Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PC-s zenelejátszók

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


ismertek-e olyan lejátszót, netán önálló hangkártya-független eq-szoftvert, amiben van 30-35Hz körüli (winamp:55Hz, foobar:60Hz, ezekkel nem tudok mit kezdeni) korrekcióra lehetőség?
Megválaszolom magamnak: iTunes
További kérdés: .ape és .flac lejátszása megy neki?

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »

Szerintem csinálhatnánk ide egy szavazást, hogy ki milyen progit használ. Talán Viktor tudna ebbe a topicba is létrehozni egy szavazást, mivel Ő a topicindító, ha mégse tudna akkor teljesen új szavazást kellene indítani..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


EQ kérdés:
 
Általában nem használom a lejátszók freki-kiegyenlítőjét (szebb szó, mint az ekvalájzer ), nem azért mert akkora audiofil vagyok, hanem mert nem ott dolgoznak ezek a szoft kiegyenlítők, ahol nekem kellene. Illetve egyet találtam, mégpedig a korábbi gépem C-media csippes hangkeltőjének driverében volt egy EQ, ami alul 30Hz-en tudott emelni. Ha ezen az egy csúszkán emeltem kb. 4-5 dB-t, akkor anélkül, hogy a sáv többi részére hatással lett volna, a legmélyebb tartományt - úgy saccra 40Hz alatt, ahol ugye már jelentős esés van a hangfalaim frekimenetében - élvezhető szintre korrigálta. Nyilván a tökéletestől messze volt az így kapott hangzás, de nekem tetszett az a fajta mély basszus.
A kérdésem pedig az, hogy ismertek-e olyan lejátszót, netán önálló hangkártya-független eq-szoftvert, amiben van 30-35Hz körüli (winamp:55Hz, foobar:60Hz, ezekkel nem tudok mit kezdeni) korrekcióra lehetőség?

Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jetaudio
 
Mindent lejátszik, lehet alapértelmezett médialejátszó képre, hangra. Ha a modulok telepítve vannak, akkor lejátszik Real és Quicktime helyett is mindent.
konvertál képet és hangot (sajna az ingyenes korlátozottan...) rippel, cd-t ír, netes adatbázisból előszed, online rádióadásokat is lehet hallgatni vele, és videót is leeht nézni emígy.
És van neki órája, lehet programozni a lejátszót, be vagy kikapcsolásra is egy csomó mindenre


Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itunes
 
A hangja szerntem
 
rippelése:

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: tau »


Hát igen, nagyon úgy tünik nem jön össze.. pedig de jó is lenne ha egy ilyen legördülő kis menüböl, mint amilyen a shuffle/playlist/stb beállítás, ki lehetne választani h stereo/spdif/stb... mint powerdvdben... tök jó lenne, mivel a foobar mindent visz, ac3at, dts-t, flac...stb.. nahjó, kivéve mlp, de bütyköléssel összejön belőle egy 96/24 wav.. kár érte..
 
Viszont tényleg mindent üt ez a progi, kicsit állítgattam, tök jól lehet skinezni, és még VST pluginokat is sikerült bele varázsolni, szal SZvsz winampot messze veri...

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Pelican áruld már plíz ha tudod, hogy a foobart h a francba tudom rávenni h az ac3/dts (48khz) fileokat kitegye spdifre?    kernel streaminget meg mindent végigpróbáltam már, összes asio driverrel együtt, de sehogy se tudom beállítani.. vagy lehet ez az audigy2 miatt van? valahogy vlmelyik channelen keresztül akkor is el kell hogy jusson a jel az spdifre, de sehogy se tudom az asio map-ben beállítani... 
Szerintem Audigy-vel nem lehet, legalábbis, ahonnan az ASIO drivert töltöttem, írtak mindenféle Creative kártyát, amelyikhez ott volt a megjegyzés, hogy csak 48kHz. Az ASIO driver nálam nem használt semmit, le is szedtem.
Egyébként az USB-s hangkártyával is trükközni kell, meg kell cserélni a két csatornát (valószínűleg a windows driver hibája miatt).
Ezt a foobarban a Playback/DSP managernél a Reverse stereo channels bekapcsolásával lehet elérni.
Winamphoz van egy plugin, amit DSP/Effects-hez kell betenni, a neve Nexxennium stereo swapper.
Természetesen a hangerőt mindenhol maxra kell állítani, különben nem megy ki semmi.
Egy próbát megér az audigyvel is, de sok reményt nem fűzök hozzá...
 
Szerk.: Itt láttam, hogy az USB-s kártyák közül melyik nem megy csak 48kHz-cel: USB-Audio

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: tau »


Azért túl van ez misztifikálva (mármint a KS).A DTS CD-kkel való kísérletezés során kiderült, hogy a DS-sel is ugyanúgy bitre pontosan kimegy a jel mint a KS-sel. Tehát a windows nem nyúl bele sehogyan sem egyik esetben sem.

Pelican áruld már plíz ha tudod, hogy a foobart h a francba tudom rávenni h az ac3/dts (48khz) fileokat kitegye spdifre? kernel streaminget meg mindent végigpróbáltam már, összes asio driverrel együtt, de sehogy se tudom beállítani.. vagy lehet ez az audigy2 miatt van? valahogy vlmelyik channelen keresztül akkor is el kell hogy jusson a jel az spdifre, de sehogy se tudom az asio map-ben beállítani...

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »

De nem csak Winamp meg Foobar léttezik:D pl: a real player?

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Én is Foobar 2000-re szavazok. De ha már itt tartunk, még 2 profi progi:
 
CD grabbaléshez: Exact Audio Copy (EAC)
 
MP3-ba konvertálás: RazorLame
 
Ezekkel (meg egy jó DAC-al) még MP3-ba is úgy lejátszol egy CD-t, hogy nem nagyon hallasz különbséget. Nem azt mondom hogy nem, de nem nagyon.
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Most néztem, én kernel streaming-et használok, ami kikerüli a windows-os kernel dolgokat...
Azért túl van ez misztifikálva (mármint a KS).
A DTS CD-kkel való kísérletezés során kiderült, hogy a DS-sel is ugyanúgy bitre pontosan kimegy a jel mint a KS-sel. Tehát a windows nem nyúl bele sehogyan sem egyik esetben sem.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


És a WMp-ről mi a véleményed? A foobar-nak nem tudom miért olyan jó a minősége?
A Foobar fejlesztője (Peter Pawlowski) régebben a Winampon is dolgozott, de elváltak útjaik. Egyéni eljárásokat használ, megkerülve a Windows hülyeségeit, amikre a legtöbb lejátszó épül.

Most néztem, én kernel streaming-et használok, ami kikerüli a windows-os kernel dolgokat...
 
Ajánlani ezt ajánlom kimenetnek, vagy az ASIO-t (ahhoz egy dll-t le kell még szedni).
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


És a WMp-ről mi a véleményed? A foobar-nak nem tudom miért olyan jó a minősége?
A Foobar fejlesztője (Peter Pawlowski) régebben a Winampon is dolgozott, de elváltak útjaik. Egyéni eljárásokat használ, megkerülve a Windows hülyeségeit, amikre a legtöbb lejátszó épül.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Nem írtad le a szempontjaidat, de a Winampot kezelhetősége, a Foobart minősége alapján nehéz megverni.
+1 pont a foobar-nak..
 
Igaz skin-ezni nem lehet úgy mint winampot, de cserébe vannak hasznos meg kevésbé hasznos pluginek, és némi munkával azért normális kinézetet is lehet adni neki
 
minőségben meg a legjobb
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Pelican »


És a WMp-ről mi a véleményed? A foobar-nak nem tudom miért olyan jó a minősége?
Nem szeretem.
Nem tudod.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »

És a WMp-ről mi a véleményed? A foobar-nak nem tudom miért olyan jó a minősége?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Nem írtad le a szempontjaidat, de a Winampot kezelhetősége, a Foobart minősége alapján nehéz megverni.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Pelican »

foobar

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »


Ilyen nevű topickot nem találtam,de ha mégiss van akkor valaki zárja be.
Na szóval várom a PC-s zenelejátszókról a tapasztalatokat. Nekem a Windows Media Player 11 nem jön be mert nagyon lassítja a gépem. Szerintem a Winamp a legtutibb. Na hozzászólásokat várok.


Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”