Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio szoftverek

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Írás előtt áttettem wav-ba az mp3-kat de akkor is elköveti a konvertálás során hibákat  :kiraly:
 
Nero 7est ne használjon senki lehetőleg mp3ból audióba írásra   

Az .. életbe montammár hogy JETAUDIO
Tegnap 3 CD-t is csináltam ezzel, mind empé3 volt annak elötte... és mind hibátlan lett

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Tudnátok nekem segíteni hogy hogyan érdemes bakelit lemezt felrakni szgépre? Progi eljárás stb lossless anyagot szeretnék késziteni csak nemtom hogy tudom a legjobb minőségben felrakni szgépre!
Az eljárás attól függ, milyen cuccok állnak rendelkezésedre. Hangkártya, phono bemenetes erősítő, DAC, stb.

Avatar
phazer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 12:33
Értékelés: 4

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: phazer »


Hello!
 
Tudnátok nekem segíteni hogy hogyan érdemes bakelit lemezt felrakni szgépre? Progi eljárás stb lossless anyagot szeretnék késziteni csak nemtom hogy tudom a legjobb minőségben felrakni szgépre!
 
üdv: Laca
Under Construction

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Nem bizonyos VBR-ekre, mert nálam a gondot konkrétan CBR 192 kbps fájlok 'okozták'.WAV fájlokból már hibátlanul írt, úgyhogy emiatt nem térek vissza a 6-os Nerora.

 
Írás előtt áttettem wav-ba az mp3-kat de akkor is elköveti a konvertálás során hibákat
 
Nero 7est ne használjon senki lehetőleg mp3ból audióba írásra
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... ha valami jobb mint kéne az nem akkra baj, mint az ellenkezője
No ez igaz.
 
Csak olyan vicces, hogy a magyar ember zenedarabolásra Sound Forge-ot, képméretezésre Adobe Photoshop-ot, a Barátok közt legújabb epizódjának "élvezésére" meg milliós plazma TV-t használ. Bocs az offért!
 
LP-k digizésére, zajcsökkentésre már jó választás a SF, főleg ha szerzünk hozzá néhány klassz plugint, pl. Sonic Foundry Noise Reduction 2.0, Waves Znoise.

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mindenesetre, ha valaki megteheti, hogy Soundforget használjon, az tegye. Én annó, mikor először kezdtem dolgozni vele, még fele ennyit sem tudtam a számítógépes világ rejtelmeiről, és mégis viszonylag könnyen meg tudtam csinálni vele azokat a dolgokat amire kellett. Mert elsősorban a felvett és bedigizett LP-k számokra darabolásához, és aztán a zaj és pattogás menetsítéséhez használtam.
Arra tökéletes, és tulajdonképpen ha valami jobb mint kéne az nem akkra baj, mint az ellenkezője

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A Soundforge ebben az esetben a "verébre ágyúval" esete. A Nero viszont nagyon gagyi szerkesztővel rendelkezik, én már csak adat-CD írásra használom. Köztes megoldásként javaslom az Audacity progit, amivel a legtöbb alapszintű beavatkozás elvégezhető a hanganyagon és ráadásul ingyenes.

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igaz, de nem jó a minősége...
 
Sajna ez vagy direkt van így, vagy egyszerűen csak nem tudnak rendes szoftvert írni...
 
1/2 OFF még a 7.5. verziónál is megvannak ugyanazok a hibák a Visionexpressben, ami a 6.0.0.0. nál is Akartam egy dvd-t ujraszerkeszteni, és pont ugyanott, és pont ugyanúgy lépett ki a programból (simán elszállt) mint annó a legelső 6-os. És pont ugyanazt az ostoba érvénytelen memoriacímre hivatkozást irta ki, mint az. Ami már azért is érdekes, mert azóta már a gépem is más, tehát nem lehet az sem, hogy hardveres lett volna a probléma akkor is meg most is. Két egyformán hibás alaplap+proci+ memo meg igencsak kizárható

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Kuka hulla... Ha komolyan akar valaki ezzel foglalatoskodni, akkor Soudforge
Nagyjából ez a program volt a Nero-nak is az ötletadó, legalábbis én a Soundforge-t előbb kezdtem használni, mint ahogy a Nero megjelent volna, és elég sok rokon vonást érzek... ami nem baj, de azért a SF sokkalta jobb (meg drágább is )

Biztosan jobb az SF, én csak az elterjedtsége miatt javasoltam mindenkinek a Nerot konvertálásra és szerkesztésre. Elvileg akinek Neroja van, annak megvan a Zenei szerkesztője is.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm Lacy, rendes vagy 
Nincsemit, szivesen, én is innen kaptam az ötletet a fórumról

A Nero Zenei szerkesztő (Wave Editor) is konvertál mindenről mindenre (szinte) csak ez jóval elterjedtebb, mert benne van a Nero csomagban. Lehet vele szerkeszteni is ész nélkül, én legutóbbb 3 db kaziról berántott német nyelvlecke anyagot vagdaltam track-ekre és konvertáltam trackenként MP3-ba ezzel a progival.

Kuka hulla...
Ha komolyan akar valaki ezzel foglalatoskodni, akkor Soudforge :kiraly:
Nagyjából ez a program volt a Nero-nak is az ötletadó, legalábbis én a Soundforge-t előbb kezdtem használni, mint ahogy a Nero megjelent volna, és elég sok rokon vonást érzek... ami nem baj, de azért a SF sokkalta jobb (meg drágább is )

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nem bizonyos VBR-ekre, mert nálam a gondot konkrétan CBR 192 kbps fájlok 'okozták'.
WAV fájlokból már hibátlanul írt, úgyhogy emiatt nem térek vissza a 6-os Nerora.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


OFFTOPIC:

Végső megoldásként itt van egy Nero Burning Rom 6.6.0.3, ez remélhetőleg jól ír audiót , max a 7est visszavonom, ezt meg fel...
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Úgy néz ki, hogy WAV-ból jó lett. Úgy látszik, csak az MP3-ra allergiás
Akkor az is egy megoldás ha pl kiírandó mp3 konvertálom wav-ba és azútán ezeket adom hozzá a kiíráskor ?
Így is tapasztaltad a hibát ?
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Úgy néz ki, hogy WAV-ból jó lett. Úgy látszik, csak az MP3-ra allergiás, de ott sem mindig mindegyik fájlra.Mégegyszer köszi az ötletet!

nem bizonyos VBRekre ?
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Köszönöm Lacy, rendes vagy 
Nincsemit, szivesen, én is innen kaptam az ötletet a fórumról

A Nero Zenei szerkesztő (Wave Editor) is konvertál mindenről mindenre (szinte) csak ez jóval elterjedtebb, mert benne van a Nero csomagban. Lehet vele szerkeszteni is ész nélkül, én legutóbbb 3 db kaziról berántott német nyelvlecke anyagot vagdaltam track-ekre és konvertáltam trackenként MP3-ba ezzel a progival.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm Lacy, rendes vagy
Nincsemit, szivesen, én is innen kaptam az ötletet a fórumról

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Ugyan így jártam én is   
Töltsd le a Jetaudio-t innen, én ezt használom mindenre a gépen, azaz DVD, CD és mindenféle kép és hang lejátszására, valamint rip és írási funkciója is van, meg nternetes rádióadásokat is lehet hallgatni vele. :kiraly: Adatbázisból kikeres, címeket megad, meg mindenféle jóféle.
1 nagy bibi van vele csak, hogy mp3-at csak a fizetős verzoja konvertál. Kezelni ez is kezeli, de nem konvertálja.
Azt én a CDex-el szoktam csinálni, pont emiatt.

Köszönöm Lacy, rendes vagy
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Javítok... Jetaudio konvertál is MP3-ból !!! WaW-ba, és CD-t is megír, csak fordítva nem mén... azt szoktam azzal a másikkal megoldani

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ugyan így jártam én is
Töltsd le a Jetaudio-t innen, én ezt használom mindenre a gépen, azaz DVD, CD és mindenféle kép és hang lejátszására, valamint rip és írási funkciója is van, meg nternetes rádióadásokat is lehet hallgatni vele. Adatbázisból kikeres, címeket megad, meg mindenféle jóféle.
1 nagy bibi van vele csak, hogy mp3-at csak a fizetős verzoja konvertál. Kezelni ez is kezeli, de nem konvertálja.
Azt én a CDex-el szoktam csinálni, pont emiatt.

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Audio CD-t akartam írni válogatott MP3 fájlokból a Nero-val (7.0.1.4-es verzióm van, Ultra Edition kóddal).A zenéket normalizálva kiírtam egy egyszer írható lemezre, de az eredmény elég rossz lett: néhány szám több helyen is ugrik, PC-ben és asztali lejátszóban ugyanazokon a helyeken. Asztali játékosban az idő kijelzés folyamatos, nem ugrik, tehát egyértelműen már a lemezen van így felírva az anyag. Az MP3 fájlokat is lejátszottam a gépben, a kritikus helyeken nincs ugrás, tehát az eredeti fájlok jók. A lemez ment a kukába.

Ugyan így jártam én is
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


...néhány szám több helyen is ugrik, PC-ben és asztali lejátszóban ugyanazokon a helyeken....
Tipikus Nero 7 hiba. Audiót a hatos verzióval, vagy más íróprogival karcoljatok.

Most kipróbáltam én is, TÖBB helyen ugrás van benne pedig az alapanyag perfekt cucc
 
Szóval akkor nyomjam vissza a 6ost ?
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
F41
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2004.06.12., szomb. 18:05
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: F41 »


Hogyan tudnék lossless formátumban lévő hanganyagot kiírni, kicsomagolni, szóval megszólaltatni?(asztali dvd lejátszóban pörögne)
Nero-hoz töltsd le a megfelelő plugin-t (ape és flac dll-t) és a prog íráskor konvertálja. Vagy Winamp alá szedd le ezeket a plugineket, és azzal konvertáld át wav-ra, amit ki tudsz írni. Ezek a megoldások ingyenesek, de van fizetős megoldás is: pl. Xilisoft Audio Converter.

Köszi

Projektor:Infocus SP4805, Tv: JVC AV32H4 Erősítő: Denon AVR-1604,DVD-P1.: Philips Cineos DVP9000s,DVD-p2.:JVC-NS312S,Videó:Panasonic NV-HD642,Táv:Kameleon 8206
Hi-Fi: Grundig Space Fidelity PA-6, MiniDisc:Sony MZ-N510

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


...néhány szám több helyen is ugrik, PC-ben és asztali lejátszóban ugyanazokon a helyeken....
Tipikus Nero 7 hiba. Audiót a hatos verzióval, vagy más íróprogival karcoljatok.

Úgy néz ki, hogy WAV-ból jó lett. Úgy látszik, csak az MP3-ra allergiás, de ott sem mindig mindegyik fájlra.
Mégegyszer köszi az ötletet!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Hogyan tudnék lossless formátumban lévő hanganyagot kiírni, kicsomagolni, szóval megszólaltatni?(asztali dvd lejátszóban pörögne)
Nero-hoz töltsd le a megfelelő plugin-t (ape és flac dll-t) és a prog íráskor konvertálja. Vagy Winamp alá szedd le ezeket a plugineket, és azzal konvertáld át wav-ra, amit ki tudsz írni. Ezek a megoldások ingyenesek, de van fizetős megoldás is: pl. Xilisoft Audio Converter.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
F41
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2004.06.12., szomb. 18:05
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: F41 »

Hogyan tudnék lossless formátumban lévő hanganyagot kiírni, kicsomagolni, szóval megszólaltatni?(asztali dvd lejátszóban pörögne)

Projektor:Infocus SP4805, Tv: JVC AV32H4 Erősítő: Denon AVR-1604,DVD-P1.: Philips Cineos DVP9000s,DVD-p2.:JVC-NS312S,Videó:Panasonic NV-HD642,Táv:Kameleon 8206
Hi-Fi: Grundig Space Fidelity PA-6, MiniDisc:Sony MZ-N510

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”