Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Foobar2000

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Csak kérdeztem.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Na szépen működik, ha látja a hangkártyát. 
A felkonvertálással próbálkoztál?
 
Azért kérdezem, mert látom, hogy a bitmélység 24-en van 16 helyett.

Azért van 24en, mert ha jól tudom az audigy2-m 24biten dolgozik kifelé, és ezért van a resample is 48khz-re állítva..24bit/48khz vagy 24bit/96khz (hülye creative, 44,1khz az minek..?) bár nemjártam utána pontosan ennek.. de ha nem hallasz minőségbeli különbséget, akkor meg mindegy, nem?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Na szépen működik, ha látja a hangkártyát.
 
A felkonvertálással próbálkoztál?
 
Azért kérdezem, mert látom, hogy a bitmélység 24-en van 16 helyett.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Igen akkor itt azért nem tudom kipróbálni, mert kell neki hangkártya is. Na mindjárt kölcsönveszem az egyik kolléga usb-s hangkártyáját és kipróbálom.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


igen, itt egy kép róla:


Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Kipróbáltam itt a melóhelyen és nem jelenik meg semmi. Mondjuk valószínüleg annak köszönhető, hogy nincs is hangkárta a rendszerben, bár az én olvasatomban a "Kernel Streaming support" egy szinttel feljebb működik.
 
te úgy használod?

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Valaki próbálta már a "Kernel Streaming support"-ot?Be kell másolni a dll-t és kész?

Így van, be kell másolni a dll-t, és a outputnál ki kell választani a "KS: hangkeltő eszközöd" feliratot...
az előző hány bites kimenet témára pedig mivel senki nem írt be, és fogalmam sincs az az usb-spdif kütyü hány biten dolgozik, én aztmondom ha cd-t hallgatsz 16bit, ha vlmi komolyabbat (dvdaudio vagy sacd, vagy dts96/24 vagy vlmi ilyesmi) akkor 24bitre tedd..

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Valaki próbálta már a "Kernel Streaming support"-ot?
Be kell másolni a dll-t és kész?

Avatar
nagymedve
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.09.05., hétf. 19:58
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: nagymedve »


Azthiszem találtam vlmi olyasmit, amit nagymedve keresett nemrég..full képernyős megjelenítés mellett (persze én állítom be mit írjon ki):
http://img178.imageshack.us/img178/3583/kep12yx.jpg
normál playerben oda rakom ahova akarom, nálam most bal alul található:
http://img510.imageshack.us/img510/6751/kep20vm.jpg
a plugin neve projectM, a columns UI-ba szépen be lehet illeszteni, és van pár letölthető preset hozzá itten: http://msu.edu/~singergr/foo_vis_projectm/
bármilyen felbontás beállítható teljes képernyős módban, és sztem látszik a képen h jó minőségű..

Köszi, ez már közelít az elképzelésekhez, bár a próbát csak később tudom megejteni, de a képek alapján jónak tűnik.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Azthiszem találtam vlmi olyasmit, amit nagymedve keresett nemrég..
full képernyős megjelenítés mellett (persze én állítom be mit írjon ki):
http://img178.imageshack.us/img178/3583/kep12yx.jpg
normál playerben oda rakom ahova akarom, nálam most bal alul található:
http://img510.imageshack.us/img510/6751/kep20vm.jpg
a plugin neve projectM, a columns UI-ba szépen be lehet illeszteni, és van pár letölthető preset hozzá itten: http://msu.edu/~singergr/foo_vis_projectm/
bármilyen felbontás beállítható teljes képernyős módban, és sztem látszik a képen h jó minőségű..

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Scott »


Az a legegyszerűbb ha az egész foobar könyvtárat bezippelem és feltöltöm netre, aztán akit érdekel az letölti és módosítgatja magának..
Okés, köszi. Várom

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »

szörnyű problémáim vannak a foobar-ommal, nemtom rávenni h a Monkey's Audio helyett APE-t írjon ki, pedig a flac meg pcm meg dts nem 10 betűs.. :kiraly: elrontja az egészet single columns playlist view-ban.. vlmi ötlet?

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Ez teccik nekem :kiraly: Fel tudnád rakni valahova csokorva szedve a szükséges pluginokat, hogy ilyen kinézetet kapjak én is ? Köszike

Az a legegyszerűbb ha az egész foobar könyvtárat bezippelem és feltöltöm netre, aztán akit érdekel az letölti és módosítgatja magának..
 
Viszont nincs most időm, majd néhány nap múlva felnyomatom, ahogy néztem a mentés 38mb de majd megnézem mit lehet kiszedni belőle.. amúgy ez 8.3-as foobar (próbáltam a 9est de akkor még nem voltak hozzá pluginek, így maradt ez)
 
pluginból egyébként van vagy 4-5 darab..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Scott »


régi foobar kinézetem
 
Az újnál változtattam a színeken

Ez teccik nekem Fel tudnád rakni valahova csokorva szedve a szükséges pluginokat, hogy ilyen kinézetet kapjak én is ?
Köszike

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Valahol azt is leírják, hogy hogy kell ezeket a skineket alkalmazni, de ennyire még nem ástam bele magam, úgyhogy azt passzolom, de ha sikerült beizzitanod, egy rövid leírást dobj fel hogy hogy ment.
Naszóval foobarnál nincs olyan skinezési lehetőség mint winampnál, ezért egy fokkal nehezebb a helyzet..
 
Általában coloumns_ui plugint kell használni, és utána már ennek a beállításait lehet importálni, exportálni (ez főleg a playlist kinézetére vonatkozik, oszlopok, színek stb..)
 
Az előző linken egyébként commentbe leírják, hogy kell őket használni, ahogy néztem van ami az eredeti kinézetet használja, és más plugin kell hozzá stb..
 
A gombok képeit is külön kell lecserélni pl..
 
régi foobar kinézetem
 
Az újnál változtattam a színeken
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lotka »


Ezen az oldalon van pár foobar2k skin:
http://www.customize.org/list/foobar
 
illetve, ha google-n rákeresel akkor elég sok oldalt kidob (nálam főként orosz fórumokat) ahol még elég jókat lehet találni!
 
Valahol azt is leírják, hogy hogy kell ezeket a skineket alkalmazni, de ennyire még nem ástam bele magam, úgyhogy azt passzolom, de ha sikerült beizzitanod, egy rövid leírást dobj fel hogy hogy ment.
 
Remélem valami hasonlókra gondoltál és tudod használni a linket!

Avatar
nagymedve
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.09.05., hétf. 19:58
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: nagymedve »


Igazából arra gondoltam, hogy mint a wmediaplayer-nél "alt+enter" -el  (asszem ) kirakod a lejátszót teljesképernyőre. S ott beállíthatsz mindenfajta jópofa szines dolgot . Na ilyesmi kéne csak foobarra, s nekem csak az előadó kéne meg a szám címe.
Keresek képet a neten, hogy mire gondolok.
Na vmi ilyesmire gondoltam:
http://portal.htpc-news.de/fileadmin/im ... d_HTPC.jpg

Akkor ezt passzolom... Biztos van ilyesmi plugin, de nem foglalkoztam ilyen csicsázással sosem, nálam másik szobában van a gép a hifihez képest.

Igazából nem is a "csicsán" van a lényeg, hanem, hogy a előadót, meg a számcímet kiírja.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »


Igazából arra gondoltam, hogy mint a wmediaplayer-nél "alt+enter" -el (asszem ) kirakod a lejátszót teljesképernyőre. S ott beállíthatsz mindenfajta jópofa szines dolgot . Na ilyesmi kéne csak foobarra, s nekem csak az előadó kéne meg a szám címe.
Keresek képet a neten, hogy mire gondolok.
Na vmi ilyesmire gondoltam:
http://portal.htpc-news.de/fileadmin/im ... d_HTPC.jpg

Akkor ezt passzolom... Biztos van ilyesmi plugin, de nem foglalkoztam ilyen csicsázással sosem, nálam másik szobában van a gép a hifihez képest.

Avatar
nagymedve
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.09.05., hétf. 19:58
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: nagymedve »



Üdv!Meg lehet vhogy oldani, hogy ezt a jó kis lejátszót ki lehessen tenni teljes képernyőre, s  a képernyőn nem látszana más csak az előadó, meg a szám címe (jó nagy betűkkel, hogy a fotelből is lássam   )?  Szal láttatok már ilyen plugint hozzá?
:kiraly:

Hát nem tom erre gondolsz-e, de Preferences > Display > Default user interface. Aztán ott akkora karaktereket állíthatsz be amekkorát a windows tud. Nekem is nagyobb van véve a normálnál.

Igazából arra gondoltam, hogy mint a wmediaplayer-nél "alt+enter" -el (asszem ) kirakod a lejátszót teljesképernyőre. S ott beállíthatsz mindenfajta jópofa szines dolgot . Na ilyesmi kéne csak foobarra, s nekem csak az előadó kéne meg a szám címe.
Keresek képet a neten, hogy mire gondolok.
Na vmi ilyesmire gondoltam:
http://portal.htpc-news.de/fileadmin/im ... d_HTPC.jpg

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


az outputnál pedig olyat állíts be, amit a hangkeltő eszközöd a gépen kiad magából.. ha közvetlenül megy dacba, akkor 16bit..
Nekem egy külső usb to spdif kütyüm van, amit a hivoxnál vettem. Ezt a windows felismeri egy audio eszköznek. Nem igazán tudom hány biten tolja ki magából az spdif-re az outputot. A lupus ami utána van bírja 24 bitig.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »


Üdv!Meg lehet vhogy oldani, hogy ezt a jó kis lejátszót ki lehessen tenni teljes képernyőre, s a képernyőn nem látszana más csak az előadó, meg a szám címe (jó nagy betűkkel, hogy a fotelből is lássam )? Szal láttatok már ilyen plugint hozzá?


Hát nem tom erre gondolsz-e, de Preferences > Display > Default user interface. Aztán ott akkora karaktereket állíthatsz be amekkorát a windows tud. Nekem is nagyobb van véve a normálnál.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


A tools/converter teljesen más, ott azt állítod be ha egy filet akarsz átkonvertálni mondjuk flac-ból wavba vagy bármi mást, akkor a konvertálás milyen bitmélységben történjen..
 
az outputnál pedig olyat állíts be, amit a hangkeltő eszközöd a gépen kiad magából.. ha közvetlenül megy dacba, akkor 16bit..
 
nagymedve, ezt így konkrétan nem tudom h meglehet-e, de a columns ui plugin-t úgy állítod be ahogy akarod, és az info panel-ben KB ezt is megtudod csinálni..

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Érdemes a kimeneti bitmélységet felkonvertálni?
 
Ugye két helyen lehet állítani Playback->output és Tools->Converter.
 
Mi a különbség a kettő között?
 
Ha magasabb bitmélységet akarok azt hol álítsam. Egyelőre hagytam 16 biten.

Avatar
nagymedve
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.09.05., hétf. 19:58
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: nagymedve »


Üdv!
Meg lehet vhogy oldani, hogy ezt a jó kis lejátszót ki lehessen tenni teljes képernyőre, s a képernyőn nem látszana más csak az előadó, meg a szám címe (jó nagy betűkkel, hogy a fotelből is lássam )? Szal láttatok már ilyen plugint hozzá?


Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Joc »

Szívesen.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”