Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sacd Extractor Gui

Avatar
SzAndras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 09:02
Értékelés: 141

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: SzAndras »


"Még egy nem elhanyagolható dolog, a DSD-t  nem kell dekódolni, elég egy aluláteresztő szűrő."
 
Bocs, de ez mit is jelent? Ez így biztosan nem igaz, de minimum félreérthető.
Sad but true: "Audiophiles don't use their equipment to listen to your music. Audiophiles use your music to listen to their equipment" - Alan Parsons

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: La_Valse »


csu2: Szerintem te nem érted, hogy az SACD-ben a DSD a lényeg. Ha átalakítod PCM-mé (teljesen mindegy a freki és felbontás), értelmét veszti az egész.
Egyetértünk. Még egy nem elhanyagolható dolog, a DSD-t  nem kell dekódolni, elég egy aluláteresztő
szűrő. A PCM-hez DA konverter szükséges. A  kevesebb elektronika jótékony lehet a hangra is. Hogy
halott-e vagy sem a formátum, meglátjuk. Egyelőre létezik, ha nem is virul.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
SzAndras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 09:02
Értékelés: 141

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: SzAndras »


Ja és mégegy!
Ezt a fórumot én azért követem kíváncsian, mert én is ISO kicsomagoló programot kerestem, és le a kalappal csu2 programja és törekvése előtt! 
Gratula! 
 
András
Sad but true: "Audiophiles don't use their equipment to listen to your music. Audiophiles use your music to listen to their equipment" - Alan Parsons

Avatar
SzAndras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 09:02
Értékelés: 141

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: SzAndras »


Urak,
 
Azt hiszem olvasgatva a párbeszédet, keveredik több dolog: felvétel, szerkesztés, terjesztés, lejátszás.
Tonnányi irodalma van, hogy miért is értelmetlen a DSD mint felvétel és mint szerkesztés (ettől még létezik, még ha marginális is). Senki nem vonja kétségbe, hogy tök jó (a kiadó szempontjából a védelem miatt) mint terjesztési formátum. És minden eszközgyártó szívja a fogát, hogy elég önvédelmet építsen be a DSD lejátszás nagyfrekis zaja/károkozása miatt az eszközébe (szűrők, stb.).
 
Azt én nem igazán értem, miért a "DSD a lényeg". Már csak azért sem, mert a DSD az "csak" egy módszer, nem egy fájl vagy lemez formátum. Skipper talán úgy érthette - de ezt inkább kérdezem -, hogy a benne lévő digitális tartalom analóggá konvertálását szeretné egy DSD-dekóder csipre bízni (pl asztali lejátszó), és nem egy számítógépre, és ehhez keres megoldást. Nem tudom.
A DAC (és szűrők) után már nincs érdemi különbség az analóg jelben DSD vagy PCM eredetű anyagban. Ha van, akkor az a rossz szűrő miatt van, tipikusan a DSD anyag kárára a sok ultraszonikus zaj miatt.
Egy DSD formátumú anyagban (terjesztés) NINCS több zenei információ mint egy 24-192-ben (de szerintem még a 24-96-nál sem). A plusz az sajnos ultraszonikus zaj, döbbenetesen magas zajszinttel...
 
A "DSD formátumot" hétköznapi ember nem tudja írni, de ahogy lentebb is írták, SACD rip-pet mint lemezképet ki lehet írni néhány programmal és íróval, és nagyon kevés asztali lejátszó ezt le is játsza. Személy szerint annyi problémám van az ilyenekkel, hogy a PS3 rip-ek az én tapasztalatom szerint 8-10dB(!) jelszintcsökkenést hoznak, és kifejezetten halkan szólnak.
 
Ha Skipper-nek nem kellene a lemez mint formátum - de gondolom kell mert csak tányérpörgető lejátszója van -, akkor megoldás lehet a stream-elés is. Én úgy használom. A SACD ISO-ból kicsomagolom Sony stereo DSF-be (metaadat miatt) a számokat, és DLNA-n stream-elem a lejátszómra. Vagy USB-s vinyóról lejátszom a lejátszón. De ehhez nyilván kell egy DSD stream-et fogadni képes DLNA-s (vagy USB-s) lejátszó (pl. Oppo, Lumin, Primare, stb.). Ekkor megmarad a "lényeg", vagyis egy licenszelt DSD DAC csip alakítja analóggá.
 
Végül a DSD vs PCM. Tényleg sokórányi anyagot rágtam végig DSD témában, és informatikus mérnök lévén azt gondolom meg is értettem, miért "nem jó", "túlhaladott", "zsákutca", stb a DSD. Értem.
De b@ssz@ meg a fülemmel meg azt hallom, hogy bármilyen PCM-mel hasonlítom össze (formátumtól /WAV, FLAC, stb. függetlenül/), valahogy a DSD (DSF) akkor is jobban szól!   És ezzel így van minden ismerősöm is...
 
Szóval számomra az a konklúzió, hogy "értem én hogy dízel, de mivel megy?", úgy néz ki valahogy a DSD (SACD,DSF,DFF) formátumban terjesztett zenei anyagot "valahogy jobban masterel-ik", és NEKEM jobban tetsző módon szól.
Uff.
 
Üdv,
András
Sad but true: "Audiophiles don't use their equipment to listen to your music. Audiophiles use your music to listen to their equipment" - Alan Parsons

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: csu2 »


Skipper:
 
Ha a DSD itt a mérvadó és nem a nagy felbontás, akkor én mentem félre, bocsesz. 
 
Ebben az esetben akkor marad a számítógépes zenehallgatás vagy a SACD-R.
 
kicsit off:
 
A DSD-nek megvannak a hátrányai a PCM-el szemben. A végeredmény szempontjából a legfontosabb talán az,
hogy a stúdiókban PCM-ben masterelnek és többségében eleve PCM-be is kerül ki az anyag (valamilyen minőségi
formában ( néha 16bit / 44.1 kHz ), aztán ebből lesz DSD, valahogy, valamivel...). De nem sok választás marad.
 
Szerintem nem sok anyag van ami vágatlanul és DSD-be közvetlenül rögzítve elérhető. De, lehet tévedek. 
Majd ha lesznek olyan szoftverek amivel DSD-t közvetlenül lehet masterelni (PCM "on-the-fly" kovertálás nélkül)
akkor érdekesebb lesz a dolog. Az egyik nagy baj jelenleg, hogy FFT-t nem lehet egykönnyen alkalmazni DSD stream-re...
A DSP-s effektekről nem is beszélve...

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: Skipper »

csu2: Szerintem te nem érted, hogy az SACD-ben a DSD a lényeg. Ha átalakítod PCM-mé (teljesen mindegy a freki és felbontás), értelmét veszti az egész.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: csu2 »


La_Valse:
 
Nem, nem rontod az üzletem.
Sajnos nálunk idehaza, asztali gépes
szoftverért nem sokan szeretnek fizetni...
De tisztelet a kivételnek, példának okáért
itthonról is akad vevőnk!
 
SACD-R szerintem halott ügy, fehér holló
amelyik asztali viszi, a jobbak szinte egyáltalán
nem. Amit írtam, hogy egy megoldás, ha nagyfelbontású
zenét szeretne valaki hallgatni asztali lejátszóról, akkor
lehet csináln 24bit, 192 kHz PCM-et a SACD-ből, amit
ki lehet írni DVD-A formátumban. Amit aztán több
készülék képes lejátszani. Remélem mostmár érted miről
beszéltünk!
 
Üdv,
Csaba

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: La_Valse »


Néha nem is értem, miről beszéltek. Természetesen "gyári" SACD-t nem lehet írni.
Erre azért ügyelt a Sony/Philips. De nem figyelt oda eléggé a PS3-ra. Így lehetséges
rippelni SACD-t ISO fájlba. Ebből vidáman írható SACD-R, ami tulajdonképpen adat
DVD. A gond az, ezt a barkácsolt formátumot kevés asztali játszó érti. PC-n könnyedén
játszható akármilyen DVD ROM-mal, csak nem sok értelme van.
Én ezzel csomagolom ki az ISO-t,
http://code.google.com/p/sacd-ripper/do ... p&can=2&q=
Akinek GUI kell,
http://sourceforge.net/projects/sacd-extract-gui/
Ezzel még nem rontom csu2 egyelőre OSX-es üzletét.
Apró kényelmetlenség, valamilyen alap dotnet kell hozzá, úgy rémlik.
És a végén Korg AudioGate-tel megégetem. A gourmandok az Export funkcióval azt állítanak elő,
amit csak akarnak.
http://www.korguser.net/audiogate/en/do ... index.html
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: Skipper »

@csu2: Sajnos a DVD-A teljes vakvágány számomra (fizikai valójában mindenképpen).
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: Skipper »


A Nero Burning ROM kipróbáltan alkalmas erre a célra.
 
Erről esetleg van bővebben infó is?
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: csu2 »


Üdv,
 
SACD sajnos nem lehet írni. DVD-A (dvd audio) az amivel lehet ügyeskedni.
Az SACD anyagból PCM-et csinálsz (mondjuk wav 24 bit, 96 kHz  - [24 bit-et és 48,96,192 kHz-et támogat DVD-A formátum]) és ebből csinálsz DVD-A lemezt.
A lemez készítésének a módját megtalálni a neten. Ha jól olvastam a Nero is tudja.
 
Én ezt találtam elsőre:
 
http://www.jensign.com/dvdaudio/
 
Aztán marad még a sima CD formátum a maga 16 bitjével és 44,1 kHz frekvenciájával...
 
Üdv,
Csaba

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Szia!
 
Valamelyik programmal tudok égetni olyan SACD-t, amit egy lejátszó meg is eszik?

A Nero Burning ROM kipróbáltan alkalmas erre a célra.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Szia!
 
Valamelyik programmal tudok égetni olyan SACD-t, amit egy lejátszó meg is eszik?
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: csu2 »


Kellemes karácsonyt mindenkinek!
 
Akit esetleg érdekel, elkészült egy újabb audio program a tollunkból...
 
Arra hivatott, hogy wav, aiff, aifc, flac, alac(m4a, caf), tta, wavpack, ape, mp3, stb.
formátumokból dsf vagy dff fájlokat készítsen. A program dsd64, dsd128, dsd256
formátumokat támogat. Annak lehet érdekes, aki natív dsd-s dac-ot használ.
Egyenlőre csak OSX alatt fut a program. Januártól lesz elérhető. Ha valakit érdekel
a téma, szivesen várom az érdeklődéseket,kérdéseket és megjegyzéseket.
 
A TraX (SACD kicsomagoló) újabb letölthető a weboldalunkról, rengeteg újítást tartalmaz,
teljes tag edit, cover art támogatás, sok új konverziós algoritmus és formátum. Sajnos
még mindig csak OSX-re.
 
Továbbá van még egy programunk, ami dsd64, dsd128, dsd256, dsd512-es dsf vagy dff
fájlokból képes wav,aiff, flac, alac(m4a) formátumba konvertálni. Átviszi a tageket is, cover
art-ostól. OSX-re szintén. 
 
 
http://bytewizard.eu/products
 
Üdv,
Csaba

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: tothn »


Kedves Csu2. Mivel nem kérted, és mint egy óvodás nem tartod tiszteletben a privát üzenetekre vonatkozó íratlan szabályokat, és hogy ebből neked bajod ne származzon, így utólag engedélyezem, hogy a mancinak írt privát levelezésemet oda másolhasd ahova csak akarod, de csak úgy, hogy nem ragadsz ki egyetlen mondatot sem a szövegkörnyezetéből. Bármelyik forum bármelyik oldalára. Kispajti.
 
PS: Továbbra is minden nagyrabecsülésem az SACD kicsomagoló programodért. 
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Szia,
 
senki nem állított olyasmit, hogy a DSD "mindenekfelett". A cikk a DVD-A kontra SACD (DSD)-ről szól (és a DSD zaj probléma miatt
linkeltem be). Többfelé olvasható, hogy  a DVD-A formátumot jobbnak tartják - miért ne lenne igaz - , csak sajnos a SACD formátum
megnyerte a csatát... Tett róla a Sony + Philips... Így sok választásod és annak aki nem analógot szeretne hallgatni, annak nincs. Ha
bármelyik régi konverzió neked jobban tetszett, akkor válaszd ki azt, mert benne van... De az a baj, mint a legtöbbször, írsz valamit
sértődésből vagy régi sérelemből és ki sem fejted pontosan mi is vele konkrétan a problémád, akarom mondani, nem osztod meg a
konverziós környezet leírását (pl.: lemez, konverzió típus, bitmélység, bitráta, stb.) Vagyis mit mivel hasonlítottál össze.
Természetesen azért, hogy tanuljunk belőle. Előre is köszi! 
 
ui.: Azért én mégis tudom miért vagy feszült, pablo alac typ2 tápjairól lemaradtál....
 
Szép estét!

Nekem vannak SACD és DVD-A lemezeim is, ugyanazzal a rendszerrel hallgatva az SACD egyértelműen szebben szól. Zajjal még nem találkoztam.
A cikkben meg a 100 kHz körüli ultrahangokat emlegetik, amit még denevérfüllel sem hallunk meg, ha a rendszer többi tagja nem viszi át.
"100 kHz fölött a zajszint -40 dB a maximum jelszint alatt (és így még egy oszcilloszkópon is látható!). A zaj így ebben a frekvenciatartományban sokkal magasabb, mint bármilyen zenei jel." Ennek mi értelme van??? Ráadásul 100 kHz felett a DVD-A sem visz át, úgyhogy ez nem is lehet összehasonlítási alap. Tessék a zajt megszűrni 25-30 kHz környékén és megoldódott a probléma.
A DVD-A -t is támogatja a Rotel, Denon, Marantz, Oppo, Pana és a Pio, stb, gyári lemezeket is lehet még kapni.
Az SACD inkább azzal nyert, hogy a DVD-t nem fogadta el a hifis társadalom audiofil eszköznek/formátumnak, számukra egy DVD-nek nincs helye egy audiofil láncban, továbbá elég kevés minőségi anyag jelent meg DVD-A formátumban, amiért kevés vásárló ruház(ott) be ilyen lejátszóba.
Ami a DSD-ben érdekes, az az, hogy a nagyfelbontású és magas bitrátájú sokcsatornás hanganyagot most már lemeztől és olvasási hibakorrekciótól mentesen, fájlból közvetlenül erősítőre lehet küldeni, elkerülve ezzel az optikai olvasás és az összekötő kábelek tökéletlenségeit.
Aki szerint meg jobb a DVD-A, az előtt ott a pálya. A formátum nem teljesen halott, a lejátszók ott vanak a piacon és az otthonokban, tessék jó minőségű felvételeket készíteni hozzá. Azért az SACD nem terjedt el annyira, hogy más ne rúghasson labdába mellette.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: csu2 »


Es a szegeny poornépre is gondoltok majd (Winfos és társai)?
 
Sajnos egyenlőre csak OS X-en lesz elérhető.
 
Üdv,
Csaba

Avatar
OccsE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2007.02.01., csüt. 11:36
Értékelés: 8

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: OccsE »



Sziasztok!
 
Elkészült a TraX SACD Extractor hivatalos verziója. Egyenlőre csak OS X-es verzója létezik. A program a régi verziókhoz
képest
 
.......
 
http://bytewizard.eu/downloads
 
Üdv,
Csaba 

 
Es a szegeny poornépre is gondoltok majd (Winfos és társai)?

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: csu2 »



A belinkelt cikkből némi kételkedés tűnik elő a DSD " mindenekfelettállóságáról."
 
De nekem egyértelműen analógosabb és folyékonyabb még a régi SACDextractorral flacba vagy DFF-be konvertált fájlokból, amarrával lejátszott zene is.

Szia,
 
senki nem állított olyasmit, hogy a DSD "mindenekfelett". A cikk a DVD-A kontra SACD (DSD)-ről szól (és a DSD zaj probléma miatt
linkeltem be). Többfelé olvasható, hogy  a DVD-A formátumot jobbnak tartják - miért ne lenne igaz - , csak sajnos a SACD formátum
megnyerte a csatát... Tett róla a Sony + Philips... Így sok választásod és annak aki nem analógot szeretne hallgatni, annak nincs. Ha
bármelyik régi konverzió neked jobban tetszett, akkor válaszd ki azt, mert benne van... De az a baj, mint a legtöbbször, írsz valamit
sértődésből vagy régi sérelemből és ki sem fejted pontosan mi is vele konkrétan a problémád, akarom mondani, nem osztod meg a
konverziós környezet leírását (pl.: lemez, konverzió típus, bitmélység, bitráta, stb.) Vagyis mit mivel hasonlítottál össze.
Természetesen azért, hogy tanuljunk belőle. Előre is köszi! 
 
ui.: Azért én mégis tudom miért vagy feszült, pablo alac typ2 tápjairól lemaradtál....
 
Szép estét!

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: csu2 »



Szia,
 
lesz ebből linuxos verzió? 
Kösz

Szia,
 
egyenlőre nem tervezünk linuxos verziót sajnos.

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: tothn »


A belinkelt cikkből némi kételkedés tűnik elő a DSD " mindenekfelettállóságáról."
 
De nekem egyértelműen analógosabb és folyékonyabb még a régi SACDextractorral flacba vagy DFF-be konvertált fájlokból, amarrával lejátszott zene is.
 
 
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: stx »



Sziasztok!
 
Elkészült a TraX SACD Extractor hivatalos verziója. Egyenlőre csak OS X-es verzója létezik. 

 
Szia,
 
lesz ebből linuxos verzió? 
Kösz

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: csu2 »


Sziasztok!
 
Elkészült a TraX SACD Extractor hivatalos verziója. Egyenlőre csak OS X-es verzója létezik. A program a régi verziókhoz
képest mérföldekkel többet tud. Mostanra több éves fejlesztés és tesztelés van már a háttérben, így sajnos már nem lehetett
ingyenessé tenni. Letölthető próba verzió, természetesen költség nélkül. Rengeteg formátumot támogat, többféle bitrátával.
Nagyot fejlődött a tag-eleséi mechanizmus is, és az információs réteg kiolvasása is a lemezről. Szinte alig kell belenyúlni
az elterjedt tag-ek kitöltéséhez. (persze ez azért lemezfüggő erősen). Ezen felül ami a legfontosabb, hogy az eddig
megjelent és legnépszerűbbé vált többmenetes konverterek mellé bekerült egy saját metódus is. Az új eljárás 
eltérően működik az idáig megjelenetektől, tény hogy picit lassabb (mint a double precision multistage) de az eredmény
magáért beszél. A jelenleg piacon lévő számítógépek ennél precízebb konverziót nem képesek elfogadható idő alatt
végezni (természetesen azért a koverziós idő kárára növelhető a precizitás). Több  független tesztelő szerint is, a
legjobb konverzió amit valaha hallottak. De a puding próbája az evés... Sok tesztelés és módosítás után arra
jutottunk (fejlesztő és tesztelő csapat), hogy az SACD technológiában alkalmazott DSD kódolás 
egyetlen (de nagy) hátrányával, a magas frekvenciákon jelentkező magas zajjal (egy kicsit bővebben az alábbi linken
lehet olvasni róla : http://www.egalizer.hu/hifi/hangtechnika/formatum.htm), érdemes valamit kezdeni. Többféle szűrőt
kipróbálva egy nagy meredekségű Kaiser-Bessel aluláteresztő szűrőnél maradtunk, aminek 34 kHz-es vágási pontot
beállítva értük el szerintünk a legjobb eredményt. (A weboldalon látható erről egy szemléltető spektum kép)
Az eredmény: Csak a tiszta zene...
A program futtatásához nem kell semmilyen más előre telepített konverter vagy bármi más, natívan támogatja a 
formátumokat és a különböző eddigi népszerű konverziós metodusokat. Remélem felkeltettem az érdeklődéseteket!
 
http://bytewizard.eu/downloads
 
Üdv,
Csaba 

Avatar
rush4you
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.08.31., kedd 09:18
Értékelés: 6

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: rush4you »


Szia,
 
Valami hiányzik a gépmről, de nem tudok rájönni mi..
 
felraktam mindkét verziót, elindul a progi, betölti az iso-t, de amint valamelyik gombra klikkelek ( info stb ) nem történik semmi.
win xp sp3, java,van telepítve?
kell még hozzá valami?
 
nagyon köszönöm!

Avatar
user
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.09.26., csüt. 20:29
Értékelés: 0

Sacd Extractor Gui

Hozzászólás Szerző: user »


hello csu2.
 
What version is in this post 11 ?
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=1391931
 
Could you post this version for download ?
 
Thank you.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”