Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Popcorn médialejátszó

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »



Sziasztok!
 
Popcorn hour C200 youtube app.-nál találkoztatok már "could not play" hibával?
 
Videoklippek közül főként a hivatalos videoknál dobja ezt a hibát, a többit, pl. koncertfelvételt többnyire játsza.
 
Van vkinek ötlete, hol a hiba, javítható-e?
Átkutattam a hivatalos fórumokat is, de hiába.
 
Köszi!

Megnézem neked hamarosan. Volt nálam is valami gond a youtube videókkal pár hónapja, de jött az app.-ra frissítés és az a baja elmúlt.

Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: HoriTon »


Sziasztok!
 
Popcorn Hour A-410 vásárlása előtt állok, és azokat a tulajokat szeretném kérdezni, akik már rendelkeznek/rendelkeztek ilyen készülékkel, hogy az eSATA csatlakozó az milyen színű? Az interneten található képeken/videókon mind piros színű, viszont az elmúlt héten belefutottam két olyan eladásra váró A-410-be, aminek szürke színű. Elvileg adnak hozzá Regisztrációs kártyát is, amivel igazolni tudják, hogy eredeti forrásból származik.
Viszont aki tapasztalta a fentebb leírt észrevételemet vagy tudja ennek a "miértjét" azt szívesen meghallgatnám.
 
Köszönettel,
László
CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
Vasi84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.08.01., szomb. 00:23
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Vasi84 »


Sziasztok!
 
Popcorn hour C200 youtube app.-nál találkoztatok már "could not play" hibával?
 
Videoklippek közül főként a hivatalos videoknál dobja ezt a hibát, a többit, pl. koncertfelvételt többnyire játsza.
 
Van vkinek ötlete, hol a hiba, javítható-e?
Átkutattam a hivatalos fórumokat is, de hiába.
 
Köszi!

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Aspius »


Üdv!
Szerintetek milyen lesz ez a Popcorn A 500 Pro érdemes gyűjtögetni rá?
http://media-doktor.hu/modules/news/page/a-500pro
Állítólag 200ezer körüli pénz lesz

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Aspius »



Szia! A 2.5/5.5mm-es a jó hozzá! Én ilyennel csináltam meg, így nem kell forrasztanod sem:
 
65488.jpg
 
Üdv: Attila

Köszi

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Üdv!
Megtudná mondani valaki, hogy a külső táppal működő médialejátszóknak (Popcorn Hour,Dune,Mede8er) milyen méretű a DC csatlakozója? 2.1/5.5mm vagy 2.5/5.5mm?

Szia! A 2.5/5.5mm-es a jó hozzá! Én ilyennel csináltam meg, így nem kell forrasztanod sem:
 

 
Üdv: Attila

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Aspius »


Üdv!
Megtudná mondani valaki, hogy a külső táppal működő médialejátszóknak (Popcorn Hour,Dune,Mede8er) milyen méretű a DC csatlakozója? 2.1/5.5mm vagy 2.5/5.5mm?

Vendég

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó reggelt mindenkinek. Adott egy CA Azur 551R erősítő, Popcorn A-410 lejátszó és egy Synology NAS. Probléma az, hogy a TRUE-HD hangsáv akadozik, néha nem csak a hang hanem a kép is. NAS-ról próbáltam lejátszani, hálózattal nem lehet gond, leteszteltem minden egyes innen letöltött fájllal, mindent lejátszótt semmilyen gond nélkül. Próbálkoztam teszt anyagokat lejátszani usb-n keresztül pendrive és HDD-ról, még mindig fennáll a TRUE-HD hangsáv akadozás. Jelenleg kettő AQ Cinnamon kábellel van összekötve a popi, erősítő és tv. Próbálkoztam más hdmi kábelekkel, híba még mindig fennáll. Javasoltak kettő lehetőséget: vigyem vissza a popcornt oda ahonnan vásároltam vagy próbáljam ki az erősítőmet egy másik HD hangú forrással vagy próbáljam ki a lejátszómat egy másik hdmi-s erősítővel. Ehhez szeretnék segítséget kérni.
 
 
Kiderült, hogy a lejátszó még sem tudja kezelni a TRUE-HD hangsávot. PS4 (tudja a TRUE-HD hangsávott) konzolomat összekötöttem az erősítővel, vásároltam olyan BD filmeket amin van gyári angol TRUE-HD hangsáv, mindegyik esetben a PS4 lejátssza és az erősítő kijelzőjén is látható a DOLBY TRUEHD felírat. Elég egyértelmű, hogy sajnos a lejátszó nem tudja kezelni a mostani fw-el a kérdéses hangsávot.

Vendég

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jó reggelt mindenkinek. Adott egy CA Azur 551R erősítő, Popcorn A-410 lejátszó és egy Synology NAS. Probléma az, hogy a TRUE-HD hangsáv akadozik, néha nem csak a hang hanem a kép is. NAS-ról próbáltam lejátszani, hálózattal nem lehet gond, leteszteltem minden egyes innen letöltött fájllal, mindent lejátszótt semmilyen gond nélkül. Próbálkoztam teszt anyagokat lejátszani usb-n keresztül pendrive és HDD-ról, még mindig fennáll a TRUE-HD hangsáv akadozás. Jelenleg kettő AQ Cinnamon kábellel van összekötve a popi, erősítő és tv. Próbálkoztam más hdmi kábelekkel, híba még mindig fennáll. Javasoltak kettő lehetőséget: vigyem vissza a popcornt oda ahonnan vásároltam vagy próbáljam ki az erősítőmet egy másik HD hangú forrással vagy próbáljam ki a lejátszómat egy másik hdmi-s erősítővel. Ehhez szeretnék segítséget kérni.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Jelentős árzuhanás! 
 
http://rbx.hu/popcorn-hour-a-410-3d-eth ... ep-p322505
 
 

Avatar
kiskrisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.11.14., szomb. 18:36
Értékelés: 4

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: kiskrisz »



Szia!
 
Megjelenése óta használom filmnézésre, semmiféle lejátszási hibát nem tapasztaltam. A legutóbbi frissítéssel a TrueHD hang is jól működik( ezt még kipróbálom pár filmnél, de eddig úgy tűnik jó munkát végeztek).
Zenét nem hallgatok róla, de kipróbáltam pár formátumot és ez is jól működik, várható a közeljövőben még egy hibajavítás a DSD/flac-ra, szóval most eléggé rajta vannak, hogy ez egy jó és 'olcsó' médialejátszó legyen.
Tőlem kap egy dicsérő ajánlást a Vten:-)
 
Más lejátszót nem használtam, így összehasonlítani sajna nem tudom semmivel, viszont pl. a lejátszó.hu bemutató termében össze tudod hasonlítani több márkával és tipussal!

Köszönöm,

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Sziasztok,
Popcorn VTEN-ről mi a véleményetek? esetleg valakinek tapasztalt? Vagy ebben az árban valami jobb konkurens?
 
Köszönöm

Szia!
 
Megjelenése óta használom filmnézésre, semmiféle lejátszási hibát nem tapasztaltam. A legutóbbi frissítéssel a TrueHD hang is jól működik( ezt még kipróbálom pár filmnél, de eddig úgy tűnik jó munkát végeztek).
Zenét nem hallgatok róla, de kipróbáltam pár formátumot és ez is jól működik, várható a közeljövőben még egy hibajavítás a DSD/flac-ra, szóval most eléggé rajta vannak, hogy ez egy jó és 'olcsó' médialejátszó legyen.
Tőlem kap egy dicsérő ajánlást a Vten:-)
 
Más lejátszót nem használtam, így összehasonlítani sajna nem tudom semmivel, viszont pl. a lejátszó.hu bemutató termében össze tudod hasonlítani több márkával és tipussal!

Avatar
kiskrisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.11.14., szomb. 18:36
Értékelés: 4

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: kiskrisz »


Sziasztok,
Popcorn VTEN-ről mi a véleményetek? esetleg valakinek tapasztalt? Vagy ebben az árban valami jobb konkurens?
 
Köszönöm

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »



Sziasztok!
 
Érdemes még manapság foglalkozni a régebbi modellekkel,mondjuk a 210-es modellel?Nem nézek 3d filmeket,a 3d nem lenne fontos....Ténylegesen szebb a képük a popcornoknak,mint mondjuk egy pc-nek?

Én használtan vettem és most lesz 1 éves nálam a C200 és tökéletesen működik minden funkciója. Nem adnám semmiért, esetleg egy Vten-ért. A pc-mbe egy HD5570 kártya van, az nem versenyképes a Popcornal. 

Avatar
kalmi22
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2013.03.15., pén. 08:51
Értékelés: 12

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: kalmi22 »


Sziasztok!
 
Érdemes még manapság foglalkozni a régebbi modellekkel,mondjuk a 210-es modellel?Nem nézek 3d filmeket,a 3d nem lenne fontos....Ténylegesen szebb a képük a popcornoknak,mint mondjuk egy pc-nek?

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: batman98 »



Csak öt percet néztem bele és minden oké, hétvégén nyüstölöm még, de biztató a dolog.
Ezt a BD25-t a mostani frissítés előtt le sem játszotta.

 
Hmmm... mert ugye az A410 ezektől megbuggyan és beszaggat a hang. Csak az egyfájlos mkv konténer jöhet szóba ha TrueHD...
Bár most nálam már az sem, az új proci miatt. Egyre érdekesebb ez a VTEN téma .
 
Gondolom a újabb fw frissítést mi már csak leshetjük .
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Ez egy menüs BD25 iso-ban ha jól látom... Semmi hangi anomália?
 

Csak öt percet néztem bele és minden oké, hétvégén nyüstölöm még, de biztató a dolog.
Ezt a BD25-t a mostani frissítés előtt le sem játszotta.

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: batman98 »


Vten-en végre működik a True-HD:-)
 
Ez egy menüs BD25 iso-ban ha jól látom... Semmi hangi anomália? 
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Forest74 »

Vten-en végre működik a True-HD:-)

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Új frissítés várható: http://popcornhour.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=1056
Végre, remélem megoldódik minden!

Avatar
sanko
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2009.07.11., szomb. 08:52
Értékelés: 62

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: sanko »


Én a C200-ból kiszereltem a belső 2,5-es winyót amin volt az NMT progi, egy 4 GB-os pendrive-ot dugtam az alaplapi usb-be. Arra telepítettem az NMT-s cuccokat, ami azóta is hibátlanul működik. Úgy rémlik, hogy akár külső USB portba lévő pendrive-ra is engedte volna az NMT-s telepítést. Szerintem az A-110 is engedni fogja. Próba szerencse...
Kösz Mindenkinek a segítséget,de utánaérdeklődtem és szinte 100%-ék hogy a 110-es nem tudja csak a SATA portjára
kapcsolt  vinyóra telepíteni atz NMT progikat.
A 200-asnál már megy az USB-n is.Ez van megoldjuk vinyóval vagy SSD-vel.
Rendszer:
Megjelenítő:Philips 46PFL7655 Médialejátszó:MXQ Pro 4K LE-Kodi Blu-Ray lejátszó:LG BD-390
DAC:DIY (CS8414/CS4396) Processzor:Emotiva UMC-1Végfok:DIY 4CH ClassD Audio USA
Hangfal:Phonar Compact 2,T+A Pulsar TAW500 center,Infinity JNMB Kábelek:Nordost,CA,Neotech,Audioquest

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


A mi gondunk pedig valami szoftveres nyavalya lehet, de ezért nem veszek másikat.
Jött frissítés a youtube-ra, most rendben van.

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Neked csak azt tudom ajánlani, hogy itt: http://popcornhour.hu/forum/ próbálj meg érdeklődni.
Én a C200-ból kiszereltem a belső 2,5-es winyót amin volt az NMT progi, egy 4 GB-os pendrive-ot dugtam az alaplapi usb-be. Arra telepítettem az NMT-s cuccokat, ami azóta is hibátlanul működik. Úgy rémlik, hogy akár külső USB portba lévő pendrive-ra is engedte volna az NMT-s telepítést. Szerintem az A-110 is engedni fogja. Próba szerencse...

Vendég

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Nekem A-210 em bóvan, abban a Jukebox adatait szerintem úgy törölheted, hogy eltávolítod a mappát, amiben a borítóképek. háttérképek stb. vannak.
 
Köszönöm, kipróbálom

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Popcorn médialejátszó

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy vettem a havernek itt a fórumon egy Popcorn A-110-est és nem tudom hogy
van-e arra lehetőség hogy az NMT programokat belső vinyó nélkül USB-n futtatni?Hálózatban akarja csak használni vinyó nélkül.
Próbáltam utánajárni,de nem jutottam semmire.Külföldi fórumokon van rá utalás de nem valami jó az angolom.
Ha valaki még használ vagy használt annó ilyen gépet és ne adj isten pont így,vagy van ebben tapasztalata szívesen venném.
Üsv.sanko

Neked csak azt tudom ajánlani, hogy itt: http://popcornhour.hu/forum/ próbálj meg érdeklődni.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”