Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AC3 DIVX

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

WinDVD a megoldás, az nem húzza szét a képet és a hangot AC3-ban nyomja.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagy a baj Srácok !!!
-Power Dvd 3.0 - Csak Dvdn tud 5.1et
-BSplayer csak sztereo
-PowerDivx - hiába állítom át 5.1re semmit se kezd vele,
álá natur stereÓÓÓ!!! Ilyenkor mi a szituáció???
Egy-két jótanácsra vevő volnék.Aki tud,szóljon hozzá!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Elég a directx7-es is. Nekem azzal is ment. A 8-as túl nagy. Így is nehezen férek.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


http://www.go.to/doom9
DirectX 8 kell hozzá!!!!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A BSplayert már meg tudtam szerezni.de a PowerDivx-et sajnos nem tudom letolteni sehonnan.
Ha esestleg tudnád küldene,nagyon megköszönném.
Előre is köszönöm!

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

BSPlayer, v. PowerDivx. Ezekkel lehet, a PowerDVD-vel nem. (ugyan az van az elsőkön mint a hátsókon, teszt vob-okkal kipróbálhatod.) A PowerDivx jobban játsza le (folyamatosabb) de nem tud feliratot.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali Srácok !
Már készítettem egy jó pár Ac3-as filmet,de eddig nem volt hozzá megfelelő hangkártyám,hogy ki tudnám hozni a 6 csatornát.Vettem egy Hercules Game Theater XP-t ami tudja a 6 csatorna kezeléset.Csak éppenséggel nem tudom milyen lejatszót kellene hsználmom,hogy kinyomja a Dolby Digitalt.
-A Power Dvd nem olyan tökéletes,mert teljes képernyőnél kinyújtja a képet.
-A Windows Mp-be meg hiába állitom át a tulajdonságokban a hangot 6 csatornára,az sem működik.
Előre is köszönöm a segítségeteket !

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hmm
erdekes
nekem meg sosem volt csuszas, es akadozas AC3-as hangokkal, meg 5.1-es hanggal sem. De en 160-as interleaving-et haszanlok 384 -eseten
WaKeuPNeo

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Megtudná valaki mondani, hogy mi a legjobb beállitás a virtual dub-nál, amikor össze teszem vele a képet és a hangot egy fájlba. Amit a Doom9 oldalon ajánl (kb. 120 ms az Inerleavingnél, ha az originál ac3 384 Bit/s-es), az akadozik, ha mozog a kép. Megpróbáltam 95-el, úgy sokkal jobb volt, de még mindig nem tökéletes. Ja, és a felsö kettönek mindig ugyanannyinak kell lennie?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kösz az eddigi segítségedet, de ez sem jött be. A gond az, hogy a betöltött avi után van az "avi splitter" ami a két stream-et szétválasztja, ebből az audio ágon következik az "ac3 from avi xform", ebből megy az "audio decoder"-be. De itt már a tulajdonságoknál csak 2 csatornát mutat. Tehát itt nem tudok 4 v. 6 csatit választani.
Ha az eredeti ac3-mat töltöm be detto ugyanaz.
ac3 - ac3 parser filter - Cyberlink audio decoder v. valamelyik másik tök mindegy mert itt már csak 48kH/16b/2ch-t ír ki, tehát nem számít hogy ezután wave v. directsoud jön, az már csak két csatornát kap. Nekem meg ugye minimum 4 kéne. Ha erre van valami ötleted nagyon megköszönném.
Tehát nekem a cél az hogy a hátsókon is megszólaljon a külön csatorna, nem az ami az elsőkön szól.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A lenyeg,hogy default wave outot kell berakni a default diectsound output helyett.. es mar megy is ... ugyanolyan neven kell elmenteni a fileot mint az avi,tokmindegy hova,mcsak ne ird felul.. elinditod az uj kis mereto avit es lass csodat muxik...

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Próbáltam a Graphedit-tel is, de csak 2 csatorna van. Melyik filtert használjam?

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A varazsige : GRAPHEDIT

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Valakinek sikerült már ac3-as avi-t downmixelni? Mert nekem csak stereoban sikerül lejátszani.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi!
 
Nem kell pont SMI fájlba leszedni a dolgot, a .sub ugyis elterjedtebb, és ezt pl a microdvd vagy a bsplay vagy számtalan másik program tökéletesen pakolja full screenbe, oda ahova akarod. A videora viszont meg azért nem érdemes rákódolni mivel a különálló felirat egy szimpla txt fájl, tehát bárki átirhatja lefordithatja saját nyelvére, ha külföldivel akarsz csereberélni akkor kizáró ok lehet a filmre kodolt felirat (engem is marhára zavaran egy bekodolt horvát felirat pl.), a különálló feliratnak jobb a minősége, bármekkora lehet a mérete, és bárhová rakhatod, és tömörítésnél nem vesz el plusz bitrateket a filmből.
 
Ciao
Naru

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát nem tudom, lehet, hogy jobb a MPEG2AVI, csak egy a bökkenő vele nem rakja rá a feliratot, és ha külön lekrálod SMI file-ba akkor nem tudod fullscreen-ben nézni, magyarul szar az egész. Ugyanis a Media Player nem rakja ki fullscreen-be a feliratos dolgokat.
És a FlaskMPEG-nél nem kell külön babrálni a felirattal..
Egyből megvan, az igaz viszont, hogy dög lassú...
 
Majd nézzétek meg 3Vix-et COOL-lesz... :-)

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sot. meg jobb ha az MPEG2AVI PX3-as verziojat hasznalod, amely kb. ket es felszer gyorsabb a FlaskMPEG-nel, es szinten kiszedi az AC3 streamet. Ezt azutan a VirtualDub 1.3 for AC3-mal tudod osszevagni az AVI-val.

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi!
 
Ha mondjuk a FlaskMPEG programmal csinálod a rippet, akkor ott nem a "Decode Audio" hanem a "Direct Stream Copy" opciót kell választani. Ilyenkor a az AVI fájl mellé egy külön fájlban az AC3 stream-et is megkapod. Az AVI fájlba az AC3 hangot a VirtualDub nevű program erre a célre módosított változatával tudod "bedolgozni", itt van egy-két beállítás amire ügyelni kell. Az alábbi helyeb tudsz okosodni: http://doom9.excelland.com/divx__ac3.htm
 
PPéter

Vendég

AC3 DIVX

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
 
Ugy hallottam letezik AC3 hangu Divx, de nem tudom hogy kell csinalni. Tudnatok segiteni? Mi kell hozza hogy a Divx hangja 5.1 legyen?

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”