Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

72audio csevegő

Moderátor: DHT1

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Biztos csak én nem látom át, de hogy jön ez ide :quetionmark:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Sajnos szemben az usa audió néha igen feltekerte a hangerőt a nagy tölcséreken nyitott ajtónál, nem volt más választásom. Meg hamár a szemközti irodaházra szerelt gsm antenna arzenál tacsra vágta a nagy phonó fokozatomat mert akkora elektromágneses sugárzást mértünk a szobában ami 20X volt a megengedettnek :smile51: . A kicsi phono amivel demóztam még szombat reggel 9-kor darabokban volt, ki se akartam hozni, csak egy dobozt mutatóba, 10 - ig ment a kapkodás hogy ott helyben össze forrasszam annyira hogy megszólaljon. És ez után még ne tonboljak?! :smile30: :smile29: és szombaton még segitség sem volt :kiss:
72audio.com

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2605
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1884

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: supravox »

DHT1 írta:
2018.10.30., kedd 17:59
tamagaba írta:
2018.10.30., kedd 12:06
Had legyek most egy ellenpont a dicséreteknek.

Nem igazán tetszett amit hallottam.
Szerintem a doboz nagyon lehúzza az egészet.
Próbáltátok más komolyabb hangsugárzón?

Egyébként nagyon drukkolok nektek!
bocs az ünneprontásért

.. ja és szerintem nem elég jó a yugo lemez demozásra
ha már High-end


Nézd, engem nem érdekel hogy kinek tetszett és kinek nem, olyan rendszer nincs ami mindenkinek tetszik, ezen kár rágódni. Aki gyártásra-kereskedésre adta a fejét annak ezzel tisztában kel lennie.

Nekem személy szerint nagyon tetszik a hangja, és ahogy a kiállításon tapasztaltam még számtalan embernek jött be.
Hogy neked nem jött be azzal nem tudok mit kezdeni, illetve nem is akarok, én nem nagyon hallottam olyat a mostani kiállításon ami dinamikában pl. le mosta volna. de ez meg az én véleményem.

Természetesen én nagyon sok hangfalat meghallgattam több milliós kategóriában is.

A kiállításon több mint 40 lemezről szolt nálunk zene, rendkívül sok műfaj volt hallható. Spéci kiadóktól a leg kommerszebbig, azt gondolom hogy simán belefért egy darab yugo is a palettába ami a (Dire states money for nothing) volt.

Tudod ha egyszer megadatna számodra hogy te is demózzál egy ilyen szobában akkor úgy érzem picit meg változna a véleményed.
En is azt gondolom nem az a nagy cucc,hogy csilliárdokból kicsiholunk valami emészthető produkciót.
Ugyanezt töredék pénzből,minimal installációval elérni az igazán nagy truváj.
Nekem kicsit hangos volt az előadás de egyébként nagyon tetszett.
Részemről gratula.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

tamagaba írta:
2018.10.30., kedd 12:06
Had legyek most egy ellenpont a dicséreteknek.

Nem igazán tetszett amit hallottam.
Szerintem a doboz nagyon lehúzza az egészet.
Próbáltátok más komolyabb hangsugárzón?

Egyébként nagyon drukkolok nektek!
bocs az ünneprontásért

.. ja és szerintem nem elég jó a yugo lemez demozásra
ha már High-end


Nézd, engem nem érdekel hogy kinek tetszett és kinek nem, olyan rendszer nincs ami mindenkinek tetszik, ezen kár rágódni. Aki gyártásra-kereskedésre adta a fejét annak ezzel tisztában kel lennie.

Nekem személy szerint nagyon tetszik a hangja, és ahogy a kiállításon tapasztaltam még számtalan embernek jött be.
Hogy neked nem jött be azzal nem tudok mit kezdeni, illetve nem is akarok, én nem nagyon hallottam olyat a mostani kiállításon ami dinamikában pl. le mosta volna. de ez meg az én véleményem.

Természetesen én nagyon sok hangfalat meghallgattam több milliós kategóriában is.

A kiállításon több mint 40 lemezről szolt nálunk zene, rendkívül sok műfaj volt hallható. Spéci kiadóktól a leg kommerszebbig, azt gondolom hogy simán belefért egy darab yugo is a palettába ami a (Dire states money for nothing) volt.

Tudod ha egyszer megadatna számodra hogy te is demózzál egy ilyen szobában akkor úgy érzem picit meg változna a véleményed.
72audio.com

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: pepi »

Csak gratulálni tudok. Nagyon tetszett amit nálatok hallottam.
Köszönöm, élmény volt.

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: SFI »

Én szombaton voltam, visszatértem párszor, és meg is beszéltük, hogy a rendszer nagyon egyben van, ár-érték arányban verhetetlen volt a show-n. Érdekes megoldás, hogy nem csilivili demólemezekről szólt a zene, hanem húsvér sorlemezekről, ezzel is emberközelibbé téve a demót. Jó volt a lemeztartó papírdoboz, na meg a jugó Dire Straits….Nekem is van jugó kiadásban, és az akkor, ott egész jól megszólalt... Gratulálok mégegyszer a hanghoz, és sok sikert a továbbiakhoz. SFI
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: nor »

Akit zavar a hangerő, hallgasson Sokol rádiót. Jó dinamikát (ami itt volt!) nem lehet prüntyögve bemutatni.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Köszönöm mindenkinek aki ellátogatott hozzánk! leborulok.gif
A hangerőért elnézést akit zavart, de úgy gondoltuk hogy máshol lehetett halkan zenét hallgatni még a kiállításon :D . Gondoltam hátha valakit jobban inspirál a dinamika. Mind a két napon a legolcsobb phono elektronikát mutattuk be a rendszerbe installálva. Amit hallani lehetett nálunk az 2 mkillió ft. össz értékű cucc volt hangszedőstűl Ikeás asztalokkal meg lámpával cakkum. :smile29:
72audio.com

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Köszönöm mindenkinek aki ellátogatott hozzánk! leborulok.gif
A hangerőért elnézést akit zavart, de úgy gondoltuk hogy máshol lehetett halkan zenét hallgatni még a kiállításon :D . Gondoltam hátha valakit jobban inspirál a dinamika. Minda a két napon a legolcsobb phono elektronikát mutattuk be a rendszerbe installálva. Amit hallani lehetett nálunk az 2 millió ft. össz értékű cucc volt hangszedőstűl Ikeás asztalokkal meg lámpával cakkum. :smile29:
72audio.com

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: nor »

Nagyszerű volt amit a szobában ma hallottunk, egyszerűen jó volt hallgatni. Tetszett az öreg Cantonok új ruhája is. Nálam a mai legjobb hangok között volt, gratulálok!
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: skorpio- »

DHT1 írta:
2018.10.25., csüt. 20:18
A hétvégi Rezsőshowon mindenkit szeretettel várunk a 116. szobában. Mosott lemezt felrakok ha valaki hoz és szeretné meghallgatni.

3 féle Riaa korrektor lesz bemutatva.
Új félvezetős erősítő 2x130W/4Ohm
És egyébb érdekességek....
Vagyunk páran akik egyéb elfoglaltságuk miatt kénytelenek voltak kihagyni az idei “Sót”.
Ezek és a saját kedvemért,ha tennél fel pár képet az erősítőről és némi adatot is közölnél róla,roppant hálás lennék.
Köszönöm!

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Sok hangreprudákló technicista lehallgatóhelyiség után, a 72 audio szobába betértem. Itt végre zene szólt. Ezúton is gratula a shown prezentáltakhoz.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

A hétvégi Rezsőshowon mindenkit szeretettel várunk a 116. szobában. Mosott lemezt felrakok ha valaki hoz és szeretné meghallgatni.

3 féle Riaa korrektor lesz bemutatva.
Új félvezetős erősítő 2x130W/4Ohm
És egyébb érdekességek....
72audio.com

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Valamit csak kel írni, de mindegy is mert ahogy látom a legtöbb ilyen rendszerű hangerőszabályzó között nincs olyan nagy eltérés. Elég álltalános a 24 lépéses.
A magam részéről nagyon megszerettem, más dimenzióba emeli a megszólalást, természetesebb hangzás, elképesztő mély dinamika, stb... az egész megszólaló hangtartomány valahogy emberibb lesz.
Most rakom össze a végleges kiosztású trafót, holnap már meg tudom hallgatni, kiváncsi vagyok milyen lett :rolleyes:
72audio.com

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

DHT1 írta:
2018.08.12., vas. 22:30
... A -50dB szint is elég, persze ha valakinek nagyon érzékeny a hangfala 98dB vagy a feletti akkor ez már nem biztos hogy jó lehet. ....
És ott van még a forrás kimeneti jelszintje (OK, ez kb szabvány) meg az (vég)erősítő erősítése, ami pont annyira változó, mint a hangsugárzók érzékenysége.
Ha ezeket nem ismered, akkor minek számokat írni a hangsugárzó érzékenységére?
Az egész rendszert kell nézni egyben, na mindegy.
Szívesen meghallgatnám amúgy, érdekel, csak nyár van még, meg nagyon meleg, nem hifizek ilyenkor.
Már azt sem tudom mikor kapcsoltam be utoljára.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

A 2 dB lépés elégnek bizonyúlt! Attól nem kel finomabbra venni a lépéseket. A -50dB szint is elég, persze ha valakinek nagyon érzékeny a hangfala 98dB vagy a feletti akkor ez már nem biztos hogy jó lehet. De azért az átlag nem ennyire extrém :smile29: . Ma tekertem egy újabb verziót, megnöveltem a menetszámot hogy az induktivitást kicsit feljebb vigyem kb 20%-al, ez már -50dB és +2db között fog játszani. A jövőhéten jön a teszt.
72audio.com

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5627
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1045

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

rookakoma írta:
2018.08.12., vas. 20:59
SoundMania írta:
2018.08.10., pén. 11:47

Szia! Úgy emlékszem az enyém -70 körül kezd. 1,8dB lépésekben ,24 állással.
Denon 103R kimenőjele már majdnem halk így. De egy EMT-vel tökéletesen elég a hangerő. Talán segít jóra belőni a tapasztalatom.
Aligha, ugyanis az erősítő erősítése és a hangsugárzó érzékenysége is számít.
1.8×24=43.2, akkor nem megy el 0 dB-ig?
Szerintem nem mindegyik lépés között 1.8 dB van, talán.
De nem ám! Mármint nem megy fel 0- ig.
Az 1,8-as lépések meg már elég finom.
Előtte ami volt ,ott az utolsó 8-10 állásban már túlvezérelte a végfokot. Viszont a lépcsők meg durvák voltak. Mostani beállítás sokkal használhatóbb.

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

SoundMania írta:
2018.08.10., pén. 11:47

Szia! Úgy emlékszem az enyém -70 körül kezd. 1,8dB lépésekben ,24 állással.
Denon 103R kimenőjele már majdnem halk így. De egy EMT-vel tökéletesen elég a hangerő. Talán segít jóra belőni a tapasztalatom.
Aligha, ugyanis az erősítő erősítése és a hangsugárzó érzékenysége is számít.
1.8×24=43.2, akkor nem megy el 0 dB-ig?
Szerintem nem mindegyik lépés között 1.8 dB van, talán.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5627
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1045

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

DHT1 írta:
2018.08.09., csüt. 23:13
Egy pár rendszerben kipróbáltam de a 2dB- s léptetés elég barátságosnak bizonyúlt. Igazából a legkissebb pár fokozatnál kel jobban széthúzni, a -38dB nem elég halk legalább -47-50dB ig le kel menni.
A mostanit bedobozoltam hogy ésszerűen lehessen használni, szívesen odaadom egy próbára, nekem most a legfontosabb hogy minél több tapasztalat, infó áljon rendelkezésre.
Szia! Úgy emlékszem az enyém -70 körül kezd. 1,8dB lépésekben ,24 állással.
Denon 103R kimenőjele már majdnem halk így. De egy EMT-vel tökéletesen elég a hangerő. Talán segít jóra belőni a tapasztalatom.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Egy pár rendszerben kipróbáltam de a 2dB- s léptetés elég barátságosnak bizonyúlt. Igazából a legkissebb pár fokozatnál kel jobban széthúzni, a -38dB nem elég halk legalább -47-50dB ig le kel menni.
A mostanit bedobozoltam hogy ésszerűen lehessen használni, szívesen odaadom egy próbára, nekem most a legfontosabb hogy minél több tapasztalat, infó áljon rendelkezésre.
72audio.com

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem kötekedni akarok.
Ha pl. a hangsugárzó érzékenysége alacsony, a végfok erősítése nem nagy, ezért mondjuk az utolsó három lépésre esik az általános hallgatási hangerő, akkor kényelmetlen lehet.
Az impedanci viszonyok meg egy másik kritikus kérdéskör lehet.

Biztos kellemesen dúsítja a hangképet, csak kérdés, hogy ezt más, kézenfekvőbb módon nem lehet-e elérni?
Pl.: valami hangerőszabi+buffer+trafó vagy autoformer.
Engem ez érdekelne, de nincs trafóm, viszont minden más van ;)

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Szerintem elég legalább is nekem elég. Akinek meg nem az választ más gyártót, minden igényt nem tudok és nem akarok kielégíteni. Igazából ezt saját magamnak szántam elsősorban. Tucat terméket nem akarok belőle csinálni.
72audio.com

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: rookakoma »

DHT1 írta:
2018.08.04., szomb. 15:14
20 lépcsős, csak a kisérlet miatt, egyébbként 24 lépcsős lesz és relés vezérlést kap meg távirányítót meg talán Oled kijelzőt.
Őszre elkészűl.
24 fokozat még nagyon kényelmetlen tud lenni, ha termék és nem magadnak csinálod, azaz egy ismert rendszerhez jól illeszted.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 72audio csevegő

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

20 lépcsős, csak a kisérlet miatt, egyébbként 24 lépcsős lesz és relés vezérlést kap meg távirányítót meg talán Oled kijelzőt.
Őszre elkészűl.
72audio.com

Lezárt

Vissza: “72audio”