Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wd Tv Hd Media Player

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: Palkó »

Az én tv-m nem 24p-s, mégse riccen.A frame sync megoldja,ezért rakták bele a firmwarebe.24p-s tv-n nem riceghet a 24 vagy 23.9... fps-es film,ha mégis az a lejátszó hibája.
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


én amikor vettem az lg plazmámat a holland lg websiteon azt olvastam 24 p-t tudja.
Magyaron nem volt ilyen, és a user manualban sincs, de én riccenést még nem vettem észre ezek szerint tudja, gondolom

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


A HD mkv filmeknél,hol lehet megnézni,hogy 1080p-24hz vagy 720p- 23,976hz?
infót nyomok kétszer a távon.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Kicsit furcsa olvasni, hogy a hálózati lejátszás sokak számára extra feature.
Ugyanis pc minden háztartásban van, ahol az ember a letöltött anyagokat tárolja. Teljesen felesleges olyan dolgokat kifogásként említeni, hogy egy pc hangos és sokat fogyaszt, mert ma már ez kisebb összegből is kiváló minőségben megoldható.
 
Ennek ellenére elfogadom, hogy valakinek a másolgatás és a külső vinyó ide-oda cipelése elfogadható kompromisszum.
 
Összességében azonban az itt felsorolt bugok miatt, ez a készülék messze nincs egy szinten a popcorn-nal.
 
Nem játszik le hibátlanul 23.976 fps filmeket, hibásan kezeli a magyar ékezeteket és pattog a dts hang. Ezzel kb. le is fedtük a netről letölthető SD és HD anyagok 98%-át, ami azért több, mint gáz.
 
Remélhetőleg a firmware frissítés megoldja majd ezeket a gondokat, de jelenlegi állapotában barokkos túlzás azt állítani, hogy a popcorn csak olyan extra feature-ekkel bővebb funkcionalitású, mint a hálózati lejátszás, torrent, youtube, stb...
 
Én a popcorn-t sem vettem meg mindaddig, amik a netes tapasztalatok 99%-os lejátszásról nem szóltak. Kérdés ugyanis, hogy fennmarad-e a termék a piacon és lesz-e ideje a gyártóknak egy kiforrott firmware-ig eljutni. A popcornos csapatnak sikerült és ugyanezt kívánom a wd tulajoknak is.
 
Azt azért megkérdezem: akinél a 23.976 fps filmek ricegnek azoknak a tv-je 24p kompatibilis?

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


A HD mkv filmeknél,hol lehet megnézni,hogy 1080p-24hz vagy 720p- 23,976hz?
Pld KMPlayer lejátszó és a lejátszási információ fülben található minden info
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Na még egy kérdés is eszembe jutott, feltettem már máshol is de ott nem kaptam választ talán itt.Egy webáruház fórumában találtam a következő hozzászólást, aszongya hogy idézem:
"Kerdes:dolby hd,dts hd hangokat lejatszik?
válasz: mind dolby true hd-t mint dts hd-t képes kezelni. Gyönyörűen szól... "
 
Próbálta már valaki hd erősítővel és megfelelő hanganyaggal, erre kíváncsi lennék mert teljesen elvesztem ebben a hdmi 1.valamennyi mizériában hogy akkor hogy is van ez.

Nem igazán fogsz erre 100%-os biztos választ kapni, mivelhogy itt a többség .mkv kiterjesztésű filmet néz. És ugyebár ennél a konténernél nem divat sem a True HD sem a Lossless (PCM 5.1) formátum
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: csizzah »


Na még egy kérdés is eszembe jutott, feltettem már máshol is de ott nem kaptam választ talán itt.
Egy webáruház fórumában találtam a következő hozzászólást, aszongya hogy idézem:
"Kerdes:dolby hd,dts hd hangokat lejatszik?
válasz: mind dolby true hd-t mint dts hd-t képes kezelni. Gyönyörűen szól... "
 
Próbálta már valaki hd erősítővel és megfelelő hanganyaggal, erre kíváncsi lennék mert teljesen elvesztem ebben a hdmi 1.valamennyi mizériában hogy akkor hogy is van ez.

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »

A HD mkv filmeknél,hol lehet megnézni,hogy 1080p-24hz vagy 720p- 23,976hz?
A jó pap is holtig tanul

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: csizzah »


Olvasgatom itt a hsz-eket popcorn vs wd tv, érdekes...,mondjuk én ezt az egész hálózatos lejátszós dolgot nem értem hogy mi értelme van a több terrabyte-os külső vincseszterek korában, jól értem ahhoz hogy én az egyik szobában megnézzek egy filmet a másik szobában járatnom kell a computeremet?, vagy elég hogyha áram alatt van, vagy hogy működik ez?
Nekem jelenleg van egy 500gb-os külső hdd-m erre havonta egyszer feldobom a havi hd anyagot és kész, a heti sorozat + divx adaghoz meg van egy 16gb-os pendrive-om azt annyi(így legalább használom valamire azt is ha már vettem egyet ).
Na mindegy biztos van értelme az "egyéb" szolgáltatásoknak is ha valakinek van rá igénye, eredetileg én is htpc-t szerettem volna építeni többször ennyiért de végül is nagyon örülök hogy egy fillérrel sem költöttem többet a dologra, a wd pont azt tudja, pont olyan minőségben mint amire nekem kellett, öröm bódottág.
 
Ez a kép "riccenéses" dolog is érdekes, ehhez most akkor full hd tévé kell hogy lássa valaki?, mert én a legfapadosabb 32 colos 720p samumon semmiféle "riccenést" nem látok.
DTS riccenés viszont van hogy roh@djon meg, na az tényleg idegesítő, ez az egy dolog ami negatívum ebben a kütyüben, remélem a következő firmware javítja majd.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Nekem igaz a popi 720p/60Hz re van állítva de van olyan hogy frame sync pal/ntsc 24Hz.
 
1080p/24 Hz és 23,976 meg 25Hz meg 59,??? Hz meg 60Hz.
De młg szerintem 99% ban 720p 23,976 filmjeim vannak nincs értelme 1080p/24 Hz re állítani, főleg hogy a TV-m max 1024x768 a felbontása, nem?

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Az én MKV-s filmjeim többsége 23,976 os és a popi 24Hz re van állítva és nem riccen, ha 23,976 ra állítom akkor sem. 
Amúgy tiszta hülyeség ez is 24p 25 p meg 23,976 p lassan már miért nem 18,234p, nem?

Akkor te szerencsés ember vagy, a Popcorn topikban is olvastam ilyen jellegű problémákat
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
miiseza
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 13:14
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: miiseza »


Ui. Megnéztem pár .mkv kiterjesztésű film nfo-ját. Érdekes módon, mindegyik 23.976-os rátával van (nem értek annyira a pc-s dolgokhoz, lehet, hogy ez a szabványráta az .mkv-nál) Ha ez így van és csakis ettől akad - főleg svenkelésnél- a film, akkor a készülékeinket felmenthetjük eme "vádpont" alól, hisz ő csak így tudja, az amúgy is szabvány rátájú .mkv-t lejátszani, mivelhogy mindenki .mkv-s HD filmet néz rajta (gondolom senki sem néz rajta VMW9-es HD filmet)Aki meg mégis más formátumú HD filmet néz rajta, az tegye fel a kezét (húúú, nem látok sok kezet) és hozza el a haverját, fizetek nekik egy turó rudit

Nos, van kb 80 HD filmem, ezek 95%-a 23,976 FPS-es.
Mind riccen.
2 film van ami pont 24 FPS-es, semmi bajuk nincs, tökéletesen folytonosak.
Van pár StarWars HDTV 720p, ami 25 FPS-es, ezek se akadoznak...
 
Szerintem egyelőre WD-nél van a labda...nem mondom hibának szándékosan, inkább csak hiányosság.
 
Beállítások WD HDTV-n: 1080/24p
Pana PY-85-ön IFC be, többi sallang (képjavítás, etc) ki.
WD HDTV, Panasonic TH-42PY85, Panasonic DVD-S54, JVC TH-L1

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »



Hát én elsősorban  a 24p miatt és a Dolby True HD -ra való felkészítés miatt vettem popit.Már most volt olyan mkv ami 24p-s volt és bizony nagyon idegesített volna ha 20-30 mp-enként ricegést látok mert akkor számomra nézhetetlen.
A WD HD is biztos tudja majd.

Az általatok ricc-, röcc- és döccenésként leírt hibákat bizonyos tv típusok kompenzálni tudják bizonyos szolgáltatásokkal. Ilyen pld a Panasonic típusoknál az Intelligens képalkotás (Intelligent Frame Creation) nevű csoda.
Hátránya, hogy jelen pillanatban is 200 e felett van az ilyen jellegű TV:)
2008-as modelleknél a PY85 és a PY800-as plazma tudja ezt. Az idei- április/májustól kapható-, 2009-es szériában már szélesebb körben és javított változatban fogják alkalmazni, mind a plazmáknál (G10, G15, V10, Z1) és az LCD-knél is (G15)
Minden bizonnyal más komolyabb márkánál (Sony? Sharp, Samsung) is jelen vannak ezek a csodák, csak máshogy hívják őket.

Hmmm...érdekes amit mondasz, mert nekem az említett PY85 Pana van, és be is van kapcsolva az IFC...
Mégis riccen 25-40 másodpercenként!
 
Egyébként a 24p az 24 vagy 23,976 FPS-t jelent? Kezdek elbizonytalanodni
Vagy mind a kettő létező és használatos, csak nincs meg a támogatása a 23,976-nak a WD-ben?

Hát nem tudom. Lehetőségem van több típusú készüléket is egy helyen, s időben összehasonlítani. Nekem ennél a kettőnél volt egy -lentebb leírt svenkeléses jelenetnél- lecsekkolni a tv-ket. Olyan érzetet keltett bennem, mintha a film egy kicsit fel lenne gyorsítva (szerintem egy, sokadik képet helyez be a framek közé) de működik a dolog:))))
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a kollégáim fele nem vette észre ezt a pluszt . Direkte fel kellett hívnom a figyelmüket rá. (vájtszeműek elönyben)
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Az én MKV-s filmjeim többsége 23,976 os és a popi 24Hz re van állítva és nem riccen, ha 23,976 ra állítom akkor sem.
 
Amúgy tiszta hülyeség ez is 24p 25 p meg 23,976 p lassan már miért nem 18,234p, nem?

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Ui. Megnéztem pár .mkv kiterjesztésű film nfo-ját. Érdekes módon, mindegyik 23.976-os rátával van (nem értek annyira a pc-s dolgokhoz, lehet, hogy ez a szabványráta az .mkv-nál) Ha ez így van és csakis ettől akad - főleg svenkelésnél- a film, akkor a készülékeinket felmenthetjük eme "vádpont" alól, hisz ő csak így tudja, az amúgy is szabvány rátájú .mkv-t lejátszani, mivelhogy mindenki .mkv-s HD filmet néz rajta (gondolom senki sem néz rajta VMW9-es HD filmet)
Aki meg mégis más formátumú HD filmet néz rajta, az tegye fel a kezét (húúú, nem látok sok kezet) és hozza el a haverját, fizetek nekik egy turó rudit
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
miiseza
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 13:14
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: miiseza »


Hát én elsősorban  a 24p miatt és a Dolby True HD -ra való felkészítés miatt vettem popit.Már most volt olyan mkv ami 24p-s volt és bizony nagyon idegesített volna ha 20-30 mp-enként ricegést látok mert akkor számomra nézhetetlen.
A WD HD is biztos tudja majd.

Az általatok ricc-, röcc- és döccenésként leírt hibákat bizonyos tv típusok kompenzálni tudják bizonyos szolgáltatásokkal. Ilyen pld a Panasonic típusoknál az Intelligens képalkotás (Intelligent Frame Creation) nevű csoda.
Hátránya, hogy jelen pillanatban is 200 e felett van az ilyen jellegű TV:)
2008-as modelleknél a PY85 és a PY800-as plazma tudja ezt. Az idei- április/májustól kapható-, 2009-es szériában már szélesebb körben és javított változatban fogják alkalmazni, mind a plazmáknál (G10, G15, V10, Z1) és az LCD-knél is (G15)
Minden bizonnyal más komolyabb márkánál (Sony? Sharp, Samsung) is jelen vannak ezek a csodák, csak máshogy hívják őket.

Hmmm...érdekes amit mondasz, mert nekem az említett PY85 Pana van, és be is van kapcsolva az IFC...
Mégis riccen 25-40 másodpercenként!
 
Egyébként a 24p az 24 vagy 23,976 FPS-t jelent? Kezdek elbizonytalanodni
Vagy mind a kettő létező és használatos, csak nincs meg a támogatása a 23,976-nak a WD-ben?
WD HDTV, Panasonic TH-42PY85, Panasonic DVD-S54, JVC TH-L1

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Hát én elsősorban a 24p miatt és a Dolby True HD -ra való felkészítés miatt vettem popit.Már most volt olyan mkv ami 24p-s volt és bizony nagyon idegesített volna ha 20-30 mp-enként ricegést látok mert akkor számomra nézhetetlen.
A WD HD is biztos tudja majd.

Az általatok ricc-, röcc- és döccenésként leírt hibákat bizonyos tv típusok kompenzálni tudják bizonyos szolgáltatásokkal. Ilyen pld a Panasonic típusoknál az Intelligens képalkotás (Intelligent Frame Creation) nevű csoda.
Hátránya, hogy jelen pillanatban is 200 e felett van az ilyen jellegű TV:)
2008-as modelleknél a PY85 és a PY800-as plazma tudja ezt. Az idei- április/májustól kapható-, 2009-es szériában már szélesebb körben és javított változatban fogják alkalmazni, mind a plazmáknál (G10, G15, V10, Z1) és az LCD-knél is (G15)
Minden bizonnyal más komolyabb márkánál (Sony? Sharp, Samsung) is jelen vannak ezek a csodák, csak máshogy hívják őket.
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
miiseza
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 13:14
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: miiseza »


Hát én elsősorban  a 24p miatt és a Dolby True HD -ra való felkészítés miatt vettem popit.Már most volt olyan mkv ami 24p-s volt és bizony nagyon idegesített volna ha 20-30 mp-enként ricegést látok mert akkor számomra nézhetetlen.
A WD HD is biztos tudja majd.

A 24 FPS-es filmekkel semmi baja a WD-nek se, de a HD filmek jellemzően 23,976 FPS-el jönnek. Van 1080/24p lehetőség a WD-nél is az 1.01.02 firmware-rel, azonban ez csak a tényleges 24 képkocka/másodperces filmeknél tökéletes...
Teszteltem már pár filmet, és az én tapasztalatom ez
 
A kérdés, mit nevezünk 24p-s filmnek? :lol!::)
23,976 VAGY 24 ???
WD HDTV, Panasonic TH-42PY85, Panasonic DVD-S54, JVC TH-L1

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Hát én elsősorban a 24p miatt és a Dolby True HD -ra való felkészítés miatt vettem popit.
Már most volt olyan mkv ami 24p-s volt és bizony nagyon idegesített volna ha 20-30 mp-enként ricegést látok mert akkor számomra nézhetetlen.
A WD HD is biztos tudja majd.

Avatar
miiseza
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 13:14
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: miiseza »


Egy Popcornos is had értsen veletek egyet.Bizony a popival is ugyan így indult,de a fejlesztése nem állt le (mint biztos tudjátok a frissítések három havonta jönnek)Ez így lessz a WD vel is ,és minden újabb frameware csiszol rajta. Még a végén egy gyémánt lessz, és mindenki arra használja amire kell. Ja és nekem sincs hálozatra kötve.

Reméljük, valóban így is lesz
Csak jönne már az újabb firmware, nagyon reménykedek abban, hogy javítják azt a bizonyos ricegést a 23,976 fps-es filmeknél...
 
 
OFFTOPIC:


Az viszont tetszik, hogy Popinál 3 havonta fw frissítés van!

WD HDTV, Panasonic TH-42PY85, Panasonic DVD-S54, JVC TH-L1

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


Nos, hagy vegyem én "védelmembe" a kis drágát. Szerintem nem minden felhasználónak izzad a tenyere a hálózati lejátszás izgalmától. A letöltésekre- egy Personal Computer nevezetű (sz)ámítástechnikai egységet használok, ez erre lett kitalálva, ennyi. A lejátszást viszont egy WD TV HD nevű csodán hajtom végre, amit a TV-hez kötök.Igaz a PC egy űberf@sza jószág, szinte mindenre alkalmas (lassan már kávét is főz), de engem zavarna az állandó -relatív- nagy fogyasztása (mmint a WD-hez képest) és a szokásos PC-s zaj (tudom, feltalálták már a vízhűtést is, de ez már anyagilag nem az a kategória) Említhetném még a békés, házastársi együttélés bebiztosítását is a WD-vel (kicsi, trendi és még tecceni is fog az asszonynak), ja meg a távvezérlés kényelmességét is (tudom erre is van már PC-s szinten megoldás, de mennyiért is?)
A kosárban persze vannak negatívumok (spéci, a világon szinte csak mi általunk használt magyar karakterek hibás ill. nem kezelése, a dts hang röccenései, az idióta táv, no kijelző és a ritka lefagyások), de ennyiért emberek, mit akartok?????
 
Ui: már leírtam , de ripit: a sokak által istenített Popcorn-nak is vannak hibái.

Én is védelmembe veszem. Nehogy már a media lejátszómmal torrentezzek! Nem akarok ezen keresztül youtube-ot nézni. Erre nekem tökéletes a PC. Nekem .mkv lejátszásra kell, és örülök, hogy ez csak arra való, semmi csicsa.
Ez is ott és azokkal a gyerekbetegségekkel kezdi, mint a nagyok. De hát azok azért jóval régebb óta vannak a piacon. Én bízom benne, hogy megoldják a WD-nél a problémákat és tényleg egy űberf...a (Köszi TechnoMan, tetszik!) lejátszónk lesz. Kijelző tényleg hiányzik. A DTS hang engem is bánt, de sokkal jobban a 23.976 fps-es filmekkel való problémája. Hiába van ilyen lejátszást támogató TV-m, mégis muszáj ricegős filmeket néznem, mert 1080/24-ben WD nem azt csinálja, amit kellene, 20-30 mp-enként éktelen rángatózásba kezd a kép, azután egy darabig megint OK, majd újra rángat. Ha ezt nem oldják meg hamarosan, lehet, hogy megkövetem a Popcornosokat, de most még a fejlődő WD-t tartom jobb alternatívának.

Egy Popcornos is had értsen veletek egyet.
Bizony a popival is ugyan így indult,de a fejlesztése nem állt le (mint biztos tudjátok a frissítések három havonta jönnek)Ez így lessz a WD vel is ,és minden újabb frameware csiszol rajta. Még a végén egy gyémánt lessz, és mindenki arra használja amire kell. Ja és nekem sincs hálozatra kötve.
A jó pap is holtig tanul

Avatar
DJM
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 20:37
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: DJM »


Nos, hagy vegyem én "védelmembe" a kis drágát. Szerintem nem minden felhasználónak izzad a tenyere a hálózati lejátszás izgalmától. A letöltésekre- egy Personal Computer nevezetű (sz)ámítástechnikai egységet használok, ez erre lett kitalálva, ennyi. A lejátszást viszont egy WD TV HD nevű csodán hajtom végre, amit a TV-hez kötök.Igaz a PC egy űberf@sza jószág, szinte mindenre alkalmas (lassan már kávét is főz), de engem zavarna az állandó -relatív- nagy fogyasztása (mmint a WD-hez képest) és a szokásos PC-s zaj (tudom, feltalálták már a vízhűtést is, de ez már anyagilag nem az a kategória) Említhetném még a békés, házastársi együttélés bebiztosítását is a WD-vel (kicsi, trendi és még tecceni is fog az asszonynak), ja meg a távvezérlés kényelmességét is (tudom erre is van már PC-s szinten megoldás, de mennyiért is?)
A kosárban persze vannak negatívumok (spéci, a világon szinte csak mi általunk használt magyar karakterek hibás ill. nem kezelése, a dts hang röccenései, az idióta táv, no kijelző és a ritka lefagyások), de ennyiért emberek, mit akartok?????
 
Ui: már leírtam , de ripit: a sokak által istenített Popcorn-nak is vannak hibái.

Én is védelmembe veszem. Nehogy már a media lejátszómmal torrentezzek! Nem akarok ezen keresztül youtube-ot nézni. Erre nekem tökéletes a PC. Nekem .mkv lejátszásra kell, és örülök, hogy ez csak arra való, semmi csicsa.
Ez is ott és azokkal a gyerekbetegségekkel kezdi, mint a nagyok. De hát azok azért jóval régebb óta vannak a piacon. Én bízom benne, hogy megoldják a WD-nél a problémákat és tényleg egy űberf...a (Köszi TechnoMan, tetszik!) lejátszónk lesz. Kijelző tényleg hiányzik. A DTS hang engem is bánt, de sokkal jobban a 23.976 fps-es filmekkel való problémája. Hiába van ilyen lejátszást támogató TV-m, mégis muszáj ricegős filmeket néznem, mert 1080/24-ben WD nem azt csinálja, amit kellene, 20-30 mp-enként éktelen rángatózásba kezd a kép, azután egy darabig megint OK, majd újra rángat. Ha ezt nem oldják meg hamarosan, lehet, hogy megkövetem a Popcornosokat, de most még a fejlődő WD-t tartom jobb alternatívának.
Pioneer Kuro 5090H, Panasonic 42PV600E, Panasonic DMR-EH67, WD TV HD, Popcorn A-210,

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Nos, hagy vegyem én "védelmembe" a kis drágát. Szerintem nem minden felhasználónak izzad a tenyere a hálózati lejátszás izgalmától. A letöltésekre- egy Personal Computer nevezetű (sz)ámítástechnikai egységet használok, ez erre lett kitalálva, ennyi. A lejátszást viszont egy WD TV HD nevű csodán hajtom végre, amit a TV-hez kötök.
Igaz a PC egy űberf@sza jószág, szinte mindenre alkalmas (lassan már kávét is főz), de engem zavarna az állandó -relatív- nagy fogyasztása (mmint a WD-hez képest) és a szokásos PC-s zaj (tudom, feltalálták már a vízhűtést is, de ez már anyagilag nem az a kategória) Említhetném még a békés, házastársi együttélés bebiztosítását is a WD-vel (kicsi, trendi és még tecceni is fog az asszonynak), ja meg a távvezérlés kényelmességét is (tudom erre is van már PC-s szinten megoldás, de mennyiért is?)
A kosárban persze vannak negatívumok (spéci, a világon szinte csak mi általunk használt magyar karakterek hibás ill. nem kezelése, a dts hang röccenései, az idióta táv, no kijelző és a ritka lefagyások), de ennyiért emberek, mit akartok?????
 
Ui: már leírtam , de ripit: a sokak által istenített Popcorn-nak is vannak hibái.
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
miiseza
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 13:14
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: miiseza »


Akkor számoljunk egy kicsit.Van 1 terrás vinyó, feltöltjük zenével, fényképel, filmel, szerintem 1-2 hónapig ez elég. Nem biztos hogy mindenkinek megéri a 2.5x ár hogy ne keljen lehuzogatni, átdugdosni.
Senki nem állítota hogy ez 1 szuper gép, vannak hibái, például a hosszú ő,ó,ű, kezelése de ez szerintem megoldható.
Meg ahogy olvasgattam a fórumokon, a popcorn se hibátlan.
Azt kell eldönteni hogy mire akarod a gépeket használni: ha csak média lejátszásra szerintem akkor a WD 1 jó kütyü, de ez csak az én véleményem, kár hogy más nem irkál be a tapasztalatairól.

Szerintem ez csak azon múlik, hogy kinek milyen szolgáltatásokra van szüksége egy médialejátszótól. Mostanában elég divatosak a mindenféle extra dolgokkal zsúfolt lejátszók, és van egy-kettő amik "csak" médiát játszanak le.
Kinek a pap, kinek a papné esete...
Nekem WD HDTV-m van december óta, van mellette egy 500Gb-os hdd és számomra ez a párosítás tökéletesen megfelel. Persze én csak filmet nézek, és csak azt is akarok :lol!:
Van nasom is jelenleg kettő, amiből egy üzemel jelenleg, szóval vehettem volna más médialejátszót is (hálózatit), de mint a példa is mutatja, nem vettem, nekem nem érte volna meg csak azért, hogy hálóról játszon filmeket...
 
Ez is olyan mint az LCD vs. plazma, mindenki döntse el, melyik kell neki.
De ezzel nem mondtam újat.
 
A lényeg: én meg vagyok elégedve a WD-vel, amire kitalálták, pont jó. Egy hibáját fájlalom még, az pedig az, hogy 23,976 FPS filmekkel akadozik szegényke...
WD HDTV, Panasonic TH-42PY85, Panasonic DVD-S54, JVC TH-L1

Avatar
AtaWrc
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 13:10
Értékelés: 5

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: AtaWrc »


Akkor számoljunk egy kicsit.
Van 1 terrás vinyó, feltöltjük zenével, fényképel, filmel, szerintem 1-2 hónapig ez elég. Nem biztos hogy mindenkinek megéri a 2.5x ár hogy ne keljen lehuzogatni, átdugdosni.
Senki nem állítota hogy ez 1 szuper gép, vannak hibái, például a hosszú ő,ó,ű, kezelése de ez szerintem megoldható.
Meg ahogy olvasgattam a fórumokon, a popcorn se hibátlan.
Azt kell eldönteni hogy mire akarod a gépeket használni: ha csak média lejátszásra szerintem akkor a WD 1 jó kütyü, de ez csak az én véleményem, kár hogy más nem irkál be a tapasztalatairól.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”