Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Foobar2000

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Nemrég váltottam valamelyik nyolcas verzióról a 9.4.1-re (bár azóta van 9.4.2 is tudom). Lényeg hogy az új foobar már nem viszi az APE fájlokat, ezekre van megoldás hogy hallgathatóak legyenek foobar-al? vagy másfelé keressek megoldást (legrosszabb esetben visszakonvertáljam wav-ba). 
Szóval veszteségmentesen tömörített wav foobar-al, erre mi a jó megoldás?

foo_input_monkey.dll a Components könyvtárba és viszi simán a 9.4.1, akárcsak a régebbiek.


Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »


Nemrég váltottam valamelyik nyolcas verzióról a 9.4.1-re (bár azóta van 9.4.2 is tudom). Lényeg hogy az új foobar már nem viszi az APE fájlokat, ezekre van megoldás hogy hallgathatóak legyenek foobar-al? vagy másfelé keressek megoldást (legrosszabb esetben visszakonvertáljam wav-ba). 
Szóval veszteségmentesen tömörített wav foobar-al, erre mi a jó megoldás?

foo_input_monkey.dll a Components könyvtárba és viszi simán a 9.4.1, akárcsak a régebbiek.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Nemrég váltottam valamelyik nyolcas verzióról a 9.4.1-re (bár azóta van 9.4.2 is tudom). Lényeg hogy az új foobar már nem viszi az APE fájlokat, ezekre van megoldás hogy hallgathatóak legyenek foobar-al? vagy másfelé keressek megoldást (legrosszabb esetben visszakonvertáljam wav-ba).
 
Szóval veszteségmentesen tömörített wav foobar-al, erre mi a jó megoldás?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Mit kell kimenteni és honnan?
Hát én konkrétan egész program files/foobar 2000-et mentem

Azt hiszem, hogy elég lementeni ezt a könyvtárat: C/Doc. and Settings/user/Application Data/foobar2000

8.3-nál a program files is kell, mert néha playlistet is elfelejt..még nem jöttem rá miért, lehet a sok plugin miatt, meg mert win lövi le foobart...bár ha előtte kikapcsolom akkor tuti nincs gáz.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Mit kell kimenteni és honnan?
Hát én konkrétan egész program files/foobar 2000-et mentem

Azt hiszem, hogy elég lementeni ezt a könyvtárat: C/Doc. and Settings/user/Application Data/foobar2000
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Csecsemőként, nem tudtam, hogy mire való a f@rkam, most meg hogy örülök neki.

:kiraly:

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


vagy esetleg foobar2000.org/forum --> hydrogenaudio forum
sok okosság van ott, pl: http://www.hydrogenaudio.org/forums/ind ... opic=43077
 
mikor elkezdtem olvasni azt se tudtam mi micsoda, aztán már egész jól megy alig 170oldal kb..

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »


Google:
Foobar2000 skin
 
Aztán győzzél válogatni...

Vendég

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Honnan tok leszedni zsír skineket a fúbárhoz? Uncsi és eccerű az alap, a winamp meg olyan műanyag.
 
Ilyenre gondótam:


Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »


ASIO csak akkor érdekes, ha támogatja a hangkártyád. Úgy tudom az SB Live nem ilyen, úh használd a KS-t.
Többet most sem tudtam meg róla, de azért köszi!
 
Ha USB-n küldöm ki a jelet, akkor is hangkártya függő?

Igen, hangkártyafüggő. Ha nincs hozzá gyárilag ASIO driver, akkor nem tudod ASIO-n keresztül meghajtani.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Többet most sem tudtam meg róla, de azért köszi!  
Ha USB-n küldöm ki a jelet, akkor is hangkártya függő?

USB-s hangkártyákkal nem nagyon szokott menni a KS.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


ASIO csak akkor érdekes, ha támogatja a hangkártyád. Úgy tudom az SB Live nem ilyen, úh használd a KS-t.
Többet most sem tudtam meg róla, de azért köszi!
 
Ha USB-n küldöm ki a jelet, akkor is hangkártya függő?
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »

ASIO csak akkor érdekes, ha támogatja a hangkártyád. Úgy tudom az SB Live nem ilyen, úh használd a KS-t.

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


a kernel streaming-et    1. KS: SB LIVE! AUDIO (EF00)

 
Csakhogy így nem sikerült hangot kicsikarni a DAC-ból.
 
asio: Eddig épp erről volt szó.. ha nem tudod h mire, akkor valszeg nincs szükséged rá :kiraly:
 
Csecsemőként, nem tudtam, hogy mire való a f@rkam, most meg hogy örülök neki.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


a kernel streaming-et 1. KS: SB LIVE! AUDIO (EF00)
asio: Eddig épp erről volt szó.. ha nem tudod h mire, akkor valszeg nincs szükséged rá

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Sziasztok, 
Nálam 9-es foobar2000 megy. A 8.3-ban valahogy nem akart rendesen működni az ASIO nálam. Mióta beállítottam teljesen zsírul működik, semmi gondom vele. Kopp-kopp. A Win hangjai nálam is ki vannak kapcsolva, de a webéapok, Media Player , stb. hangjai nálam az alaplapi vacakra mennek, a külső "hangkártyára" meg csak a Foobar. Ez van a CD-m DAC-jának a bemenetére kötve. FLAC meg APE formátumú zenéket szoktam hallgatni, olyan mintha a CD lejátszómban menne a CD.
 


Mióta bemásoltam a foo_out ks dll-t azóta a következők jelentek meg a kimenetnél: 1. KS: SB LIVE! AUDIO (EF00)
2. DS Elsődleges hangillesztő
3. DS: SB LIVE! AUDIO (EF00)
4. Null Output
 
Melyiket válasszam?
Amikor az 1. választottam ki az USB-s DAC-hoz, néma csend volt, a 2. működött.
 
Tul'képpen mire jó az ASIO?
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Ja, ASIO. Úgy tudom az nem a késleltetésekre lett kitalálva, hanem egy egységes felületet akartak a professzionális audio eszközök számára. Ha megnézitek, az összes stúdiócucc (már amit össze lehet PC-vel kötni) támogatja. Lejátszáshoz is tökéletes, garantáltan bitpontos.
Épp ezért fontos, mert a profi technikában, hangfelvételben szükséges, hogy minél kisebb késleltető időkkel lehessen dolgozni
 
egyébként a belinkelt lapokon megvan minden plugin ami működik.. talán a noise sharpeninget lehet használni, ha tetszik.. én sztereó "szélesítőt" keresek, de a 9eshez nem találtam sajna..

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »

Ja, ASIO. Úgy tudom az nem a késleltetésekre lett kitalálva, hanem egy egységes felületet akartak a professzionális audio eszközök számára. Ha megnézitek, az összes stúdiócucc (már amit össze lehet PC-vel kötni) támogatja. Lejátszáshoz is tökéletes, garantáltan bitpontos.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »


Sziasztok,
 
Nálam 9-es foobar2000 megy. A 8.3-ban valahogy nem akart rendesen működni az ASIO nálam. Mióta beállítottam teljesen zsírul működik, semmi gondom vele. Kopp-kopp. A Win hangjai nálam is ki vannak kapcsolva, de a webéapok, Media Player , stb. hangjai nálam az alaplapi vacakra mennek, a külső "hangkártyára" meg csak a Foobar. Ez van a CD-m DAC-jának a bemenetére kötve. FLAC meg APE formátumú zenéket szoktam hallgatni, olyan mintha a CD lejátszómban menne a CD.
 
A távirányítós tipp tetszik, ki is próbálom, mert van ilyen vevőm.
 
9-eshez van esetleg valakinek működőképes SRC pluginje? Kíváncsi lennék tud-e valamit még javítani a hangon. Az Empirical Audio oldalán nagyon ajánlgatták egy időven.
 
Valaki kérdezte az AAC-t, úgy tudom az az Apple veszteségmentes formátuma. Vagyis ugyanaz a minőség mint a FLAC meg az APE.
 
Úgy olvastam a Win mixert azért kell kikerülni, mert ott ugye digit hangerőállítás van, ami elrontja a minőséget.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Mi az a DS? Természetesen DTS anyagnak mindenképp bithelyesen kell kimennie... 
De én főként ape és flac, vagyis lossless zenékről beszélek, esetleg mp3-ról, amik mindenképp jobban szólnak foobar-al, mint winamp-al pl.

A DS a KS tesója. :-)
Csak annyit akartam mondani, hogy ha mindkettőn bitre ugyanaz megy ki, akkor nem nagyon kellene különbözniük, főleg a losslessnél...

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Számomra ott dőlt meg a dolog, mikor kiderült, hogy a DS-en is szépen kimegy a DTS CD hangja. Márpedig az ha nem bit pontos, akkor az erősítő nem tudja értelmezni, csak sistergés jön belőle. A jitter persze különbözhet, biztos azt hallja, aki hall valami különbséget.

Mi az a DS? Természetesen DTS anyagnak mindenképp bithelyesen kell kimennie...
 
De én főként ape és flac, vagyis lossless zenékről beszélek, esetleg mp3-ról, amik mindenképp jobban szólnak foobar-al, mint winamp-al pl.
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Én jobbnak hallom kernel-t, bár lehet megoszlanak a vélemények, hogy mi is a különbség..

Számomra ott dőlt meg a dolog, mikor kiderült, hogy a DS-en is szépen kimegy a DTS CD hangja. Márpedig az ha nem bit pontos, akkor az erősítő nem tudja értelmezni, csak sistergés jön belőle.
A jitter persze különbözhet, biztos azt hallja, aki hall valami különbséget.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Mit kell kimenteni és honnan?
Hát én konkrétan egész program files/foobar 2000-et mentem

Ha jobb megoldás nincs......
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Mit kell kimenteni és honnan?
Hát én konkrétan egész program files/foobar 2000-et mentem
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


tauka szépen leírta a válaszokat, annyi hogy nekem az egész foobar mindig ki van mentve, mert néha csinál olyat, hogy elfelejti a beállításokat (vagyis 1-2 dolgot), valszeg mert mindig bill-ről kapcsolom ki a gépet, úgy hogy foobart win zárja be és nem én... 
Tehát ha megtörténik, gyorsan visszamásolom és ennyi, playlistestül mindenestül
Egyébként win indításnál foobar is bejön alapban

Mit kell kimenteni és honnan?
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”