Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DV-videó rögzítés

Avatar
CrocodileMick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:33
Értékelés: 1

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: CrocodileMick »


Gandalf!
 
Milyen progival olvasod be videókat?
 
Üdv, Mick

...élvezd az életet ameddig lehetöséged van rá!
 
TV: Panasonic TX-32PK25D, DVD: Pioneer DV-717, AMP: Denon AVR-1801, VHS: Mitsubishi HS-M60V, TAPE: Akai DX57, CD: Denon DCD-685, CAM: Sony DCR-TR8100E, SPK: Canton 10MX, Magnat Sonobull 1000 XL.

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Hali Mindenkinek! 
Mostanában kezdtem el foglalkozni a digitális kamerán rögzített felvételek DVD-re való átültetésével. Minden nagyon szép, minden nagyon jó, rengeteg szoftver van az editálásra és a DVD authoringra, de a képminőséggel egyáltalán nem vagyok elégedett. Próbáltam a capture-t mindkét módszerrel Firewire kártyán keresztűl, AVi-DV-re és rögtön mpeg2-re is. Mindkét esetben a képminőség elmarad az analóg kompozit kimeneten lévő lejátszott képminőségtől. Azt vártam volna, hogy a "közvetlen" DV-AVI kódekes minőség legalább megegyezik a kompozit kimeneten elérhető minőséggel. Nézegettem az DV kódeket és úgy találtam, hogy a felvételnél valami fix módba rőgzít és csak a lejátszásnál lehet szabályozni a felbontást. Van itt valami okosság amit nem tudok és be lehet vetni, vagy csak egyszerűen ennyit tud a kamera és kész?
 
Előre is köszi a segítséget...

És mivel enkódolod a DV avit MPEG2-be, hogy olyan "kaka" a minosége?
 
Én CCE-vel szeretem 2 pass-al, és átlag 5500-as bitrátával (min 2500, max 7000), és a végeredményt nagyon nehéz megkulonboztetni az eredetitol.
 
Cucc: Panasonic NV-DX100-as 3CCD-s kamera, Canopus DV Raptor firewire kártya, és természetesen Canopus codec...
 
Sanyi

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Már eleve a dv-avi minőségével nem vagyok kibékülve. Egyébként a maximális 8000 bitrátával minden beállítást a lehető legjobb minőségre állítva kódoltam át avit mpeg-be.

Avatar
Zorro
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 07:08
Értékelés: 0

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Zorro »


Hali Mindenkinek! 
Mostanában kezdtem el foglalkozni a digitális kamerán rögzített felvételek DVD-re való átültetésével. Minden nagyon szép, minden nagyon jó, rengeteg szoftver van az editálásra és a DVD authoringra, de a képminőséggel egyáltalán nem vagyok elégedett. Próbáltam a capture-t mindkét módszerrel Firewire kártyán keresztűl, AVi-DV-re és rögtön mpeg2-re is. Mindkét esetben a képminőség elmarad az analóg kompozit kimeneten lévő lejátszott képminőségtől. Azt vártam volna, hogy a "közvetlen" DV-AVI kódekes minőség legalább megegyezik a kompozit kimeneten elérhető minőséggel. Nézegettem az DV kódeket és úgy találtam, hogy a felvételnél valami fix módba rőgzít és csak a lejátszásnál lehet szabályozni a felbontást. Van itt valami okosság amit nem tudok és be lehet vetni, vagy csak egyszerűen ennyit tud a kamera és kész?
 
Előre is köszi a segítséget...

Persze, hogy fix módon rögzít, mivel szabványos a felbontás és a tömörítés is (1:5). Én az Ulead MS Pro-t és a szimpla MS DV kodek-et használom. Az Ulead Capture progija a képernyőre csak egy un. prewiew-t tesz ki, ami elég szar, de maga a "rögzítés" az adat másolás a kameráról a HDD-re. A szerkesztő is preview megjelenítés ad, de amikor renderel, akkor már jó a képminőség.
 
Én a megszerkesztett anyagokat - mivel (még) nincs DVD íróm - visszamásolom a DV szalagra, és onnan rakom át VHS-re. A minőség olyan mint az eredeti felvétel (na perzse ez csak a 2-3 renderelési generációra igaz MS DV kodek esetében).
 
Javaslom tesztelj egy rövidebb anyaggal az általam leírtak szerin, és a végeredményt nézd meg.
 
Korábban volt szó a DV-DVD konverzióról, és ott az lett lényeg, hogy mpeg2 esetében a DV-AVI-ból tömörítés esetén min. 6000 kbit/s-ot használj, de ajánlott a 8000 kbit/s (SuperBit) a kamera remegések miatt.
Zorro - Thomson DTH-210E, DPL-660HT, VTH-6050G; Panasonic DS-28EG; Pionerr DVR-A106D; Thomson 29DM182G

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DV-videó rögzítés

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hali Mindenkinek!
 
Mostanában kezdtem el foglalkozni a digitális kamerán rögzített felvételek DVD-re való átültetésével. Minden nagyon szép, minden nagyon jó, rengeteg szoftver van az editálásra és a DVD authoringra, de a képminőséggel egyáltalán nem vagyok elégedett. Próbáltam a capture-t mindkét módszerrel Firewire kártyán keresztűl, AVi-DV-re és rögtön mpeg2-re is. Mindkét esetben a képminőség elmarad az analóg kompozit kimeneten lévő lejátszott képminőségtől. Azt vártam volna, hogy a "közvetlen" DV-AVI kódekes minőség legalább megegyezik a kompozit kimeneten elérhető minőséggel. Nézegettem az DV kódeket és úgy találtam, hogy a felvételnél valami fix módba rőgzít és csak a lejátszásnál lehet szabályozni a felbontást. Van itt valami okosság amit nem tudok és be lehet vetni, vagy csak egyszerűen ennyit tud a kamera és kész?
 
Előre is köszi a segítséget...

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”