Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wd Tv Hd Media Player

Avatar
buccos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.03.26., csüt. 18:10
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: buccos »


halivettem 1 wd tv hd media playert és érdeklődnék hogy tudja-e valaki hogy miért nem hallatszik a szöveg csak a háttérhangok. optikai kábelen keresztül csatlakoztatom dts-es erősítőre. mkv filet játszottam le vele, és beszéd csak stereo modban van, dts-ben és surroundban nincs. aki tud kérem segítsen. köszi

Hát segíteni sajnos nem tudok, mivel (még) nincs ilyen játékosom. De tervezem a vásárlását, éppen ezért szeretném megkérdezni -nem csak tőled, hanem bárkitől, akinek van tapasztalata- hogy *.iso tükröket, teljesen mezei DVD-képfájlokat lejátszik-e? Valahol olvastam, h simán viszi, de már nem tudom, h hol, és a manual-ban sem sorolja fel a támogatott formátumok között, pedig számomra ez is érdekes lenne.
 
Viszont a problémáddal kapcsolatban is lenne egy kérdésem: minden *.mkv-vel ez a helyzet?
Nem lehet, h valami HD-hangsáv van a a fájlon, és ezt nem csipázza a vasad? Vagy csak egyszerűen nem szereti az erősítődet. Csak azért fordult ez meg a fejemben, mert a Yami HD-erősítői és a Popcorn valamiért nem szeretik egymást (nem tudom, h ez általános-e, de egy ilyet hallottam).

hali
igazából eddig 3 mkv filmet próbáltam és minddel ezt csinálja. lehet hogy pechemre csak ezekkel de kipróbálom a többit is. az erősítő egy régebbi típus technics sa-dx 930. nem tudom másikkal kipróbálni mert az ismerettségi körömben nincs senkinek.
azt nem próbáltam még hogy az iso-t és a dvd-t lejátsza-e. ma vettem és egyelőre még eddig jutottam csak.
köszi a segítséget

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Nekem szeretik egymást(popi110+onkyo) :lol!:
Csak annyi a bajom hogy felmásolásnál néha a kapcsolat megszakad, és kiírja késleltetett írás nem lehetséges.
Ezáltal a fájl mérete akkora lesz mintha átmásoltam volna, tehát szivat, de nem tudod lejátszani.
így jártam a madagascarral is, ujra felmásoltam és jó lett.
Most a die hard 4 el vagyok gondba mert a másolási sebesség 16 megabyte /sec de néha lecsökken és ezáltal a winyóval eldobja a kacspolatot és ujra kell kezdeni a msáolást.
Ja a die hard 4 10 giga felett van mert full hd anyag (1080p)

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


halivettem 1 wd tv hd media playert és érdeklődnék hogy tudja-e valaki hogy miért nem hallatszik a szöveg csak a háttérhangok. optikai kábelen keresztül csatlakoztatom dts-es erősítőre. mkv filet játszottam le vele, és beszéd csak stereo modban van, dts-ben és surroundban nincs. aki tud kérem segítsen. köszi

Hát segíteni sajnos nem tudok, mivel (még) nincs ilyen játékosom. De tervezem a vásárlását, éppen ezért szeretném megkérdezni -nem csak tőled, hanem bárkitől, akinek van tapasztalata- hogy *.iso tükröket, teljesen mezei DVD-képfájlokat lejátszik-e? Valahol olvastam, h simán viszi, de már nem tudom, h hol, és a manual-ban sem sorolja fel a támogatott formátumok között, pedig számomra ez is érdekes lenne.
 
Viszont a problémáddal kapcsolatban is lenne egy kérdésem: minden *.mkv-vel ez a helyzet?
Nem lehet, h valami HD-hangsáv van a a fájlon, és ezt nem csipázza a vasad? Vagy csak egyszerűen nem szereti az erősítődet. Csak azért fordult ez meg a fejemben, mert a Yami HD-erősítői és a Popcorn valamiért nem szeretik egymást (nem tudom, h ez általános-e, de egy ilyet hallottam).

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
buccos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.03.26., csüt. 18:10
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: buccos »


hali
vettem 1 wd tv hd media playert és érdeklődnék hogy tudja-e valaki hogy miért nem hallatszik a szöveg csak a háttérhangok. optikai kábelen keresztül csatlakoztatom dts-es erősítőre. mkv filet játszottam le vele, és beszéd csak stereo modban van, dts-ben és surroundban nincs. aki tud kérem segítsen. köszi

Avatar
AtaWrc
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 13:10
Értékelés: 5

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: AtaWrc »


szvsz ----> ezt látod nem azt írtam, hogy biztosra tudom, nem volt még túl sok lcd-m
Mondjuk ez éppen plazma , de nincs jelentősége ennek.
Szerintem ha tudja a 24-et nagy valószinűség szerint, lehet állítani a menübe is.
1-2 tv volt a kezem közt és azokat lehetett állítani, de inkább a plazma vonalon voltam érdekelt, az lcd tv-nek a képe nem tetszett. /kábel tv, és sok sport nézése mellet/

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: Palkó »

szvsz ----> ezt látod nem azt írtam, hogy biztosra tudom, nem volt még túl sok lcd-m
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
AtaWrc
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 13:10
Értékelés: 5

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: AtaWrc »


Szvsz nem lehet a tv-n ezt állítani.Amilyen jelet kap arra vált autom.Monitoron sem tudsz állítani,amit a vga kiküld azt dolgozza fel.
Ez így nem igaz, pl. a Samsung ps42q92 van lehetőség kézzel állítani.

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: Palkó »

Szvsz nem lehet a tv-n ezt állítani.Amilyen jelet kap arra vált autom.Monitoron sem tudsz állítani,amit a vga kiküld azt dolgozza fel.
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
vinyó54
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 16:46
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: vinyó54 »


Létezik az, hogy a TV autómatán felismeri 1080p/24hz..25hz....30........stb
mert az én TV-men ezt nem lehet állítani,de a leírásban az szerepel, hogy saját maga állítja be.
Samsung LE46 A656A 1FX Létezik ilyen?
A jó pap is holtig tanul

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: csizzah »


Ezek szerint a Te példányodon nem ricegnek a 23.976-os filmek, mint a többieknél.
Én nem is értem mi ez a ricegés, több tv-n is megnéztem de én az ég világon semmiféle döcögést nem tapasztaltam, a másik fórumot olvasgatva is úgy nézem kb 10 emberből 1 veszi észre a problémát, nos most akkor ők vagy nagyon whiteszeműek, vagy tv függő is lehet a dolog.

Avatar
DJM
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 20:37
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: DJM »


Azt azért megkérdezem: akinél a 23.976 fps filmek ricegnek azoknak a tv-je 24p kompatibilis?
Ricegés a nem 24p kompatibilis tv-ken, mint az én régi panám. De amit mi írunk hibát az az amikor a WD 1080/24 módban van és gyönyörű, folyamatos lejátszás van 20-30 mp-ig, majd elkezdi rángatni a képet elég durván, tehát nem ricegés szerűen, majd újra játszik folyamatosan 20-30 mp-ig. Emiatt ebben a módban nem használjuk, hanem 1080/60-ban és ott meg látszik a klasszikus értlemben vent ricegés, ami a 3:2 pulldown-ból adódik.

Azt pontosan tudom, hogy melyik hiba miből adódik.
Ezért kérdeztem rá, hogy egyértelműen a lejátszó hibája-e.
Mivel az 1080/24 mode bugos, innetől nagyon is igaz az állítás, miszerint 23,976-os filmeket nem tud semmilyen (akár 24p kompatibilis) készüléken sem hibátlanul lejátszani, ergo az általam írt 98% a helytálló.
 
Ennek ellenére a 60 hz-történő "hajtással" és a ricegéssel együtt lehet élni, sokan észre sem veszik.

Most hogy 42-esről 50-esre váltottam TV-ben jobban zavar mint korábban. De mint írtam bízom benne, hogy a következő firmware megoldja a problémákat és egy nagyon jó kis ketyere lesz a kezünkben, ami már a hibái ellenére is sokunknak okozott sok örömöt. Lehet, hogy 1 év múlva már nem is nézünk .mkv-t és hogy csak egy 25 ezres lejátszót rakok el a szekrény mélyére nem egy 70 ezreset, kicsit kevésbé fog frusztrálni, de ha popcorn lett volna 40 körüli áron, amikor WD 25 volt, azt a többletet kifizettem volna a kiforrottabb készülékért, de 70-et nem, nem beszélve a Tvix 100 ezres áráról, pedig az tetszene a legjobban a kijelzője miatt, azért adtam volna 45-öt!
Pioneer Kuro 5090H, Panasonic 42PV600E, Panasonic DMR-EH67, WD TV HD, Popcorn A-210,

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Azt azért megkérdezem: akinél a 23.976 fps filmek ricegnek azoknak a tv-je 24p kompatibilis?
Ricegés a nem 24p kompatibilis tv-ken, mint az én régi panám. De amit mi írunk hibát az az amikor a WD 1080/24 módban van és gyönyörű, folyamatos lejátszás van 20-30 mp-ig, majd elkezdi rángatni a képet elég durván, tehát nem ricegés szerűen, majd újra játszik folyamatosan 20-30 mp-ig. Emiatt ebben a módban nem használjuk, hanem 1080/60-ban és ott meg látszik a klasszikus értlemben vent ricegés, ami a 3:2 pulldown-ból adódik.

Azt pontosan tudom, hogy melyik hiba miből adódik.
Ezért kérdeztem rá, hogy egyértelműen a lejátszó hibája-e.
Mivel az 1080/24 mode bugos, innetől nagyon is igaz az állítás, miszerint 23,976-os filmeket nem tud semmilyen (akár 24p kompatibilis) készüléken sem hibátlanul lejátszani, ergo az általam írt 98% a helytálló.
 
Ennek ellenére a 60 hz-történő "hajtással" és a ricegéssel együtt lehet élni, sokan észre sem veszik.

Avatar
DJM
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 20:37
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: DJM »


Csak 1 ötlet miért nem próbáljátok 1080p 50, vagy 60hz állítani, és úgy lejátszani 23.9-es filmeket? Szerintem ez tv készüléktől függően segíthet
a DTS szaggatás, az kodólás függő, mert 10filmből 5 jó, 5 szaggat nálam.
Bár ezen is 1 frissités segíteni fog.
A popcornba ua. csip van, akkor csak szoftver kérdése hogy, működjön rendesen a médialejátszó.
És hálistennek 2 hónap alatt 2 szoftver frissités volt hozzá.

Igen, ezt tesszük, na ilyenkor van a ricegés.
Pioneer Kuro 5090H, Panasonic 42PV600E, Panasonic DMR-EH67, WD TV HD, Popcorn A-210,

Avatar
DJM
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 20:37
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: DJM »


Az én tv-m nem 24p-s, mégse riccen.A frame sync megoldja,ezért rakták bele a firmwarebe.24p-s tv-n nem riceghet a 24 vagy 23.9... fps-es film,ha mégis az a lejátszó hibája.
Nem vágom ezt a frame sync-et, de ezt mondom én is, hogy sajnos a 23,976-os lejátszás problémája, amit az előző hsz-ben is leírtam, sajnos a lejátszó hibája.
Pioneer Kuro 5090H, Panasonic 42PV600E, Panasonic DMR-EH67, WD TV HD, Popcorn A-210,

Avatar
DJM
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 20:37
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: DJM »


Azt azért megkérdezem: akinél a 23.976 fps filmek ricegnek azoknak a tv-je 24p kompatibilis?
Ricegés a nem 24p kompatibilis tv-ken, mint az én régi panám. De amit mi írunk hibát az az amikor a WD 1080/24 módban van és gyönyörű, folyamatos lejátszás van 20-30 mp-ig, majd elkezdi rángatni a képet elég durván, tehát nem ricegés szerűen, majd újra játszik folyamatosan 20-30 mp-ig. Emiatt ebben a módban nem használjuk, hanem 1080/60-ban és ott meg látszik a klasszikus értlemben vent ricegés, ami a 3:2 pulldown-ból adódik.
Pioneer Kuro 5090H, Panasonic 42PV600E, Panasonic DMR-EH67, WD TV HD, Popcorn A-210,

Avatar
DJM
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 20:37
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: DJM »


A HD mkv filmeknél,hol lehet megnézni,hogy 1080p-24hz vagy 720p- 23,976hz?
MediaInfo - http://mediainfo.sourceforge.net
Pioneer Kuro 5090H, Panasonic 42PV600E, Panasonic DMR-EH67, WD TV HD, Popcorn A-210,

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Nehezen hiszem el, hogy egy HD média lejátszó (HD anyagról beszélünk, tehát aki ilyen készüléket vásárol az igényli a minőséget) azzal, hogy a HD anyagok 98%-át hibásan játsza le, az elfogadható kompromisszum bárkinek is, akinek hd minőségre van igénye
ezen nagyon jót nevettem, de tényleg, nekem a 300 gigás hd gyűjteményemből 1 darab filmet nem játszott le rendesen, elég durván bekockásodik a kép, a többinél tökéletes kép és hang, sőt még a feliratos filmeket is meg bírtam nézni kalapos ű és ő betűkkel, úgy hogy a pc feliratkezeléséhez vagyok szokva, most akkor nálam elég durván felborult az arány azt hiszem.

Ezek szerint a Te példányodon nem ricegnek a 23.976-os filmek, mint a többieknél.

Avatar
miiseza
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 13:14
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: miiseza »


Azt azért megkérdezem: akinél a 23.976 fps filmek ricegnek azoknak a tv-je 24p kompatibilis?
Nálam, mint korábban is írtam, jelentkezik a ricegés 23,976-os filmeknél, pedig a tv-m nemcsak kompatibilis a 24p-s filmekkel, de valós 24p megjelenítéssel bír. (Pana PY85).
Próbáltam már mindenféle üzemmódban hajtani a WD-vel, de 50Hz-en nagyon döcög az egész, 60Hz-en folyamatosan akadozik, bár ezen nézhető a legjobban. Épp csak a kép széleinél látszik a folyamatos akadozás.
 
Ha jól gondolom, akkor a WD-ben nincs meg a támogatása 23,976 fps-es filmek lejátszásának.
És ez valóban nyűg eddig, de ha orvosolják, akkor nem lesz itt gond, csak ki kell várni!
WD HDTV, Panasonic TH-42PY85, Panasonic DVD-S54, JVC TH-L1

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


nekünk meg a 3x ócsóbb WD.

ez hogy jött ki?

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
csizzah
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 23:49
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: csizzah »


Nehezen hiszem el, hogy egy HD média lejátszó (HD anyagról beszélünk, tehát aki ilyen készüléket vásárol az igényli a minőséget) azzal, hogy a HD anyagok 98%-át hibásan játsza le, az elfogadható kompromisszum bárkinek is, akinek hd minőségre van igénye
ezen nagyon jót nevettem, de tényleg, nekem a 300 gigás hd gyűjteményemből 1 darab filmet nem játszott le rendesen, elég durván bekockásodik a kép, a többinél tökéletes kép és hang, sőt még a feliratos filmeket is meg bírtam nézni kalapos ű és ő betűkkel, úgy hogy a pc feliratkezeléséhez vagyok szokva, most akkor nálam elég durván felborult az arány azt hiszem.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Szerintem te tévedésben vagy, itt egyikünk sem mondta, hogy a WD egy a Popcorn cuccossal egyenértékű termék lenne. Ezt butaság is lenne a részünkről.
 
A kérdés nem is ez.
 
Amit viszont szerintem egy kicsit át kéne látnod, hogy nem mindenkinek a PC és az azzal kapcsolatos dolgok (mint pld a te általad említett hálózati lejátszás) megoldást istenítik/nélküle nem léteznek.
 
Én pontosan azt próbáltam vázolni, hogy egyesek ezeket a funkciókat (pl. hálózati lejátszás, torrent,...) tartják a popcron előnyének, holott nem ez az. A popcorn jelenlegi állapotában tudja, amit tudnia kell. A WD pedig nem.
Nehezen hiszem el, hogy egy HD média lejátszó (HD anyagról beszélünk, tehát aki ilyen készüléket vásárol az igényli a minőséget) azzal, hogy a HD anyagok 98%-át hibásan játsza le, az elfogadható kompromisszum bárkinek is, akinek hd minőségre van igénye. Számomra ez az élvezhetetlen kategória (Hibás feliratkezelés, ricegő kép, pattogó dts).
Szóval ez nem minőség, hanem az alapvető funkció hiánya.
 
Pont annyit tud, amit vártam tőle, talán még többet is, így most a kezdeteknél is már.
 
Nem vagyunk egyformák. Én nem vennék olyan készüléket, ami a fő funkcióját nem tudja ellátni 99%-os biztonsággal. A WD ennek az ellentéte.
 
Egyébként mielőtt annyira istenítenéd a Popcorn, kérlek olvasd el az importőr oldalán a fórumon.
 
Természetesen naponta olvasom. Egyébként mivel nap mint nap használom, nem kell személyes tapasztalatért sem a szomszédba mennem.
Ha Te is olvasod, láthatod, hogy a problémák 95%-a a torrent és egyéb, szerintem is teljesen buta és felesleges funkciók használata során jelentkeznek.
 
Vásárlásaim során az egyik belvárosi konzo boltban meg egyenesen lebeszéltek, hogy megvegyem a Popcorn akkori csodáját, a 100-ast, ami ott figyelt készleten
 
Ahogy írtam, az akkorit én sem vettem volna meg. Mire az A-110 piacra került, már eléggé kiforrt a lejátszó.

Avatar
AtaWrc
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 13:10
Értékelés: 5

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: AtaWrc »


Csak 1 ötlet miért nem próbáljátok 1080p 50, vagy 60hz állítani, és úgy lejátszani 23.9-es filmeket?
Szerintem ez tv készüléktől függően segíthet
a DTS szaggatás, az kodólás függő, mert 10filmből 5 jó, 5 szaggat nálam.
Bár ezen is 1 frissités segíteni fog.
A popcornba ua. csip van, akkor csak szoftver kérdése hogy, működjön rendesen a médialejátszó.
És hálistennek 2 hónap alatt 2 szoftver frissités volt hozzá.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Az én tv-m nem 24p-s, mégse riccen.A frame sync megoldja,ezért rakták bele a firmwarebe.24p-s tv-n nem riceghet a 24 vagy 23.9... fps-es film,ha mégis az a lejátszó hibája.
akkor lehet azért nem riceg az enyém sem

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Kicsit furcsa olvasni, hogy a hálózati lejátszás sokak számára extra feature.Ugyanis pc minden háztartásban van, ahol az ember a letöltött anyagokat tárolja. Teljesen felesleges olyan dolgokat kifogásként említeni, hogy egy pc hangos és sokat fogyaszt, mert ma már ez kisebb összegből is kiváló minőségben megoldható.
 
Ennek ellenére elfogadom, hogy valakinek a másolgatás és a külső vinyó ide-oda cipelése elfogadható kompromisszum.
 
Összességében azonban az itt felsorolt bugok miatt, ez a készülék messze nincs egy szinten a popcorn-nal.
 
Nem játszik le hibátlanul 23.976 fps filmeket, hibásan kezeli a magyar ékezeteket és pattog a dts hang. Ezzel kb. le is fedtük a netről letölthető SD és HD anyagok 98%-át, ami azért több, mint gáz.
 
Remélhetőleg a firmware frissítés megoldja majd ezeket a gondokat, de jelenlegi állapotában barokkos túlzás azt állítani, hogy a popcorn csak olyan extra feature-ekkel bővebb funkcionalitású, mint a hálózati lejátszás, torrent, youtube, stb...
 
Én a popcorn-t sem vettem meg mindaddig, amik a netes tapasztalatok 99%-os lejátszásról nem szóltak. Kérdés ugyanis, hogy fennmarad-e a termék a piacon és lesz-e ideje a gyártóknak egy kiforrott firmware-ig eljutni. A popcornos csapatnak sikerült és ugyanezt kívánom a wd tulajoknak is.
 
Azt azért megkérdezem: akinél a 23.976 fps filmek ricegnek azoknak a tv-je 24p kompatibilis?

Minden tiszteletemmel írom le az alábbi soraimat !
Szerintem te tévedésben vagy, itt egyikünk sem mondta, hogy a WD egy a Popcorn cuccossal egyenértékű termék lenne. Ezt butaság is lenne a részünkről.
Amit viszont szerintem egy kicsit át kéne látnod, hogy nem mindenkinek a PC és az azzal kapcsolatos dolgok (mint pld a te általad említett hálózati lejátszás) megoldást istenítik/nélküle nem léteznek.
Tisztában vagyok a PC elvitathatatlan előnyével és én is mint minden "2.0-ás emberke" egy nélkülözhetetlen eszköznek tartom, van is, használom is, töltögetésre (remélem ezért nem fognak kivágni innen és nem megyek az ASVA böribe:)
Továbbá tisztában vagyok a Popcorn közel dupla tudásával is (hidd el sokat olvastam ebbe a témában, mire megvettem a WD-t.
De nekem:
1 nem kell hálózati lejátszás és ha nem kell, minek fizessek ki kb 3x-te több pénzt, ha erre a PC-m tökéletesen megfelelő (egyébként, hogy megértsd, nem egy helyen használom a PC-met és a média playeremet)
2.Életembe nem fogom és nem tenném a playeremet netre, akkor ezt minek fizessem ki. (és csak 2 érvet mondtam)
Neked a Popcorn jön be, nekünk meg a 3x ócsóbb WD. Pont annyit tud, amit vártam tőle, talán még többet is, így most a kezdeteknél is már. Nekem pld rém fontos a filmezés közbeni megszakítások folytatása egy másik napon, azaz Memory Player. Ha jól tudom ezt a Popcorn csak most kezdte, ha egyáltalán tudja már ezt. Ez nálam pld felér a hálózatis és a netes kapcsolatokkal. Kinek a pap, kinek a papné.
 
Tudod, régóta a kereskedelemben leledzek, ezért tudom, hogy manapság egyre jobban integrálódik a szórakoztatóipar (bontsál ki pld. egy Sony/pana/Samsung terméket, ja hogy abban van Pana Samsung, LG stb és vicaverza, ez ma már természetes) Azon sem csodálkoznék, ha kiderülne, hogy a WD FW-t részben a Syabass (NMT) fejlesztené a Western Digitalnak.
Egyébként mielőtt annyira istenítenéd a Popcorn, kérlek olvasd el az importőr oldalán a fórumon. Ott is panaszkodtak már (igaz nem sokan) a dts és a kép röccenésre. Üzletünkbe ha nem is minden nap, de hoztak már be Popcorn Tvix-et és WD-t is. A nagyarcú Tvixes hapsi, pld. elsőre legagyizta a "hülye" Popcornosokat. Vásárlásaim során az egyik belvárosi konzo boltban meg egyenesen lebeszéltek, hogy megvegyem a Popcorn akkori csodáját, a 100-ast, ami ott figyelt készleten
A másik ami nagy tévedés, és nem győzzük eleget hajtogatni, a WD egy kompromisszum, nem egy "teljesértékű" Line Up-ja a cégnek. A WD csak azért csinálta, hogy felpörgesse a különböző külső meghajtói (Passport, My Book) eladását. Ezért is csomagolnak hozzá mintegy bujtatott célzásként egy passport dokkolót "ajándékba".
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Wd Tv Hd Media Player

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Az én tv-m nem 24p-s, mégse riccen.A frame sync megoldja,ezért rakták bele a firmwarebe.24p-s tv-n nem riceghet a 24 vagy 23.9... fps-es film,ha mégis az a lejátszó hibája.
Ezt szeretném én is biztosan tudni, hogy a ricegés a lejátszó hibája-e.
 
A nem 24p kompatibilis megjelenítők elfogadható kompromisszummal hajthatóak 60 hz-en. Így nem feltűnő a ricegés, sokan észre sem veszik. Az 50 hz katasztrófa. A WD milyen felbontás/képfrissítés beállításokat támogat?
 
A frame sync szintén félmegoldás, habár lehet, hogy észre sem venném. Nem láttam ezt a funkciót működés közben.

Válasz küldése

Vissza: “HDTV, Blu-ray, HD”