Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio Cd irása

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Kérdésem lenne,és itt most egy példát hoznék fel:
 
EAC rippnél (John Mayall--Mail Order Mystics c. szám) a CRC olvasott: 517821BB és a CRC ellenőrzött is:517821BB lett, és az EAC ki is írta ,hogy O.K.
 
Aztán a dBpoweramp-al is rippeltem ugyanezt a számot.
Na most ott az olvasott CRC: C4A091F1 és az ott mutatott AccurateRip CRC: 9FA5EC01.
 
Akkor mostan tanácstalan vagyok.
Melyik lehet az okés.
És a legfurcsább ,hogy az EAC ellenőrzött CRC sem egyezik a dBpower AccuratRip CRC-vel.Ugyan annál a számnál.Azoknak nem kellene egyezniük?
Én azt gondoltam ,hogy az EAC ellenőrzött CRC-je az az AccurateRip CRC?
 
Vagy mit baltáztam el?



 
 


Vendég

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Minden írás tökéletes, ha jó a hardver, az író szoftver képes azt kezelni és rendesen be van állítva:)

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Kezdjük azzal hogy a gépünkön már ott van az a bizonyos biztonsági másolat  esetleg aki még nem állította be az EAC-ot rippeléshez ez alapján megteheti ->


Nagyon hasznos infókat adtál Shanahan. Egy valamit nem sikerül ezzel az EAC-vel az az AccurateRip-ről a CRC -k összehasonlítása a berippeltével.
Egyszerűen nem megy .Nem tom mit csinálok rosszul?

Na megoldódott! Állítgattam még rajta. Most műxik!


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Kezdjük azzal hogy a gépünkön már ott van az a bizonyos biztonsági másolat  esetleg aki még nem állította be az EAC-ot rippeléshez ez alapján megteheti ->


Nagyon hasznos infókat adtál Shanahan. Egy valamit nem sikerül ezzel az EAC-vel az az AccurateRip-ről a CRC -k összehasonlítása a berippeltével.
Egyszerűen nem megy .Nem tom mit csinálok rosszul?



 
 


Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Pedig ott van az első hsz-ben. Bitpontos csak az EAC-val lesz, vagy ezzel a cuetools-szal. És ha bitpontos a másolat, akkor nyilvánvalóan jobb minőséget nem lehet elérni.
Igazad van. Figyelmetlen voltam.
Ma már próbálkoztam az EAC-val, és valóban szebb (szélesebb spektrumú) az általa készült audio CD.
És mostmár bánom, de eddig minden letöltés után, kitakarítottam a mappát. Így a borító képei mellett a CUE fájl is mindig ment a kukába....

Néha, azért is tanulni kell, hogy rájöjjünk, milyen buták vagyunk!
Üdv: nebulo

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: batagy »


Véleményem szerint az eredeti rip-et mindig meg kell tartani FLAC-ban, és adat DVD-ként elmentve vagy tökmindegy hogy, de lényeg hogy adatként meglegyen elmentve. Természetesen read-offset correctionnal, exact rippel, cue sheet-tel stb.
 
Attól még ki lehet írni Audio CD-re, de akkor ott már nem számít a write offset, mert egyrészt úgyse hallod meg, másrészt arról az írott lemezről úgyse fogsz másik rip-et készíteni (és nem is szabad). Ha kell mégegyszer az eredeti lemez, ottlegyen az adatként elmentett FLAC. Amúgy is az adat DVD hibatűrése sokkal jobb mint az Audio CD-é. Magyarul Audio CD-ként nem szabad semmit se archiválni.
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Vendég

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Pedig ott van az első hsz-ben. Bitpontos csak az EAC-val lesz, vagy ezzel a cuetools-szal. És ha bitpontos a másolat, akkor nyilvánvalóan jobb minőséget nem lehet elérni.

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Köszi a hasznos ötleteket!
Az olyan tudatlanoknak, mint én is, ez aranyat érő. Esetleg a tapasztalataitok alapján, írnátok róla:
Hogyan, milyen író programmal érhető el a legjobb hangminőséget visszaadó cd, a letöltött (nem az általam készített ripp) flac fájlokat kiírva?
Nézegettem már néhány audio-s topicot, de még nem sikerült ráakadnom egy részletes leírásra.
Előre is:
Üdv: nebulo

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: nehai »

Bár én nem írok lemezeket, de azért

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: turizoli »

Köszi mindkettőtöknek ,moja és shanahan.


 
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


CUETools


Nagyon ötletes program! Gratula, hogy megtaláltad!

ha a gugol nem segít ...
de ezen kívül van 1-2 meglepő funkció is rippelés terén ... /de nem tudom mennyire megbízható e téren/

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: moja »


CUETools


Nagyon ötletes program! Gratula, hogy megtaláltad!
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


mivel kiderült hogy fontos a tökéletes másolat írásakor az optikai meghajtó offset értéke ..., egy kicsit keresgéltem s találtam olyan progit ami képes az adott fájl-t meg offset-elni
 
azaz ha ki akarjuk írni akkor elég hozzá a nero, burrrn, imgburn, ashampoo és a többiek "akik" képesek CUE szerinti írásra!
 
miről is van szó?
az első hozzászólásba kitárgyaltuk hogy miként lehet meghatározni az írónk írási offset értékét
van progi aminek segítségével nem fontos olyan progit használni ami képes az offset érték módosítására, hanem ezt az értéket "beleégeti" az audio fájlba!
CUETools
 
az értéket itt kell módosítani -> klikk
 
a progi ezen kívül alkalmas az összes lossless formátum wav-ba átalakítására
 
de figyeljetek arra itt is hogy minden írónak más az írási offset értéke, szal csak azzal írjuk ki az adott fájlt aminek az értékét megadtuk!!!
(kiszámítása lásd előző hozzászólás)
ill. itt is fontos hogy CUE fájl szerint írjunk lemezt!
 
aki ezt a módosítást elvégzi az ne használjon olyan progit amibe nullától különböző az írási offset!

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Audio Cd irása

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Kezdjük azzal hogy a gépünkön már ott van az a bizonyos biztonsági másolat
esetleg aki még nem állította be az EAC-ot rippeléshez ez alapján megteheti ->
beállítás leírása , vagy pedig ez alapján
ezzel kapcsolatba a kérdéseket a megfelelő topikba rakjátok fel -> CD rippelés
Ahhoz hogy ténylegesen megbízható legyen az írás szükséges a CUE fájl ("Ez segíti a CD-író programokat a hozzá tartozó bináris fájl feldolgozásában. Esetünkben hangfájlok mellett lesz, és a számok közti szünet helyét, illetve egyéb kiegészítő információkat ír le.") vagy pedig a rippelésnek az EAC 99,* -el készített log fájlja (mert ebből le lehet gyártani a CUE fájlt itt)
ez a kiindulópont
 
ezután kell az író program ...
olyan amivel be lehet állítani az offset értéket ("Megfigyelhető, hogy ha két különböző olvasóval pontosan beolvassuk ugyanazt a lemezt, az eredményként kapott wav-fájlt összehasonlítva mégis eltéréseket kapunk. Ennek oka, hogy a számítógépben található CD-olvasók nem képesek pontosan pozicionálni az olvasófejet. Tehát ha az 10000. blokkot szeretnénk vele beolvastatni, valószínűleg egy másik, hozzá közel álló blokkot fog olvasni. Ez a hiba az emberi fül számára hallhatatlan, hiszen legtöbbször a másodperc tört részét jelenti egy ilyen eltérés, de a másolat mégsem nevezhető pontosnak. Szerencsére elmondható, hogy egy típusú meghajtó mindig ugyanúgy hibázik, tehát ugyanannyi blokkal olvas, vagy ír "mellé". A megfelelő olvasási és írási eltolás meghatározásával tehát kiküszöbölhető ez a hiba. Az adat CD-ket felépítésük miatt nem érinti ez a probléma.")
jelen esetbe ez az EAC lesz, (léteznek más programok is, azt esetleg a további hozzászólásokba fel lehet fedni) ingyenes tehát a hivatalos oldalról letölthető -> klikk, magyaritás
lehetőleg vegyünk elő egy újraírható CD-t
a program első indításánál ugorjuk át a varázsló funkciót ...
program beállítás:
tools/write CD-R... (Alt+W)
Options
Create Offset Test CD (a berakott üres CD -re felír egy tesztanyagot amiből meghatároz egy értéket)
a test cd készítése után látható hogy keletkezett egy érték (érdemes felírni papírra) -> itt
ezután a fül tetején látható hogy mi az írónknak a pontos típusa ezt tudván keressük meg itt az offset értékét -> itt
jön egy kis matematika: az írási offset = ("Create Offset Test CD kapott értéke") - ("a meghajtónk offset értéke")
egy példa: az író pioneer 215L aminek a táblázatból kikeresve +48 az offset értéke; a teszt cd megírásakor +66 érték jelent meg
tehát írási offset = (+66)-(+48) ; azaz +18 az értékeket mindig + ill. - jellel lássuk el a nulla kivételével
ezt az értéket írjuk be a "Create Offset Test CD kapott értéke" helyére, ezzel sikerült meghatározni az eltolás mértékét :kiraly:
le "ok"-ézás után a CD-R/Write CD ...
itt ki lehet választani a sebességet, a testírás lehetőségét ill. hogy lezárja e a lemezt
az írási sebesség megválasztása önmagába "nem" eredményez helytelen írást de az audio cd írására inkább a lehető legkisebb értéket válasszuk az esetleges inkompatibilitások elkerülése érdekébe
 
és ami még fontos hogy ahány cd író annyiféle offset érték lesz!
szal minden használandó írónál el kell végezni a beállítást (a későbbiekbe lehet használni a kapott értéket pl.: újratelepítés után ...)
 
és köszönjétek meg moja-nak is a leírást :foto:

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”