Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

upnp, dlna, nas

Vendég

upnp, dlna, nas

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen lehet, feltéve hogyha nincs beleheggesztve!
Mivel ezeket a cuccokat úgy is lehet kapni hogy nincs vinyója
 
Mini-ITX -et nézted már?


 
Nem... az mi?
Én egy ilyet néztem: Buffalo pro duo
Fontos a DLNA... a tv- azt ismeri csak... nero mediahome-mal laptopról tökéletes (mkv, divx), csak kevés és többet is fogyaszt mint egy NAS...

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

upnp, dlna, nas

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Igen lehet, feltéve hogyha nincs beleheggesztve!
Mivel ezeket a cuccokat úgy is lehet kapni hogy nincs vinyója
 
Mini-ITX -et nézted már?

Vendég

upnp, dlna, nas

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A NAS-okban lehet HDD-t (vinyó) cserélni?

Vendég

upnp, dlna, nas

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez is DLNA certified...
 
Akkor ehhez kérdezek, hátha ez egyértelműbb... Lehet ezekben HDD-t cserélni nagyobbra?

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

upnp, dlna, nas

Hozzászólás Szerző: batagy »



Mi a kulonbseg az upnp es a dlna kozott?
egesz pontosan kerese egy nast az itthoni halozathoz. a tv-m lg pk760, geprol szpen viszi a nero hommal. de ha dlna-s nast keresek keves a valasztek, viszont upnp-re tobb.


Most kicsit én is utánaolvastam, mert engem is érdekel.
 
Az UPNP és a DLNA két külön szabvány. Azt írják, az UPNP (ez régebbi szabvány) inkább a kapcsolat felépítését határozza meg, a DLNA (ez újabb szabvány) pedig inkább a stream-elés tartalámát, specifikációját. Az UPNP egy viszonylag laza szabvány, a DLNA viszont jóval szigorúbb, jobban meghatározza hogy a stream-elés hogyan történhet. Azt olvasom több helyen hogy a DLNA az UPNP-re épül. Lényeg az hogy a DLNA szigorúbb.
 
Ugye a TV-d DLNA-t tud. A Nero Mediahome szintén DLNA-s.
Ami DLNA-s, az egyben UPNP is. De fordítva nem, ami UPNP, az nem biztos hogy DLNA-t is tud.
 
Két válasz lehet:
A ) Nekem se 100% világos, de ebből szerintem az következik, hogy a TV-d sajnos nem biztos hogy együtt fog működni egy sima UPNP NAS-sal. Ugyanis ha a NAS nem DLNA szerint stream-eli a cuccot, akkor a TV-d nem biztos hogy megérti.
 
B ) De az is lehet hogy, mivel a DLNA magában foglalja az UPNP szabványt, ezért a TV-d UPNP-n együttműködik egy sima UPNP NAS-sal. Gondolom attól is függ hogy az UPNP szerver (NAS) mennyire rugalmas. Mert az is lehet hogyha a TV bizonyos formátumban kéri a stream-et (DLNA-ban), és mivel az UPNP nem túl szigorú, lehet kiszolgálja a TV-t. Igazából nem tudom, ez csak logika.
 
Tapasztalatom nincsen sok.
Nekem Roku Soundbridge-em volt, ami egy UPNP lejátszó, de nem DLNA-s. Annyit tudok, hogy működött a Fuppes és a Foobar foo_upnp szerverrel, mind a kettő UPNP és DLNA-t is tudott.
 
Végül is sokat nem segítettem, mert ugyanúgy nem tudjuk melyik a jó.
Szerintem, akkor mész biztosra ha olyan NAS-t veszel ami tud DLNA-t. Nem biztos hogy ki van rá írva. Pl. QNAP-okon a Twonky, azt tud DLNA-t, ahogy olvastam.
 
De lássuk mások véleményét!
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Vendég

upnp, dlna, nas

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mi a kulonbseg az upnp es a dlna kozott?
egesz pontosan kerese egy nast az itthoni halozathoz. a tv-m lg pk760, geprol szpen viszi a nero hommal. de ha dlna-s nast keresek keves a valasztek, viszont upnp-re tobb.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”