Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio szoftverek

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Jobb híján itt kérdezem, használja valaki Holger Kotsch kiváló programját, a PENetwork nevűt?
Egyébként a keretbe foglaló téma címében mára ijesztővé vált a 'CD-k, DVD-k írása' korlát.
Van mód a korszerűsítésre?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Attila the hun
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.11.05., kedd 21:38
Értékelés: 0

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Attila the hun »

asebestyen írta:
2023.08.24., csüt. 13:19
Attila the hun írta:
2023.08.24., csüt. 00:43
Sziasztok!
Jriver-hez tud valaki egy írást ami szépen elmagyarázza az optimális beállításokat? Használom már egy ideje, de úgy érzem, hogy többet is kihozhatnék belőle. Pl 4 opcióban beállítható, hogy a zenei fájlokat hogyan olvassa be a memóriába. Nemtom hangminőség szempontjából melyiket válasszam? A latecy-t tudom, hogy a minimumra kell állítani. Nem is értem ez miatt alapértékben miért nem oda van állítva.
Szia!

Általánosan nem lehet optimális beállításokról beszélni. Az alapbeállítás az eszközök javával megfelelően működik. Amennyiben Te tovább szeretnéd finomítani a beállításokat, úgy azt a Te technikai eszközeid igényeihez és a Te ízlésedhez kell igazítani. Általános értelemben vett lejátszásnál nincs különösebb jelentősége a latency-nek, leginkább semennyi. :) Túl alacsonyra viszont lehet állítani, azt egyből érzékelni is fogod. :)
Szia!
Köszönöm a kedves válaszod. Kicsit elszomorított. Azt reméltem vannak beállítási lehetőségek melyekkel többet sajtoljak ki Pc-s zenehallgatásból amelyben a hardver egy RME HDSPE AIO és egy ASUS Xonar Essense One, illetve Hifiman Ananda, vagy Dénes Péter csöves, Vandersteen 2 hangfal. A szoftvereim pedig Fidelizer és a Jriver.
A latecy-t ha az ajánlottról leveszem a minimumra, sokkal -nem kevéssel- levegősebb, részletgazdagabb lesz a zene. Minden hangszer definiáltabban helyezkedik el. Nem sorolom fel, de sok szempontból javul a hangkép. Beképzelném? :)

Alig találni a neten a Pc-s zenehallgatással kapcsolatos segítséget. Én már 10 éve így hallgatom a muzsikáimat.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7166
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Attila the hun írta:
2023.08.24., csüt. 00:43
Sziasztok!
Jriver-hez tud valaki egy írást ami szépen elmagyarázza az optimális beállításokat? Használom már egy ideje, de úgy érzem, hogy többet is kihozhatnék belőle. Pl 4 opcióban beállítható, hogy a zenei fájlokat hogyan olvassa be a memóriába. Nemtom hangminőség szempontjából melyiket válasszam? A latecy-t tudom, hogy a minimumra kell állítani. Nem is értem ez miatt alapértékben miért nem oda van állítva.
Szia!

Általánosan nem lehet optimális beállításokról beszélni. Az alapbeállítás az eszközök javával megfelelően működik. Amennyiben Te tovább szeretnéd finomítani a beállításokat, úgy azt a Te technikai eszközeid igényeihez és a Te ízlésedhez kell igazítani. Általános értelemben vett lejátszásnál nincs különösebb jelentősége a latency-nek, leginkább semennyi. :) Túl alacsonyra viszont lehet állítani, azt egyből érzékelni is fogod. :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Attila the hun
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.11.05., kedd 21:38
Értékelés: 0

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Attila the hun »

Sziasztok!
Jriver-hez tud valaki egy írást ami szépen elmagyarázza az optimális beállításokat? Használom már egy ideje, de úgy érzem, hogy többet is kihozhatnék belőle. Pl 4 opcióban beállítható, hogy a zenei fájlokat hogyan olvassa be a memóriába. Nemtom hangminőség szempontjából melyiket válasszam? A latecy-t tudom, hogy a minimumra kell állítani. Nem is értem ez miatt alapértékben miért nem oda van állítva.

Avatar
sakab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.02.09., pén. 00:50
Értékelés: 1

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: sakab »

livestrong írta:
2023.03.05., vas. 21:11
sakab írta:
2023.03.05., vas. 20:44
Sziasztok, tudnátok javasolni valami programot amivel dsf (dsd) zenéket szét tudnék darabolni cue file alapján automatikusan?
Ez jó lehet, az előbb rosszul válaszoltam!
https://www.poikosoft.com/
Köszi, ezt próbáltam korábban, de nem ismerte fel a cut file-t. De rájöttem, hogy jegyzettömben át kell írni párdolgot és szét vágja szépen. Köszi a tippet.

Avatar
livestrong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 20:14
Értékelés: 652

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: livestrong »

sakab írta:
2023.03.05., vas. 20:44
Sziasztok, tudnátok javasolni valami programot amivel dsf (dsd) zenéket szét tudnék darabolni cue file alapján automatikusan?
Ez jó lehet, az előbb rosszul válaszoltam!
https://www.poikosoft.com/

Avatar
livestrong
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 20:14
Értékelés: 652

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: livestrong »

Úgy emlékszem ez jó lehet neked!
EZ CD Audio convertor

Avatar
sakab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.02.09., pén. 00:50
Értékelés: 1

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: sakab »

Sziasztok, tudnátok javasolni valami programot amivel dsf (dsd) zenéket szét tudnék darabolni cue file alapján automatikusan?

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Bár nem kifejezetten audió, de kell hozzá.
Pete Batard mester, aki a Rufus alkalmazást jegyzi, Fido néven már régóta publikálja
a windows ISO-k letöltésére való PowerShell parancsfájlt. Pár napja naprakésszé tette
az októberi frissítések letöltésére is. Aki nem akar foglalkozni a ps1 fájllal, annak
van exe lehetősége is, apró grafikus felülettel. A letöltés helyét itt nem lehet megadni,
azt az alapértelmezett böngészőben kell, mert azt használja.
https://www.imagenetz.de/aUUrs
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Konzulenst/konzultánst keresek!

Várom azon T. fórumtárs visszajelzését, aki valamilyen winPE környezetben hallgat zenét, esetleg késztetést
érez ilyesmire, és hajlandó is eszmét cserélni a részletekről, a hogyanokról és a miértekről.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

La_Valse írta:
2022.01.06., csüt. 13:02
greenbio írta:
2022.01.06., csüt. 10:36
sziasztok!

24 bites FLAC-ot konvertálok le 16/44-es FLAC ba Switch nevezetű sw-rel. a konvertálás opciói között vagy egy check box, miszerint "Enable Shaped Dithering". a dithering lényegét értem, a kérdésem az lenne, hogy kellene-e ezt ilyenkor használni? vagy próbáljam ki dithering-el és nélküle is, és amelyik jobban tetszik? gondolkodik.gif
Tiszteletem!
Ha konvertáláskor változik a bitmélység, akkor ajánlott.
változik 24-ről 16-ra minden esetben

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

greenbio írta:
2022.01.06., csüt. 10:36
sziasztok!

24 bites FLAC-ot konvertálok le 16/44-es FLAC ba Switch nevezetű sw-rel. a konvertálás opciói között vagy egy check box, miszerint "Enable Shaped Dithering". a dithering lényegét értem, a kérdésem az lenne, hogy kellene-e ezt ilyenkor használni? vagy próbáljam ki dithering-el és nélküle is, és amelyik jobban tetszik? gondolkodik.gif
Tiszteletem!
Ha konvertáláskor változik a bitmélység, akkor ajánlott.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

24 bites FLAC-ot konvertálok le 16/44-es FLAC ba Switch nevezetű sw-rel. a konvertálás opciói között vagy egy check box, miszerint "Enable Shaped Dithering". a dithering lényegét értem, a kérdésem az lenne, hogy kellene-e ezt ilyenkor használni? vagy próbáljam ki dithering-el és nélküle is, és amelyik jobban tetszik? gondolkodik.gif
dithering.jpg
dithering.jpg (37.37 KiB) Megtekintve 8272 alkalommal

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A XiVero GmbH audió szoftvergyártó januárban bezárta kapuit.
Kiadtak egy közleményt, mely szerint a szoftvereiket feltették a sourceforge.net-re.
Kíváncsi voltam, és tényleg. Feltelepítettem a MusicScope svájci bicskájukat, és nekem
úgy tűnik, nincs benne korlátozás. :rolleyes:

https://sourceforge.net/projects/xivero-audio-tools/
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Vészesen fogy a szabad hely az SSD-men. A nagyfelbontású zenék fájljaira köztudottan
nem a helytakarékosság a jellemző. Próbálkoztam régebben a dsf->WV átalakítással, de
ahogy a netguruk mondták, nekem úgy sosem sikerült, így hagytam a fenébe az egészet.
A napokban újból előszedtem a témát.
Az audio fájlokat illetően, az alapértelmezett veszteségmentes módban a WavPack5 ugyan-
úgy működik, mint a WinZip kompresszor.
Kezeli az összes modern audiofájl-formátumot, beleértve a Microsoft WAV / BWF / RF64,
a Sony Wave64, az Apple CAF, a Philips DSDIFF és a Sony DSF formátumokat, mindegyiket
méretkorlátozás nélkül.
Mivel a BatchEncoder nevű grafikus felület kiválóan érti, így kényelmes dolgunk van,
nem kell parancssort írogatni. Keressünk rá a neten, én a 64 bites, hordozható félét
használom, jelenleg 5.1 a legfrissebb. Csomagoljuk ki, indítás és konfigurálás után
látszik, hogy nem a legújabb WavPack5 alkalmazást tölti le. Belenézve, és néhány .xml
fájlt aktualizálva, mindjárt helyre áll a rend.
A konfigurálása roppant egyszerű, nem volt mindig így. A kezdő felületen, a format sor
legördülő menüjében kiválasztjuk a WV (WavPack) - wavpack formátumot. Ezután a menüsor
Options --> Configure Presets következik. Itt három lehetőség van, jelöjünk ki egyet,
Ok, a preset sorban megjelenik választásunk. Ezután adjuk hozzá a .dsf fájljainkat, és
a kimenetet sem árt pontosítani, majd Convert. Ha mindent jól csináltunk, és van net,
akkor láthatjuk az eredményt. A net csak első futtatáskor kell. Mellékeltem a naprakész
.xml fájlokat, ezekkel használat előtt felül kell írni a régit.
files.7z
(889 bájt) Letöltve 42 alkalommal.
wavpack.jpg
wavpack.jpg (177.73 KiB) Megtekintve 9216 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

greenbio írta:
2021.04.05., hétf. 19:21
Most pedig 24 bites FLAC-ot szeretnék 16/44 FLAC-ra konvertálni, de a meglévő SW-eimmel nem megy. Mit ajánlotok?
Én ilyen célra hangeditáló programot szoktam használni.
Az ingyenes változatok azt általában nem hajlandók megtenni, hogy egyből flacból flacba konvertáljanak.
A Voxengo is .wav fájlt hajlandó megnyitni. Vagy tejel az ember, vagy agyal. :rolleyes:
A WavePad Sound Editor az egyetlen, általam ismert szoftver, melynek a próba verziója is szóba állt
velem e feladatra.
https://www.nch.com.au/
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

fapaci írta:
2021.04.03., szomb. 19:00
A FLAC formátumnak is van tömörítetlen verziója, ez tartalmilag megegyezik a Microsoft Wave (.wav) formátummal, ellenben megmaradnak a FLAC kényelmi funkciói, pl. a metaadatok. Szerintem a PCM világban ez a legjobb tárolási opció.
Érdekes, a flac teljes súgója nem említi ezt a lehetőséget, és ennek megfelelően nem is tartalmazza
a szükséges kapcsolók leírását. Azt azért tudni kell, az eredeti PCM adatok ez esetben is kódolva vannak
a flac protokol szerint, csak nincs tömörítés.
Volt egykoron a profiknak szánt BWF, azzal mi történt? Abban lehetett metaadatokat tárolni.
Manapság az ismertebb és kedvelt programok a normál .wav fájlokat is simán ellátják tag-ekkel.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: fenyő »

greenbio írta:
2021.04.05., hétf. 19:21
Most pedig 24 bites FLAC-ot szeretnék 16/44 FLAC-ra konvertálni, de a meglévő SW-eimmel nem megy. Mit ajánlotok?
https://www.voxengo.com/files/Voxengor8 ... _setup.exe

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Most pedig 24 bites FLAC-ot szeretnék 16/44 FLAC-ra konvertálni, de a meglévő SW-eimmel nem megy. Mit ajánlotok?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kakaox írta:
2021.03.20., szomb. 20:58
... minden zenémet wav formátumban tárolok. Egyébként ezt javaslom mindenkinek! :tutiok:
A FLAC formátumnak is van tömörítetlen verziója, ez tartalmilag megegyezik a Microsoft Wave (.wav) formátummal, ellenben megmaradnak a FLAC kényelmi funkciói, pl. a metaadatok. Szerintem a PCM világban ez a legjobb tárolási opció.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 578

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

greenbio írta:
2021.03.19., pén. 08:18

egy másik kérdésem is van. FLAC-ban akarom a végeredményt, és EAC-ban ki lehet választani a tömörítés mértékét, a default érték 76x kbit/sec. milyen értékre érdemes ezt beállítani? köszönöm!
Flac tömörítés esetén az Additional command-line options sorban lévő paraméterek számítanak.
A Bit rate legördülő menüben kiválasztott érték és a quality beállítások nem lesznek figyelembe
véve. A command-line options sor elején lévő szám határozza meg a tömörítés mértékét, 0-8 között
lehet. Az alapértelmezés 5 szokott lenni.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: kakaox »

greenbio írta:
2021.03.19., pén. 08:18
köszi, beállítottam működik EAC-ban is.
egy másik kérdésem is van. FLAC-ban akarom a végeredményt, és EAC-ban ki lehet választani a tömörítés mértékét, a default érték 76x kbit/sec. milyen értékre érdemes ezt beállítani? köszönöm!
Szia greenbio
Ebben nem tudok segíteni, mert nem használok EAC-t, és minden zenémet wav formátumban tárolok.
Egyébként ezt javaslom mindenkinek! :tutiok:
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

kakaox írta:
2021.02.11., csüt. 10:02
greenbio írta:
2021.01.27., szer. 14:28
sziasztok!

cd ripeléskor hogyan vegyem rá az EAC-t, hogy az album címét és a track-eket is beírja magától? nem akarok cd-nként 10-15 számot bepötyögni :) köszi
Szia!
Lekapcsolták a FreeDB-t...lehet ez lesz a baj!
https://hup.hu/cikkek/20191229/lehuzza_a_rolot_a_freedb

Próbáld meg átirányítani a programban erre a címre az adatbázist:
freedb.dbpoweramp.com
...mellékeltem is egy képet (PlexTools-ban így van), de mivel én nem EAC-t használok,
így Neked kell megkeresni ezt a programban.
Remélem tudtam segíteni!
köszi, beállítottam működik EAC-ban is.
egy másik kérdésem is van. FLAC-ban akarom a végeredményt, és EAC-ban ki lehet választani a tömörítés mértékét, a default érték 76x kbit/sec. milyen értékre érdemes ezt beállítani? köszönöm!

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: kakaox »

greenbio írta:
2021.01.27., szer. 14:28
sziasztok!

cd ripeléskor hogyan vegyem rá az EAC-t, hogy az album címét és a track-eket is beírja magától? nem akarok cd-nként 10-15 számot bepötyögni :) köszi
Szia!
Lekapcsolták a FreeDB-t...lehet ez lesz a baj!
https://hup.hu/cikkek/20191229/lehuzza_a_rolot_a_freedb

Próbáld meg átirányítani a programban erre a címre az adatbázist:
freedb.dbpoweramp.com
...mellékeltem is egy képet (PlexTools-ban így van), de mivel én nem EAC-t használok,
így Neked kell megkeresni ezt a programban.
Remélem tudtam segíteni!
Csatolmányok
freedb.jpg
freedb.jpg (21.71 KiB) Megtekintve 9607 alkalommal
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1815
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 381

Re: Audio szoftverek

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Alex_Aston írta:
2021.01.27., szer. 14:41
greenbio írta:
2021.01.27., szer. 14:28
sziasztok!

cd ripeléskor hogyan vegyem rá az EAC-t, hogy az album címét és a track-eket is beírja magától? nem akarok cd-nként 10-15 számot bepötyögni :) köszi
Elvileg automatikusan felismeri a CD-t, és netről leszedi hozzá a címeket, nem?
ez az amit pont nem csinál. valami hibaüzenetet van ilyenkor, majd megnézem pontosan, hogy mi az. köszi

Válasz küldése

Vissza: “Szoftver:CD-k,DVD-k írása”