Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AC3 DIVX

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Graphedit képes rá, már én is szedtem így szét avi-t. A lényeg, hogy megnyitod a kívánt avi-t. Az ehhez tartozó filtereket a graphedit maga berakja. Namost ezeket letörlöd addig amíg a streamek szétbontása tart és ide kell berakni minden olyan stream-hez amit ki akarsz szedni egy filtert. Ha jól emlékszem "dump" a neve, amivel elmenti. Holnapra pontosan megnézem ha még érdekel.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem értelek. Én is Lynch-fan vagyok, épp ezért le nem butítanám 1CD-re a Mulhollandot. Akkor inkább fel a HDD-re aztán playlist.
 
De a kérdésedre válaszolva. A nandubba betöltöd mindkét CD anyagát (a másodikat Append Avi...-val). Remélhetőleg nincs átfedés a két CD között. Szerintem nem kell egyben elmenteni, lehet rögtön a "Save wav...". Ez kimenti a teljes AC3 hangot egy .wav fejléccel ellátva. Ebből készíthető mp3 többféle programmal, pl. HeadAC3he, BeSweet. Én a BeSweet-et használom (én is arty-nél tanultam, na! .
Nem tudom tud-e közvetlenül .wav-os header-es ac3-ból dolgozni, ha nem akkor azt el kell távolítani. Erre is van prg, hirtelen nem tudok, a www.doom9.org-on biztos találsz.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


jah, azzal nincs is gond -- mármint a kodekpakkal --, merthogy amint sikerült rájönni, mi dekódolja az ac3-at aviban (ez az odio dekoda -- esetleg van alternatív ötlet, hogy mivel lehetne még, ami nem orozza el az mp3-at?), azt külön letöltöttem, aztán nimo uninstall. a problémát meg is oldottam. :smile8: a tvtoolért meg 1000 kösz!
 
viszont... megnéztem, hátha a nandub képes lenne ac3 save-re, de sajna ott csak ac3 muxolási lehetőség van. egyéb ötlet? van valami külön stream demux vagy splitter progi avikhoz? a graphedittől félek... bár ha valaki el tudná magyarázni, hogy kéne a grapheditben megcsinálni a dolgot (mert sejtésem szerint képes rá), akkor azt nagyon megköszönném.
 
danke,
-p

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1.)
a.)ne használj kodekpakkot.
n.)rakd fel ujra egy másik mp3 dekoder filtert (fraunh)
 
2.)mail ment tvtool ügyben
 
3.)egy használt cd-rom 2-3e Ft. 2 CDrom+playlist megoldja a problémát, cserébe nem kell elcseszni a film képét/hangját.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


und mégh ety utósó: a nimo codecpack-ben az odio dekoda nevű filter végzi az ac3-as hangdekódolást, jó sok opcióval, amint láttam, viszont ha felrakom, viszi az mp3-at is, ami csak azért baj, mert keresésénél mindig elb*ssza a szinkronizációt... namost ez mi lehet?
 
-p

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


jaaa, meg ha van valakinek fullos tv-toolja, annak nagyon megköszönném, ha dobna egy linket vagy magát a progit az emilemre... :smile6: persze, ha másképp nem megy, megvenném, de magyarországon ki forgalmazza?
 
-p
 
ui: persze inkább a link... :smile13:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


no, csavarintok egyet a témán. lehúztam a mulholland drive-ot a kazaaról, csodás... 2cds... ac3-as hangja van. de! :smile8: most jön a brutálisabbik dolog. szóval... lynch-film révén rohadt zavaró a lemezváltás, nekem meg nincs szükségem az ac3 hangra, a divx5 meg szerintem képes lenne elintézni egy cd-re a dolgot, tehát újra akarom kódolni a filmet. viszont: 1, hogy veszem ki az ac3-as audio sávot az aviból? 2, hogy kódolom azt át wav-ba? (utána virtualdubbal újra muxolom az anyagot, meg át is konvertálom a hangját wavból mp3-ba, tehát az nem gáz. :smile45: )
 
szóval, ezekre várnék választ:
- hogy veszem ki egy ac3-as divx avi-ból az ac3 hangsávot?
- hogy konvertálom azt wav-á? (esetleg dinamikaállítással is, de ez csak wish)
 
kösz
-p

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


iván:
1 lehetőség jelenleg, hogy a dvd lejátszás közben felveszed a géped hangját a total recorder nevü prg vel.ugymond digitalizálod. ez némi minöségvesztés, de a semminél jobb.
 
Esetleg a DirectDVD tud dvd hangot mp3 ba menteni ... de régota nem néztem, hol tart most a directdvd .. dts hang szempontbol.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mi a mano baj lehet mikor a tuner kartyan keresztul veszek le egy filmet a vinyora es mikor lejatszanam nincs hangja az egesznek.
 
Varom a segitsegeteket

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jól látod, az nem ac3. Ezért kellene valami lejátszó, vagy codec.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem nagyon vagyok képben ezért csak óvatosan írnám le, hogy a DTS hang az nem AC3-as tömörítésben van.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló Mindenki!
 
DTS logót szeretnék DivX-be tömöríteni, de nem tudok mit kezdeni a hanggal. Flask nem ismeri, DVD2AVI sem látja (hallja?).
Egyáltalán milyen DVD lejátszó progival lehet ezt lejátszani? (hangot is!!) Nem feltétlen kell 6ch hang, elég 2 is.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok srácok!
 
Van egy kis problémám ezzekkel az AC3-as divx-ekkel. Feltettem a nimo codecpakkot, s így ezeknek is lett hangja egy directshow filternek hála.
 
Csakhogy, szegény Tsunami-n ez nem segít! Hogy tudom az AC3-as hangú filmeket SVCD-be konvertálni. (A Nandub ugyan lejátsza, de átalakítani nem hajlandó... :smile16: )
 
Szóval mi a trükk? Emellett a csomagnak lett egy mellékhatása is. Nevezetesen, hogy sokkal több teljesítményt szipkáz el a procitól, így felpörgetés nélkül (566 MHz) nem folyamatos a lejátszás! (850 alatt már OK - WinXP - Media Player) Korábban az volt! S ráadásul nem csak az AC3-as filmek "lassultak" le, hanem a többi is. Javaslat? Másik codec?
 
Köszi előre is!
 
Suicid

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

azert van a 6 perc (ami elvileg 5) mert demo a lejatszod, krekkeld meg

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezeddig csak sztereo (mp3) hanggal keszitettem a DivX-et... :smile17:
Kivan-e kulonleges "elokepzettseget" az AC3 hang kilopasa a vob-bol, illetve annak hozzafuzese az avi-hoz? Vagy eleg ha a kesz avi-hoz Vdub-bal hozzakeverem a VOB2audio-val kilopott AC3-at? :smile47:
Bocs, ha hulyeseget kerdeztem - ha igy van, irjatok meg az orvossagot.
Udv, Rozetti

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lenne egy problémám! Kölcsön kaptam a Drakula 2000-et és be akartam rippelni, majd átrakni divx-be. A rip sikerült is (smartripper-rel), de a konvertálás nem. Egyszerűen nem tudja megnyitni egy program se. A DVDReaper valami errort ír ki, a FlaskMPEG meg egyszerűen lefagy, ha rámegyek a konvertálásra.
 
Tapasztalta ezt valaki rajtam kívül? Csak a Drakula 2k-val ilyen (nálam), más dolgok (pl. előzetesek) működnek, szóval nem az lehet a baj. LÉGYSZI SEGÍTSETEK! Mit próbáljak még meg????
 
 
Kösz

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Soft Encode progival tudsz 6db wavból ac3-at készíteni.
Innen letöltheted ftp://www.sg.hu/.hdd2/upload/

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Fura lenne egy max. 2 csatornás Wave file-ból max 6 csatornás AC3-at csinálni. 2 csatornás AC3-at csinálhatsz, de annak semmi értelme :smile12:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért akarsz, a wav-ból AC3-at.
Egyébként elvileg létezik egy program nem tudom mi a neve.
Azt nem tudom, hogy wav-ból is tud e AC3-at, de fordítva igen. De ha 5.1 -et akarsz, akkor a 6 különálló hangsávnak megfelelő wav-al kell rendelkezned

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

HOGY LEHET WAV-ból AC3-at CSINÁLNI???????????????? :smile10:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

HOGY LEHET WAV-ból AC3-at CSINÁLNI???????????????? :smile10:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
 
Lenne egy nagyon lámer kérdésem. Nekem sima sztereo hangkártyám van, ezért eddig nem nagyon izgatott a több csatornás hangkódolás. De nézegettem a DivX-eimet virtual dub-bal és szerinte van amelyik AC3 hang codec-es. Most akkor az tutira több csatornás hangrendszerű vagy AC3-ban is van többféle? Egyátalán, hogy lehet kideriteni, egy avi-ról, hogy hány csatornás hang van hozzá?
 
köszi,
Bazs

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az AC3 is egy tömörített hangformátum , lehet MP3-at csinálni belőle , de az már nem AC3 azt nem érdemes piszkálni . Az AC3 hang általában 250-300 mega körüli 90-120 perc közötti filmeknél , ez függ attól , hogy milyen bitrate-el rakták fel a DVD-re .

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv Mindenkinek!
 
Olvasgatom a topickot de igzán nem telálo válasz a problémámra. Sikerült már valakinek 4ch-ás hangkártyán rendesen, thehát nem úgy hogy elől is és hatul is ugyanaz jött, divx ac3-as filmet 6 percnél tovább halgatni? Mert nekem az PowerDVD csak enyit enged. Az IVIAUDIO.AX-el van a baj mert ha a 299kb-st használom max 2ch ha a 499 lehet 4ch is de csak 6 percig... Miért? És lehet e ellene valamit tenni? (Bocs a hozzá nem értésért...) :smile47:

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

JAh tényleg nem a TÉMÁHOZ CSATLAKOZIK DE TI MILYEN FELBONTÁSBAN CSIINÁLJÁTOK A DIVX ET ? jaja ezt nagy betűvel írtam nah mindegy. Én 2cd-re 560*400 + letterboxban kivágva 2000 bitrat el 2 órás filmnél. Persze függ a film hosszátol is meg az akciójelenetek sokaságától. Ja és AC3 al mennyivel lesz hosszabb az audio rész ???

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”