Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

1080i, 720p, 1920x1080

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is sokat olvastam az UPC Direktről fogható adások időnként gyenge minőségéről.
Nekünk kábeltévénk van, mi ezen tudunk olyan adókat nézni, amik az UPC Direkt kínálatában szerepelnek. Az Eurosport kivételével sosem tapasztaltam azokat a dolgokat, amikben másoknak része van (kockásodás, mozgásnál bezajosodó kép, stb). A Hallmark és az HBO kifejezetten jó képminősgű nálunk.
Érdekelt a dolog, megkérdeztem a kábeltévénk műszaki embereit. Azt mondták nekem, hogy biztos ami biztos alapon nagy (ha jól emlékszem 180 cm) tükörrel veszik az adást és eléggé jó vevőket/dekódereket használnak (nem fogyasztói elektronikai termék), ezért nem látom (szerencsére) azokat a hibákat, amiket kisebb antennával illetve kevésbé jó vevővel/dekóderrel megvert emberek tapasztalnak.
Szóval a fene tudja, hogy van ez.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

én a national geographicot láttam upcdirect-en, h a szavanna bemutatása helyett egy sakktábla szintü rácsszerkezet látszódott. értem én h a szélben hajladozó fű nehéz falat az mpeg enkodernek, de ez nem is csoda ilyen 1 megabites sávszélek mellett ... :-(

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az HBO-nak legalább olyan szar a minősége (ha nem rosszabb) és azért még fizetni is kell. Hozzáfűzöm nem volt ez mindig így. Csak a műhold, meg a tömörítés, meg a minél olcsóbbat minél drágábban elv. Petőfi ennek a tizedéért szabdságharcot kezdett.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Delphijos:
 
Ha egy tv adónak nincs arra pénze,hogy normális minőségben sugározzon akkor inkább ne sugározzon!
Nem várom én el senkitől,hogy nekem igyen sugározzon HDTV minőségben (az összes HDTV csatorna fizetős) de annyit alighanem azért elvárhatnék,hogy legalább a 720*576-os felbontás meglegyen és ne egy homályos, minden gyorsabb mozgásra kockásodó sz*rt kelljen bámulnom.
A legjobb példa erre a magyar Viva: nem tudom hány kilobit a sávszél, de egyszerűen tragédia. Bárhol ahol a gyors mozgás miatt nagy eltérés van a páros és páratlan field-ek között a végeredmény szinte nézhetetlen. :smile17:

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Feltoltottem 2 wm9-es 720p ill 1080p file-t. Haaat... Nem tom mi ertelme van ennek. Pont olyan szar minoseg mint a DVD, latszik benne a tomorites, raadasul sokkal nehezebben jatsza le a gepem, mint a sima HDTV filokat. Innen lehet tolteni, 25 mega korul vannak:
 
www.pixel.hu/xms/hdtv/BD-1080p.wmv
 
www.pixel.hu/xms/hdtv/BD-720p.wmv

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na, énis szórakoztam a T3 trélerrel. Nekem az egyetlen nem szaggató megoldást az Elgecard mpeg video decoder+ac3filter063b adta ... de a 2400+os Athlonom igyis 85-95%os leterheltséggel ment. A furcsa, h a T3 TS ben 2 video stream van, a trailer mellett valami amerikatérképet mutató videó is megy A minöség tényleg megdöbbentő, a DVD után azt hittem már nem kell jobb.. DE KELL!!
 
BBMpeggel demuxoltam a TS ből az m2v-t, ezt dvd2avi val d2v-sitettem, abból AVISynth script (AVS) és azt tömöritettem 1280x720 XVID, 2 pass, 6000kbps... hát, nem az igazi, bár sajnos a postprocessinget nélkülözni voltam kénytelen, mivel igyis 70-90%os procterheltség volt :-( Szoval a képminöség emiatt nem az igazi ... AC3 hangot nem sikerült jol kiszednem a TSből, valamiért van az elején 1 mp összevissza zene, és emiatt elcsuszik a hang, mivel ac3mat csak másodpercenként tudok vágni, ujratömöriteni nem akartam. Najo, ez már kicsit OFFTOPIK... feltegyem valahova a 25 megás xvidet? vagy az senkit sem érdekel ?
 
gabor: nemgond, ha sokára lesz wmv, csak legyen Engem amugy zavarna a 6 analog kimenet, hiába van pont nForcom Igy akkor az ac3mat letömöritjük 6 csatornás WMA ba, utána nFORCE al ujra vissza AC3ba.. ajjaj. AMugy az nFORCE 640kbites AC3mat kodol ! csak sajnos igyis 17khz felett vág Szoval én továbbra is azt mondom, isten óvjon az MS megoldásoktól, inkább jöjjön valami szabványos mpeg4+ac3!

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Az európai műholdról jövő adások többsége egyszerűen botrányos: még csak az Astra műholdakat néztem végig,de az adások többség SVCD körüli minőségben jön (480*576,544*576 stb.) 192 kbit-es szereó hanggal.
Hol vagyunk még a DVD minőségtől, nemhogy a HDTV-től... "
 
Teljesen igazad van. De az igazság az hogy a TV-knek nincs pénze arra hogy jó minöségben (k*va nagy sávszélesség) ugyanennyi müsort adjanak. És a legtöbb ember inkább több müsort (nagyobb választékot) mint jobb minöséget akar. Szerintem pl. a Sky csomgjára elöfizetök felháborodnának ha mondjuk a csatornák felét elvennék hogy a többi HDTV-ben menjen. (És a fele még elég se lenne hozzá.)

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Fabris,
ha wm9-el tomorited akkor egy 720p-es filmet siman zokkeno mentesen letudol jatszani egy xp2000-es gepen....24 fps megkapod ugy ahogy azt kell....

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello Arty,
nem sajnos nem volt idom de a hetvegen megprobalom mindenkeppen....ne haragudjatok de jottem mentem az elmult heten....feltoltok majd egy 720p es egy 1080p verziojat egy filmnek egy perces klipp lesz .....ha lenne tobb idom toltenek en tobbet is nektek mert mar keszen van 15 filmem wm9-el kodolva 1080p-ben....gyonyoruek.....nem muszaj 6 analog kimenetet hasznalni akkor ha van egy nforce alaplapod mert az a wma-t dd-be konvertalja real time es akkor jo az spdif is de nem latom semmi hatranyat annak sem ha 6 csatlakozo megy az erositobe....nezd dvd-audio ott is 6 analogot kell atvinned hogy megkaphas a dvd audio altal kinalt lehetosegeket....
udv

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tömörítsd át mondjuk a Terminator 3 trailert.
Apopó,az eredetit átkonvertáltam mpeg2-be,de az ismerősöm gépe a lejátszáskor megfeküdt teljesen (5-6 FPS) pedig egy AMD Athlon XP 2000+ volt Geforce 2 MX-szel. Igaz, hogy a Ligos MPEG Video Decoder volt feltelepítve ami a leglassabb, de a legélesebb képet is produkálja az össze dekóder között. Ráadásul ez csak 15Mbit-es volt nem is 20.
Ilyenkor örülök, hogy Radeonom van, hála a full HDTV MPEG-2 gyorsításának...
A jövőre (végre) induló első európai HDTV adásról itt olvashattok:
www.euro1080.tv
 
Elég szomorú, hogy ennyire le vagyunk maradva az USA-tól.
Az európai műholdról jövő adások többsége egyszerűen botrányos: még csak az Astra műholdakat néztem végig,de az adások többség SVCD körüli minőségben jön (480*576,544*576 stb.) 192 kbit-es szereó hanggal.
Hol vagyunk még a DVD minőségtől, nemhogy a HDTV-től...
:smile16:

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


balagee: de ahogy itt irtak, nem hivatalosan megy majd az ac3.. akkor pedig asztaliban kizart h lesz...
 
gabor: mintak vannak mar kint valahol ?

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Volt mar rola szo, hogy menni fog vele az ac3.
 
Kivancsi vagyok egyebkent mit modositott rajta a microsoft, hogy enyivel jobb tud lenni mint mondjuk a divx. Ha lesz modom ra, fogok csinalni 1-2 tesztabra kodolast WME9-el, mert a divx ezekkel csufosan megbukott szamomra..

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


gabor: kosz!
 
gabor+balage: a hangal kapcs. felvetesemre nem irtatok ... szivesen hasznalnatok a lejatszo 6 analog kimenetet? sztetek ez 2003ban rendben lenne? enis szivesen vennem ha az mpeg4 bevonulna a szabvanyba, de ne egy herelt, MS kodek formajaban!!! mert azt hosszutavon mexivjuk ...

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tavaly előtt a Cebiten volt szerencsém látni egy ilyen JVC D-ILA projektort. Kb. fél köbméter.. A vetített kép csodás volt. Látszott a filmszalag anyagának apró színjátszó hangyásodása is.
Itt esett le az állam a 63"-os Samsung plazmáktól is. Fényképeket nyomattak rájuk, és közelről is eszméletlen szépek voltak. VHS-ről már kevésbé...

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ok az ftp megy online:-)

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Okes feltoltom amint csak tudom igerem.....koszi a cimet!

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha tenyleg feltoltenel egy filet megkoszonem a cim:80.98.49.131:8080 user/pass hdtv. Ha megteszed en elerhetove teszem a tobbieknek is. Elore is koszi. Ja es passiv modba gyere:-)


Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az avsforumon van de en mar csinaltam egy magyart is feltoltom holnap a netre es belinkelem nektek...Tobb ceg jon ki mostanaban olyan dvd eljatszoval ami kikodolja a wmv-t es a wma-t is....tobb mint 6 nagy dvd lejatszo ceg jelentette be most a CES-en....Microsoft jo iranyban halad higgyetek el ...hat hogy meretben mekkora lenne az attol fugg milyen bitrataval kodolod de ugy en nekem van 40-50 Mb korul amiket most csinaltam mondjatok egy ftp-et es feltoltom oda a gyuruk ura 1080p-es verziojabal 1 percet vagy akar a Bikini Destinations cime 1080p videobol is ....

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van multichannel hangformatum boven a windows audioban. Persze ettol meg nem fogjak az erositok tudni a dolgot, de itt nem is ez a lenyeg. Ha valoban egy mai fejlett video kodek be tudna jutni az uj DVD szabvanyba az NAGYON jo lenne, mertaz mpeg2 isznyatosan gagyi kodek. Ha kap megfelelo bitrate-t nagyon szep kepe van, de nagyon pazarol.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


gabor: hol van az a guide? végigolvastam topikot, de nem hámoztam ki h hol van.
 
Amugy amig nincs wm9+ac3 addig sztem kuka ... nyersz a képen, de bux a hangon ... gondolom DTS(96/24)ről ne is álmodjunk, divx mellé is csak most kezdik megoldani ...
 
Én abszolut ellendrukkolok a májkerszoftnak. HA az ő megoldásuk jut az asztalikban is a trónra, akkora nézheted az uj windozaudiós wm9et 720/1080p ben, amit azért nagyon nemkéne! ÉS akkor használhatod az uj dvdlejátszod 6 analog kimenetét ... mert a mostani erösitök nem dekodolnak wma-t Hálistennek ...
 
Inkább terjedjen a blue ray, és legyen -akár- mpeg2ben a nagyfelbontású videó.Mert ezek az öszvérmegoldások (wm9+ac3 buherálva - feliratok sehol...) asztalin furcsán fognak terjedni ...
 
Méretben mekkora lenne egy 1 perces wm9be kodolt 1080p ? Csak fel lehetne tölteni vhova ... dvdcenter upload?

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azt hiszem hogy a win dvd 4-es verziojanak kell lennie telepitve hozza....ez nem 100%....

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vajon miert nem adja ki az 5.1-et az erositomre a Videolan player? Haveromnak meg kiadja... Gondolom kene meg telepitenem valami codecet... Help please!


Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ertelek en.....az a gigantiksu encoding guide fantasztikus nagyon jol meg lett szerkesztve es a temat elejetol a vegeig elmagyarazza....

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Koszi az infokat.
 
Termeszetesen meg tegnap ejjel atfutottam azt a par topikot AVS-en, ami ezzel a temaval foglalkozik. Foleg azt a gigantikus encoding guideot. Ha jol olvastam nemsokara fog menni az ac3 is kozvetlenul. Persze hangsulyozom, nem kapkodok a fejemhez, hogy most Nforce alaplapot vegyek, vagy varjak e amig lesz ac3, hiszen ha megfeszulok sem tudok HD anyaghoz jutni, leszamitva azt a par DVHS anyagot ami az orszagban van, es a netes kis videokat. Egyszeruen csak erdekel a dolog es kesz.
 
Talan egy remeny lenne hogy HD-hez jussunk, ha valamelyik satelite-rol le lehetne kapni 1-2 jo filmes csatornat. De errol nekem semmi infom nincs.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”