Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

mini dv -> DVD / SVCD

Avatar
yoozsy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.04.05., kedd 16:34
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: yoozsy »

Sziasztok! Mostanában a Premiere Pro 1.5 + az Encore DVD-vel szerkesztek, de arra nem tudtam eddig rájönni, hogy hogyan tudom a hangot PCM-ből Dolby D-be átnyomni. Illetve a Premiere-ben találtam rá lehetőséget, de azt utána már nem tudom az Encore-ban szerkeszteni.

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Zorro »


dv kameráról leszedett (tömörítetlen) .avi-ból divX -es (vagy Xvid) formátumú filmet csinálni.
Hali!
 
Eszem megáll, _NEM_ tömöritetlen!!! Vedd már a fáradságot, hogy kicsit vissza olvasol!
 
 
De mivel jó kedvem van, ha csak simán át akarod konvertálni - vágás nélkül - akkor divx-re tökéletes megoldás a Dr. Divx.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Sziasztok! 
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy milyen programmel lehet a dv kameráról leszedett (tömörítetlen) .avi-ból divX -es (vagy Xvid) formátumú filmet csinálni.
 
Előre is köszi!
 
nRizsa

szerintem erre a legegyszerűbb progi, illetve jól is használható a pinnacle studio 9.
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
nRizsa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 06:46
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: nRizsa »


Sziasztok!
 
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy milyen programmel lehet a dv kameráról leszedett (tömörítetlen) .avi-ból divX -es (vagy Xvid) formátumú filmet csinálni.
 
Előre is köszi!
 
nRizsa

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Egyik ismerősnek kéne egy kis segítség.
Vettek egy MiniDV kamerát, FW-ra rádugva XP (SP2) szépen felismeri, MovieMaker-ben amíg "egyben" van a file, le is játsza, de ha lehúzzák a Timeline-ra, ahol vágni/effektezni lehet ott már nem hajlandó lejátszani - csak a hangot.
Csináltak egy rövid klippet, "vakon" beillesztve az áttűnéseket és a végeredményt is remekül lejátsza a MediaPlayer.
 
Magyarul minden jól megy, csak a TimeLine-ból nem - csak az első képkockákat mutatja és lejátszásnál pedig a hangot.
Mi baj lehet?
 
(Másik szoftverre most hirtelen nincs lehetőség, messze vannak és nincs netjük).
 
 
Thx
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


dv avinál még nekem sem volt sosem csúszásom..... mpegben meg én is szívtam nem is keveset
Melynek egyszerü oka van, a DV avi nem az a klasszikus Capture, ahol A/V digizés folyik, hanem már digitális A/V adatokat tartalmazó 'File másolás' a mágnesszalagról a PC-be.

tudom
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Zorro »


dv avinál még nekem sem volt sosem csúszásom..... mpegben meg én is szívtam nem is keveset
Melynek egyszerü oka van, a DV avi nem az a klasszikus Capture, ahol A/V digizés folyik, hanem már digitális A/V adatokat tartalmazó 'File másolás' a mágnesszalagról a PC-be.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Viszont pont a DV-nél van egy rész amit nem értek, a setup/device control alatt mit érdemes választani ?MS 1394
TI 1394
MICROMV device control
V-lan device control
MCI device control

Az MS1394 az alapból benne van a Windowsban, ha spéci DV kártyád van, előfordulhat hogy a TI1394 a nyerő, de sztem az IE7 az sima MS1394-et használ.
 
DV capture esetén ritkán marad le az eleje és a vége, lehet időkód alapján frame pontosan beállítani a kezdést és a befejezést, de ez DV kamera függő is.
Nekem pl. csak akkor működik rendesen, ha folyamatos az időkód a szalagon. Volt rá eset, hogy nem, ilyenkor manuális indítással és leállítással csináltam, de nem kék, hanem fekete lett előtte és utána )
 
És még valami, nekem AVI capturnál, különösen DV avinál sosem volt kép-hang csúszás, MPEG Capture-nél meg igen. Elhiheted, mielőtt véglelg DV avira áltam rá, hónapokat töltöttem teszteléssel a jelenlegi 'bevált' módszerem kialakítására.

dv avinál még nekem sem volt sosem csúszásom..... mpegben meg én is szívtam nem is keveset
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


az avik ebben az esetben tömörítettlenek!!!! a dv-ről leveszed tömörítettlen formában
Ezt gondold át egy kicsit!
 
A DV avi az 1:5 arányban tömörített I framek sorozata, az mjpeg-hez hasonlóan.

na ja.......
 
de itt mások a klasszikus avi tömörítésről beszélnek..... ( divix, stbstbstb)
(én meg a nyersnek vélt tehát a dvd készítés szempontjából még beavatkozás mentes)
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Zorro »


az avik ebben az esetben tömörítettlenek!!!! a dv-ről leveszed tömörítettlen formában
Ezt gondold át egy kicsit!
 
A DV avi az 1:5 arányban tömörített I framek sorozata, az mjpeg-hez hasonlóan.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Zorro »


Viszont pont a DV-nél van egy rész amit nem értek, a setup/device control alatt mit érdemes választani ?MS 1394
TI 1394
MICROMV device control
V-lan device control
MCI device control

Az MS1394 az alapból benne van a Windowsban, ha spéci DV kártyád van, előfordulhat hogy a TI1394 a nyerő, de sztem az IE7 az sima MS1394-et használ.
 
DV capture esetén ritkán marad le az eleje és a vége, lehet időkód alapján frame pontosan beállítani a kezdést és a befejezést, de ez DV kamera függő is.
Nekem pl. csak akkor működik rendesen, ha folyamatos az időkód a szalagon. Volt rá eset, hogy nem, ilyenkor manuális indítással és leállítással csináltam, de nem kék, hanem fekete lett előtte és utána )
 
És még valami, nekem AVI capturnál, különösen DV avinál sosem volt kép-hang csúszás, MPEG Capture-nél meg igen. Elhiheted, mielőtt véglelg DV avira áltam rá, hónapokat töltöttem teszteléssel a jelenlegi 'bevált' módszerem kialakítására.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Vágni nem annyira akarom, inkább csak a felesleges részeket akarom belőle kivágni újratömörítés nélkül, ez is csak az a felvétel elején és hátulján levő kékséget érinti, ugyanis előbb indítom el és a felvétel vége után állítom meg a felvevőszoftvert hogy nehogy vmi szöveg lemaradjon, ugyanis előadásokat veszünk fel.Tmpegenc-t mint vágószoftvert már próbáltam, de belefagyott a bicskája.
Az előadások 2-3 orásak, igazából azt akarom hogy közelítse az átlag tv-s minőséget, tehát ne vhs szintű legyen. Ezért gondolkodom vmi komolyabb
DV realtime Mpeg digiző szoftverben.
 
Avis megoldással nem nagyon szeretnék szüttyögni, egyrészt a nagyobb adatfolyam miatt nagy a kép/hang csúszás esélye, másrészt 10 gigákat tömörgetni még gyors procival is hosszú órákba telik, és akkor még ottvan a rosszul beállított mpeg encoder miatt kárba veszett idő, egy realtime encodert sokkal könnyebb konfigurálni mint egy utólagost.
Rossz tapasztalataim vannak az avi capture-ral.
 
Persze azért kipóbálom hátha más DV-vel.

az avik ebben az esetben tömörítettlenek!!!! a dv-ről leveszed tömörítettlen formában, szerkeszted, és a pinnacle dvd be konvertálja. valóban picit lassú, de viszont a végeredmény tökéletes!! ( tudnék mutatni mintapéldányokat amik így készültek)
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Vágni nem annyira akarom, inkább csak a felesleges részeket akarom belőle kivágni újratömörítés nélkül, ez is csak az a felvétel elején és hátulján levő kékséget érinti, ugyanis előbb indítom el és a felvétel vége után állítom meg a felvevőszoftvert hogy nehogy vmi szöveg lemaradjon, ugyanis előadásokat veszünk fel.Tmpegenc-t mint vágószoftvert már próbáltam, de belefagyott a bicskája.
Az előadások 2-3 orásak, igazából azt akarom hogy közelítse az átlag tv-s minőséget, tehát ne vhs szintű legyen. Ezért gondolkodom vmi komolyabb
DV realtime Mpeg digiző szoftverben.
 
Avis megoldással nem nagyon szeretnék szüttyögni, egyrészt a nagyobb adatfolyam miatt nagy a kép/hang csúszás esélye, másrészt 10 gigákat tömörgetni még gyors procival is hosszú órákba telik, és akkor még ottvan a rosszul beállított mpeg encoder miatt kárba veszett idő, egy realtime encodert sokkal könnyebb konfigurálni mint egy utólagost.
Rossz tapasztalataim vannak az avi capture-ral.
 
Persze azért kipóbálom hátha más DV-vel.

ami a pluginokkal igen komoly progivá válik az a pinnacle studio 9.3 ... ezzel mindent lehet. ha meg még komolyabb progi kell, akkor canopus edius pro- t tudnám ajánlani! bár én mostanában csináltam pár filmet dvd-re a pinnacle-vel, és nem vallottam szégyent vele... ( igaz én rendelkezem az összes pluginnal, és a gyári pluginok is elérhetőek a hivatalos kódjaimmal )
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
attilav
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.02.04., pén. 19:39
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: attilav »


Holnap veszem a DV kábelt.
 
Letöltöttem az UleadMedia Studio Pro7-t, ez talán jó lesz mert félprofi cuccnak tűnik, és viszonylag könnyen kezelhető. Viszont pont a DV-nél van egy rész amit nem értek, a setup/device control alatt mit érdemes választani ?
MS 1394
TI 1394
MICROMV device control
V-lan device control
MCI device control
Nec ND 3520A Pioneer DVR107D Samsung DVD-E232

Avatar
attilav
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.02.04., pén. 19:39
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: attilav »


Vágni nem annyira akarom, inkább csak a felesleges részeket akarom belőle kivágni újratömörítés nélkül, ez is csak az a felvétel elején és hátulján levő kékséget érinti, ugyanis előbb indítom el és a felvétel vége után állítom meg a felvevőszoftvert hogy nehogy vmi szöveg lemaradjon, ugyanis előadásokat veszünk fel.
Tmpegenc-t mint vágószoftvert már próbáltam, de belefagyott a bicskája.
Az előadások 2-3 orásak, igazából azt akarom hogy közelítse az átlag tv-s minőséget, tehát ne vhs szintű legyen. Ezért gondolkodom vmi komolyabb
DV realtime Mpeg digiző szoftverben.
 
Avis megoldással nem nagyon szeretnék szüttyögni, egyrészt a nagyobb adatfolyam miatt nagy a kép/hang csúszás esélye, másrészt 10 gigákat tömörgetni még gyors procival is hosszú órákba telik, és akkor még ottvan a rosszul beállított mpeg encoder miatt kárba veszett idő, egy realtime encodert sokkal könnyebb konfigurálni mint egy utólagost.
Rossz tapasztalataim vannak az avi capture-ral.
 
Persze azért kipóbálom hátha más DV-vel.
Nec ND 3520A Pioneer DVR107D Samsung DVD-E232

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: Zorro »


Hali!
 
Sztem ha vágni is akarod az anyagot és a minőség is érdekel, akkor felejtsd el az MPEG-2 digizést.
 
Amit ajánlok az a DV Capture, a méret nem vészes, 13 GB / 1 óra. Ha ez megvágtad, kell még 1x ugyanennyi hely és jöhet az MPEG-2 tömörítés és a DVD szerkesztés, írás. Ezt további 2x5GB helyet kér. Csak van 36 GB szabad helyed...
Nekem egy 80 Gigás vinyóm van erre a célra és mégis megtudok csinálni mindent.
 
Progik közül az Ulead Media Studio Prot kedveltem meg, de amit még ajánlani tudok, az az Adobe Premier, és a Sonic Vegas Video. Ha kezdő szintű, wizard stilusú progi érdekel, akkor a Pinnacle Studio 9, illetve a Ulead Video Studio progit ajánlhatom.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
attilav
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.02.04., pén. 19:39
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: attilav »


Kaptunk kölcsön egy minidv kamerát, nyárig lehet nálunk, próbálok vele digitalizálni, egyelőre csak kompozit és svideo vonalon, minőségi különbséget sajnos nem vettem észre az analóg kamerákhoz képest(lehet a BT878 miatt?), PCTV visionnal 2 field interlaced, és registry hackelt PowerVCR-rel interlaced módban veszek fel 720x576-ban.
 
Van rajta Firewire csati, meg az alaplapomon is, ezzel szeretnék digitalizálni. Milyen programokat ajánlotok ami közvetlenül mpegbe digitalizál ? Avi és aztán áttömörítés nem jó mert csak egy 120GB-osom van ami nem végtelen. A Canopus Edius 3 próbaverziójával ismerkedem de abból meg pont a mpeg capture-t hagyták ki, kicsit nehéznek tűnik, meg akarok vágni egy felvett anyagot és az se nagyon megy Van esetleg könyv vagy vhol magyar leírás hozzá ? Érdemes a teljes verziót megszerezni, tud egyáltalán sima 4:3 720x576 Mpeg2-be digizni, vagy csak DV felbontásokat ismer ?
Milyen komolyabb programok vannak még DV-MPEG capture-ra ? (Ulead Pinnacle studio9 és tsai kiesik mert ha már DV akkor nem akarok gagyi minőségben felvenni, bár ha kezdvező tapasztalatotok volt a minőségükkel az anagalóg digizéshez képest akkor ignorálom eme kijelentésemet).
 
Egy JVC GR-DVL157-esről van szó, mivel többféle FW kábel van, milyen kell hogy az IC7-et meg ezt össze tudjam kötni ?
 
A másik kérdésem meg a tvkártyával azaz analóg digizéssel(bár lehet itt off) kapcsolatos, most egy szoftveres Pctv Pro kártyám van 3. generációs(philips tuner, bt878 chipset). Ami viszonylag jó minőségben vesz fel, és bírja is hála a 2.8-as prockónak. Várhatok számottevő minőségi javulást egy hardveres(Hauppage PVR150 CX460 CX416? chip, Leadtek PVR2000 ez is újabb conexant), vagy egy korszerűbb szoftveres (AsusTVFM, Philips 7135) kártya megvételétől ?
Nec ND 3520A Pioneer DVR107D Samsung DVD-E232

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »

Jó szórakozást :-)
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
krampy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.12.27., hétf. 13:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: krampy »


okés köszi megavagyok:)
mármint a dvd funkció is megvan.
Most megpróbálok írni, remélem ezzel már tökéletes lesz.
Köcce mégeccer

Avatar
krampy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.12.27., hétf. 13:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: krampy »


Fétem, hogy fogok még kérdezni:(
Letöltöttem egy dvd video plugint a nero expresshez, fel is installáltam, de sajnos nem adja ki, hogy DVd készítés. Mindig csak a CD készítés van ott:(
Meg tudnád mondani, h. hogyan tudom aktívvá tenni a plugint?
Köszi

Avatar
krampy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.12.27., hétf. 13:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: krampy »


Jaaaj nagyon luzer vagyok, nem is hittem volna hogy ennyire. 
Melyik módot kell választnai, hogy átkonvertálja?


Bocsi, a Nero bedobása így egyszerűen meggondolatlan volt!
(video CD-t a behúzogatással megcsinálja, de DVD-t nem így kell készíteni)
 
A Nero csomagon belül a Vision Express képes DVD-t létrehozni. Ha aktív a DVD-Video plugin, akkor DVD készítése ->DVD Video... (itt azonban ezernyi más video szerkesztő program neve állhatna!)
Ebbe az ablakba kell behúzgálni a forrásfájlokat, de akár tud közvetlenül kameráról is bejátszani! Ezeket fogja átszámolni egy alkönyvtárba VOB, IFO fájlokká, vagy egyből kiírja. Most próbálom a DEMÓt, de a DVD-s dolgokhoz kód kell.
A videók hozzáadása után egy menüt kreál, amit ki is lehet próbálni.
A DVD-t a végén meg is írja, ha kell. Maga a Nero Burning Rom nem is kell :-)
 
A Nero MPEG2 kódolója (most már) nagyon jó! Legtöbb esetben hibátlan képet csinál. A Nero Recode pl. a DVD2One és társai helyett is megállja a helyét. bár várni kell, de kiváló a végeredmény.

Köszi tényleg:)
Letöltöttem a Vision express 3-at, most kicsit szórakozom vele.
Remélem sikerülni fog, de ha nem akkor majd még kérdezek:)
Még egyszer köszönöm az útmutatást!

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Jaaaj nagyon luzer vagyok, nem is hittem volna hogy ennyire. 
Melyik módot kell választnai, hogy átkonvertálja?


Bocsi, a Nero bedobása így egyszerűen meggondolatlan volt!
(video CD-t a behúzogatással megcsinálja, de DVD-t nem így kell készíteni)
 
A Nero csomagon belül a Vision Express képes DVD-t létrehozni. Ha aktív a DVD-Video plugin, akkor DVD készítése ->DVD Video... (itt azonban ezernyi más video szerkesztő program neve állhatna!)
Ebbe az ablakba kell behúzgálni a forrásfájlokat, de akár tud közvetlenül kameráról is bejátszani! Ezeket fogja átszámolni egy alkönyvtárba VOB, IFO fájlokká, vagy egyből kiírja. Most próbálom a DEMÓt, de a DVD-s dolgokhoz kód kell.
A videók hozzáadása után egy menüt kreál, amit ki is lehet próbálni.
A DVD-t a végén meg is írja, ha kell. Maga a Nero Burning Rom nem is kell :-)
 
A Nero MPEG2 kódolója (most már) nagyon jó! Legtöbb esetben hibátlan képet csinál. A Nero Recode pl. a DVD2One és társai helyett is megállja a helyét. bár várni kell, de kiváló a végeredmény.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
krampy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.12.27., hétf. 13:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: krampy »


Jaaaj nagyon luzer vagyok, nem is hittem volna hogy ennyire.
Nero 6-osom van és nem tudom megírni a forrásanyagot DVD-vé
Aztán lehet hogy nem jót választok (DVD-Video készítése) de azt írja ki amikor be szeretném tenni a Video TS-be hogy csak ifo meg vob fájlokat lehet oda bepakolni:((
Melyik módot kell választnai, hogy átkonvertálja?
És télleg bocs az ilyen hülye kérdésekért!
Köszi a segítséget

Avatar
krampy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.12.27., hétf. 13:08
Értékelés: 0

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: krampy »


Köcce, akkor itt volt a félreértés.
Okés akkor Neroval kiégetem a filet.
Remélem jó lesz:)

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

mini dv -> DVD / SVCD

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Csak azért kérdeztem, mert eddig az Unlead Studio7-et használtam azzal kepcsöröltem.Utána pedig lett egy több gigás fileom, amivel nem tudtam semmit csinálni.

Szia!
Van itt valami félreértés... A Pinnacle-val történő bejátszás során ugyanúgy lesz egy(sok) bazi nagy fájlod. Szerintem az Ulead programja is nagy vonalakban ugyanazokat tudja, mint a Pinnacle-é. Abban is össze kell állítani az anyagot a capture-t követően, majd convert vagy burn...
A Pinnacle-t jobban ismerem, abban tényleg van arra lehetőség, hogy a bejátszás során MPEG-be kódoljon. (kisebb helyet foglal, de erős gép kell hozzá). De ezeket a fájlokat is DVD formába kell szedni, mert önmagában ezek sem játszhatók le DVD-n.
Az idővonalra ráhuzigált klipekből a chaptermarkerek megadása után a Studio, de az Ulead Movie Studioja is elég jó filmet csinál.
 
Egy másik megoldás, pl. a Nero DVD író képessége. Ide elég behúzgálni a forrás klipeket, amiket a program némi idő alatt átkonvertál és kiéget, ahová kell.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”