Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

1080i, 720p, 1920x1080

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Balagee,az ac3 hangot ugy tudod vele tomoriteni hogy windvd audio codec legyen regisztralva a gepen powerdvd-et ne hasznalj mert osszekeveri a dolgokat de amikor betomorited vele a filmet a vegeredmeny wma audio lesz.Ezutan ket megoldasod van .Vagy veszel egy olyan analog hangkartyat aminek van 6 analog kimenete es azt viszed at az erositodhoz vagy pedig veszel egy uj nforce2 alaplapot athlon procival ugye es az wmabol real time kitomoriti az ac3 hangot es azt mar spdif kimeneten keresztul viheted az erositohoz.....
Hd adas felvehetel egy uj JVC30k d-vhs videoval a firewire csatlakozon at vagy itt az usaban van egy MyHD nevu pc kartya amin ugyanugy felveheted....akkor mar rogton a gepeden van az anyag de ha d-vhsre veszed fel azt ugyanugy atviheted pcre firewire csatlakozon at....van tobbfele felvovo ezekhez a csatornakhoz....egy perc ts file hdtv felveve olyan 150MB korul van.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt az utilt csak azert linkeltem be, mert mpeg2-t le lehet jatszani a meglevo playerekkel tisztessegesen. Pl windvd, powerdvd. A belinkelt trailerekhez kellhet.
 
Nem akarok en HD DVD-t authorolni, emiatt ne aggodj
 
Jol megleszek en a sima DVD-kkel amig lesz elerheto HD anyag.
 
Viszont nagyon erdekel ez a WMV9 fele kodek, ami ilyen jol/szepen tomorit. Ha mukodni fog vele az ac3 is akkor lehet hogy kiprobalom....
 
Az mpeg2 kodeket amugy utalom, mert rohadtul elavult. Viszont ha kap eleg bitrate-t, nagyon szep tud lenni. Pl mpeg4-et (divx 3-4-5) egy bizonyos minoseg fole nem tdtam tornazni. Posterizalodik kurv*ra. Hiaba adtam neki maximum bitrate-t, 2pass kodolast, akarmit. Posterizalodas maradt. (homogen feluleteken nagyon latszik. pl sotet fal). Remelem ebben jobb a wm9 fele kodek.
 
1 kerdesem lenne meg. Jon a HD adas. Hogyan rogzited recompress nelkul? MIlyen cuccok kellenek ehez?

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Balagee,hiaba rakod at mpeg2 be sokat nem ersz el vele mert a merete ugyanaz marad kisebb nem lesz es semmit nem igazan tudol vele kezdeni....dvd-et nem authorolhatsz vele mivel 19mbit a videoja es a felbontsa is 1920x1080 ezert kell inkabb WM9-el kodolni.......

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na olvasgattam kicsit, ezek szerint a microsoft egy baromi jo kodeket hozott ki a wm9-el. Gratulalok nekik. A HD>WM9 konverzio eleg durva ahogy nezem. Bar lehet hogy csak elso ranezesre. Persze engem annyiar nem fenyeget az a gond hogy nem tudom mire menteni a HD filmjeimet
 
Itt egy util, amivel a HD transort streamet Mpeg2-be lehet atpakolni:
 
http://www.avsforum.com/avs-vb/attachme ... id=1408610
 
(az mpeg file amit nekem keszitett nem akart mukodni. de lehet hogy nalam van valami bibi)

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Balagee,a microsoft pont azt probalja elerni hogy minek blue ray amikor a mostani technologia lehetove teszi a hd-dvdet akar mar holnap is WME-9-el kodolva.....szivesen mutatnek neked peldat barmelyik filmem 1080p verziojabal dehat kinek van annyi helye hogy felrakjak akar egy kis reszletet is....

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hat ha valoban jo ez az "csoda kodek", es valoban megelegszik 3-4 megabittel, akkor minek blue ray?
 
Uj chip kell csak a mostani lejatszokba, es 1db dvd9-re felmegy egy 3 oras 720p film rohogve.
 
Najo nem kombinalok foloslegesen.
 
Jol utnajarok enis ennek a kodeknek. WMP9/WME9-et nem raktam fel addig mert nem volt miert. Mostmar van

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Andras,Nem neztem meg a linkedet de nagyon sokan a Zoomplayert hasznaljak es ajanljak HDTV ts filekhez......Tenyleg jobb mint barmi mas amit en eddig valaha is hasznaltam.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Balagee, A windows media encoder legujabb verzioja a 9-essel elecard mpeg2 demuxer es decoder hasznalva a 720p-hez eleg a 3.4-4 mbit siman...sokkal jobb codeck mint akar a xvid/divx vagy mpeg2....egy ceg itt kint most jelentette be hogy elkezd uj chipet beleepiteni a dvd lejatszojaba ami tudja kikodolni a WM9-et 720p-en....szoval microsoft beprobal lepni a piacra es sikerulni is fog neki....a HD-DVD-nel legyen az kek vagy piros lezer meg mindig nincsen eldontve hogy milyen formatumu tomoritest fognak hasznali de nem csak az hanem meg a medium sincs hogy milyen lemez lesz egyaltalan.HD-DVD meg legalabb 4-5 ev.Microsoft ezzel a kodekkel most elerte azt hogy egy 2 oras 720p de akar 1080p filmet (egy kicsit rovidebb filmre gondolok foleg ha 2.35 szelesvasznu film akkor csak 1920x816-ot kodolsz.)felrakol egy sima dvd-5 lemezre es hamarosan nem csak HTPC-ben hanem sima asztali lejatszon is lejatszhatod.....
Egy 720p pedig egy sima XWGA kivetitovel is lejatszhato aminek ugye a felbontsas 1366x768 es azok mar nem olyan dragak....egy 1080phez kell egy 9-es CRT dehat hatha nyerunk a lotton..

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


http://www.dvico.com/hdtv/download.asp
 
innen is erdemes leszedni az 1.10 es playert, es a lenti demofilokat, ez ugy latom kevesbe eroforrasigenyes player, es ugyanolyan brutal jo mioseg. Ez a player csak az oldalon levo fileokat jatsza le.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Face!
 
Namost itt valqamit nem ertek. Azt mondod, hogy 2 ora 720p felmegy egy dvdr-re. Az DD hanggal sacc 4megabit/sec atlag video savszelesseg. Ez tuti hogy mpeg2 codeccel kockas lesz mint a hetszencseg. 4megabit meg a 720x576 filmhez is eppen eleg, nemhogy 1280x720.
 
Szoval ott valami fejlettebb technologiaju kodek kell hogy dolgozzon mint az mpeg2. Vagy tevedek?
 
Egyebkent megmondom oszinten, hogy bar komolyan el vagyok ajulva a 720p/1080i shotoktol/videoktol, de en mar akkor is boldog lennek, ha a szereny kis 720x576(p) DVD-k maximalisan kihasznalnak a benne rejlo lehetosegeiket. Foleg a film>mpeg2 konverzio minosegere gondolok. Neha akadnak olyan katasztrofalis DVD-k a kezembe, hogy elsirom magam.
 
HD megjelenito ami valoban kirakja a 720p-t, neadjisten 1080-at, nem sokunknak lesz a kozeljovoben. Se nagyfelbontasu plazma, se egy 9'' CRT, se egy QXGA JVC D-ILA (stb) nem az a kategoria amit tul sokan meg tudnanak fizetni errefele. Szamomra meg nem arrol szol a hazimozizas, hogy csorgatom a nyalam a bemutatotermekben.
 
Pesze azert jojjon a HD-DVD, HDTV, DVHS. Varjuk szeretettel, meg akkor is ha csak egy XGA projektorral, vagy egy nagyobb CRT TV-vel tudjuk is nezni.
 
Pl baromira el tudnam kepzelni, hogy a HBO bejelenti itthon hogy nemsokara HD adast is fog inditani.
 
Bocs hogy ennyit nyafogtam...

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sandor,van egy masinam otthon magyaroszagon is a jvc es van egy itt kint is de itt a mitsubishi van ami nem jatszik le d-theatrert hanem csak d-vhsest de viszont itt kint fel tudok vele venni.......meg nem tudom mikor megyek haza mert jol elvagyok kint de amint tudom majd jelentkezem ...
Egyebkent face=gabor a hozzaszolasaimnal csak az eggyik szamitogepen ezt irtam nevnek a masikon meg amazt es igy keveredek.....

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gabor!
 
Pedig már kezdtem örülni, hogy van még egy masina az országban.....
Mikor jössz haza?
 
Sandor

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Balagee egyebkent arrol az oldalrol ahol ezeket talaltad regebben en meg letoltottem 4 masik trailert de most megneztem ott mar csak ez a 4 van.Legalabb is gondolom ugyanaz az oldal volt....ez volt a link cim:
http://www.eecs.umich.edu/~balazer/hd_ads/

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A WM9-el elecard mpeg2 codecet hasznalok ha a film jo allapotban van itt azt ertem hogy rendesen film anyag es nem valtogat at videoba de ha igen akkor avisynth es decomb filterel scipten keresztul kodolom a filmet....

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Legalabb Penitum IV 2.4 Ghz kell egy 720p-hez es 2.8 vagy3.06 Ghz a 1080i illetve 1080phez...

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


2.4- es P4-en is eldobal neha frameket, foleg a 1080i-s trailerek. Mondjuk egy defrag lehet, hogy nem artana, mert nekem "csak" 90 %-on volt a proci. Balagee ha talalsz meg letolteni valo trailert, ne habozz, kuld a linkeket Egyebkent el is felejtettem mondani, hogy isten vagy!


Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


S.T. nalam a 720p matrix trailer nekem is akadozgat a 900mhz+radeon8500 gepen. De azert elvezheto. Nem tokeletes, de ezen akonfigon mar elvezhetoen fut. Otthon kiprobalom a 2.8as gepen is, remelem azon nem fog akadni
 
Gabor: vm9 milyen kodeket hasznal?

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megpróbáltam lejátszani a főoldalon kint lévő előzeteseket, de úgy akad mint az állat. A proci terhelés 99%-on. Most a gépem gyenge (P4-1400) vagy valamelyik codec szar?
Amúgy a képminőségétől még így akadva is le lehet ülni.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Balagee,hat a 720p az szuper a dvdhez kepest meg kell hogy mondjam.....gyors akcio filmeknel meg jobb is mint az 1080i mivel a jel progressziv nem interlace....az tuti az 1080p.
Nekem van egy felvetelem ami hd kameraval keszult teljes 1920x1080 felbontsaban video anyag tehat nem film egy hawaii bikini fotozas....hat a vaszon elol senki nem tudott felallni amikor megneztuk.
www.hd.net -en arulnak egy-ket hd kamerval keszitett filmeket de d-vhs lejatszo kell a lejatszasahoz....en atkodoltam eggyet divx5.02 -re es wm9-re a wm9- sokkal jobb foleg hogy a meret is szamit...

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sandor,nagyon szivesen de most jelenleg az usaban vagyok ugyhogy a csere csak akkor lehetseges ha otthon leszek.De el raktam az email cimedet es irok majd oda.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Simon, en mar megcsinaltam a Gyuruk urat szinkronoson WM9-el kodolva....meg egy kicsit el van tolodva a hang de az megoldhato lesz csak meg egy kis turelmem kell hogy legyen hozza es kesz.Az uj windows media encoder 9 nagyon jo a HDTV adasok kodolasara....Az avsforumon renegeteg kezdtek most el es egy 100-120 perces film felfer egy sima DVD-r lemezre....Sajnos ennek a feliratozasat meg nem tudtam megcsinalni de amint az megoldottam megcsinalom az osszes filmemet igy.Egyenlore jo par keszen van WM9-el kodolva es 1080p-ben de akar csak 720p-ben is gyonyuru a kep.Nekem egyenlore csak 1366x768 kivetitom van de a jovoben meg vehetek egy olyat is ami kepes az 1080p-re ezert kodolom oket igy....Ha valakit erdekel irjon....

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Kell nekem a Realmagicnek az uj kartyaja, amin van componens kimenet. Nem az igazi kikuldeni a vetitore VGA-n keresztul a 1080i jelet... Aki meg meg nem lattott HDTV adast kivetiton, az surgosen potolja ezt, en majdnem lefostam a bokam mikor meglattam. kb az a kulonbseg, mint a VHS es a DVD kozott...

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gabor!
 
a napokban megérkezett a jvc hd magnóm, összejöhetnénk egy kis csereberére....
 
Sándor

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért én mégis azt mondom (majd talán az évek igazolnak), hogy ahogy megjelenik a Blu-Ray a HDTV filmek terjedni fognak. Most még vinyókon hozzák amerikából a filmeket amiket a kinti HDTV adókról felvesznek. Ahogy lesz Blu-Ray arra felfér egy film. Kint felveszik az HBO-ról a Gladiatort és behozzák Európába. Ha már egy példány itt van azt lehet ezer felé másolni. És akkor sokan (lehet, hogy én is) megveszem a Blu-Ray lejátszót. Amennyire ismerjük a múltat nem sok idő lesz megoldani a feliratozást (írható médiáról beszélünk) és aztán már lehet is terjeszteni a Gladiatort magyar felirattal HD felbontásban. Itt nincsenek PAL/NTSC kompatibilitási gondok.
De, ahogy mondtam majd talán az idő igazol.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gabor! Hat en csak ugy ravagtam hogy 1080p.
A 720p is eleg szuper a DVDhez kepest.
 
Errefele nem nagyon hemzsegnek sem a HD adasok, sem a DVHS-en kiadott filmek. En nagyon orulnek ha itthon a HBO bejelentene hogy atmegy HD-be. Gondolom ez meg jo ideig eselytelen.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”