Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Magasnyomású mosó

Elsősorban a nem hifivel kapcsolatos kérdések / dolgok helye
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1440

Re: Magasnyomású mosó

Hozzászólás Szerző: Shimano »

nemtomm írta:
2021.06.04., pén. 22:13
Shimano írta:
2021.06.04., pén. 21:58
Vinkler írta:
2021.06.04., pén. 21:37
Kefét felejtsétek el autó másáshoz. Előmosó habosítva. Aztán mehet a magas nyomású mosás, aztán vödörből, samponos bő vízzel szivacs, vagy mikroszálas, aztán öblítés, viasz, öblítés és szárazra törlés. Ezután műanyag és gumiápolás.
A kefét leginkább a gumikhoz,felnikhez használnám mert járok úttalan utakon is,ahol van sár is bőven,de megleszek nélküle is,úgy mint ahogyan eddig is.Egy olcsó szivacs is jó erre.
Nekem egyébként még olvasni is sok volt amit írsz,én ennyit tuti nem tökölök vele. :D

Anno elég sokat mostam autót itthon csili vili volt mindig amíg egy rossz mozdulat és beállt a derekam, na azóta nem mosok autót, inkább viszem a kézi mosóba. Max áttörlöm néha belül a verdát .... :D Sajna ez van inkább mint ha az ember itt fekszik 2-3 napot mert nem bír megmozdulni :D :D
Na nekem meg abból lett elegem hogy vigyem a mosóba.Egyesek meg sorba állni is képesek,na az nem én vagyok. :D
Most próbálgatom ezt a mosót itthon,és úgy tűnik jó lesz.Kényelmesebb is csinálni mint a mosóban.Sokat a mosóban sem vacakoltam vele.Ment rá a hab,öblítés,és ennyi.Itthon is ez lesz,plusz a mosás utáni áttörlés időnként waxal,de azt eddig is csináltam.A műanyag,meg gumiápolásból már kiöregedtem. :D De tényleg,régebben csináltam,de most már nem tudom rávenni magamat.

nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 625

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Shimano írta:
2021.06.04., pén. 21:58
Vinkler írta:
Kefét felejtsétek el autó másáshoz. Előmosó habosítva. Aztán mehet a magas nyomású mosás, aztán vödörből, samponos bő vízzel szivacs, vagy mikroszálas, aztán öblítés, viasz, öblítés és szárazra törlés. Ezután műanyag és gumiápolás.
A kefét leginkább a gumikhoz,felnikhez használnám mert járok úttalan utakon is,ahol van sár is bőven,de megleszek nélküle is,úgy mint ahogyan eddig is.Egy olcsó szivacs is jó erre.
Nekem egyébként még olvasni is sok volt amit írsz,én ennyit tuti nem tökölök vele. :D

Anno elég sokat mostam autót itthon csili vili volt mindig amíg egy rossz mozdulat és beállt a derekam, na azóta nem mosok autót, inkább viszem a kézi mosóba. Max áttörlöm néha belül a verdát .... :D Sajna ez van inkább mint ha az ember itt fekszik 2-3 napot mert nem bír megmozdulni :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Vinkler írta:

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:
2021.06.04., pén. 18:54
Na, már itt figyel nálam is a csomagtartóban, indulok vele hazafelé :D
Köszönöm a segítséget a döntésben! :smile53:

Sok sikert az autómosó kefe kereséséhez!
Köszi.Addig keresgéltem még 8 ezer körül találtam egy helyen,de még ez is soknak tűnik érte. :D
Na mindegy,majd lesz valami.Neked legalább sikerült kifogni egy jót,már ezért megérte. :D
Vegyél hozzá előmosót is,az is egy jó buli lesz.Egy nagy fehér massza lesz a kocsiból,de nagyon vagány ahogyan ismét kocsivá alakul,tök jó cucc.
Még várok egy két napot hátha beesik itt egy kefe,aztán zárom a topikot.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4240

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Apple / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

feket663
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 131

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Shimano írta:
2021.06.04., pén. 10:53
Köszi a nyitást. :smile32:
Megvan a nilfisk mosó,és teszi is a dolgát,szóval jó,de,(mert egy de mindig van :D ) hiányzik egy kütyü hozzá,és pedig az autómosó kefe.Vettem aktiv előmosó habot is már egy vödörre valót,lehet még élek nem fogy el :D ,és az is szuper,de szerintem hasznos lenne egy kefe is hozzá.Mutatok egy képet róla.Ezt nem adják a géphez,külön kell venni,de basszus olyan drága hogy én ennyit,12-13ezret tuti nem adnék érte,szóval marad az hogy hátha van valakinek elfekvőben,vagy az hogy ajánlatok egy más kompatibilest hozzá.Nem tudom milyen lenne jó hozzá,de valami hasonló kéne ésszerű áron.
Egy kép róla.
ImgW.jpeg
Ilyen autómosó kefét szerintem ne vegyél, a járműveket mikroszálas kesztyűvel kell mosni.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2958

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Na, már itt figyel nálam is a csomagtartóban, indulok vele hazafelé :D
Köszönöm a segítséget a döntésben! :smile53:

Sok sikert az autómosó kefe kereséséhez!
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:
2021.06.04., pén. 12:42
Köszi!

Megnéztem, én ezen gondolkodom, ennek megvan az autómosó feje is, de igen, annyival drágább is…
https://edigital.hu/magasnyomasu-mosok/ ... lh-p871440
Hát igen,itt van a kefe is,és az ára is jó.Ezen az áron van náluk még a 125.7-6 pcad x-tra is.Nézd meg hogy melyiket tudnád jobban kihasználni,de csak az a car kit amit ad az amit linkeltél 20000ft ha külön veszed,tehát így ennyiért tényleg nem sok az a gép.
Még annyit a működésről hogy nagyon patent minden csatlakozás is,tehát semmi csöpögés,lötyögés meg ilyenek,szóval nagyon korrektül vannak megépítve.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Köszi!

Megnéztem, én ezen gondolkodom, ennek megvan az autómosó feje is, de igen, annyival drágább is…
https://edigital.hu/magasnyomasu-mosok/ ... lh-p871440
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Aszpirin írta:
2021.06.04., pén. 10:59
Szia, a dolog engem is érdekel, leírnád az eddigi tapasztalataidat, illetve hogy hol vetted és mennyiért?
Nincs esetleg olyan "csomagváltozata" is, amiben az automosó kefe is benne van?
Extreme Digital.Nilfisk c 120.7-6. 28.500ft.Van olyan csomag amihez van,de nem olyan mint a képen lévő,ha nem valami egyszerűbb féle,de lehet kiegyeznék azzal is ha találnék,viszont mindenütt azt mutatják mint egy lehetséges és elérhető kiegeszítőt,ami a képen van,de az baromi drága szerintem,majd hogy egy fél gép ára.Nekem jó lenne az az egyszerűbb kefe is ha találnék valahol.
A gép szerintem jól működik,iszonyat szutykos műkövet is tudott szinte újjá varázsolni,ezt nem hittem volna.Tegnap próbáltam kocsihoz is,és az előmosó habbal szerintem arra is jó lesz.Járdát,kerítést,és más kültéri felületet pikk pakk tisztává tesz,szóval nem érezni azt hogy gyengus lenne.Gondolkodtam a 125,és a130-ason is,azok sem vészesen drágák,esetleg nézd meg azokat is.
Ja és még annyit hogy nézd meg több helyen is,mert elég drasztikus árkülönbségek vannak ugyanazon típusok esetében is.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Szia, a dolog engem is érdekel, leírnád az eddigi tapasztalataidat, illetve hogy hol vetted és mennyiért?
Nincs esetleg olyan "csomagváltozata" is, amiben az automosó kefe is benne van?

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Köszi a nyitást. :smile32:
Megvan a nilfisk mosó,és teszi is a dolgát,szóval jó,de,(mert egy de mindig van :D ) hiányzik egy kütyü hozzá,és pedig az autómosó kefe.Vettem aktiv előmosó habot is már egy vödörre valót,lehet még élek nem fogy el :D ,és az is szuper,de szerintem hasznos lenne egy kefe is hozzá.Mutatok egy képet róla.Ezt nem adják a géphez,külön kell venni,de basszus olyan drága hogy én ennyit,12-13ezret tuti nem adnék érte,szóval marad az hogy hátha van valakinek elfekvőben,vagy az hogy ajánlatok egy más kompatibilest hozzá.Nem tudom milyen lenne jó hozzá,de valami hasonló kéne ésszerű áron.
Egy kép róla.
ImgW.jpeg
ImgW.jpeg (66.25 KiB) Megtekintve 256 alkalommal

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Shimano írta:
2021.05.30., vas. 12:47
Vinkler írta:
2021.05.29., szomb. 23:48
Amit keresel az a Nilfisk C120.
Köszi,ez jó is lesz.Van ebből a c120-asból két típus,a c120.7-6,és a c120.7-6pc.Még nem tudtam rájönni hogy mit takar a pc,de nagy különbség nincs az áruk közt,szóval valszeg lényegében egyformák lehetnek.Ma meg is rendelem,aztán meglátjuk milyen lesz.
Nekem a C120.6-6 van.
Már nem kapható szett. Van benne járda/falmosó fej, habosító tartály, 2 féle lándzsafej és egy csőgörény.
Ez a már használható kategória. A nyomás értéket kb mindegyik tudja, itt kérdés az, hogy mekkora vízhozam mellett. Véleményem szerint 300 liter alatt felejtős, de az igazi az 500 liter/h lenne.
A Nilfisk-Alto véleményem szerint az egyik legjobb a piacon. Én évekig használtam az ipari gépeiket, nagy megelégedettséggel, azért vettem itthonra is. Nyilván ez más kategória, de ez a már pont használható, cserébe viszont elég kedvező az ára. 4 éve van meg (lehet 5 gondolkodik.gif ) és tökéletesen működik. Nyomást nem lehet állítani, de bevallom őszintén ekkora vízhozamnál nem is látom értelmét.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Vinkler írta:
2021.05.29., szomb. 23:48
Köszi,ez jó is lesz.Van ebből a c120-asból két típus,a c120.7-6,és a c120.7-6pc.Még nem tudtam rájönni hogy mit takar a pc,de nagy különbség nincs az áruk közt,szóval valszeg lényegében egyformák lehetnek.Ma meg is rendelem,aztán meglátjuk milyen lesz.

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

pali923 írta:
2021.05.29., szomb. 22:00
Shimano írta:
2021.05.29., szomb. 18:54
Szuper,de én annyit tuti nem adnék érte,szóval ez a kategória kilőve.Max 40-50 ezer a felső határ
Nekem egy ehhez hasonló Bosch van: https://www.mall.hu/magasnyomasu-moso/b ... TEQAvD_BwE
Ház körüli munkákra nekem bőven elég.

Viszont volt egy régebbi mosóm is, ami tönkrement, de annak idején kaptam hozzá 3 fejet is, meg ehhez is van egy negyedik. A régihez volt egy olyan fej, amiben egy golyó van, meg valami spéci kialakítás, azzal sokkal hatékonyabban lehet eltávolítani az erősen ragaszkodó trutyikat. Ilyen ügyben is érdemes nézelődni, az sem mindegy.
Mellesleg azt mondták a boltban is (vagy 20 éve járok oda, nem vernek át), hogy a nagyon olcsó mosók arra jók, hogy néha a biciklidet lemosd vele, és ez a Karcherre is igaz. Jobban jársz, ha egyszer veszel egy kicsit jobbat, mint ha csak másodszorra veszed meg egy gagyi után.
Ez kb. minden műszaki dologra igaz, még a hifire is. :D
Köszi,ez most hogy jobban utánanéztem jó is lehet,és ilyen áron ajánlanak többen is olyan gépeket amik már használhatók.Viszont többen írják hogy a bosch-hoz drága az alkatrész (fej,szűrő,stb),és ez miatt inkább a hasonló árú makitát ajánlják,mert ahhoz jóval olcsóbb minden cserealkatrész.
Na mindegy,majd nézek valamit akkor kb ilyen áron,aztán lesz ami lesz.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 342

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Shimano írta:
Szuper,de én annyit tuti nem adnék érte,szóval ez a kategória kilőve.Max 40-50 ezer a felső határ
Nekem egy ehhez hasonló Bosch van: https://www.mall.hu/magasnyomasu-moso/b ... TEQAvD_BwE
Ház körüli munkákra nekem bőven elég.

Viszont volt egy régebbi mosóm is, ami tönkrement, de annak idején kaptam hozzá 3 fejet is, meg ehhez is van egy negyedik. A régihez volt egy olyan fej, amiben egy golyó van, meg valami spéci kialakítás, azzal sokkal hatékonyabban lehet eltávolítani az erősen ragaszkodó trutyikat. Ilyen ügyben is érdemes nézelődni, az sem mindegy.
Mellesleg azt mondták a boltban is (vagy 20 éve járok oda, nem vernek át), hogy a nagyon olcsó mosók arra jók, hogy néha a biciklidet lemosd vele, és ez a Karcherre is igaz. Jobban jársz, ha egyszer veszel egy kicsit jobbat, mint ha csak másodszorra veszed meg egy gagyi után.
Ez kb. minden műszaki dologra igaz, még a hifire is. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábelezés+Roksan Corus Black+Orbit2+Schiit Mani, média: Himedia Q10 Pro+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

mechazseni írta:
2021.05.29., szomb. 19:38
Shimano írta:
2021.05.29., szomb. 19:33
mechazseni írta:
2021.05.29., szomb. 19:07

Csak kínlódni fogsz ilyen árkategóriában...(ezért ne haragudj!). És igen. Marad a bérlés opció, ami meg számomra egy szó szerinti...hát...rablás. Én annak a híve vagyok....,hogy egyszer venni vmit, de az olyan is legyen!
Lehet,de én nem az vagyok hogy ha egyszer veszek akkor az olyan is legyen,ha nem inkább felmérem azt hogy mire és mennyit is használom majd,és az arra megfelelőt választom.Ha "mindennap" használnám hidd el nem spórolnék a minőségen,de így tök feleslegesnek éreznék egy ilyen gépet.
Értem és megértem.Nálunk sincs napi használatban...de ha kell akkor működjön!,ne kelljen vele szenvedni.....
Te figyi!....vidd el, próbáld ki...nem kérek érte semmi..max örülök,hogy megismertelek! :D
Köszi,de tudom így is hogy milyen a spéci mosó,járok autómosóba.Mondjuk azok sem egyformák,mert van ahol két kézzel kell kapaszkodni a pisztolyba mert olyan erős,és van ahol az egyik is elég.Aki sűrűn mos kocsit,ez nem én vagyok :D annak biztosan megérné beruházni egy spécibb mosóba,mert viszonylag hamar hozná az árát.
Majd egy más apropó miatt talán megismerjük egymást. :smile32:

mechazseni
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 178

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Shimano írta:
2021.05.29., szomb. 19:33
mechazseni írta:
Shimano írta:

Szuper,de én annyit tuti nem adnék érte,szóval ez a kategória kilőve.Max 40-50 ezer a felső határ,és inkább megyek a kocsikkal mosókba ha ennyiért nem lehet erre is alkalmasat venni.Az ismert árnövelő márkanevekhez sem ragaszkodok,csak legyen használható a cucc.De az is lehet hogy elengedem ezt a dolgot,és az évenkénti egy két alaposabb külső járda,lépcső,stb pucoláshoz bérelek inkább.Leginkább a műkő szutykosodik nálam,próbáltam már csiszolni,de az baromi nagy munka,és ezért is gondoltam egy ilyen mosóra.
Csak kínlódni fogsz ilyen árkategóriában...(ezért ne haragudj!). És igen. Marad a bérlés opció, ami meg számomra egy szó szerinti...hát...rablás. Én annak a híve vagyok....,hogy egyszer venni vmit, de az olyan is legyen!
Lehet,de én nem az vagyok hogy ha egyszer veszek akkor az olyan is legyen,ha nem inkább felmérem azt hogy mire és mennyit is használom majd,és az arra megfelelőt választom.Ha "mindennap" használnám hidd el nem spórolnék a minőségen,de így tök feleslegesnek éreznék egy ilyen gépet.
Értem és megértem.Nálunk sincs napi használatban...de ha kell akkor működjön!,ne kelljen vele szenvedni.....
Te figyi!....vidd el, próbáld ki...nem kérek érte semmi..max örülök,hogy megismertelek! :D
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

mechazseni írta:
Shimano írta:
mechazseni írta:
2021.05.29., szomb. 18:24

Plusz egy szavazat a Karcher mellett..."Autós" topicban megírtam miért
Szuper,de én annyit tuti nem adnék érte,szóval ez a kategória kilőve.Max 40-50 ezer a felső határ,és inkább megyek a kocsikkal mosókba ha ennyiért nem lehet erre is alkalmasat venni.Az ismert árnövelő márkanevekhez sem ragaszkodok,csak legyen használható a cucc.De az is lehet hogy elengedem ezt a dolgot,és az évenkénti egy két alaposabb külső járda,lépcső,stb pucoláshoz bérelek inkább.Leginkább a műkő szutykosodik nálam,próbáltam már csiszolni,de az baromi nagy munka,és ezért is gondoltam egy ilyen mosóra.
De basszus most hogy ezeket néztem,az okos google úgy löki mindenütt ezeket,hogy szinte nem is tudom kikerülni.Már azon sem csodálkoznék ha becsengetne egy mosóügynök :D

mechazseni
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Shimano írta:
mechazseni írta:
Shimano írta:
2021.05.29., szomb. 15:57

Köszi.A márka mindegy is,a lényeg az hogy tudjam azt hogy milyen összegért kapok már használhatót,aztán e körül keresek majd valamit,na meg persze a hasznos funkciók megléte,amik jó ha vannak.
Megnézem azt a kategóriát amit javasolsz.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

mechazseni írta:
Shimano írta:
feket663 írta:
2021.05.29., szomb. 15:15
Karcher K4 feletti bármelyik jó. Lényeg, hogy szabályozható a nyomás, és így sok mindent lehet vele csinálni. Érdemes inkább egy 10 méteres csövet venni hozzá, a 6 méteres hamar el tud fogyni... az ebay-ről tudsz néhány ezresért habosítót is venni hozzá, ami teljesen jól működik.
Köszi.A márka mindegy is,a lényeg az hogy tudjam azt hogy milyen összegért kapok már használhatót,aztán e körül keresek majd valamit,na meg persze a hasznos funkciók megléte,amik jó ha vannak.

mechazseni
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Shimano írta:
feket663 írta:
Karcher K4 feletti bármelyik jó. Lényeg, hogy szabályozható a nyomás, és így sok mindent lehet vele csinálni. Érdemes inkább egy 10 méteres csövet venni hozzá, a 6 méteres hamar el tud fogyni... az ebay-ről tudsz néhány ezresért habosítót is venni hozzá, ami teljesen jól működik.
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

feket663 írta:

feket663
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 131

Hozzászólás Szerző: feket663 »

Lezárt

Vissza: “Gyors kérdések helye, minden, amit máshol nem tudsz megkérdezni”