Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Mézga Aladár írta:
2023.04.01., szomb. 10:41
Nagy a csönd.
1; orbitális marhaságot kérdeztem,
2; senki nem tudja a választ.
Kérem választani. :D
Ha gyártó leírás nem lelhető hozzá, akkor tippelni tudunk.
Előtte viszont javaslom kéziműszerrel mérni, ez a földelési pont galvanikusan azonos-e a tápegység bementi-hálózat kábel/IEC oldali védő vezető érintkezővel. Valószínű ez egy tovább vezetett földelési csatlakozás, alkalmasnak tűnik a megtáplált készülék földelésére, ha annak van erre opcionális csatlakozása.
Másik opció lehet, hogy ide máshonnan hozott PE földelő vezeték a tápegység kimeneti áramkörét és/vagy DC GND-jét földeli le, megint csak opcionálisan.

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Nagy a csönd.
1; orbitális marhaságot kérdeztem,
2; senki nem tudja a választ.
Kérem választani. :D
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
Polarbear
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2014.07.27., vas. 12:44
Értékelés: 135

Re: Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Polarbear »

Üdv!
A Lindemann Limetree Network-ra rá lehet kötni a laptopot? Az USB nem csak háttértàrnak és pendrive-nak a bemenete?
Azért nem használok Bridge-t, mert pillanatnyilag Network áll a rendelkezésemre. A Topping D70 -t direkt a laptophoz vettem.
De ha van ésszerű javaslatod, csörgess meg légyszi és visszahívlak.
00 36 30 2 329 329
Hitachi Lo-D HMA-9500
Jamo Concert VII
FiiO R7 - FiiO PL50


A tanítvány kérdezi a Mestert:
- Mester, ön hogyan kezeli az idiótákat?
- Egyszerűen csak nem vitatkozom velük.
- Szerintem az nem jó módszer.
- Igazad van fiam.
Mondja a Mester és folytatja az elmélkedést.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Polarbear írta:
2023.03.31., pén. 08:22
De mindkettő ráköthető a Sony-ra.]
Segíts megérteni, hogy miért van így. gondolkodik.gif
Mi az, ami a Toppingra van kötve? USB forrás? Mert ez van a Limetreen is.
Jobban tetszik a Topping hangja? Akkor miért nem Limetree Bridget használsz, és akkor azt is rá tudod kötni a Toppingra, egységes lesz a hangzás talán, no meg pénzt is spórolsz.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Polarbear
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2014.07.27., vas. 12:44
Értékelés: 135

Re: Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: Polarbear »

Teljesen igazad van, az állványt a Hegelnek vettem, annak elég lett volna.

Átmeneti szükségmegoldás.
Dolgozom az ügyön.
Hitachi Lo-D HMA-9500
Jamo Concert VII
FiiO R7 - FiiO PL50


A tanítvány kérdezi a Mestert:
- Mester, ön hogyan kezeli az idiótákat?
- Egyszerűen csak nem vitatkozom velük.
- Szerintem az nem jó módszer.
- Igazad van fiam.
Mondja a Mester és folytatja az elmélkedést.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Saját hifis cuccaimról készült képek

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Polarbear írta:
2023.03.31., pén. 08:22
De mindkettő ráköthető a Sony-ra.]
Túl azon, hogy nem mutatnak túl jól (még ezeken a remek képeken sem...), lehet nem a legjobb ötlet leb@szni a padlóra egy DAC-Streamer párost.
Szvsz. ideje lenne beruháznod egy többszintes állványra.

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Sziasztok!

Az Aries Femto tápon van egy földelő csatlakozó.
Ennek mi a funkciója? A táp csati védőföldelt.
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

tonee73 írta:
2023.03.28., kedd 19:06
Alex_Aston írta:
2023.03.28., kedd 17:27
alto írta:
2023.03.28., kedd 12:35
A Limetreevel szemben ... valamelyik ... Marantz jöhetne szóba.
Ááá, nem köszi. Visszalépni nem szeretnék
Miért mi baj a Marantz-al?
Há' nemszereti no, oxt ennyi! 31_1_21.gif

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:
2023.03.28., kedd 17:27
alto írta:
2023.03.28., kedd 12:35
A Limetreevel szemben a Sonos, BlueSound nyilván felejtős, valamelyik ....Marantz jöhetne szóba.
Ááá, nem köszi. Vissza lépni nem szeretnék :noproblemo: :kapdelm:
Miért mi baj a Marantz-al? :kapdelm:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Voyager »

pali923 írta:
2023.03.28., kedd 13:40
alto írta:
2023.03.28., kedd 12:35
A Deezer támogatottsága streamereken elég ritkás,
Nem lehet, hogy ehhez a Deezernek (mint cég) is van "némi" köze? gondolkodik.gif
Egyébként valóban nehezen érthető.
Még jó (amúgy nem), hogy nálam a Deezer kipontozódott, amikor adatszivárgás miatt ~200 millió felhasználói adat került illetéktelen kezekbe.

Avatar
Házsé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2009.05.01., pén. 20:13
Értékelés: 82
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Házsé »

Örömmel tudatom a kedves egybegyűltekkel, hogy a Bluesound Node2 sikeresen meg lett javítva! ;peace;
Megtörtént az elhalálozott kondik cseréje Nichicon gyártmányokra. A lejátszó tökéletesen működik, talán még jobb is mint volt.
Mivel időközben beszereztem egy streamert ( Primare np5 prisma) alkalmam volt összehasonlítani a két készüléket szerény rendszeremben ( Krell kav 300i - Monitor Audió silver 100 )
Mivel a Primare csak DAC segítségével szólal meg, ezért beszereztem egy Pro-ject Head box s2 digitalt, coax kábellel kötöttem össze őket. Mindkettőt, lineáris táppal üzemeltettem.
A DAC-ot kipróbáltam a Node-dal is ,de számomra semmit nem tett hozzá ( igaz el sem vett belőle) így nem erőltettem a dolgot.
Előszőr a Prismaról pár szót.
Mikor sikerült beüzemelnem, egyből el is csodálkoztam milyen remek kis kütyü. Megfogott mélyek , remek színpad, precíz térábrázolás, nagyon jó jelenlétérzet. Ami kellemetlen az az applikáció használata, a Samsung Note 10+ telómmal egy nagy szenvedés volt. A régi LG V30 android 8 op.rendszerrel, viszont használhatóvá tette, de az igazi "jóságot" a Bubble upnp. hozta meg.
A Node ról pár szót! Picivel több magas és mély (nem minden általam hallgatott zenének tesz jót!) viszont a tere bár nem szűk, de nem annyira precíz mint a Prismáé. Hiába több a mély, de nem annyira kontrollált. A középen álló előadót nem tudja olyan kontúrosan megjeleníteni mint a Prisma. A Nodenál is onnan szól, de a Prismánál érzed a jelenlétét, a Noderól mindez nem mondható el. A Node hangja nagyobb volumenű, talán úgy is mondhatnám színesebb. Az applikációja talán a legjobb, igaz azon is lehetne még faragni. ( és a Zasszony is tudja kezelni, ami lényeges, ha a családi békére is gondolunk)
A Primare azoknak jöhet jobban be, akik szeretnek elhelyezkedni a "sweetpontba" beállított foteljükbe és odafigyelősen hallgatják a zenéiket, míg a Node talán azoknak, akik többet jönnek mennek a lakásban és ritkábban ülnek be a zenehallgató ülőalkalmatosságukba.
Én mindkettővel együtt tudnék élni, de csak egy maradhat! gondolkodik.gif

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

alto írta:
2023.03.28., kedd 12:35
A Limetreevel szemben a Sonos, BlueSound nyilván felejtős, valamelyik ....Marantz jöhetne szóba.
Ááá, nem köszi. Vissza lépni nem szeretnék :noproblemo: :kapdelm:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

pali923 írta:
2023.03.28., kedd 13:40
alto írta:
2023.03.28., kedd 12:35
A Deezer támogatottsága streamereken elég ritkás,
Nem lehet, hogy ehhez a Deezernek (mint cég) is van "némi" köze? gondolkodik.gif
Egyébként valóban nehezen érthető.
Biztos így lehet, mint ahogy pl. a Spotify sem hajlandó leszerződni a Roonnal, vagy ahogy Apple Music sem érhető el az Apple saját eszközein, Android telefonokon és a Sonoson kívűl szinte semmi máson.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

alto írta:
2023.03.28., kedd 12:35
A Deezer támogatottsága streamereken elég ritkás,
Nem lehet, hogy ehhez a Deezernek (mint cég) is van "némi" köze? gondolkodik.gif
Egyébként valóban nehezen érthető.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Alex_Aston írta:
2023.03.28., kedd 10:33
Van a Lindemannokon kívül más egyéb sztreamer, ami közvetlenül tudja a Deezert, és hangban a Limetree feletti szinteken Van?
A Deezer támogatottsága streamereken elég ritkás, bezzeg az összes okostv platform tudja, már csak azt nem értem, ki az aki TV-n keresztül akarna zenét hallgatni... :smile51:

A Sonosok tudják, ahogy a BluOS és a HEOS alapú eszközök is. A Limetreevel szemben a Sonos, BlueSound nyilván felejtős, valamelyik NAD vagy Marantz jöhetne szóba.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Alex_Aston írta:
2023.03.28., kedd 10:33
Van a Lindemannokon kívül más egyéb sztreamer, ami közvetlenül tudja a Deezert, és hangban a Limetree feletti szinteken Van?
Van, pl a Linn DS-ek.

https://docs.linn.co.uk/wiki/index.php/ ... ces#Deezer
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Redguy írta:
2023.03.28., kedd 12:05
alto írta:
2023.03.28., kedd 10:20
pali923 írta:
2023.03.28., kedd 10:02

Köszi, ez elég konkrét tapasztalatnak tűnik. :D :smile32:
Hülye kérdés tudom, de még az izgatna, hogy milyen szintű az a külső DAC, amit lezenél, vagyis jó lenne DAC nélkül használni, ha már... Egy Bifrostom van, ami nagyon jó szerintem, de mindig van feljebb, ugye, meg maradna hely a polcon. :smile29:
Ez nyilván elég szubjektív, a Bifrostot meg nem ismerem. Szerintem kb. minimum hasonló árkategóriájú DAC, amivel érdemes próbálkozni, a saját DAC-jával különösen az XLR kimeneten és a használva a belső DSD felskálázást azért eléggé egyben van a hangja, de azért egy DCS Bartókhoz nem érdemes hasonlítgatni.
A Lumin D1-en nincs USB kimenet, így külső DAC esetén max. 192/24 felbontás tud koaxon, DSD-ről. MQA-ról így le kell mondani. Külső DAC esetén a Lumin U2 Mini vagy az új Lumin U2 futómű a megfelelő választás.
Szia,
Kérdésem lenne, ha egy Lumin T2-t csak mint futóművet hasonlítunk egy U2 mini-hez melyik lenne jobb véleményed szerint?
Futóműként kb. egyformán jók, de ha csak külső Dac-al használnád, akkor nyilván az U2 Mini a költséghatékonyabb megoldás.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

alto írta:
2023.03.28., kedd 10:20
pali923 írta:
2023.03.28., kedd 10:02
alto írta:
2023.03.28., kedd 09:36
a Lumin D1 egyértelműen magasabb ligában játszik, sokkal jobb a hangja mint az Auralic Mininek.
Köszi, ez elég konkrét tapasztalatnak tűnik. :D :smile32:
Hülye kérdés tudom, de még az izgatna, hogy milyen szintű az a külső DAC, amit lezenél, vagyis jó lenne DAC nélkül használni, ha már... Egy Bifrostom van, ami nagyon jó szerintem, de mindig van feljebb, ugye, meg maradna hely a polcon. :smile29:
Ez nyilván elég szubjektív, a Bifrostot meg nem ismerem. Szerintem kb. minimum hasonló árkategóriájú DAC, amivel érdemes próbálkozni, a saját DAC-jával különösen az XLR kimeneten és a használva a belső DSD felskálázást azért eléggé egyben van a hangja, de azért egy DCS Bartókhoz nem érdemes hasonlítgatni.
A Lumin D1-en nincs USB kimenet, így külső DAC esetén max. 192/24 felbontás tud koaxon, DSD-ről. MQA-ról így le kell mondani. Külső DAC esetén a Lumin U2 Mini vagy az új Lumin U2 futómű a megfelelő választás.
Szia,
Kérdésem lenne, ha egy Lumin T2-t csak mint futóművet hasonlítunk egy U2 mini-hez melyik lenne jobb véleményed szerint?
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Van a Lindemannokon kívül más egyéb sztreamer, ami közvetlenül tudja a Deezert, és hangban a Limetree feletti szinteken Van?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

pali923 írta:
2023.03.28., kedd 10:02
alto írta:
2023.03.28., kedd 09:36
a Lumin D1 egyértelműen magasabb ligában játszik, sokkal jobb a hangja mint az Auralic Mininek.
Köszi, ez elég konkrét tapasztalatnak tűnik. :D :smile32:
Hülye kérdés tudom, de még az izgatna, hogy milyen szintű az a külső DAC, amit lezenél, vagyis jó lenne DAC nélkül használni, ha már... Egy Bifrostom van, ami nagyon jó szerintem, de mindig van feljebb, ugye, meg maradna hely a polcon. :smile29:
Ez nyilván elég szubjektív, a Bifrostot meg nem ismerem. Szerintem kb. minimum hasonló árkategóriájú DAC, amivel érdemes próbálkozni, a saját DAC-jával különösen az XLR kimeneten és a használva a belső DSD felskálázást azért eléggé egyben van a hangja, de azért egy DCS Bartókhoz nem érdemes hasonlítgatni.
A Lumin D1-en nincs USB kimenet, így külső DAC esetén max. 192/24 felbontás tud koaxon, DSD-ről. MQA-ról így le kell mondani. Külső DAC esetén a Lumin U2 Mini vagy az új Lumin U2 futómű a megfelelő választás.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Alex_Aston írta:
2023.03.28., kedd 09:43
alto írta:
2023.03.28., kedd 09:36

Limetreevel nincs tapasztalatom, de forgalmazom az Auralic és a Lumin termékeket is. Az Auralic Mini a maga kategóriájában egy egész jó kis készülék volt, de a Lumin D1 egyértelműen magasabb ligában játszik, sokkal jobb a hangja mint az Auralic Mininek. Gyenge pontja a külső kapcs. üzemű DC táp, az érdemes kiváltani egy jobb lineáris táppal. A firmware frissítések folyamatosan érkeznek hozzá, a Lumin nem szokta cserben hagyni a régebbi vevőit sem.
Ezek a Luminok tudnak közvetlenül Deezert?
Úgy értem, hogy csak tablet/telefon app kell hozzá, és már szól is a zene?
Tidalt, Qobuzt és Spotify-t tudnak.
Deezert Airplayen keresztül lehet ráküldeni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Mézga Aladár írta:
2023.03.28., kedd 08:40
vazze írta:
2023.03.28., kedd 05:44
Auralic tulajoktól kérdezném , hogy az Aries melyik kimenetén szól jobban? Van számottevő különbség?
Az egyik dac-nál az usb a másiknál a koax.
Ki kell próbálni nálad melyik a jobb.
Az Auralic tájékoztatása alapján kettő femto clock kimenet van, az usb meg a többi.
Pontosítás. A leírtak az Aries Femto-ra vonatkoztak.
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

alto írta:
2023.03.28., kedd 09:36
a Lumin D1 egyértelműen magasabb ligában játszik, sokkal jobb a hangja mint az Auralic Mininek.
Köszi, ez elég konkrét tapasztalatnak tűnik. :D :smile32:
Hülye kérdés tudom, de még az izgatna, hogy milyen szintű az a külső DAC, amit lezenél, vagyis jó lenne DAC nélkül használni, ha már... Egy Bifrostom van, ami nagyon jó szerintem, de mindig van feljebb, ugye, meg maradna hely a polcon. :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

alto írta:
2023.03.28., kedd 09:36

Limetreevel nincs tapasztalatom, de forgalmazom az Auralic és a Lumin termékeket is. Az Auralic Mini a maga kategóriájában egy egész jó kis készülék volt, de a Lumin D1 egyértelműen magasabb ligában játszik, sokkal jobb a hangja mint az Auralic Mininek. Gyenge pontja a külső kapcs. üzemű DC táp, az érdemes kiváltani egy jobb lineáris táppal. A firmware frissítések folyamatosan érkeznek hozzá, a Lumin nem szokta cserben hagyni a régebbi vevőit sem.
Ezek a Luminok tudnak közvetlenül Deezert?
Úgy értem, hogy csak tablet/telefon app kell hozzá, és már szól is a zene?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

pali923 írta:
2023.03.28., kedd 08:24
Alex_Aston írta:
2023.03.27., hétf. 18:49
Igen, nálam is ez a helyzet, hogyha felfelé akarok lépni a Limetree Network után, akkor nem 20-30-40% a lépcső, hanem 2-3-4x-es szorzó.... ami néhány tízezer Forintos tétel esetében még ésszerű kompromisszum lenne, de 2-300e Ft-nál azért eléggé már más kategória ugye... gondolkodik.gif
Ha már itt tartunk: van-e valakinek összehasonlítási alapja a Limetree/Auralic Mini vonalhoz/árszinthez képest a legkisebb Luminokkal? Különösen a Lumin D1 ára elkezdett esni a használt piacon (legalábbis külföldön) - gondolom összefüggésben azzal, hogy D2 is van már. Nyilván nem tart ott, mint pl. egy Mini, de azért el lehet már gondolkodni talán ezen a lehetőségen is. gondolkodik.gif
Limetreevel nincs tapasztalatom, de forgalmazom az Auralic és a Lumin termékeket is. Az Auralic Mini a maga kategóriájában egy egész jó kis készülék volt, de a Lumin D1 egyértelműen magasabb ligában játszik, sokkal jobb a hangja mint az Auralic Mininek. Gyenge pontja a külső kapcs. üzemű DC táp, az érdemes kiváltani egy jobb lineáris táppal. A firmware frissítések folyamatosan érkeznek hozzá, a Lumin nem szokta cserben hagyni a régebbi vevőit sem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”