Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Saját hifis cuccaimról készült képek

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: hefe »


És rögtön 4 DB??? Háttérnek is?? Őrült vagy ) 
Viszont a CD lejátszó az méltatlan a rendszeredhez, teljes mértékben, de gondolom ezzel tisztában vagy.


Hogy őrült vagyok ?
 
Inkább azt mondanám következetes. :vazeg:
 
Annak idején, elég sokat jártam a hangfalak után. Időpontot egyeztettem és vittem a CD-imet. Meghallgattam mindenfélét. Pl. Jamo, Mission, B&W, JBl, Infinite, Bose, JMLab, Martin Logan,Chario, Cerwin Vega,Sonus Faber, stb. stb.(csak ami hirtelen eszembe jut) Aztán egy idő után rájöttem, hogy a méret igenis számít. A szatellitek a sub nélkül nem sokat érnek. A Bose-nál kikapcsoltattam a sub-ot, és utána rájöttem, hogy én nagy hangfalakat akarok.
 
A másik amire gondoltam, hogy én 15-20 évre akarok hangfalat venni, ezért inkább többet költök rá, de jobb legyen.
 
A harmadik, hogy nem egyszerre vettem meg őket. Először egy párat vettem csak, aztán egy fél év spórolás után a centert, majd megint fél év és a hátsókat.
 
Hogy miért vettem hátra is D700-akat ? Én nem akartam kompromisszumokat kötni egy kisebb párral hátra. És arra gondoltam, hogy az 5.1-es mozi mellett, az 5.1-es zene, hamarabb elterjed, és, hogy akkor pedig hátra nem kéne valami cincogót venni. Kicsit naív voltam. Mindenesetre a jövőre gondoltam.
 
A negyedik, hogy komoly árengedményt tudtam kipréselni a hazai importőrből.
 
Kevés hangfal volt, ami meg tudta szorítani a D700-at. pl a D900 , vagy a B&W Nautilus, vagy a Sonus Faber. Na jó a Martin Logan is.
 
 
A cd-ről annyit, hogy akkoriban erősen gondolkodtam, hogy Arcam 8SE-t vagy az Arcam 9-et vegyek-e. Aztán végül is egy legolcsóbb Sony mellett döntöttem, amelyiknek már van távirányítója. Nekem a cd csak egy doboz, amiben van egy motor, ami forgatja a lemezt, hiszen a jel ditálisan megy az erősítőbe, ott van a jó minőségű D/A konverter.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


köszi a gratulációkat, és akkor közkívánatra
Hagyon jó kis rendszer én főleg a hangfalaid tetszettek. Mindig szimpatikus volt nekem a definition széria. Főleg miután meghallgattam a kisebb saturnokat, és azok nagyon tetszettek. Gondolom ezek még rátesznek egy lapáttal. Ezek hangban simán odevernek egy mozit.
 
Subod nincs? Annak ellenére, hogy minden hangfalad teljes értékű, szerintem azért nem árt ha van.
 
A vászon, hogy van elhelyezve? Plafonról lóg vagy lábon áll? Ezt nem igazán tudtam eldönteni a fotóról. Érdekelne az is, hogy a vetítő elhelyezése, hogyan van megoldva. Ezek a kérdések mostanában nagyon foglalkoztatnak.
 
A kis meretű tévéhez hozzászólva, én is azon filózgatok, hogy ha meglessz a projektor és a vászon, akkor a bölönc tévét elképzelhető, hogy egy kisebbre fogom cserélni, vagy várok egy jó darabig amíg elérhetők lesznek a keskeny tévék és veszek egy kisebb lcd vagy plazma tévét a helyére. Valami tévé nálam is kell majd, mivel a gyerekeim állandóan rajzfilmet nézegetnek és ahhoz a projektort bekapcsolni felesleges.

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: hefe »


az a kis tv minek???!
amikor bedöglött a 72-es sony, akkor kaptam kölcsön. most, hogy van vetítő nem is biztos, hogy veszek helyette másikat, hacsak nem még egy ugyanilyen kicsit.
Egyébként egy 42-es Panasonic plazma pont elférne azon a 100x66-os helyen.
vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hefe,
 
Nagyon komoly cucc, gatulálok hozzá, főleg a hangfalaidhoz!! A D700 szerintem isteni, a S10-eseim nagy-nagy testvére... És rögtön 4 DB??? Háttérnek is?? Őrült vagy )
 
Viszont a CD lejátszó az méltatlan a rendszeredhez, teljes mértékben, de gondolom ezzel tisztában vagy.
 
Az erősítő és a tuner viszont király, úgyszint a DVD is, de azért nálam a pálmát mégiscsak a D700ak viszik...

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Mester »


A többi cuccról is fogsz csinálni?
köszi a gratulációkat, és akkor közkívánatra

Ez igen!
Én is kb. így vagyok a sok fekete cuccal, persze ennél gyengébb kategóriában...
Dögösek a hangfalak, az a kis tv minek???! :vazeg:

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


a bili csak a méretarány miatt van, hogy jobban érzékelhető legyen.ez egy kicsi bili 

Biztos bepisilsz a gyönyörű hangtól :vazeg:
 
Egyébként nagyon komoly az a center. Máshol ez már állófrontnak is elmenne. Szépek a hangfalak. Tetszik a hifi tornyod, ez már tényleg az!

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: hefe »


a bili csak a méretarány miatt van, hogy jobban érzékelhető legyen.
ez egy kicsi bili

vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: hefe »


A többi cuccról is fogsz csinálni?
köszi a gratulációkat, és akkor közkívánatra

vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


nem vagyok egy ász a fotoshopban, de az én falam így néz ki. A Jurassic parkos kép persze éjszaka készült.
Gratula!

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


nem vagyok egy ász a fotoshopban, de az én falam így néz ki. A Jurassic parkos kép persze éjszaka készült.
Nagyo jó, remélem én is tudok majd hasonló képeket csinálni amin vászon lesz majd.
 
A többi cuccról is fogsz csinálni?

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


nem vagyok egy ász a fotoshopban, de az én falam így néz ki. A Jurassic parkos kép persze éjszaka készült.
király!

Avatar
hefe
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.04.24., csüt. 11:43
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: hefe »


nem vagyok egy ász a fotoshopban, de az én falam így néz ki. A Jurassic parkos kép persze éjszaka készült.

vetítő : Panasonic PT-AE500E, dvd: Sony DVP-S725D, rádió : Sony ST-SA3ES, magnó : Sony TC-WE705S, videó : Sony SLV-E870, cd : Sony CDP-XE330, erősítő : Yamaha DSP-A1, front : Tannoy Definition D700, rear : Tannoy Definition D700, center : Tannoy Definition D750

Avatar
DaVD
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.14., pén. 17:59
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: DaVD »


Ennyi bevezető után elárulom, hogy az IKEAban vettem a keretet.
Köszi az infót.
Nálam is az a lényeg, hogy könnyű legyen, vékony, és ne üveg

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Kérem bóknak venni, nem sértésnek szántam, ez csak a munkádat dícséri.

Tudom, hogy nem sértésnek szántad. Bóknak vettem. Köszi!

Avatar
Cápa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.04.30., pén. 22:02
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Cápa »


Szép az állvány tényleg, de hova rakod a filmeket jövőre?
Külön állványt veszek neki, vagy csinálok. CD-knek ilyet készítettem:

A CD-nél hogy csináltad a távtartókat? Egyenként odacsavarozgattad? Egyébként tényleg korrekt munka.Asztalos vagy?

A távtartók 5mmx5mm-es lécek, melyeket felvágtam 10 cm-es darabokra, MD nél 5 cm-eseket vágtam. Nem csavarozgattam, hanem faragazstóval egyszerűen felrgasztottam.
 
A poszeteket a megboldogult Holywood Movie Shopban vettem, meg a Virgine Megastore-ban.
 
Egyébként nem vagyok asztalos, biomérnök hallgató vagyok a Műszaki Egyetemen. :vazeg:

Kérem bóknak venni, nem sértésnek szántam, ez csak a munkádat dícséri.

Erősítő:Yamaha rxv440 Dvd:Panasonic s47 Tv:JVC 82cm 16:9 100hz VHS:Sony régi v.mi. Hangfalak:Front:Mision m72 Rear:Mission m70 Center mission m7ci sub:még mindig nem találtam.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Szép az állvány tényleg, de hova rakod a filmeket jövőre?
Külön állványt veszek neki, vagy csinálok. CD-knek ilyet készítettem:

A CD-nél hogy csináltad a távtartókat? Egyenként odacsavarozgattad? Egyébként tényleg korrekt munka.Asztalos vagy?

A távtartók 5mmx5mm-es lécek, melyeket felvágtam 10 cm-es darabokra, MD nél 5 cm-eseket vágtam. Nem csavarozgattam, hanem faragazstóval egyszerűen felrgasztottam.
 
A poszeteket a megboldogult Holywood Movie Shopban vettem, meg a Virgine Megastore-ban.
 
Egyébként nem vagyok asztalos, biomérnök hallgató vagyok a Műszaki Egyetemen.

Avatar
Cápa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.04.30., pén. 22:02
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Cápa »


Szép az állvány tényleg, de hova rakod a filmeket jövőre?
Külön állványt veszek neki, vagy csinálok. CD-knek ilyet készítettem:

A CD-nél hogy csináltad a távtartókat? Egyenként odacsavarozgattad? Egyébként tényleg korrekt munka. Ilyen posztereket honnan gyűjtötted?
Erősítő:Yamaha rxv440 Dvd:Panasonic s47 Tv:JVC 82cm 16:9 100hz VHS:Sony régi v.mi. Hangfalak:Front:Mision m72 Rear:Mission m70 Center mission m7ci sub:még mindig nem találtam.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A kereteket én is sokáig kersetem, miret megatláltam a legmegfelelőbbet. Olyat kerestem, amiben cserélhető a poszter. A képkeretezők eszméletlen összegeket mondtak. Ennyi bevezető után elárulom, hogy az IKEAban vettem a keretet. Az a jó, hogy nem üveg van benne. Simán kicsvarozható a hátulja és, akár egy fekete lapot is tehetsz a fehér borítású farostlemezre. Másik nagy előnye és ez talán a legfontosabb, hogy könnyű. Egy ekkora méretű keret (700mmx1000mm) már elég rendes súllyal rendelkezik, de ezek viszonylag könnyűek. Ráadásul még nem is drága.
 
Itt egy link a keretről.
 
700x1000
 
500x700
 
Több más méret is van a keresés gomra kattintva írd be, hogy képkeret ezekután feldob két oldalt és a második találati oldalon vannak.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


3.


Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


2. Hát nem lett valami jó, de csak így tudtam megoldani.


Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


cosmo: gratula a faladhoz  én is igényes filmplakátokkal tervezem feldobni a lépcsőfeljárót. megtennéd, hogy megmutatod közelről a keretet? (esetleg mailben, hátha a többieket itt zavarja)
a megoldás érdekel, hol vetted, ilyesmi, mert a keret el tudja rontani az egészet, azt pedig nem szeretném.

Engem nem zavar, sőt érdekel! Jöhetnek ide a közeli képek!
 
Egyébként én is gratulálok hozzá. Nagyon igényesen alakítottad ki a szobát.

Köszi!
 
Akkor jöjjenek a közeli képek közkivánatra.


Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


cosmo: gratula a faladhoz én is igényes filmplakátokkal tervezem feldobni a lépcsőfeljárót. megtennéd, hogy megmutatod közelről a keretet? (esetleg mailben, hátha a többieket itt zavarja)
a megoldás érdekel, hol vetted, ilyesmi, mert a keret el tudja rontani az egészet, azt pedig nem szeretném.

Engem nem zavar, sőt érdekel! Jöhetnek ide a közeli képek!
 
Egyébként én is gratulálok hozzá. Nagyon igényesen alakítottad ki a szobát.

Avatar
DaVD
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.14., pén. 17:59
Értékelés: 0

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: DaVD »


cosmo: gratula a faladhoz
én is igényes filmplakátokkal tervezem feldobni a lépcsőfeljárót. megtennéd, hogy megmutatod közelről a keretet? (esetleg mailben, hátha a többieket itt zavarja)
a megoldás érdekel, hol vetted, ilyesmi, mert a keret el tudja rontani az egészet, azt pedig nem szeretném.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: gemini »

Előkerestem az IKEA katalogust. Most 36900-ba kerül. Két hete voltam a budaörsiben ésnagyon jo állványokat láttam, némelyik meg igencsak jó áron volt. Amennyire drága volt ez az áruház régen, most annál jobb áraik vannak. Mindenképpen megér egy próbát.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Szép az állvány tényleg, de hova rakod a filmeket jövőre?
Külön állványt veszek neki, vagy csinálok. CD-knek ilyet készítettem:


Válasz küldése

Vissza: “Galéria”