Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Foobar2000

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


1. Mi ez a kernel streaming?

Szerintem szemfényvesztés.

Én jobbnak hallom kernel-t, bár lehet megoszlanak a vélemények, hogy mi is a különbség..
 
tauka szépen leírta a válaszokat, annyi hogy nekem az egész foobar mindig ki van mentve, mert néha csinál olyat, hogy elfelejti a beállításokat (vagyis 1-2 dolgot), valszeg mert mindig bill-ről kapcsolom ki a gépet, úgy hogy foobart win zárja be és nem én...
 
Tehát ha megtörténik, gyorsan visszamásolom és ennyi, playlistestül mindenestül
Egyébként win indításnál foobar is bejön alapban
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Pelican »


1. Mi ez a kernel streaming?

Szerintem szemfényvesztés.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Csak ámulok azon, hogy mit hoztatok ki ebből a programból. Gratula!
 
Lenne néhány kérdésem.
1. Mi ez a kernel streaming?
2. Nekem 9-es van, hogyan tudnám megjeleníteni a bal oldalon lévő album list, play list....stb ablakokat?
3. Van lehetőség elmenteni úgy a beállításokat, hogy egy újratelepítés esetén ne kelljen mindent újra konfigurálni?
 
Köszönöm!

1. Kernel Streaming: az outputnál beállíthatod, hogy min adja ki a hangot a program, waveout vagy directsound vagy kernel streaming vagy ASIO... Elvileg ( de nem biztos, mindenki csak találgat ) a kernel streaming kikerüli a win mixerét, és egy-az-egyben kiadja a zenét, ellenben az első kettővel.. de csak elvileg.. Állítólag :kiraly: viszont azokba se nyúl bele... fene tudja.. mindenesetre ez adja a legjobb hangminőséget szvsz.. az asio a pici késleltetéseknek van kitalálva, elsősorban felvételhez, de lejátszáshoz is lehet használni... (**Kernel streaming: Allows bit-exact playback bypassing Windows kernel mixer.) persze külön plugin kell
 
2. sok-sok pluginnal először is kell a columns_ui hozzá, és utána azt raksz be az oszlopokba, ami csak akarsz...
 
pl:
http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php ... onents_0.9
 
3. ezt én se tudom, van egy mappája a doc&settings/user/prog.../ alatt, oda ment dolgokat, lehet az kell neki..

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Na itt egy képecske az én foobar-omról... 
Album list, playlist, album art, tabbet panel stack (ezen van lent a spectrum meg a volume)
 
Természetesen kimenetnek kernel streaming, és tudom a hk távjával szabályozni az egészet..
 
kinézeten a tekerő-bar nem szép, mert eltér a színe a háttértől, ez a 9-es foobarban javítva van, de én egy darabig még maradok 8.3-asnál.

Csak ámulok azon, hogy mit hoztatok ki ebből a programból.
Gratula!
 
Lenne néhány kérdésem.
1. Mi ez a kernel streaming?
2. Nekem 9-es van, hogyan tudnám megjeleníteni a bal oldalon lévő album list, play list....stb ablakokat?
3. Van lehetőség elmenteni úgy a beállításokat, hogy egy újratelepítés esetén ne kelljen mindent újra konfigurálni?
 
Köszönöm!
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Detto, énis egyből kikapcsolom... bár lehet ő arra gondolt hogy csak zene lejátszás közben ne legyen rendszerhang
Igen, én arra gondoltam, hogy talán van lehetőség a Foobart úgy beállítani, hogy csak a lejátszott szám hangja legyen hallható, más hangok nem.
Nálam a Samurize minden egész órában jelez (figyelmeztetés, hogy sokat ülök a gép előtt ) és kicsit zavaró, ha elfelejtem kikapcsolni a samut.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Köszi a tippet a cache-sel kapcsolatban, megpróbálom így énis kerestem, de vlmiért elsiklotam felette... :kiraly:  
Na ez fura, gondolom már te is kipróbáltad a 9est, akkor meg miért? én anno mikor először meghallgattam, akkor igencsak meglepődtem mert teljesen más hangja van mint a 8.3-nak, és igaz szokni kellett, de mostmár nagyon tetszik.. vlhogy jobb ebben a sztereó kép mint a 8asban volt.. kár h nem lehet fenn egymás mellett mind a kettő összehasonlítgatni...
 
pedig épp akartam kérdezni milyen album art panel verziót használsz, mert kifogtam egy memory leak-es verzijót..
 
+ jha, és milyen dolgok kellenek hogy így lehessen távirányítani és mennyibe kerülnek? :vazeg:

Nos..azért nem tértem át 9-esre, mert mire megjelent kb már mindent beállítottam 8.3-on és nem volt kedvem újraállítgatni minden hülye panelt (na meg a megjelenésekor még kb 1-2 plugin volt csak készen).
 
Hm..nekem amúgy mindkettő fentvan a gépen..sőt egyszerre is hajlandóak működni, tehát sztem megtudnád nézni hogy szólnak egymás mellett..de ha ugyanaz a kimenet (nálam kernel streaming), akkor nagy különbség nem lehet. Fontos, hogy kernel streaming-et, vagy ASIO-t használj mimenetnek.
 
Album art: 0.045 amúgy, bár ez 8.3-as (talán megy 9essel is?...)
 
Irányításhoz: összeraktam egy infra vevőt, neten sokhelyen találni ilyet (nem adó, ez csak vesz, soros portra megy), kb 1000ft alatt kijön, ez a könyebbik része, nehezebb beállítani.
 
Kell egy winlirc nevű progi, ami továbbítja a jeleket a portról a proginak, és kell egy foobar plugin is: lirc client. (azt nehéz beállítani, hogy a winlirc felismerje a távot, ha szerencséd van fél perc, ha nincs akkor szenvedés..hk erősítő távját végülis vmi hk cd vagy dvd távjával ismertettem fel, így meg az összes lényeges gomb, plusz számok is, szépen be van álltva mindenféle)
 
Anno csináltam lcd-t is hozzá, picit nehezebb volt, az meg párhuzamos portra ment (mindkettőből van usb-s változat is asszem, értelmeszerűen nehezebb összerakni). Szegény lcd felső fele lehalt mikor tesztelésnél nem volt normálisan szigetelve a cucc és vmit rövidrezártam :/ úgyhogy most használaton kívűl van...
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Na itt egy képecske az én foobar-omról... 
Album list, playlist, album art, tabbet panel stack (ezen van lent a spectrum meg a volume)
 
Természetesen kimenetnek kernel streaming, és tudom a hk távjával szabályozni az egészet.. 
 
kinézeten a tekerő-bar nem szép, mert eltér a színe a háttértől, ez a 9-es foobarban javítva van, de én egy darabig még maradok 8.3-asnál.

Köszi a tippet a cache-sel kapcsolatban, megpróbálom így énis kerestem, de vlmiért elsiklotam felette...
 
Na ez fura, gondolom már te is kipróbáltad a 9est, akkor meg miért? én anno mikor először meghallgattam, akkor igencsak meglepődtem mert teljesen más hangja van mint a 8.3-nak, és igaz szokni kellett, de mostmár nagyon tetszik.. vlhogy jobb ebben a sztereó kép mint a 8asban volt.. kár h nem lehet fenn egymás mellett mind a kettő összehasonlítgatni...
 
pedig épp akartam kérdezni milyen album art panel verziót használsz, mert kifogtam egy memory leak-es verzijót.. :kiraly:
 
+ jha, és milyen dolgok kellenek hogy így lehessen távirányítani és mennyibe kerülnek? :vazeg:

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Hogyan kell beállítani, hogy a rendszerhangok ne hallatszodjanak lejátszás közben?
pl. no sound-ot választasz... :vazeg:

Hol?
Vagy csak szórakozol velem? :kiraly:

Vezérlőpult-hangok és audioeszközök-második tab (hangok)- és ott hangsémánál nincsenek hangok vagy no sound..első dolog amikor felrakom a winfos-t

Detto, énis egyből kikapcsolom... bár lehet ő arra gondolt hogy csak zene lejátszás közben ne legyen rendszerhang

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Na itt egy képecske az én foobar-omról...
 
Album list, playlist, album art, tabbet panel stack (ezen van lent a spectrum meg a volume)
 
Természetesen kimenetnek kernel streaming, és tudom a hk távjával szabályozni az egészet..
 
kinézeten a tekerő-bar nem szép, mert eltér a színe a háttértől, ez a 9-es foobarban javítva van, de én egy darabig még maradok 8.3-asnál.

Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Hogyan kell beállítani, hogy a rendszerhangok ne hallatszodjanak lejátszás közben?
pl. no sound-ot választasz...

Hol?
Vagy csak szórakozol velem? :kiraly:

Vezérlőpult-hangok és audioeszközök-második tab (hangok)- és ott hangsémánál nincsenek hangok vagy no sound..első dolog amikor felrakom a winfos-t
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Hogyan kell beállítani, hogy a rendszerhangok ne hallatszodjanak lejátszás közben?
pl. no sound-ot választasz...

Hol?
Vagy csak szórakozol velem? :kiraly:
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


egyszer már majdnem sikerült, de vlmiért az almappákban nem akar szépen keresni, és az evillyrics az előadó kezdőbetűje szerint rendezi mappába a fileokat..szóval még küzdök vele..

Hát akkor..evillyrics beállítások, cache és ott cache organization, by first letter helyett, single directory..ez elvileg 1 mappába rakja az összes szöveget, így foobar pluginnak nem hinném, hogy bármi gondja lenne vele..Esetleg az, hogy nem ismeri fel hogy épp az a szám ami kéne...
 
Majd rakok fel én is 1 képet, legközelebb egyébként sztem forumra post-old a képet (kisebb mint 800 szélességben), mert az imageshackról mire lejön az 1 év kb..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


  egyszer már majdnem sikerült, de vlmiért az almappákban nem akar szépen keresni, és az evillyrics az előadó kezdőbetűje szerint rendezi mappába a fileokat..szóval még küzdök vele..

Hát akkor..evillyrics beállítások, cache és ott cache organization, by first letter helyett, single directory..ez elvileg 1 mappába rakja az összes szöveget, így foobar pluginnak nem hinném, hogy bármi gondja lenne vele..Esetleg az, hogy nem ismeri fel hogy épp az a szám ami kéne...
 
Majd rakok fel én is 1 képet, legközelebb egyébként sztem forumra post-old a képet (kisebb mint 800 szélességben), mert az imageshackról mire lejön az 1 év kb..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Én sok foobar 2k plugint használok, de ezt pont nem..viszont, ha esetleg külön progit megpróbálnál akkor az evil lyrics-ot ajánlom (asszem vmi file-t be kell másolni foobar-hoz, de lehet hogy csak beállítani hogy mit írjon ki a címsorban..ezt priviben eltom küldeni), és akkor máris mehet a móka.. 
Tehát annyi hogy evillyrics elindít, és automatikusan már keresi is az épp menő számot,  sokhelyen megnézi, szinte mindent megtalál, még magyarokat is (át kell rakni eu-ra vagy vmi ilyesmire a kódolást)

Igen, ismerem, én is félig meddig ezt használom :kiraly:
itt van egy kép a foobaromról, hogy nagyjából érthető legyen a mondandóm:
 

 
(tudom kusza meg a színek sem passzolnak és szét van csúszva picit a playlist is, de még alakul... viszont a H/K gomb már csak akkor világít kéken, ha megy a lejátszás ) winamp elmehet a sunyiba a skinjeivel
 
Szóval ott van jobb oldalt a szöveg kiíró plugin, itt látszik hogy időzített szöveget talált a neten, a lejátszással szinkronban halad felfelé a szöveg, el lehet tolni 500ms-ként előre hátra stb.. namost ha nem talál ilyen szöveget, csak sima txt-t, akkor is megjelenik a szöveg, de akkor csak az egér görgővel lehet ugye végigmenni rajta..
namost ilyen sorrendben keres szöveg után: beágyazot-hozzárendelt-számítógép-internet..
kezdetben nincs semmi a gépen és beágyazva sem, így megnézi neten, ha talál időzítetett vagy simát, akkor szupi :vazeg: ha nem... na igen, és itt a bibi.. magyar szöveg ebben az adatbázisban nincs.. szóval a következőt szeretném..
foobar mellett evillyrics megnyit, szám elindít, foobarplugin nem talál semmit.. evillyrics háttérben keres, talál szöveget, elmenti a cache-be "előadó - cím.txt" formában.. fooby pluginjában beállítom a szgépen való keresést erre a mappára.. és mikor 2.szor elindítom a file-t, akkor már abban a mappában meg is fogja találni a txt-t, és nem kell manuálisan beállítgatni..
persze lehetne használni külön az evillyrics-et, de én a foobaron belül szeretném megoldani.. remélem érthető voltam.. egyszer már majdnem sikerült, de vlmiért az almappákban nem akar szépen keresni, és az evillyrics az előadó kezdőbetűje szerint rendezi mappába a fileokat..
szóval még küzdök vele..

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Foobar2000 hívők Használ közületek valaki foo_uie_lyrics.dll lyricviewer plugint? vlmit nagyon nemtok beállítani sajnos... A realtime "karaoke" szerű funkció működik, de a txt-ben lévő szöveggel gondjaim vannak.. valaki?

Én sok foobar 2k plugint használok, de ezt pont nem..viszont, ha esetleg külön progit megpróbálnál akkor az evil lyrics-ot ajánlom (asszem vmi file-t be kell másolni foobar-hoz, de lehet hogy csak beállítani hogy mit írjon ki a címsorban..ezt priviben eltom küldeni), és akkor máris mehet a móka..
 
Tehát annyi hogy evillyrics elindít, és automatikusan már keresi is az épp menő számot, sokhelyen megnézi, szinte mindent megtalál, még magyarokat is (át kell rakni eu-ra vagy vmi ilyesmire a kódolást)
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Hogyan kell beállítani, hogy a rendszerhangok ne hallatszodjanak lejátszás közben?
pl. no sound-ot választasz...

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


A Winamp tudja azt, hogy 4 csatornás üzembe rakva a hangkártyát, a "front" kijáraton megy kifele minden, a "surround" kijáraton viszont gyakorlatilag csak a rádió szól, rendszerhangok meg egyéb xirxarok viszont nem, így ez megyen a hifire. Foobar is műxik így? 


Hogyan kell beállítani, hogy a rendszerhangok ne hallatszodjanak lejátszás közben?
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Foobar2000 hívők
Használ közületek valaki foo_uie_lyrics.dll lyricviewer plugint? vlmit nagyon nemtok beállítani sajnos... A realtime "karaoke" szerű funkció működik, de a txt-ben lévő szöveggel gondjaim vannak.. valaki?

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


OFFTOPIC:

Mit lehet tudni az AAC formátumról? Miben jobb ill. rosszabb az Mp3-nál? Bocs az offért, nem akartam új topicot nyitni ezért.

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »

Én az xxxxx ape formátumban tömörített zene cd-ket hallgatom rajta előszeretettel

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Nah, örülök a sikernek..
Segíteni nem tudtam volna ezügyben mert netrádiót nem hallgatok, de elég sok plugin van, szóval esély van bármire... illetve a régi 0.8.3.hoz van sok, a 0.9hez egyelőre még a béTasága miatt híján van...
szerencsére teljesen át lehet alakítani a bill.kombókat akárcsak pl az mplayercben...
a 8.3hoz egyébként elég sok dsp plugin van multichannel témában, érdemes azokat is kipróbálni ha nem digitálisan megy ki a jel az erősítőre..

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Hangerő hol van ezen?
Magad, uram...
Szóval alapban a numerikus + és - a halkítás, az ó ill. shift-ó pedig a hangosítás, de én máris átírtam másra.
Télleg nem szól rosszul a progi.

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Nem tudom mennyien ismerik ezt a kis playert, de mivel úgyláttam nincs topicja, bátorkodtam nyitni neki egyet.
No, akkor mindjárt kérdezek is.
Netrádió szól nálam folyamatosan. A Winamp tudja azt, hogy 4 csatornás üzembe rakva a hangkártyát, a "front" kijáraton megy kifele minden, a "surround" kijáraton viszont gyakorlatilag csak a rádió szól, rendszerhangok meg egyéb xirxarok viszont nem, így ez megyen a hifire. Foobar is műxik így?

Igen, műxik!
Hangerő hol van ezen?

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Nem tudom mennyien ismerik ezt a kis playert, de mivel úgyláttam nincs topicja, bátorkodtam nyitni neki egyet.
No, akkor mindjárt kérdezek is.
Netrádió szól nálam folyamatosan. A Winamp tudja azt, hogy 4 csatornás üzembe rakva a hangkártyát, a "front" kijáraton megy kifele minden, a "surround" kijáraton viszont gyakorlatilag csak a rádió szól, rendszerhangok meg egyéb xirxarok viszont nem, így ez megyen a hifire. Foobar is műxik így?

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Foobar2000

Hozzászólás Szerző: tau »


Nem tudom mennyien ismerik ezt a kis playert, de mivel úgyláttam nincs topicja, bátorkodtam nyitni neki egyet.. A pc-s lejátszók között ez az a program, aminek eddig a legszebb hangja van szvsz, és a legkisebb legegyszerűbb legkompaktabb is egyben... bárhogy lehet skinezni a pluginokkal, de a lényeg h nem csicsás.. (lsd winamp)..
Eddig a 0.8.3.as verziót használtam, de nemrég megjelent a 0.9RC verzó ( http://www.foobar2000.org/beta/ ) amit azthiszem mindenkinek érdemes kipróbálni... a két verzió között hatalmas különbség van, lenyűgöző a hangminősége.. ( persze csak a minden relatív felkiáltása mellett )
kiváncsi lennék más véleményére is, de tényleg olyan érzés h sokkal jobb lett a sztereó hatás és részletezőbb.. pedig csak egy kis progi új verzója..
egyébként lejátszik gyak mindent... egy kis info:
 
* Open component architecture allowing third-party developers to extend functionality of the player
* Audio formats supported "out-of-the-box": WAV, AIFF, VOC, AU, SND, Ogg Vorbis, MPC, MP2, MP3, MPEG-4 AAC
* Audio formats supported through official addons: FLAC, OggFLAC, Monkey's Audio, WavPack, Speex, CDDA, TFMX, SPC, various MOD types; extraction on-the-fly from RAR, 7-ZIP & ZIP archives
* Full Unicode support on Windows NT
* ReplayGain support
* Low memory footprint, efficient handling of really large playlists
* Advanced file info processing capabilities (generic file info box and masstagger)
* Highly customizable playlist display
* Customizable keyboard shortcuts
* Most of standard components are opensourced under BSD license (source included with the SDK)

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”