Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio szoftverek

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Hello!
  A mai napom fő tevékenysége, ennek a topicnak a végigolvasása volt! Sok értékes infót tudtam begyűjteni, ezekért köszönet a postolóknak!
 Egy PX-W 2410A külső cd íróval írom a főként flac formátumokat Burrrn író progival. De már APE-ből is írtam ki audió cd-t, és alapjában véve, elégedett vagyok a minőséggel.
 Lenne néhány kérdésem, amire nem találtam választ, de lehet, nem is "életbevágóan" fontosak:
 
1. - Burrrn progi beállítások/replay gain menünél van két alapból pipával aktivált beállítás. Album igazítás és sáv igazítás. Mindkettőnél a "símítás" ki van pipálva, és a legördülő ablakban 4 - 4 intenzitás lehetőség van. Alapból, mindkettőnél a "közepes zajformálással" van kijelölve. Választható lenne még: zajformálás nélkül, kevés zajformálással, sok zajformálással.
  Érdemes ezekkel variálni a még jobb eredmény reményében, vagy hagyjam a "gyári" beállítást?
 
2. - A 24 bit-es flac-ot még nem próbáltam írni. Ezeket is csak ugyanúgy betallózom a "hozzáadás" menüben és nyomok egy "burrrn"-ot, vagy 16 bit-re kell konvertálni?
 
3. - Esetleg még jobb minőséget kapok cd-n, ha előtte WAV-ba konvertálom a flac-t (foobar2000), vagy a fentebb leírtak alapján hagyjam, had tegye a dolgát a Burrrn?
 
4. - Esetleg, az íráskor törekedjek használni a cue fájlt? Ha érdemes, akkor azt még pontosan meg kell majd tanulnom és kipróbálnom. 
 
5. - 4x írási sebességet használok. Ez mennyire optimális? Vagy mi lenne a jó? Maxell XL-II 80 music  cd-re írok.
 
Előre is kösz a válaszaitokat!

 
1.; 4. - Ha azt szeretnéd hogy a ripelés minőségétől függően a lehető legközelebb legyen a minőség az eredetihez akkor a cue fájlt kell használnod (persze mindenféle simítást,normalizálást, ... el kell felejteni!)
2. audio cd-nek csak 44.1/16 anyagot lehet írni (eltekintve a dts, 22/16 4.0 -as, ... cuccoktok)
3. minden író progi az adott audió formátumot kicsomagolja (ha tudja) wav-ba (szal nem lenne semmivel se jobb, bár ez attól is függ miként oldja meg a szoftver és a hardver ...)
5. ezt neked kell kitapasztalni melyik jobb a rendszerednek/fülednek/lemezednek, ezt senki nem tudja neked meg mi lenne "jobb", de általánosságba véve a 4-12 szokott lenni az optimális határ (ez bármelyik tényezőtől függően változhat!)
 
nézz be ide: klikk

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Hello!
  A mai napom fő tevékenysége, ennek a topicnak a végigolvasása volt! Sok értékes infót tudtam begyűjteni, ezekért köszönet a postolóknak!
 Egy PX-W 2410A külső cd íróval írom a főként flac formátumokat Burrrn író progival. De már APE-ből is írtam ki audió cd-t, és alapjában véve, elégedett vagyok a minőséggel.
 Lenne néhány kérdésem, amire nem találtam választ, de lehet, nem is "életbevágóan" fontosak:
 
- Burrrn progi beállítások/replay gain menünél van két alapból pipával aktivált beállítás. Album igazítás és sáv igazítás. Mindkettőnél a "símítás" ki van pipálva, és a legördülő ablakban 4 - 4 intenzitás lehetőség van. Alapból, mindkettőnél a "közepes zajformálással" van kijelölve. Választható lenne még: zajformálás nélkül, kevés zajformálással, sok zajformálással.
  Érdemes ezekkel variálni a még jobb eredmény reményében, vagy hagyjam a "gyári" beállítást?
 
- A 24 bit-es flac-ot még nem próbáltam írni. Ezeket is csak ugyanúgy betallózom a "hozzáadás" menüben és nyomok egy "burrrn"-ot, vagy 16 bit-re kell konvertálni?
 
- Esetleg még jobb minőséget kapok cd-n, ha előtte WAV-ba konvertálom a flac-t (foobar2000), vagy a fentebb leírtak alapján hagyjam, had tegye a dolgát a Burrrn?
 
- Esetleg, az íráskor törekedjek használni a cue fájlt? Ha érdemes, akkor azt még pontosan meg kell majd tanulnom és kipróbálnom. 
 
- 4x írási sebességet használok. Ez mennyire optimális? Vagy mi lenne a jó? Maxell XL-II 80 music  cd-re írok.
 
Előre is kösz a válaszaitokat!
 
Üdv: nebulo

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


http://www.asio4all.com/
Köszi, de sajnos ezt ismerem, s pont ezt szeretném valódira cserélni, ugyanis ez nem valódi asio driver, leginkább egy hankariknak összegyúrt mindenes.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »



Sziasztok!
 
Tudtok egy jó és ingyenes AISO drivert külsö, USB-s DAC-hoz? Foobarhoz?
 
Köszi!

 
http://www.asio4all.com/
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »



Sziasztok!
 
Tudtok egy jó és ingyenes AISO drivert külsö, USB-s DAC-hoz? Foobarhoz?
 
Köszi!

 Szerintem nézz körül a foobar vagy a pc alapú lejátszás topicban. Szerintem volt róla szó.

Vendég

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 

Tudtok egy jó és ingyenes AISO drivert külsö, USB-s DAC-hoz? Foobarhoz?
 

Köszi!

Avatar
bld
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.11.21., hétf. 11:01
Értékelés: 8

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: bld »



Szia!
 
A plextor sajat formatumot hasznal(t), de mar nem emlekszem a nevere.
Mivel nem talaltam programot, ami .cue filebol + wav-ekbol ilyet csinal, irtam egyet.
Ha erdekel elobanyaszom a forrast es forditok neked egyet!

ment egy PM.

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: bodnart »


Szia!
 
A plextor sajat formatumot hasznal(t), de mar nem emlekszem a nevere.
Mivel nem talaltam programot, ami .cue filebol + wav-ekbol ilyet csinal, irtam egyet.
Ha erdekel elobanyaszom a forrast es forditok neked egyet!
 

Üdv!
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Beszereztem egy Plextor kulső cd/dvd írót, és lenne egy kérdésem.
 
Adott:
flac file-ok + cue + (log)
PleXTools (Professional XL Version:3.16) ezzel szeretném kipróbálni az írást. (Nero-val műkődik a dolog)
 
problémám: a Plextools iso képfile-t kér.
 
Kérdésem:
hogyan lehet / mivel lehetne a flac+cue file-okból, ISO képfile-t csinálni?
 
köszönöm!
 
Bld


Avatar
bld
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.11.21., hétf. 11:01
Értékelés: 8

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: bld »


Üdv!
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Beszereztem egy Plextor kulső cd/dvd írót, és lenne egy kérdésem.
 
Adott:
flac file-ok + cue + (log)
PleXTools (Professional XL Version:3.16) ezzel szeretném kipróbálni az írást. (Nero-val műkődik a dolog)
 
problémám: a Plextools iso képfile-t kér.
 
Kérdésem:
hogyan lehet / mivel lehetne a flac+cue file-okból, ISO képfile-t csinálni?
 
köszönöm!
 
Bld
 
 

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »



Foobar + SACD plugin 
Utána Foobarral már tudsz konvertálni pl. Flac-ba.
Flac-ot célszerű Burrrn nevű ingyenes progival cd-re kiírni.

Köszi!
Üdv: nebulo

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: fenyő »



Szép, (hűvösebb) Napot!
  Szeretnék SACD iso fájl-ból valami (media player által is) lejátszható fájl formátumot készíteni. 
A mennyei boldogság az lenne, ha esetleg még cd-re is kiírhatnám...
  Tudna esetleg valaki segíteni?
(használtam a topic keresőt, de nem lettem okosabb)

Foobar + SACD plugin 
Utána Foobarral már tudsz konvertálni pl. Flac-ba.
Flac-ot célszerű Burrrn nevű ingyenes progival cd-re kiírni.

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Szép, (hűvösebb) Napot!
  Szeretnék SACD iso fájl-ból valami (media player által is) lejátszható fájl formátumot készíteni. 
A mennyei boldogság az lenne, ha esetleg még cd-re is kiírhatnám...
  Tudna esetleg valaki segíteni?
(használtam a topic keresőt, de nem lettem okosabb)
Üdv: nebulo

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Végül arra jutottam, hogy beáldozok három írható CD-t, és kipróbálom. Mindhárom anyag a rip leírása szerint eredetileg HDCD volt. Az egyik egy wavpack (Alyn Cosker - Lyn's Une), amit egy külön letöltött CUE fájl segítségével előbb szétdaraboltam, abból HDCD lett, a másik egy FLAC CUE nélkül (Tool - Lateralus), abból sima CD lett, a harmadik egy FLAC CUE-val (Mark Knopfler - The Princess Bride), azt le se tudja játszani a CD-játszó, a PC viszont igen. Mindhármat Nero Burning ROM 12-vel írtam ki Audio CD-nek, ugyanolyan beállításokkal. Az eredmény: semmivel nem lettem okosabb!  
 
Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy van-e olyan szoftver, ami egy adatbázis átvizsgálása után megmondja, hogy melyik fájl vagy könyvtár tartalmaz HDCD információt?

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: kakaox »



Kedves Kakaox!
Köszi a segítséget. Elsősorban olyan szoftverre gondoltam, ami nagyfelbontású FLAC-ből tud HDCD-t írni, mert az általam ismert íróprogramok 16 bit 44.1 kHz-es CD-t írnak.
Azt tudom, hogy ha van egy HDCD-m és átmásolom, akkor a másolt anyag is HDCD marad. De netről letölthető HDCD ISO fájlokkal még nem találkoztam, illetve többségében 16 bites FLAC-be vannak rippelve. Egyébként hogyan tudhatom meg, hogy egy rippelt anyag tartalmaz-e HDCD információt és kiírva HDCD-ként olvassa majd a CD-játszó?

Szia MV!
 
Sajna a probléma ennél bonyolultabb, (majd személyes találkozás alkalmával kifejtem bővebben) de ezt nem egy szoftver végzi, hanem egy szoftver+hardver
együtt, azaz erre a célra alkalmas gép, amit előbb belinkeltem.
 
Kérdésed második felére...
A HDCD lejátszáshoz van 'ámítógépen Foobar-hoz ilyen plug-in, a CD játszókon pedig egy visszajelző led.
(van olyan lemez is amin nem mindegyik szám HDCD, csak néhány, ilyenkor a visszajelző led nem világít...)
Hali!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Kedves Kakaox!
Köszi a segítséget. Elsősorban olyan szoftverre gondoltam, ami nagyfelbontású FLAC-ből tud HDCD-t írni, mert az általam ismert íróprogramok 16 bit 44.1 kHz-es CD-t írnak.
Azt tudom, hogy ha van egy HDCD-m és átmásolom, akkor a másolt anyag is HDCD marad. De netről letölthető HDCD ISO fájlokkal még nem találkoztam, illetve többségében 16 bites FLAC-be vannak rippelve. Egyébként hogyan tudhatom meg, hogy egy rippelt anyag tartalmaz-e HDCD információt és kiírva HDCD-ként olvassa majd a CD-játszó?

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: kakaox »


Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni HDCD készítéséhez. Hogyan lehet 24 bites FLAC (esetleg más) anyagokból  HDCD lemezt írni? Illetve hogyan kell lemezre kiírni a vw.iso formátumba rippelt HDCD lemezeket?
Szia Magicvoice!
 
Sajna csak egy módon lehet "házilag" HDCD-t készíteni, ezzel:
http://www.advancedaudiorentals.com/pro ... oductid/64
Egy HDCD encoder-el.
 
Sajna a Pacific Microsonics cég által '95 körül kitalált speciális eljárást a Microsoft 2000 körül megvette és úgy elásta a hogy tudta,
ugyanis jött az SACD és a Sony meg a Microsoft akkori jó "barátsága" miatt tisztítani kellet a terepet.
 
Egyébként ha HDCD-s rip-elt anyagod van azt egyszerűen kiírod bármilyen írószoftverrel és az továbbra is HDCD marad.
Nagyobb felbontású anyagból "házilag" meg azzal a ketyerével :-D
Remélem tudtam segíteni.
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Taksoft
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.12.29., szomb. 15:07
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Budapest

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Taksoft »


Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni HDCD készítéséhez. Hogyan lehet 24 bites FLAC (esetleg más) anyagokból  HDCD lemezt írni? Illetve hogyan kell lemezre kiírni a vw.iso formátumba rippelt HDCD lemezeket?
 
Segíteni nem tudok, csak leírom a tapasztalatomat. Régebben próbálkoztam keverni, készítettem is pár zenét úgy, hogy a CD-ről "lementettem" a vaw fájlokat, majd összevágtam őket, és visszaírtam CD-re. Érdekes módon, a kevert zenében azok a részek, amik HDCD-ről jöttek megmaradtak annak, amik nem, azok nem (a CD lejátszómon világít egy LED, ha HDCD az éppen lejátszott zene). Szám közben be- és kikapcsolt a LED, annak megfelelően, hogy melyik résznél volt.
 
Ha kiderül, hogy melyikkel lehet, engem is érdekel.

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni HDCD készítéséhez. Hogyan lehet 24 bites FLAC (esetleg más) anyagokból  HDCD lemezt írni? Illetve hogyan kell lemezre kiírni a vw.iso formátumba rippelt HDCD lemezeket?

Avatar
bean
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 15:45
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: bean »



próbáld meg a megui-t, annak van egy olyan exe-je hogy MeGUI_2008_x86\tools\tsmuxer\tsMuxerGUI.exe
itt van külön is: http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR
s persze majd a demux legyen bejelölve


 
Köszönöm segítséget, leszedem és megnézem.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Sziasztok.
 
Milyen program segítségével tudom az mka formátumomat darabolni külön track-re?
Meglegyen a dts és a flac is.
 
Köszönöm a segítséget.


próbáld meg a megui-t, annak van egy olyan exe-je hogy MeGUI_2008_x86\tools\tsmuxer\tsMuxerGUI.exe
itt van külön is: http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR
s persze majd a demux legyen bejelölve

Avatar
bean
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 15:45
Értékelés: 0

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: bean »


Sziasztok.
 
Milyen program segítségével tudom az mka formátumomat darabolni külön track-re?
Meglegyen a dts és a flac is.
 
Köszönöm a segítséget.

Avatar
Zizi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.01.01., csüt. 20:55
Értékelés: 1

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Zizi »


Sziasztok!
 
Ha jol gondolom, akkor Windows ala a foobar a legjbb minosegu zenelejatszo program.
De mi va na linux-al? Oda mit ajanlotok?
 
Elore is koszonom a valaszokat.

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: zoom »

Szóval adott volt a kazettás deck-em (Akai hx-a3-as) ennek a vonalkimenetét kötötten rá a PC-re, egy átalakító segítségével ami a sztereó rca-át 3,5-ös jack-re alakította. Ezt mivel a gép nem ismerte fel automatikusan konfiguráltam, utána leszedtem az AVS audio recorder ingyenes programot amivel egyszerűen lehet mp3, wav, wma-át rögzíteni, a végeredményt pedig az mp3 direct cut nevű szintén ingyenes programmal vágom meg. Ez esetben köszönöm magamnak
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: zoom »


Sziasztok!
 
Ismét a segítségeteket kérném, bár most egy kicsit más a témakör, a régi számomra értékes kazettákat szeretném bedigitalizálni 320-as mp3-ba, milyen -lehetőleg minél egyszerűbb- szoftvert ajánlanátok erre a célra?
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Sziasztok
 
Tdnátok egy olyan sw-t ajánlani amely a jellemzően negy felbontásu flac-jaimat egyszerűen átkoncvertálja MP3-ba? A kocsi csak azt tudja lejátszani
 
Köszönöm
 
Zoli


 
meg persze ott van még az ingyenes foobar is

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”