Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MKV-ból AVI

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Lada »

Nos, ott tartok, hogy az ifoeditben kellene a dvd-n levő .vob-okat szétszedni/átalakítani .m2v-re, hogy az .ac3-as fájlt hozzá tudjam tenni. Eddig egy sikertelen póbálkozásom volt (elcsúszott a hang a képhez képesz). Leírná valaki a folyamatot?
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Lada »


Most ott tartok, hogy Avigui-val sikerült csinálni egy 470 Mb-os .mka hangfájlt.Ezzel mit kezdjek az ifoeditben?

Az ifoeditbe ac3 audiot szoktam tenni, nem tudom mivel lehet az mka-t arra alakítani. A video meg m2v.

Yes! Sikerült az mkv-ből ac3-at csinálni. Jöhet az összeillesztés az ifoedittel.
Köszi!
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Most ott tartok, hogy Avigui-val sikerült csinálni egy 470 Mb-os .mka hangfájlt.Ezzel mit kezdjek az ifoeditben?

Az ifoeditbe ac3 audiot szoktam tenni, nem tudom mivel lehet az mka-t arra alakítani. A video meg m2v.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Lada »


Van egy DVD-film, melynek hangja elég gyenge, de külön megvan .mkv-ben is. Hogyan lehet azt megoldani, hogy az .mkv-ban levő 5.1-es hangot egybetehessem a DVD-n levő képpel? Magyarul, lecserélhető-e a dvd-n levő hang egy másikkal?
Utána persze szeretném DVD-n nézni a filmet és nem avi-ban.

A DVD-n lecserélheted, sőt pluszban is rárakhatod a másik hangot ifoedittel.

Most ott tartok, hogy Avigui-val sikerült csinálni egy 470 Mb-os .mka hangfájlt.
Ezzel mit kezdjek az ifoeditben?
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Van egy DVD-film, melynek hangja elég gyenge, de külön megvan .mkv-ben is. Hogyan lehet azt megoldani, hogy az .mkv-ban levő 5.1-es hangot egybetehessem a DVD-n levő képpel? Magyarul, lecserélhető-e a dvd-n levő hang egy másikkal?
Utána persze szeretném DVD-n nézni a filmet és nem avi-ban.

A DVD-n lecserélheted, sőt pluszban is rárakhatod a másik hangot ifoedittel.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Lada »


Van egy DVD-film, melynek hangja elég gyenge, de külön megvan .mkv-ben is.
Hogyan lehet azt megoldani, hogy az .mkv-ban levő 5.1-es hangot egybetehessem a DVD-n levő képpel? Magyarul, lecserélhető-e a dvd-n levő hang egy másikkal?
Utána persze szeretném DVD-n nézni a filmet és nem avi-ban.
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: arty »


Van arra mód, hogy átkonvertáljam x264-ből valami másba minőségromlás és méret-növekedés nélkül? 
(Bocs a láma kérdésekért)

méretnövekedés nélkül lehet, de a minőség erősen degradágódik majd ...
 
ha szerencséd van, a virtualdubmod megnyitja az mkv fájlt, s ezzel át tudod tömöriteni mondjuk divx-be, AVI konténerbe

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Bravoman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2006.08.16., szer. 10:50
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Bravoman »


Biztosan én vagyok a béna, de hogyan kellene csinálnom? Az AVIMUXGUI nem engedi AVI-ba menteni a fájlt. Ez a h264 miatt van? Mi a teendő?
Igen. Az X264 nem avi konténerre kitalált formátum. Ennek ellenére lehet avi-ba is tenni, de ehhez vfw módban (video for windows) kell kódolni (pl. virtualdubbal, a vfw-s x264 codeccel). Ha viszont már CLI módban lett kódolva (mkv-ba vagy mp4-be), akkor azt nem nagyon fogod tudni áttenni avi-ba. Elvileg lenne rá lehetőség, de nem tudok ilyen programot. Visszafele irányra van (avi->mkv).

Értem. :-(
Van arra mód, hogy átkonvertáljam x264-ből valami másba minőségromlás és méret-növekedés nélkül?
 
(Bocs a láma kérdésekért)

Avatar
peterk
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2003.05.02., pén. 13:33
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: peterk »


Biztosan én vagyok a béna, de hogyan kellene csinálnom? Az AVIMUXGUI nem engedi AVI-ba menteni a fájlt. Ez a h264 miatt van? Mi a teendő?
Igen. Az X264 nem avi konténerre kitalált formátum. Ennek ellenére lehet avi-ba is tenni, de ehhez vfw módban (video for windows) kell kódolni (pl. virtualdubbal, a vfw-s x264 codeccel). Ha viszont már CLI módban lett kódolva (mkv-ba vagy mp4-be), akkor azt nem nagyon fogod tudni áttenni avi-ba. Elvileg lenne rá lehetőség, de nem tudok ilyen programot. Visszafele irányra van (avi->mkv).

Avatar
rinceWIND
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:13
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: rinceWIND »


http://www.alexander-noe.com/video/amg/ 
AVIMUXGUI, de peterk infoinak figyelembevételével !!!!!

Biztosan én vagyok a béna, de hogyan kellene csinálnom? Az AVIMUXGUI nem engedi AVI-ba menteni a fájlt. Ez a h264 miatt van? Mi a teendő?

Az x264 az avival nem ad 100 százalékos megoldást. Ez van.

Avatar
Bravoman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2006.08.16., szer. 10:50
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Bravoman »


http://www.alexander-noe.com/video/amg/ 
AVIMUXGUI, de peterk infoinak figyelembevételével !!!!!

Biztosan én vagyok a béna, de hogyan kellene csinálnom? Az AVIMUXGUI nem engedi AVI-ba menteni a fájlt. Ez a h264 miatt van? Mi a teendő?

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: arty »


http://www.alexander-noe.com/video/amg/
 
AVIMUXGUI, de peterk infoinak figyelembevételével !!!!!

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
peterk
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2003.05.02., pén. 13:33
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: peterk »


Sziasztok! 
Van néhány mkv fájlom, amit szeretnék AVI-ba konvertálni, egy az egyben, minőségromlás nélkül. Próbáltam mindenféle konvertereket, de vagy gyengébb lesz a minőség vagy ötszörösére nő a fájl mérete.
 
A legjobb az lenne, ha egyszerűen át lehetne rakni az mkv konténerből AVI konténerbe a cuccot. Meg lehet ezt csinálni valamilyen progival?

Attól függ, mi van az mkv-ben. Ha H264/X264/VLC-1 akkor nehezen, mert azt máshogy kell kódolni avi konténerhez, mint mkv-ba. A többi formátum (divx, xvid, stb.) esetén egyszerűen demuxold egy mkv extractor-ral, és rakd össze egy avi muxerrrel.

Avatar
strato
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2004.02.25., szer. 04:56
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: strato »


Üdv!
Próbáld ki az ACP 0.9.993 konvertert. Hagyd, hogy mindent feltelepítsen magának. (avisynt, tmpeg, virtualdub...)

Avatar
Bravoman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2006.08.16., szer. 10:50
Értékelés: 0

MKV-ból AVI

Hozzászólás Szerző: Bravoman »


Sziasztok!
 
Van néhány mkv fájlom, amit szeretnék AVI-ba konvertálni, egy az egyben, minőségromlás nélkül. Próbáltam mindenféle konvertereket, de vagy gyengébb lesz a minőség vagy ötszörösére nő a fájl mérete.
 
A legjobb az lenne, ha egyszerűen át lehetne rakni az mkv konténerből AVI konténerbe a cuccot. Meg lehet ezt csinálni valamilyen progival?

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”