Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Androidos média lejátszó miért nem akarja az 5.1-et?

Elsősorban a nem hifivel kapcsolatos kérdések / dolgok helye
Avatar
BCS911
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.10.23., pén. 20:46
Értékelés: 0

Androidos média lejátszó miért nem akarja az 5.1-et?

Hozzászólás Szerző: BCS911 »

Valakinek van megoldása arra, hogy androidos média lejátszónál a programok ne csak sztereóban nyomják a hangot, hanem aktiválják az 5.1-et is?

Az android 10-es média lejátszóm nem akarja 5.1-ben lejátszani az 5.1-es fájlokat. Sok beállítást próbálgattam, sok videó lejátszó programot próbáltam, mindegyik csak sztereóban akarja ezeket lejátszani.

Pontosabban az egyik programmal eljutottam odáig, hogy a DTS nevű hangoknál már lesz 5.1, remélem normális 5.1-et csinál, nem valami baromságot. Ezt egy KODI nevű programban tudtam megcsinálni, egy eldugott helyen átállíttattam 2.0-ról 5.1-re és egy másik menüpontnál beállítottam valami olyasmit, hogy valami erőltetebb módon lássa már a DTS-t és a többi 5.1 szabványt. De valószínűleg ez is csak azután működött, hogy az android 10 rendszerben egy külön helyen engedélyeztem, hogy valami dts 7.1 + nagyon hosszú név passthrough legyen. Egyébként egy másik menü helyen renget 5.1 szabvány automatikus kiválasztással engedélyezve van. Ha manuálisan mindegyik be van kapcsolva, akkor a sztereó hanggal is baj lesz, talán mert egyszerre több fajtát próbál erőltetni. Vagy valami olyat próbál erőltetni amit nem szabadna.

A számítógép messze van, szóval nem jó móka a film miatt kábeleket kihúzni a számítógépből és átcipelni a másik szobába. A videokártyán keresztül tudom használni a házmozi erősítőt, és ha már jól van konfigurálva és értelmes programot használok, akkor a számítógépről működik az ac3-as 5.1 is. Ha jól látom akkor elvileg az AC3 a legegyszerűbb dolby digitál, a dts az pedig valami komolyabb dolog. Szóval nem értem, hogy az AC3-as 5.1-et miért nem csinálják az androidos programok. Talán az android 10-es oprendszer alapból hibásan működik?

Úgy tűnik, hogy az interneten sok embernek van ilyen problémája, szóval lehet, hogy ez általános probléma a média lejátszóknál.

A VLC és más programoknál még kevesebb beállítás van, kb. összesen annyi, hogy belehet kapcsolni egy olyan menüpontot, amire azt írja, hogy a digitális kimenet bekapcsolása vagy kikapcsolása. Hiába van bekapcsolva, semmi sem változik, és ahogy azt már írtam, a VLC és egyebek a DTS hangoknál sem aktiválják az 5.1-et.

A hardveren van egy optikai kimenet is, ha azt használnám, akkor aktiválnák az 5.1-et?
Thomson_THA100_Android_TV_vevo-i35209173.jpg
Thomson_THA100_Android_TV_vevo-i35209173.jpg (26.04 KiB) Megtekintve 1195 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Gyors kérdések helye, minden, amit máshol nem tudsz megkérdezni”