Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

1080i, 720p, 1920x1080

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Balagee,a d-vhs-en 1080iben van a film illetve lehet 720p-ben is attol fugg milyen adorol veszel fel ra...a dtheatre az egyetlen olyan "szabvany" ami kazettara felvett hd filmeket tartalmaz azoknak viszont mindeggyike 1080i....1080pben meg nem adtak ki filmet de van egy ket jo faroudja proci ami 1080ibol 1080p-et csinal es egy jo kis 9"crt kivetiton meg is lathatod a kulonbseget....nekem van 58 filmem most jelenleg d-vhsen es ebbol egy jo parat mar bekodoltam WM9-el es azt mar 1080p-ben deinterlace funkcioval kodoltam.....gyonyoru...!!!

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én ha jól emlékszem 1996. November 1-én kezdték el a sugárzást és a határidő 2006. November 1 volt az utolsó analóg adás átállítására. :smile2:

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudok németül, de ezt olvastam a múlt héten a Videoban:
"Kein Wunder, dass die Nahricht das Blut ein paar Takte schneller durch aie Adern presst:Am 1. Januar 2004 soll der erste europaische HDTV-sender on Air gehen."
Ez nekem mintha azt jelentené, hogy jövőre elkezdik a sugárzást. Aztán valami Gabriel Fehervariról szól a riport (a magyarok még a HDTV születésél is ott vannak) aki az Alfacam igazgatója és Antwerpenben kezdik a sugárzást(a gyémántkereskedők most spórolnak a HDTV-re). Kezdetnek 48 HDTV kamerát vásároltak. :smile2:

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát igen, azért elég jól megy a lobbizás, mert elvileg pár évvel ezelött az volt a cél, hogy 2002-re! teljesen átállnak HDTV sugárzásra. Ettöl azért még ök is jó messze vannak. Hiába a pénz beszél...

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát igen, okoskodhatunk itt napestig, úgyis csak jövő dönti el a dolgokat. Majd három év múlva megbeszéljük mi lett a vége. Egyébként még annyit hogy maga a médium megjelenése még édeskevés, mert azért senki nem fog Blue-Ray lejátszót venni, hogy "az ismerős majd vesz fel nekem filmeket az USA-ban". Tehát a terjedés ismét a kiadók kezében van, hogy a készülékek megjelenésével elkezdenek-e műsoros lemezeket kiadni, vagy sem.(Tekintve hogy a DVD is még felfutóban van, vagyis van még pénz benne dögivel, nem hiszem hogy nagyon kapkodnának.)
Ráadásul a legtöbb embernek a DVD is elég jó minőség,tehát nem lehet tudni hogy az esetleg "felesleges" minőségjavulásért hajlandóak-e fizetni az emberek...(Most persze nem a fanatikusokra gondolok akoiknek semmi sem elég jó :smile19: hanem az "átlagvásárlóra")Ha így is lesz, az biztos hogy ilyen lemezek magyar vonatkozású kiadásaira (felirat,szinkron) egészen biztos hogy bőven várhatunk...mindenesetre még nem kezdem árulni a DVD lemezeimet, és nem csinálok helyet a Blue-Ray recordernek.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amerikában a HDTV elterjesztését igen egyszerűen oldották meg: előírták, hogy mikortól, milyen arányban kell a földi digitális műsorszóráson belül HDTV felbontású adást sugározni. Az a TV társaság, amelyik nem tesz eleget ennek, az a frekvenciaengedélyével játszik. Persze nagyban megy a lobbizás a határidők miatt.
Ausztráliában is ezt a módszert követik.
Európában állítólag a nézők egyelőre fontosabbnak tartják a csatornák nagy számát, a minőségre nem érzékeny az átlag TV néző. Az errefelé használatos DVB is lehetővé teszi a nayg felbontású sugárzást, de ez egyelőre nem cél. Sajnos.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Igen, ezt sajnos én is olvastam. Arra gondolok, hogy ha a HD médium meg lesz, akkor nem lesz könnyű visszafogni a terjedését más rendszerekben. Majd meglátjuk.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nem azt mondtam hogy nincs, de én azért még ettöl sem vagyok elájulva. Ahhoz képest hogy mekkora az USA, és mennyi TV csatorna van, szerintem ez még azért nem a kánaán...
 
Simon: Nem tudom mennyire igaz,a dolog szóval lehet hogy végül az lesz amit Te írtál, de sajnos egy két "komoly" cég nyilatkozatai nem erre utalnak. A Sony, Philips, és Panasonic fejesei is ugyanazt nyilatkozták a Blue-Ray-el kapcsolatban, hogy elsösorban a HDTV adások rögzítésének a lehetösége a cél a piacra dobásásval,éppen ezért európában (mivel nincs HDTV adás) a közeljövőben nem várható a bevezetése. Legalább is az "ö" cégük kizárólag japán, és az USA piacaira koncentrál. Mondom lehet hogy másképp alakulnak a dolgok, és az egész csak "marketing" de a fene se tudja....én nem csodálkoznék ha leszarnák európát.A PAL progresszív hivatalos bevezetésének is csak jogi akadálya van,mégsem töri kezét lábát senki... Pedig ha olyan nagyon akarnák, már rég mehetne, nem csak így a "fű alatt".

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én sem hiszem, hogy a TV adások elterjednek HDTV formában. Mi több nem is érdekel. Így PAL-ban is csak heti 1-2 órát nézek TV-t. Inkább a D-VHS és a HD-DVD miatt gondolom, hogy van létjogosultsága a HDTV felbontásnak. A Sony már bemutatta az első Blu-Ray rekorderét. Még idén kereskedelmi forgalomban is megjelennek. 3 év elég lesz neki az elterjedésre. Ne felejtsük mi már 3-4 éve DVD-t nézünk pedig még ma sem számít Magyrországon igazán elterjedtnek. Szóval azt én sem hiszem, hogy 3 év múlva mindenkinek lesz HD-DVD-je nekem az is elég lesz ha lehet kapni 200 ezer körül (anno ennyiért vettem a DVD lejátszót is) és talán már akkor filmeket is lehet hozzá kapni (egy-kettőt).

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Eleg jol el vannak mar latva az amcsik.
 
http://www.feldoncentral.com/hdtv/
 
Tessek nezegetni. Felhivom figyelmeteket, a kepekre kattintva jonnek elo az 1920x1080 eredetik.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azért én nem vagyok teljesen meggyőződve arról hogy itt európában 3 éven belül hemzsegni fognak a HDTV adások. Azért még az amcsik se fuldoklanak benne... Főleg arra leszek kiváncsi hogy a nagy stúdiók most azon erőlködnek hogy visszaállítsák a moziban látható jobb minöséget. Manapság szinte ugyanazt a minőséget élvezhetjük otthon mint a moziban.Nehogy mesterésgesen próbálják ennek az ürügyén lassítani a HDTV terjedését.Ha máshol nem legalább európában, mert itt még el sem kezdődött.Persze ne legyen igazam, mert mindenki szívesen nézi a filmeket jó minőségben.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi!

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1080p esetleg?
 
HDTVnel tobb felbontas es framerate letezik. Nem kotelezo mindig a legnagyobbat hasznalni...
 
En nagyon orulnek ha a mostani tv-men (sima analog keszulek) az osszes adas HDTV-ben jonne. A felbontas maradna a mostani, de igy minden csatorna kepe tokeletes lehetne. (Persze ha a forras is gagyi akkor hiaba, de legalabb nem ront a kepen az analog atvitel)
 
En ugy gondolom, nem nagy katasztrofa ha a HDTV megjelento nem tud fizikailag 1920x1080-at kirakni. Persze ez lenne a legjobb, de lesz sok HD kijelzo, ami nem lesz kepes erre, de ettol meg ki fogjak tudni rakni a HD kepet.
 
Mondjuk a 848x480soros 16:9 kepernyo az kicsit ygengecske szerintem is. Ez egy sima PAL DVD-t sem tud kirakni.
 
Egy kis olvasnivalo:
http://www.hdpictures.com/hdformats.htm

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

És akkor a D-VHS-en hogy van rajta a film 1080i-ben vagy 720p-ben?

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


625i (pal) az azert 576i valojaban, mert alul/felul/oldalt le szoktak hagyni a tv-k.
 
Interlace jelbol progressive-t csinalni lehet jofajta deinterlace algoritmussal. A fo problema az, hogy a videokamerak felkepek kozott is vesznek elmozdulast. Emiatt a deinterlacernek fel kell ismernie mi merre mozdul, es ennek megfeleloen osszefuzni a 2 felkepet.
 
Progressive megjeleniton ki lehet rakni hagyomanyos sorvaltassal interlace-t, max remegni fog a megszokott modon.
 
Az 1080i-nek semmi koze a 720p-hez.
 
1080i az 1920x1080 interlace.
720p az 1280x720 progressive.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Belőled mindent harapófogóval kell kihúzni. :smile6:
Mi az a 720p? Egyenlő az 1080i-vel? Ha a 625i PAL az 540p akkor miért ne? A plasma i-t vagy p-t jelenít meg? Mert a 720-at meg tudja jeleníteni.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1920x1080 (interlace) akarhogy szamolom nem fer ki 1366x768ban. Innentol kezdve tokmindegy hogy mit mondanak rola nem?
 
Nyugodj meg biztosan lesz 1920x1080 display, es aludhatunk vegre forgolodas nelkul.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De itt pont az a lényeg, hogy nem marad le semmi. Vagy ez nem ezt jelenti?:
Fujitsu's 50-inch Plasmavision SlimScreen PDS-5002, for example, is equipped with a 1366 x 768 pixel panel that can display images at true 1080i and 720p HDTV resolution, as well as up to UXGA resolution from a computer.
 
Egyáltalán mi az összefüggés az 1080i és a 720p között?
És ha valóban lemarad valami adat akkor miér nem gyártanak (akár horror pénzért) 1920x1080-as display-eket? Mert ilyenről szó sincsen még a fejlesztési irányvonalakban sem.

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Meg tudja jeleniteni, max lemarad egy kis adat
 
720P (1280x720) meg mindig jobb mint a 625i (720x576 pal).
 
De mivel jelenleg se adas, se DVD nincs HD felbontasban nalunk, en tulzottan nem forgolodnek ejjelente almatlanul emiatt

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem. Azt írják a HDTV plasma (1024x768) egymaga tökéletesen megjeleníti a HDTV jelet. Mivel progresszív ezért gondolom a 720p-vel simán megbírkózik csak a többi nem nagyon világos. Az 1080i az miért 720p? Vagy miben különböznek? Az 1920x1080-as HDTV kamera interlaced? És abból lesz az 1280x720-as progresszív jel? Vagy jó nagy hülyeségeket beszélek? :smile6:

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ennyi fantáziád sincs? Veszel két HDTV kompatibilis plazmát, és egymás mellé felrakod a falra... :smile1:

Vendég

1080i, 720p, 1920x1080

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Olyan rég nyitottam már topicot. A kérdés adott. A HDTV szabvány vagy 1080 interlaced vagy 720 progresszív. Emellett tudjuk, hogy a HDTV kamerák 1920x1080-as felbontásban mennek. Ide kellene egy kis észt osztogatni a fejembe bele. Azt írják, hogy az 1024x768-as plasmák képesek megjeleníteni a HDTV jelet. Most akkor melyik jel melyik és hogy jelenítődnek meg a különböző megjelenítőkön?

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”