Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PC-s zenelejátszók

Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »


Köszi!
 
Akkor próbálkozom.

Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nagyon sokféle író programot kipróbáltam még régebben.CloneCD, CD Architect 5.2, Nero(régebbi és újabb verziók is) ,EAC íróját, Jet Audiót,és még jó néhányat,de meg kell mondjam ,hogy komolyabb különbséget nem észleltem.Az ezekkel írt lemezeket, ha vissza hallgatom nem tudom megkülönböztetni melyik programmal írtam, de a minőségük a PlexTools A.M.Q.R-hez képest gyengébb az biztos.Én számottevő különbséget, csak az A.M.Q.R használatával hallok. Nagy hangzásbeli különbség van még, a különböző gyártóktól származó lemezek között is! Ezt is szem előtt kell tartani.

Mert nem is igazán lehet, ezek szerintem abszolút elfogultsági tényezők. :lol!:

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »

Ha a Te íród nem támogatja az A.M.Q.R írást, akkor a PlexTools programmal egy jó minőségű lemezre 4-szeres sebességgel írva (lehetőség szerint külső házban legyen az író!) a maximumot hoztad ki CD írás ügyben.Szvsz.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Én nagyon sokféle író programot kipróbáltam még régebben.CloneCD, CD Architect 5.2, Nero(régebbi és újabb verziók is) ,EAC íróját, Jet Audiót,és még jó néhányat,de meg kell mondjam ,hogy komolyabb különbséget nem észleltem.Az ezekkel írt lemezeket, ha vissza hallgatom nem tudom megkülönböztetni melyik programmal írtam, de a minőségük a PlexTools A.M.Q.R-hez képest gyengébb az biztos.
Én számottevő különbséget, csak az A.M.Q.R használatával hallok. Nagy hangzásbeli különbség van még, a különböző gyártóktól származó lemezek között is! Ezt is szem előtt kell tartani.


 
 


Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »


Vagy a PlexTools-al kétszeres sebességgel!
A Plextools nekem csak 4x-esen enged írni.
Pedig az író 10 éves.
A Néróra nem azt írta mindenki, hogy audióra nem jó?
Van valami tapasztalat a Burrrn progival?
Azt hiszem az is direkt audió progi.
Bocs, hogy ennyit görcsölök a témán de a rendszerem pár hét múlva fog összeállni és addig nem tudom a felvételt normálisan meghallgatni.
De addig is szeretnék megírni jó pár lemezt és nem akarom, hogy utólag derüljön ki, hogy kuka amit csináltam.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »

Vagy a PlexTools-al kétszeres sebességgel!


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Egyszeres sebességgel még soha nem írtam,mert vagy a lemez vagy az író vagy a szoftver nem támogatta.
Nero-val írtam már kétszeresen,PlexTools-al is ,de a PlexTools is csak akkor jó minőségű( illetve én csak ott érzek minőségi javulást, a Nero-hoz vagy más programhoz képest),hogyha az A.M.Q.R be van kapcsolva.
Különben nem nagyon.Az egyszeres vagy kétszeres sebesség között meg már nem hiszem ,hogy akkora lenne a minőségi különbség,szvsz.
Az A.M.Q.R és a sima(még ha egyszeres is!) írás között már igen is van hallható különbség (pedig az A.M.Q.R beállítással csak a négyszeres sebesség a minimum,ott nem megy még a kétszeres sem).
Szerintem ha nem tud az íród A.M.Q.R-t ,akkor a kétszeres sebességű, Nero-val való írással is, ki tudod hozni a maximumot belőle.


 
 


Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »



Kicsit leült a topic!

Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »


CD Feuriot ajanlanam en. torrentekrol leszedheto. bar ehhez eloszor kell egy flac-> wav konverzio. probald ki.
Szia!
 
3 torrenten néztem de nincs.
Te hol láttad?

Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »



Köszönöm a segítséget!  
Az írási sebesség beállításában esetleg nem tudtok segíteni? :lol!:
Ha esetleg nem boldogulnék a Plextools-al tudnátok v.mi jóhangú alternatívát?
 
Köszi.

nem ertelek, szerintem pont ezeket ajanlottuk. a feurio egy cd iro program, direkte audio celokra megirva.
 
venomer

Szia!
 
Bocs csak vártam még egy pár hozzászólást, hogy csemegézhessek. :taps:
Ha a plextools-on sikerülne beállítani az 1x-es írást akkor nem is keresnék tovább.
Vagy lehet, hogy a feurio jobb?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »


Köszönöm a segítséget! :lol!:  
Az írási sebesség beállításában esetleg nem tudtok segíteni?
Ha esetleg nem boldogulnék a Plextools-al tudnátok v.mi jóhangú alternatívát?
 
Köszi.

nem ertelek, szerintem pont ezeket ajanlottuk. a feurio egy cd iro program, direkte audio celokra megirva.
 
venomer

Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »


Köszönöm a segítséget! :lol!:
 
Az írási sebesség beállításában esetleg nem tudtok segíteni?
Ha esetleg nem boldogulnék a Plextools-al tudnátok v.mi jóhangú alternatívát?
 
Köszi.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


http://members.home.nl/w.speek/flac.htm (ez Wav és Flac átalakításhoz)
 
ez pediglen : http://www.monkeysaudio.com/ (Ape és Wav átalakításhoz)
 
FLAC Frontend és Monkeysaudio
 
 
Wav-vá alakítás után bármivel kiírható CD-re.


 
 


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: venomer »

CD Feuriot ajanlanam en. torrentekrol leszedheto. bar ehhez eloszor kell egy flac-> wav konverzio. probald ki.

Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »


Sziasztok! 
Lehet, hogy hülyeségeket fogok kérdezni de eddig csak asztali cd-íróval írtam a lemezeimet (Philips CDR880) és nem foglalkoztam PC-s írással.
Most viszont kaptam egy nagyobb mennyiségű zenét vinyón, ezért vettem is egy régebbi Plextor írót (Pxw1610a) egy Revoltec külső házat, szereztem Plextools Prof. XL 3.12 programot és gondoltam, hogy jöhet az írás.
Csak az a hiba, hogy a zene Flac. és Ape formátumban van és a plextools nem ismeri fel, legalábbis én nem tudom rávenni, hogy megírja.
Megpróbáltam másik két ingyenes progival is (CD burner Xp Prof.) (Asampoo) ezek felismerik a flac.-ot de az Ape.-t nem és nem tudom mennyire jó hangúak.
Mivel tudom ezeket a zenéket kiírni jó minőségben?
PLEASE HELP!!!


Wav-ban szeretnéd kiírni a Flac és Ape fájlokat?CD lemezre akarod írni és CD játszón lejátszható formátumban?Jól értelmezem?

Szia!
 
Igen. Erről lenne szó.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Sziasztok! 
Lehet, hogy hülyeségeket fogok kérdezni de eddig csak asztali cd-íróval írtam a lemezeimet (Philips CDR880) és nem foglalkoztam PC-s írással.
Most viszont kaptam egy nagyobb mennyiségű zenét vinyón, ezért vettem is egy régebbi Plextor írót (Pxw1610a) egy Revoltec külső házat, szereztem Plextools Prof. XL 3.12 programot és gondoltam, hogy jöhet az írás.
Csak az a hiba, hogy a zene Flac. és Ape formátumban van és a plextools nem ismeri fel, legalábbis én nem tudom rávenni, hogy megírja.
Megpróbáltam másik két ingyenes progival is (CD burner Xp Prof.) (Asampoo) ezek felismerik a flac.-ot de az Ape.-t nem és nem tudom mennyire jó hangúak.
Mivel tudom ezeket a zenéket kiírni jó minőségben?
PLEASE HELP!!!


Wav-ban szeretnéd kiírni a Flac és Ape fájlokat?CD lemezre akarod írni és CD játszón lejátszható formátumban?Jól értelmezem?


 
 


Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »


Ja bocs!
Még valami.
 
A plextools kiírja ugyan , hogy az optikai meghajtó tudja az 1x-es írást de az audió CD készítésénél csak min. 4x-es választható.
A másik két progi engedi az 1x-est is.
A plextools miért nem?
 
Köszi előre is!!!

Avatar
Sirleslie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2008.10.03., pén. 08:37
Értékelés: 24

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Sirleslie »


Sziasztok!
 
Lehet, hogy hülyeségeket fogok kérdezni de eddig csak asztali cd-íróval írtam a lemezeimet (Philips CDR880) és nem foglalkoztam PC-s írással.
Most viszont kaptam egy nagyobb mennyiségű zenét vinyón, ezért vettem is egy régebbi Plextor írót (Pxw1610a) egy Revoltec külső házat, szereztem Plextools Prof. XL 3.12 programot és gondoltam, hogy jöhet az írás.
Csak az a hiba, hogy a zene Flac. és Ape formátumban van és a plextools nem ismeri fel, legalábbis én nem tudom rávenni, hogy megírja.
Megpróbáltam másik két ingyenes progival is (CD burner Xp Prof.) (Asampoo) ezek felismerik a flac.-ot de az Ape.-t nem és nem tudom mennyire jó hangúak.
Mivel tudom ezeket a zenéket kiírni jó minőségben?
PLEASE HELP!!!


Avatar
Zizi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.01.01., csüt. 20:55
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Zizi »


Sziasztok! 
Volna 1 olyan kerdesem, hogy tudja-e valaki, hogy hogy lehetne ravenni a foobart, hogy DVD Audio-t jatszon le.
 
Koszi elore is!

klikk :kiraly:

Ertem en, hogy ha atakarnam konvertalni, akkor igy kellene, de en DVD-rol szeretnem lejatszani foobar-ral.
Vagy ha tudotok valami mas lejatszot, ami jobb minosegben jatsza le, mint a PowerDVD, akkor az is erdekel.
 
Koszi

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Sziasztok! 
Volna 1 olyan kerdesem, hogy tudja-e valaki, hogy hogy lehetne ravenni a foobart, hogy DVD Audio-t jatszon le.
 
Koszi elore is!

klikk :kiraly:

Avatar
Zizi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.01.01., csüt. 20:55
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Zizi »


Sziasztok!
 
Volna 1 olyan kerdesem, hogy tudja-e valaki, hogy hogy lehetne ravenni a foobart, hogy DVD Audio-t jatszon le.
 
Koszi elore is!

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Ha a hangkari támogatja akkor elvileg jobb kell legyen...
OK, kösz.
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Vendég

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha a hangkari támogatja akkor elvileg jobb kell legyen...

Avatar
audi100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2008.09.19., pén. 23:02
Értékelés: 0

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: audi100 »


Innen töltsd le a Monkey's Audio plugint az .ape fájlokhoz, meg lejjebb a Kernel Streaming plugint. Esetleg az ALAC (Apple lossless) is jól jöhet majd egyszer.Kicsomi, aztán a .dll fájlok mehetnek a progi Components könyvtárába. Újraindítás és műx is.
Beállítás:
Playback - ReplayGain mindkét sora legyen none
DSP manager - a bal ablak nálam tök üres
Output - legyen KS: xxxxxxxx (no ez a kernelsztríming), data format 16bit, dither nem kell.
 
A többi szabadonválasztott.
A KS néha nem indul el, hibaüzit dob. Oka, hogy egyéb alkalmazás (játékprogi, böngészőben youtube megy, stb) ül a hangon, a DS-t használva. No para, ellenséget lelőni, és máris indul a foobar.

Köszi, most megvan minden, a beállítások is, egyébként nem jobb ha az output formatot 24bit-re állítom? mivel a hangkarim is 24bit-es.
kisDAC, Denon PMA-360, Söund Arts HBS1, Monitor Audio R452 MD

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

PC-s zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


olvasgatas helyett inkabb hallgass zenet, nincs benne semmi bonyolult tenyleg. kernel streaminggel ver mindent.
Kipróbáltam, tényleg nem tűnik bonyolúltnak, kell valamit +bam telepíteni? Vagy beállítani?

http://www.foobar2000.org/components/index.html
 
Innen töltsd le a Monkey's Audio plugint az .ape fájlokhoz, meg lejjebb a Kernel Streaming plugint. Esetleg az ALAC (Apple lossless) is jól jöhet majd egyszer.
Kicsomi, aztán a .dll fájlok mehetnek a progi Components könyvtárába. Újraindítás és műx is.
Beállítás:
Playback - ReplayGain mindkét sora legyen none
DSP manager - a bal ablak nálam tök üres
Output - legyen KS: xxxxxxxx (no ez a kernelsztríming), data format 16bit, dither nem kell.
 
A többi szabadonválasztott.
A KS néha nem indul el, hibaüzit dob. Oka, hogy egyéb alkalmazás (játékprogi, böngészőben youtube megy, stb) ül a hangon, a DS-t használva. No para, ellenséget lelőni, és máris indul a foobar.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”