs 205. Érdekes, hogy sztereo hangban nem hallottak markáns különbséget. Az asszony is fülelt. :) Pedig ebben kéne jelentőset hozni a 205-nek. (Az XLR kimenet természetesen jó dolog.) Ha nincs szükség füles erősítőre és Dac bemenetre, megéri vajon a bő 2x-es árat? gondolkodik.gif

https://www.audioholics.com/blu-ray-and ... 03-udp-205
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Továbbra sincs mediainfóm. Mivel gyári CD-n van, ezért a cinavia... lesz szerintem a bűnös. Holnap kapok CFW frissítést, remélhetőleg az megoldja a problematikát. :smile28:
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Köszi fiúk! Este minden kiderül... :smile53:
.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Blu-Ray lejátszók

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

A klónnal a másik app is OK:
446AC423-E49D-4E28-B4E3-3872DF6CB1D4.png
446AC423-E49D-4E28-B4E3-3872DF6CB1D4.png (752.84 KiB) Megtekintve 7285 alkalommal
1938A433-98FB-491E-8A43-767A9152E6C2.png
1938A433-98FB-491E-8A43-767A9152E6C2.png (150.78 KiB) Megtekintve 7282 alkalommal
A7E003CC-8A0C-4BE0-800B-CCF345678CD7.png
A7E003CC-8A0C-4BE0-800B-CCF345678CD7.png (192.31 KiB) Megtekintve 7282 alkalommal
60F1A4AD-99DB-493C-94FD-B37D4D5E73DE.png
60F1A4AD-99DB-493C-94FD-B37D4D5E73DE.png (1.74 MiB) Megtekintve 7282 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eric.cartman 2019.12.05., csüt. 13:06-kor.
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”