Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Elakadtam ebben a Secret Rabbit Code install-ban, kis segítséget kérnék.
 
Eddig jutottam:
 
Csináltam egy könyvtárat: C:\libsamplerate-0.X.Y valamint ebbe egy Win32 könyvtárat
 
ebbe a C:\libsamplerate-0.X.Y könyvtárba bemásoltam (a C:\Program Files\Mega-Nerd\libsndfile könyvtárból) a libsndfile-1.dll és a libsndfile-1.lib file-okat (ez a Meganerd akármi a libsndfile-1.0.21-w32-setup.exe telepítésével keletkezett)
 
a C:\libsamplerate-0.X.Y\Win32 könyvtárba bemásoltam (a C:\Program Files\Mega-Nerd\libsndfile\include könyvtárból) az sndfile.h file-t
 
Nem tudom viszont mi az a MSVC++ illetve nem találtam a Win32\Makefile.msvc file-t sehol. Illetve már ott elakadtam hogy hol van libsamplerate-0.X.Y.tar.gz file amit ki kéne csomagolni winzip-el? Mert winzip-el csak a libsndfile-1.0.21.tar.gz-t tudom kicsomagolni....
 
No akkor help please
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Ja míg el nem felejtem ,a cPlayben a cMP is legyen beállítva ,mert nem fog működni a számok behívása.
oks majd home megnézem
csak azt nem értem hogy miért nem figyelmeztet erre a cMP ...
nagyon nehéz lett volna egy hibaüzit csatolni hozzá ha nem éri el

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »

Teljesen jól működik WIN7-el nálam. Nem fagy le vagy ilynenek.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Kikapcsolásnál:
A StartXP legyen bekapcsolva meg a Diagnostic ,mert különben a gép teljesen kikapcsol.
 
(Win 7-nél itt kezdődnek a bajok,ott inkább javasolt a Diagnostic nélküli kikapcsolás ,mert akkor nem nyúl bele a Win7-be.Bár így nem az asztal jelenik kikapcsolás után , hanem teljesen kikapcsol a gép.Nálam ez így van ...Másnál lehet ,hogy Win7-en mást csinál. Lehet ,hogy jól is műxik.És csak engem szívat...)
 
XP-n ilyen gondok nincsenek vele.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Ja míg el nem felejtem ,a cPlayben a cMP is legyen beállítva ,mert nem fog működni a számok behívása.



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Klikk után , bejön a cPlay és a lejátszandó számok.



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Ha ezeket behívtad akkor okézni és ez jelenik meg .(a behívott zenék mappái)
Itt rá klikk a lejátszani kívántra.



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


A cMP-t megnyitod és ott behívod azt a mappát, amiben a Wav vagy Flac van a CUE-val együtt.(CUE-t a Recursive Cue Creatorral készíteni,ez fontos!)



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


iszonyatos gondok vannak a térrel 


Az SRC-nél próbáld ki a 145db vagy a 121db-t. SoX-nél lehet ,hogy rossz.

na így már azért lehet rajta muzsikát hallgatni :kiraly:
 
de az ilyen filteres dolgok nálam mindig kicsit kételkedésre add okot :lol!:
kicsit olyan "EQ" -s érzésem támad
annó örültem hogy hipp-hopp sikerült ettől a dologtól megszabadulnom, most meg az ilyentől "kirázZz a hideg"
 
de szentelek majd még időt neki :kiraly:
 
kösz hogy szóltál
 
amúgy a cmp mit csinálna?
mert sikerült már cue-kat beledobálni de onnantól kezdve semmit nem tudok vele csinálni :kiraly:

Resamplerek lennének ezek (SRC -Secret Rabbir Code és a SoX-Soun eXchange).
Kicsit úgy működnek itt mint a Cd játékosoknál a felkonvertálás.
Az SRC a Foobarhoz is volt régebben (DSP),de az a gyengébbik változat volt ,azt mondja az SRC fejlesztője.
Ezek ha minden igaz 145dB és 172dB-t SNR-t tudnak a programban.
Az adatokat(táblázatban) a cPlay honlapon megtalálod.
Ugyan ,DSP-t használ, de itt valahogy jobban működik , mint a Foobarban.Én nem találok nagy hiányosságot itt...
 
A cMP, a cPlay-t vezérelné, ez lenne az egyik feladata.A cMP-ben be tudod hívni azt a mappát amiben a Wav vagy a Flac van, a CUE-val együtt.(ahogy néztem csak azt a CUE-t tudja kezelni amit a RecursiveCue Creatorral hoztál létre,ez nem tudom miért van így...)
A másik nagyon fontos dolga a cMP-nek az lenne ,hogy a gép összes erőforrását csak a zene játszásra korlátozza.Ezért is kapcsolja ki a gép többi dolgát (az Explorer.exe-t például).(ezért is jobb a hangja ,ha így együtt vannak(cMP+cPlay).Ha külön csak a cPlay szól (mert tud az magában is menni) akkor picit szegényesebb a hang,ellenben akkor bármit tudsz a gépen csinálni.Még kisebb is a proci terhelése , mint a Foobarnak.
Szóval a proci, a memória ,meg úgy minden csak a zenére van a,ha a cMP-t használod.Ezért is érdemes erre egy külön gép, mint ahogy a honlapon is írva vagyon.Mert mást nem nagyon tudsz közben azzal a géppel kezdeni.(ez persze luxus és sokan ,(én sem) tehetem ezt meg...persze.)
 
Ami azonban borzasztóan zavar az,hogy ez a cMP+cPlay igazából csak az XP-n érzi jól magát.(megy ez Win7-en is, de ott olyan mint a béna kacsa)
XP -n minden flottul megy és élvezet használni,hallgatni.Win7-en már kétszer lefagyott,de keményre...Meg a Win7 dolgait is borítja ,ha kilépek belőle.7-en nem szerencsés a használata .Szvsz.
XP.n faszányos azonban.


 
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: shanahan »


iszonyatos gondok vannak a térrel 


Az SRC-nél próbáld ki a 145db vagy a 121db-t. SoX-nél lehet ,hogy rossz.

na így már azért lehet rajta muzsikát hallgatni :kiraly:
 
de az ilyen filteres dolgok nálam mindig kicsit kételkedésre add okot :lol!:
kicsit olyan "EQ" -s érzésem támad
annó örültem hogy hipp-hopp sikerült ettől a dologtól megszabadulnom, most meg az ilyentől "kirázZz a hideg"
 
de szentelek majd még időt neki :kiraly:
 
kösz hogy szóltál
 
amúgy a cmp mit csinálna?
mert sikerült már cue-kat beledobálni de onnantól kezdve semmit nem tudok vele csinálni :kiraly:

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


iszonyatos gondok vannak a térrel


Az SRC-nél próbáld ki a 145db vagy a 121db-t. SoX-nél lehet ,hogy rossz.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


ugyanazon a vinyón van a 2 rendszer?

Köszi ,megoldódott a dolog.
 
Érdekes ,hogy a Win 7 és XP hang között nincs nagy különbség.Leginkább semmi.
Azért XP-n otthonosabban mozog ez a cMP.


 
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Nálam a WIN7 32bites Ultimate verziója fut.
Nálam Win7 Prof 32bit. De a gond egyértelműen az ,hogy a Win7 a "D" partíción és nem a "C"-n megy.Mert hiába választok ,hogy hova telepítse ,bizonyos komponenseket a C-re telepít automatikusan,az XP-re,és ez így össze is akad.
Azért XP-n jól megy ...ez van.
 
Azért ha van valami ötlete valakinek ,hogy ezt hogy lehetne megoldani ,azt szívesen fogadom...

ugyanazon a vinyón van a 2 rendszer?

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Nálam a WIN7 32bites Ultimate verziója fut.
Nálam Win7 Prof 32bit. De a gond egyértelműen az ,hogy a Win7 a "D" partíción és nem a "C"-n megy.Mert hiába választok ,hogy hova telepítse ,bizonyos komponenseket a C-re telepít automatikusan,az XP-re,és ez így össze is akad.
Azért XP-n jól megy ...ez van.
 
Azért ha van valami ötlete valakinek ,hogy ezt hogy lehetne megoldani ,azt szívesen fogadom...


 
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nálam a WIN7 32bites Ultimate verziója fut.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Nakérem kipróbáltam a cPlay + cMP progikat 32 bites XP-n, elsőre azt mondom hogy nagyon nagyon jó. Egyelőre csak kis hangerőn próbáltam (asszonyfaktor), de holnap majd tolom neki egy kicsit jobban.
 
Azért voltak telepítéskor furcsaságok (lásd mellékelt kép): szerencsére NOD32 kikapcsolása után simán ment a telepítés (igaz maga a NOD32 figyelmeztető ablak nem ugrott fel telepítés közben)
 
Azt mondjuk nem csodálom hogy "összeakadt" a NOD32-vel, mert ilyen ultrabrutál programot (cMP) még nem láttam, ami így "átveszi a hatalmat" az XP fölött, és csak reboot-al lehet "kikapcsolni"..., Rendesen meg is ijedtem először, mivelhogy nem néztem kikapcsoláskor ezt a kis ablakot, ami rákérdez hogy mi legyen újrainduláskor, csak simán nyomtam neki hogy YES, aztán csodálkoztam hogy mindig ez a program jön be, a "desktop" meg sehol, még csökkentett üzemmódban (safe mode) is!!! Lélekben már készültem egy win reinstall-ra
 
Mind1, minden jó ha a vége jó, és az meg nagyon jó! Ja igen, és telepítéskor kevesellte a szabad memóriát, úgyhogy nem is ment fel elsőre: asszem 160 MB memóriát kért, és csak 143 MB volt... Pedig 1 GB a memóriám, lapózófile-om nincs (ha úgy jobban tetszik letiltva), és volt egy 64 GB RamDisk (virtuális meghajtó) a memóriában, na ezt csökkentettem le 16 MB-ra, aztán feltelepült. De hogy haova lett a többi memória, azt nem tudom (1 GB - 64 MB), lehet hogy telepítéskor valamennyi memóriát szándékosan lefoglalt, hogy azért maradjon tartalék.
 
Asszem tartós vendég lesz nálam a cMP² :lol!:

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


háát nálam win7 64bit-eniszonyatos gondok vannak a térrel  :lol!:
azt hallom hogy a hangfalból jön a zene s nem úgy mint a fúbár hogy a hangfal csak egy kellék a színpadon s köré rajzolja a muzsikusokat
 
a mélyek tényleg semmitmondóak ill. nincs meg az a energia ami a másikba
 
ettől nálam jobb volt a XXHighEnd

Csak a cPlay megy, vagy megy a cMP is a Win7-en,nálad?
Csak érdekel ,hogy a cMP-t hogyan sikerált elindítani neked...

azt ugyan úgy mint nehai-nak


Szóval akkor nálad is a "C"-n van a Win7.
Akkor most már egyértelmű ,nálam mi a gond vele...win7-en.


 
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: shanahan »


háát nálam win7 64bit-eniszonyatos gondok vannak a térrel  :lol!:
azt hallom hogy a hangfalból jön a zene s nem úgy mint a fúbár hogy a hangfal csak egy kellék a színpadon s köré rajzolja a muzsikusokat
 
a mélyek tényleg semmitmondóak ill. nincs meg az a energia ami a másikba
 
ettől nálam jobb volt a XXHighEnd

Csak a cPlay megy, vagy megy a cMP is a Win7-en,nálad?
Csak érdekel ,hogy a cMP-t hogyan sikerált elindítani neked...

azt ugyan úgy mint nehai-nak


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


háát nálam win7 64bit-eniszonyatos gondok vannak a térrel 
azt hallom hogy a hangfalból jön a zene s nem úgy mint a fúbár hogy a hangfal csak egy kellék a színpadon s köré rajzolja a muzsikusokat
 
a mélyek tényleg semmitmondóak ill. nincs meg az a energia ami a másikba
 
ettől nálam jobb volt a XXHighEnd

Csak a cPlay megy, vagy megy a cMP is a Win7-en,nálad?
Csak érdekel ,hogy a cMP-t hogyan sikerált elindítani neked...


 
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: shanahan »


háát nálam win7 64bit-en
iszonyatos gondok vannak a térrel
azt hallom hogy a hangfalból jön a zene s nem úgy mint a fúbár hogy a hangfal csak egy kellék a színpadon s köré rajzolja a muzsikusokat
 
a mélyek tényleg semmitmondóak ill. nincs meg az a energia ami a másikba
 
ettől nálam jobb volt a XXHighEnd

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Sima cPlay és Foobar között még lehet egy szint a lejátszott zenében...(itt ízlések dönthetnek)De "cPlay+cMP" az XP-n már elhúzott a Foobar mellett.

Ezt kifejtened reszletesen?

A HDD-ről a wavok és Flac fájlok lejátszásában hagyta le a Foobart.
 
A CD lejátszásra ,mp3-ra ,APE fájlra,netrádióra még mindig ott a Foobar.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Sima cPlay és Foobar között még lehet egy szint a lejátszott zenében...(itt ízlések dönthetnek)De "cPlay+cMP" az XP-n már elhúzott a Foobar mellett.

Ezt kifejtened reszletesen?

A cPlay-t és a cMP-t együtt használva (és csak is akkor) az XP-n ,nagyon jó hangot lehet előállítani.
A cMP lényege abban van túl azon ,hogy a cPlayben a fájlok lejátszását megkönnyíti,hogy a gép teljesítményét csak a zenelejátszásra koncentrálja.Minden erőforrás azt segíti.Mellette a gépen nem tudsz dolgozni.
Ha csak a cPlay megy (mert úgy is tud játszani) akkor a gép erőforrásai nincsenek ennyire lefoglalva . Amellett tudod használni a gépet. De a hangja szegényesebb a cMP+cPlay-hez képest.


 
 


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: venomer »


Sima cPlay és Foobar között még lehet egy szint a lejátszott zenében...(itt ízlések dönthetnek)De "cPlay+cMP" az XP-n már elhúzott a Foobar mellett.

Ezt kifejtened reszletesen?

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Ahogy olvasom magasakkal, terrel gond van. Akkor miert olyan nagybecsu e zenelejatszo szoftver? Miben jobb, erdemesebb mint a Foobar? Nem kotozkodesbol, hanem erdekel, tenyleg.
Én is hallgatom és ismerkedek vele.És egyre jobban látom,hallom a pozitívumait.De még csak ismerkedem vele.
Én is kicsit szkeptikus voltam a cPlay+cMP-vel szemben.
De kezdem megismerni.
Persze látom a hibáit is még.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

cPlay+cMP=cMP²

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Szerintem van benne lehetőség...
De most komolyan.
Windows 7-en a cPlay egymagában (cMP nélkül) nagyon jól fut. Nálam a Win7 -nél csak a cics Memoria Playernek(cMP)van gondja. (az még nem derül ki ,hogy miért ,lehet hogy a "C" partícióra szeretné a telepítést,lehet hogy még nem kompatibilis a Win7-el?Ez majd a későbbiekben kiderül...)
 
De kipróbáltam XP-n is.
Na ott a kettő együtt nagyon komolyan szól. cPlay+ cMP
Így ajánlom kipróbálásra mindenkinek.(überfasza)
 
A cPlay egyedül is használható (úgy megy a Win7-en is ),de igazán nagy lehetőség a kettő együttes használatával van.
Először én is azt gondoltam ,hogy a cPlay csak a lejátszó és a cMP csak keretprogram ,amivel a mappákat rendezgetem és a cPlayben a lejátszást megkönnyítem.
De nem csak ennyi a dolga.
A cMP használatával a gép teljesítménye csak a zene lejátszásra irányul és bizony ez meg is hallatszik.(kikapcsol minden más programot és persze ilyenkor nem nagyon tudod használni a gépet sem .Ahogy Charlie mondaná:" Csak a zene van...")
 
Csak a cPlay-el a zenelejátszás minősége jó ,de együtt használva a kettőt ,még sokkal jobb lesz.
 
Ismerkedni kell a programmal.
Ahogy a neten látom ,ennek a cMP-nek még nincs akkora publicitása ,ismertsége mint a Foobarnak.
Sokan (én is ) csak most ismerkednek vele.Ezért is nyitottam ezt a topikot ,hogy segítsünk egymásnak .Úgy mint a Foobarnál...
 
A Foobart nálam még nem váltja le ,mert nem olyan sokoldalú.Nem tud CD közvetlenül játszani,nem tud mp3-at és netrádiót sem.
De a cPlay +cMP együtt olyan minőségben játssza a Flac és Wav zenét a Hdd-ről ,ami meghaladja a Foobar képességeit.
Sima cPlay és Foobar között még lehet egy szint a lejátszott zenében...(itt ízlések dönthetnek)
De "cPlay+cMP" az XP-n már elhúzott a Foobar mellett.


 
 


Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”