Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Saját hifis cuccaimról készült képek

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


mégis, h képbe kerüljek, mennyi 1 db ilyen d700? ujonnan?
644.800,- Ft / pár ( Netdepo )
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: arty »

mégis, h képbe kerüljek, mennyi 1 db ilyen d700? ujonnan?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Honnan tudod, hogy hiányzik belőle, ha nem is hallottad még? :smile19:  
De egyébként mondom én: lehet venni hozzá subot, de hogy értelme is legyen, olcsón nem lesz megúszva. :vazeg:

Szerinted ezekhez a dobozokhoz olcsón akarja megúszni a SUB-ot?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: tsc »

Persze én sem hallottam.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Honnan tudod, hogy hiányzik belőle, ha nem is hallottad még? :smile19:
 
De egyébként mondom én: lehet venni hozzá subot, de hogy értelme is legyen, olcsón nem lesz megúszva.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Igen, vitatkoznék! :vazeg: 
Azt hiszem, hogy nagyon komoly SUB-t ot kellene ide beújítani hogy legyen értelme... Most 8 db 25cm-es mélyet akarsz még überelni.
De nem mondom hogy nem lehet, csak nehéz, és nem biztos hogy van értelme, a szobamérettől is függ valószinüleg. És a jelenlegi rendszerben legalább biztos nincsennek lyukak, a sub viszont csak körültekintő beálítással nem tenne bele.


Tudtam, hogy vitatkozni fogsz! Pedig én biztos vagyok benne, hogy egy jó SUB még ehhez is hozzá tud tenni. természetesen nem egy 100e ft környéki ládára gondoltam, hanem ami arányaiban illik is ezekhez a dobozokhoz.
 
Egyébként honnan tudod, hogy nem hiányzik belőle ha nem is hallottad még másként?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Én is csak azt tudom javasolni, hogy tudsz, legalább egy próba erejéig kérj kölcsön egy jó SUB-ot. Biztos vagyok benne, hogy még így is tud hozzátenni a hangképhez. Nem sokat, csak pont annyit ami most nincs meg (Ezzel lehet, hogy TSC azért vitatkozna velem, de a fene bánja ) 
Az én hangfalaim mélytartományát azért nem érdemes összvetni ezekkel a dobozokkal, mégis biztos vagyok bnene, hogy kell a SUB egy jó A/V rendszerbe.
 
Visszatérve a CD lejtászóra. Azt csak most vettem észre, hogy digitéális kábellel kötötd össze az erősítővel. Ha lehet ez a legrosszabb megoldás! igenis vegyél egy jó interkonnektet meg egy jó CD lejátszót és komolyan meg fogsz döbbenni, hogy mennyivel szebb hangot is tud produkálni az egész rendszer zeneileg!

Igen, vitatkoznék! :vazeg:
 
Azt hiszem, hogy nagyon komoly SUB-t ot kellene ide beújítani hogy legyen értelme... Most 8 db 25cm-es mélyet akarsz még überelni.
De nem mondom hogy nem lehet, csak nehéz, és nem biztos hogy van értelme, a szobamérettől is függ valószinüleg. És a jelenlegi rendszerben legalább biztos nincsennek lyukak, a sub viszont csak körültekintő beálítással nem tenne bele.
 
Hefe,
 
Tetszik ahogy csináltad.. Hogy képes voltál ezekre spórolni. Szerintem megéri, mert ezekkel tényleg ki lehet húzni 15 évre is akár.
 
A sony 330-as cd szerintem még a DSP-A1 dac-ával sem túl jó de ha persze nem hallgatsz sokat cd-t akkor nem olyon lényeges. És legtöbbet úgyis a hangfal dobja, aztán az erősítő, és csak aztán a cd (személyes vélemény only)...

Avatar
GoldSun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2003.12.11., csüt. 12:32
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: GoldSun »


Nekem is van otthon egy bekeretezett filmplakátom! :vazeg:
Nagyon szép. Illik a keret a képhez!

Ha meglesz a házimozi szobám, akkor én is szeretném pár ilyen szép képpel dísziteni...

Köszi!
TV: Samsung PS58B850, DVD: Primare V25, BLU-RAY: Pioneer BDP320, Előerősítő˝: Marantz AV9000, Végerősítő: Marantz MM9000 HANGFALAK: Mordaunt Short 906 (front), 905c (center), 902 (surround), 907w (sub) Kábelek: Audioquest Type 4 (front), Black&White LS-1002 (center), Fejes: Sennheiser HD555

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Megfontolom amit mondtatok, hiszen egy próbát megér nem vesztíhetek semmit. Az, hogy nem hiszek benne, az nem nem jelenti azt, hogy nincs igazatok.  
Számomra a másik véglet a Shakti kő féle őrület, ha pszihológus lennék biztos azt is meg tudnám magyarázni.
 
De igérem teszek lépéseket az ügyben.

Meg fogsz lepődni, hogy milyen keveset hallottál eddig a Tannoyok valódi hangjából :vazeg:
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Nekem is van otthon egy bekeretezett filmplakátom!
Nagyon szép. Illik a keret a képhez!

Ha meglesz a házimozi szobám, akkor én is szeretném pár ilyen szép képpel dísziteni...

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nekem is van otthon egy bekeretezett filmplakátom!
Nagyon szép. Illik a keret a képhez!

Avatar
GoldSun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2003.12.11., csüt. 12:32
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: GoldSun »


Nekem is van otthon egy bekeretezett filmplakátom!

TV: Samsung PS58B850, DVD: Primare V25, BLU-RAY: Pioneer BDP320, Előerősítő˝: Marantz AV9000, Végerősítő: Marantz MM9000 HANGFALAK: Mordaunt Short 906 (front), 905c (center), 902 (surround), 907w (sub) Kábelek: Audioquest Type 4 (front), Black&White LS-1002 (center), Fejes: Sennheiser HD555

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: hefe »


Megfontolom amit mondtatok, hiszen egy próbát megér nem vesztíhetek semmit. Az, hogy nem hiszek benne, az nem nem jelenti azt, hogy nincs igazatok.
 
Számomra a másik véglet a Shakti kő féle őrület, ha pszihológus lennék biztos azt is meg tudnám magyarázni.
 
De igérem teszek lépéseket az ügyben.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Te rajzoltad?
Jó is lenne ha tudnék így rajzolni.
 
Nem én rajzoltam. Ez egy eredeti cel amit a stúdió használt a rajzfilmez.

Nagyon szép! Tetszik!
Hol lehet iilyenekhez hozzájutni?

Avatar
paTKany
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:14
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: paTKany »


Te rajzoltad?
Jó is lenne ha tudnék így rajzolni.
 
Nem én rajzoltam. Ez egy eredeti cel amit a stúdió használt a rajzfilmez.


 
Samsung LE27-S71, Panasonic TX-32PS11P, Marantz DV4200, Samsung DVD-HR720, ONKYO TX-SR501E, 2x Wharfedale Dmnd-8.4, 2x Wharfedale Dmnd-8C, 2x Jamo Studio 180

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Ha már szóba kerültek a fali díszek, akkor......íme az én (egyik) büszkeségem:


Te rajzoltad?

Avatar
paTKany
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:14
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: paTKany »


Ha már szóba kerültek a fali díszek, akkor...
...íme az én (egyik) büszkeségem:

orig. anime cel Fancy Lala ep13 12min58s


 
Samsung LE27-S71, Panasonic TX-32PS11P, Marantz DV4200, Samsung DVD-HR720, ONKYO TX-SR501E, 2x Wharfedale Dmnd-8.4, 2x Wharfedale Dmnd-8C, 2x Jamo Studio 180

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Visszatérve a CD lejtászóra. Azt csak most vettem észre, hogy digitéális kábellel kötötd össze az erősítővel. Ha lehet ez a legrosszabb megoldás! igenis vegyél egy jó interkonnektet  meg egy jó CD lejátszót és komolyan meg fogsz döbbenni, hogy mennyivel szebb hangot is tud produkálni az egész rendszer zeneileg!
Szerintem is fontos a szub. Nálam is egyenlőre 5.0-van, de nemsokára akarok szubot. Mindenféleképpen kell (Nálam még hatványozottabban is, mert az én hangfalaim nem a csúcskategóriába tartoznak). Egyszer volt nálam egy szub kölcsönbe. Azóta minden szkepticizmusom elmúlt és rájöttem, hogy szub nélkül nem az igazi.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Én is csak azt tudom javasolni, hogy tudsz, legalább egy próba erejéig kérj kölcsön egy jó SUB-ot. Biztos vagyok benne, hogy még így is tud hozzátenni a hangképhez. Nem sokat, csak pont annyit ami most nincs meg (Ezzel lehet, hogy TSC azért vitatkozna velem, de a fene bánja )
 
Az én hangfalaim mélytartományát azért nem érdemes összvetni ezekkel a dobozokkal, mégis biztos vagyok bnene, hogy kell a SUB egy jó A/V rendszerbe.
 
Visszatérve a CD lejtászóra. Azt csak most vettem észre, hogy digitéális kábellel kötötd össze az erősítővel. Ha lehet ez a legrosszabb megoldás! igenis vegyél egy jó interkonnektet meg egy jó CD lejátszót és komolyan meg fogsz döbbenni, hogy mennyivel szebb hangot is tud produkálni az egész rendszer zeneileg!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én is csatlakoznék Gandalfhoz és (ex)Cathez: nincs az a jó receiverbe beépített DAC, aminek a hangján ne dobna egy jó futómű. Ráadásul szerintem is a CD-kbe épített DAC-ok kellemesebben szólnak. Egy próbát érdemes lenne tenned egy komolyabb CD lejátszó kölcsönkérésével!
A sub-ról is hasonló a véleményem. Hiába képesek lesugározni a hangfalaid a kívánt mélyeket, azért a sub által adott plussz teljesítmény, illetve az, hogy nem kényszerítjük a receiver arra, hogy az 5.1-ből 5.0-át csináljon, meghallatszik.
 
Persze az tény, hogy ilyen komoly hangfalakkal felveszi a versenyt a legtöbb subos rendszerrel, de azért ezt is lehet fokozni!
gordon314.fw.hu

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nincs subom, és nem is lesz. Ezek a hangfalak 34 Hz-ig mennek le. Azt is mondhatnám, hogy nekem öt subom van. Ha megküldöm őket, lemegy a hajam.
De nem szoktam vadulni. Habár egyszer nekem is elszállt a magas. Ráadtam a kakaót egy teszt lemeznél. A 20 kHz-es mérőhangnál. Szerencsére még garanciális volt. :vazeg:


Szerintem ennek ellenére kell a sub. Az AV találkozón (ex)Cat rendszerén nyomattuk a filmeket. A Tiedhez hasonlóan az ő hangfalai is nagyon komolyak, de azért sub hangja szinte mindenkinek hiányzott, pedig csodálatosan és nagyot szóltak. De néhol, igaz csak másodpercekre, de érezhetően hiányzott valami plussz. Természetesen ide azért valami komoly sub kéne szerintem, hogy felvegye a versenyt a tannoyokkal. Továbbá ennek van objektív magyarázata is. Olvastam ugyanis azt, hogy amikor nincs subod, akkor a sub jelét az erősítő értelem szerűen a frontokra keveri és ekkor mivel illesztenie kell a meglévő front hanghoz a subba menő jeleket, szinte mindig dinamikacsökkentés kénytelen csinálni. Igaz vannak olyan av processzorok, melyek képesek az összes hangfalra kitenni a sub jelét. Persze ehhez olyan teljesértékű hangfalakra van szükség, mint ami nálad van. Ebben az esetben nem vagyok annyira biztos a hogyan szól a rendszer jobban sub vagy sub nélkül. De a Te esetedben, hacsak ilyet nem tud az erősítőd, szerintem jó ha van sub.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nekem a cd csak egy doboz, amiben van egy motor, ami forgatja a lemezt, hiszen a jel ditálisan megy az erősítőbe, ott van a jó minőségű D/A konverter.
Sokáig én is azt hittem, hogy ez így van de nem. Az av erősíőkbe épített DA konverterek hangja zenéhez gyenge. Ez még a jelenlegi erősítőmre is igaz, hogy a sacd/cd játszóm hangja megveri analógon öszekötve, szemben a didgitális összeköttetéssel. Javaslom próbáld ki és csodálkozni fogsz! Én is amíg nem hallottam a Te véleményeddel egyezően gondolkodtam.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


távirányítója. Nekem a cd csak egy doboz, amiben van egy motor, ami forgatja a lemezt, hiszen a jel ditálisan megy az erősítőbe, ott van a jó minőségű D/A konverter.
Én is gratulálok a rendszerhez! Tényleg nagyon jó...
 
De azért a CD-n lehetnek picit vitatkozni. Bár voltaképp igazad van, de már pusztán a megjelenés szempontjából is jobban illene oda valami komolyabb lejátszó. Nem beszélve a hangbéli különbségekről. De ha mást nem is, próbálj meg utánakötni egy külső D/A-t....

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: gemini »


Köszi, meg fogom "nézni".
eddig még sehol nem akadtam itthon olyan helyre ahol forgalmazták volna.

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: hefe »


Nem akarom szétoffolni a topicot, de érdekelne a martin loganről a véleményed. sajnos nekem még sosem sikerült meghallgatnom, de kiványcsi lennék, hogy a jelenlegi hanfaladhoz képest mik az előnyei illetve a hátrányai. Sose lesz rá pénzem, de mindig is álmaim közé fog trartozni az eddigi tesztek, cikkek alapján, de jó lenne egy reklámszagtól mentes véleményt is hallani.
Nem vagyok valami jó a hangutánzó szavakban. Arra emlékszem, hogy nagyon tiszta és természetes volt. Gyakorlatilag nem tudtam benne hibát találni. Utoljára egy éve hallottam megint, akkor egy Barco vetítőt néztem a Limarnál. Ha már ott voltunk, meghallgattunk egy kis zenét is. Nem romlott semmit. Szerintem hallgasd meg magad. Ne higgy senkinek csak magadnak. Én is először az ujságokba kapaszkodtam, hogy mit írnak, de hidd el amikor már a 20. helyen hallgatod a hangfalakat, már jobb leszel hangfalban, mint az eladó.
 
Limar'93, Szent Istvan Krt. 12 Budapest 1137 telefon : 3593136
www.limar.hu
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Válasz küldése

Vissza: “Galéria”