Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Foobar2000

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Kérésetekre feltöltöttem a 9-es változatomat, néhány plugint kiszedhettek, főleg ha nem használjátok (winlirc stb..).
 
Elvileg mennie kell így egészben, egyedül a playlist fileokat töröltem ki. A könyvtárakból a folder.jpg-t olvassa be.
 
A többi kinézet pedig a panels ui/layout-nál hozható be, de könnyen tölthettek netről újakat is.
 
foobar 9
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Én még mindíg cdírás sebesség állítás ügyben érdeklődnék
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jöhet minden ami a foobarral kapcsolatos ,nekem a 2000 van...

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha a Replaygain ki van kapcsolva, ahogyan kell akkor tényleg nincs külömbség a flac* és az ape* között. Tehát ez okozta a külömbséget. Sőt, nem szeretném túl reagálni de valami egyéb disznóságot is csinál ez a beállítás mert ha ki van kapcsolva bizony nem kicsit jobb a hang

Avatar
Neszton
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.20., kedd 22:44
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Neszton »

Jöhet Vhogy nálam nem akar működni a 8.3

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha esetleg van érdeklődés felrakhatom a mostani verziómat is, ebben most van 4-5 kinézet a panels UI-hoz, és netről könnyen bővíthető. Kép a mostaniról néhány hozzászólással lentebb.
Jöhet

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


ezek mind DLL fájlok ezeket csak simán bemásolod a könyvtárba?
A telepített Foobar Components mappájába kell másolni őket, onnan kezdve kezeli őket a program.

Ok köszi ez megvolt...Viszont a személyreszabhatóságot nemigen vágom,nekem itt fix ablakok vannak azok közül válogathatok...Van ennek valami más módja is személyre szabni?

A display-user interface-nél általában columns ui-t kell kiválasztani (bár én most panels ui-t használok). De ezeket még tovább lehet configolni..érdemesebb kész beállításokat letölteni, pl ezen a fórumon lehet nézegetni: foobar customization
 
Más: A foobar sosem volt skinezhető (mint a winamp), de config fileokkal és pluginokkal totál testre lehet szabni, más kérdés, hogy ez úgy "hozzáértőknek" is 1-2 nap, ezért érdemesebb kész kinézeteket letölteni, esetleg azt módosítani.
 
Én most a panels UI-t használom (ez egy interface plugin, amihez viszont léteznek "skin"-ek, ami igazából ismét csak config fileok és pluginok összessége.)
 
Ha esetleg van érdeklődés felrakhatom a mostani verziómat is, ebben most van 4-5 kinézet a panels UI-hoz, és netről könnyen bővíthető. Kép a mostaniról néhány hozzászólással lentebb.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az AV fórumon is felvetődött ez a dolog, és Toncsi fórumtárs megoldotta dolgot remélhetőleg. Idézem,
 
"Akinek rosszabb minőségű volt a .flac lejátszás, az kapcsolja ki a Replaygain-t, de gyorsan!!!
Foobar: Playback - Replaygain - Source mode: none, Processing: none legyen beállítva.
 
''replaygain: A jelszintre vonatkozó információt tárol el, aminek következtében nem fordulhat elő, hogy az egyik szám miatt fel kell tekerni a hangerőt, a következő szám meg leüvölti a fejemet. Ráadásul albumonként is megadhatók ilyen értékek.''
 
''- replaygain: átelemzi a fájlt, megkeresi benne a csúcsokat, a végén pedig 1, azaz egy értéket ír a fájlhoz (pl. a TITLE-hez hasonló tag-ként), ami lejátszáskor megmondja neki a szükséges előerősítés mértékét."
 
Szval a Replaygain szoftveresen belenyúl lejátszáskor a hangerőbe, (ami mint tudjuk jó nem lehet) és esetenként sokkal halkabban játsza le a számokat, ami miatt a dinamika is szűkül."
 
Nálam sem volt ez a funkció kikapcsolva, lehet emiatt volt, most nem tudom meghallagtni mert alszik a gyerek, utána mennem kell dolgozni majd holnap kipróbálom.

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nézd én sem értem, ráadásul mindkét gépemen, amelyek teljesen eltérnek egymástól. Ugyanahhoz a hengerő érzethez kb: 6dB-t kell emelni a flac-nél, a wav-hoz viszonyítva. Örülök, hogy nálad egyformán szólnak, és nem a loss-less ben van a külömbség ennek ellenére ezt már mások is tapasztalták, szóval a probléma nem egyedi.
 
EMU ASIO driverén keresztül hallgatok zenét, ahol ugye a windows bele sem tud kavarni.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nálam ugyanúgy szól az ape, mint a flac, a hangerőváltozást meg végképp nem értem, mitől lehet...

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hiába hasonlitgatjátok a különböző veszteségmentes tömöritéseket, azok, ha nem pont ugyanúgy szólnak, nem azért van, mert a progik nem elég jók, hanem mindössze a pc jobban avagy kevésbé van terhelve dekódoláskor/lejátszáskor, és az ebből fakadó zavar hatás más és más.
Nem is tudom, én a rippelt wav*-hoz szoktam hasonlítani és ha ezt veszem alapul, akkor az ape*-nál nem hallok külömbséget, viszont a flac* dinamikátlanabb és halkabb is, a külömbség elég nagy egyből hallható, nem tudom mi az oka, de hogy nem a gépet használja jobban a flac coder az biztos hiszen itt prociterhelésnél max. tizedszázalékokról beszélhetünk, ha elindítok egy alkalmazást mondjuk 10% procihasználat mellett, akkor is az ape* a jobb, igaz a hang rosszabb mert elég gagyi a táp a Compaq gépben.

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ezek mind DLL fájlok ezeket csak simán bemásolod a könyvtárba?
A telepített Foobar Components mappájába kell másolni őket, onnan kezdve kezeli őket a program.

Ok köszi ez megvolt...Viszont a személyreszabhatóságot nemigen vágom,nekem itt fix ablakok vannak azok közül válogathatok...Van ennek valami más módja is személyre szabni?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


ezek mind DLL fájlok ezeket csak simán bemásolod a könyvtárba?
A telepített Foobar Components mappájába kell másolni őket, onnan kezdve kezeli őket a program.

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »

ezek mind DLL fájlok ezeket csak simán bemásolod a könyvtárba?

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az enyém jelenleg igy néz ki....


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A foobar az APE kiterjesztést nem ismeri fel???
Nem ismer minden formátumot alapban, de mindenhez van kiegészítő.
 
Link

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A foobar az APE kiterjesztést nem ismeri fel???

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... én ezt a foobart nem tudom nemigen értem ,h lehetne másra szabni kinézet terén.Elvégre nem skinezhető..
Az új verziók már nem skinezhetőek, hanem alapban konfigurálható a kinézetük. Az enyém most éppen így néz ki (kb 10 perc alatt csináltam a telepítést követően):

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy időben óckodtam a foobar-tól mert olyan semmilyen kinézete van,és a kezelése sem tűnt egyszerűnek...
Érdekes a véleményed. Nekem pontosan azért jön be nagyon a Foobar, mert a kinézete széles keretek között variálható, a kezelése pedig pofonegyszerű (azaz még a párom is elboldogul vele, amikor távollétemben zenét akar hallgatni).

nem tudom lehet a kezelés nekem a pc szoftvereknél meg állt ott,h úgy néz ki a bőr mint egy asztali gép és ott tudom mihez nyúlok egyből ) Megszokás kérdése,de én ezt a foobart nem tudom nemigen értem ,h lehetne másra szabni kinézet terén.Elvégre nem skinezhető..

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egy időben óckodtam a foobar-tól mert olyan semmilyen kinézete van,és a kezelése sem tűnt egyszerűnek...
Érdekes a véleményed. Nekem pontosan azért jön be nagyon a Foobar, mert a kinézete széles keretek között variálható, a kezelése pedig pofonegyszerű (azaz még a párom is elboldogul vele, amikor távollétemben zenét akar hallgatni).

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hiába hasonlitgatjátok a különböző veszteségmentes tömöritéseket, azok, ha nem pont ugyanúgy szólnak, nem azért van, mert a progik nem elég jók, hanem mindössze a pc jobban avagy kevésbé van terhelve dekódoláskor/lejátszáskor, és az ebből fakadó zavar hatás más és más.
Ilyen egyszerű lenne? A PC mely alkatrésze kap nagy terhelést dekódoláskor?

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy időben óckodtam a foobar-tól mert olyan semmilyen kinézete van,és a kezelése sem tűnt egyszerűnek...De végül is megszerettem...Az EAC azon kivül,h nagyon lassú nálam CD irásra bevált,de semmivel sem jobb a lemez amit ir mint pld amit a Jetaudióval irok meg.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Régóta használom már az EAC-ot, tudom, hogy időnként bizonyos pc konfigeket szivat rendesen, és az autoflac is az egyiknek simaügy, a másiknak meg rémálom.
Lejátszóként a foobar tényleg jó, a kernel streaming nem minden konfigon működik , de sebaj...
Jelenleggrebbelésre a dbpoweramp progit használom, ugyanolyan pontos, mint az EAC, de egyszerűbb és főleg gyorsabb a flac/ape tömörités. Ha nem sűrű a zene, (átlag kivezérlés kisebb a szokásosnál), akkor jobb az ape tömörités, kevesebb helyet foglal, mint a flac.
Hiába hasonlitgatjátok a különböző veszteségmentes tömöritéseket, azok, ha nem pont ugyanúgy szólnak, nem azért van, mert a progik nem elég jók, hanem mindössze a pc jobban avagy kevésbé van terhelve dekódoláskor/lejátszáskor, és az ebből fakadó zavar hatás más és más.

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem kerülte el a figyelmem , de azért kicsit vicces ez a nagy ódzkodás egy két plusz cél szoftvertől, ráadásul a jelek szerint szükség is lenne rá.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Idézőjel kedves Uram! Miért tennék fel még egy (2) progit, ha egyszerűbben is meg lehet oldani a flac írást aztán lehet marad az EAC, ha nem tudom szabályozni a foobar plugint.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”