Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MC trafó

Moderátor: DHT1

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


Pl. Ajkán AN IO 2-vel.
 
Na erre mondják hogy milyen kicsi a világ.
72audio.com

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



Ez így van, mielőtt belevágtam volna végig kellet gondolni-tervezni a teljes folyamatot, csak olyan anyaggal dolgozni ami beszerezhető hosszútávon, csak olyan cégekkel gyártatni részegységeket akik megbízhatóak hosszútávon, stb... egészen a termékek csomagolásáig. Ez azért elég időigényes tevékenység.
 
Egyébként hol hallottad a trafómat?

Pl. Ajkán AN IO 2-vel.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »



Minden annyit ér, amennyiért el lehet adni. Az Audio Note, Linn, Mark Levinson is. Kár ezen rugózni. Ők évtizedek alatt felépítettek egy brandet, amik olyan minőségű termékeket kínálnak, amit a nemzetközi piacon magas áron el lehet adni, nemzetközi referenciával bírnak, garantáltan ugyanazt lehet megkapni Hong Kongban, New Yorkban és Londonban is. Ezekben a termékekben az ár csupán kis része az "alkatrész ár", amit itt sajnos nagyon sokan számonkérnek. Ezek a gyártók képesek azonos minőségben előállítani termékeket akár tíz éven keresztül is. A hangsúly az stabilitáson, azonosságon, reprodukált konstans minőségen van, nem beszélve a világpiaci terméktámogatási háttérről. Ehhez hihetetlen gyártói háttér kell, aminek ára van. Nem csak az 1 kOhmos ellenállást kell megfizetni, mint a legtöbb garázsmanufaktúra készülékben, amiből jó esetben a jobb és a bal oldal azonos. De garantáltan két egyforma darab nem készül belőle. Némelyek ezt a "folyamatos" fejlesztéssel, mások az egyedi igények kielégítésével magyarázzák. Ami persze jól hangzik, csupán nem igaz. A tény, hogy nincs rájuk konstans igény, így kényszerpályán mozognak az állandó változtatással.
 
Én személy szerint csak üdvözölni tudom egy nemzetközi referencia készülékkel összemérhető minőségű hazai berendezés megjelenését. Több ismerősöm is elismerően nyilatkozott az MC trafóról, ahol hallottam, engem is meggyőzött. Gratulálok hozzá. Sok sikert az értékesítéshez.

Ez így van, mielőtt belevágtam volna végig kellet gondolni-tervezni a teljes folyamatot, csak olyan anyaggal dolgozni ami beszerezhető hosszútávon, csak olyan cégekkel gyártatni részegységeket akik megbízhatóak hosszútávon, stb... egészen a termékek csomagolásáig. Ez azért elég időigényes tevékenység.
 
Egyébként hol hallottad a trafómat?
72audio.com

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


Írtam privit...Köszi!Válaszoltam
72audio.com

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

MC trafó

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Nem ez a lényeg, mindenki választ- folytat egy üzletpolitikánk. Vagy ahogy a körülmények alakíják.
 
Írtam privit...

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


Mert aztán a hivox egy marhára ismert nemzetközi brand. Ja nem... Nem ez a lényeg, mindenki választ- folytat egy üzletpolitikánk. Vagy ahogy a körülmények alakítják.
72audio.com

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

MC trafó

Hozzászólás Szerző: -KP- »


ez több, mint durva ár egy noname készítőtől -még ha tényleg jól is működik... (kizárólag szerintem)
 
Mert aztán a hivox egy marhára ismert nemzetközi brand. Ja nem... 

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



Más cég árképzését is kritizáltam elég sokszor az utóbbi évtizedekben, pl. Audio Note, Linn, Mark Levinson.  
Nem fog örülni a külföldi kereskedő, ha megtudja, hogy Magyarországon olcsóbb a terméked.
Viszont kedvet kaptam egy, a nyolcvanas években kifejlesztett akkus MC elektronikám újraélesztéséhez, de ígérem, csak kicsit lesz olcsóbb a tiednél
Sok sikert kívánok a külföldi megmérettetésekhez és értékesítéshez!

Minden annyit ér, amennyiért el lehet adni. Az Audio Note, Linn, Mark Levinson is. Kár ezen rugózni. Ők évtizedek alatt felépítettek egy brandet, amik olyan minőségű termékeket kínálnak, amit a nemzetközi piacon magas áron el lehet adni, nemzetközi referenciával bírnak, garantáltan ugyanazt lehet megkapni Hong Kongban, New Yorkban és Londonban is. Ezekben a termékekben az ár csupán kis része az "alkatrész ár", amit itt sajnos nagyon sokan számonkérnek. Ezek a gyártók képesek azonos minőségben előállítani termékeket akár tíz éven keresztül is. A hangsúly az stabilitáson, azonosságon, reprodukált konstans minőségen van, nem beszélve a világpiaci terméktámogatási háttérről. Ehhez hihetetlen gyártói háttér kell, aminek ára van. Nem csak az 1 kOhmos ellenállást kell megfizetni, mint a legtöbb garázsmanufaktúra készülékben, amiből jó esetben a jobb és a bal oldal azonos. De garantáltan két egyforma darab nem készül belőle. Némelyek ezt a "folyamatos" fejlesztéssel, mások az egyedi igények kielégítésével magyarázzák. Ami persze jól hangzik, csupán nem igaz. A tény, hogy nincs rájuk konstans igény, így kényszerpályán mozognak az állandó változtatással.
 
Én személy szerint csak üdvözölni tudom egy nemzetközi referencia készülékkel összemérhető minőségű hazai berendezés megjelenését. Több ismerősöm is elismerően nyilatkozott az MC trafóról, ahol hallottam, engem is meggyőzött. Gratulálok hozzá. Sok sikert az értékesítéshez.
 
MC pre-pre? Ez egy érdekes téma. Kinek lehet erre szüksége? Aki félvezetős elektronikákat használ, annak biztosan nincs, mivel félvezetős MC phono elektronikákat könnyedén lehet kis zajjal megvalósítani. Létjogosultsága a csöves MM phono elektronikák mellett lehet, mivel tisztán csöves MC phono elektronika megvalósítása nem egyszerű, így eléggé költséges is. Viszont csöves MM phono elektronikák szép számmal vannak. Ám, aki a csöves világban mozog, az nem szívesen enged félvezetős elektronikát a láncába. Csakis transzformátor jöhet számításba neki. Arról nem is beszélve, hogy a transzformátor a hangszedő generátor energiáját transzformálja, nem vész el rajta, mint egy szimplán feszültségerősítő fokozaton, ahol a hangszedő energiája a lezáró ellenálláson eldiszipálódik, csupán feszültségerősítés történik. 

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

MC trafó

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »



Külföldre más csomagolásban megy, de őt csak a profit érdekli  meg alapból "a hanyatló" nyugat lett megcélozva.
Nagyon kíváncsi vagyok hogy te milyen pre-pre apot tudsz összehozni. Én szívemből kívánom hogy sikeresebb legyél! A tapasztalatom az hogy merni kel nagyot álmodni, az ember ne váltsa már aprópénzre azt amiért éveken keresztül dolgozott.

Én meg szívből kívánom neked,hogy ha tényleg annyira jó a terméked,amennyire te hiszed,akkor-de csak akkor-legyél elismertebb az universumban,mint Tim Paravicini!!!

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »



Más cég árképzését is kritizáltam elég sokszor az utóbbi évtizedekben, pl. Audio Note, Linn, Mark Levinson.  
Nem fog örülni a külföldi kereskedő, ha megtudja, hogy Magyarországon olcsóbb a terméked.
Viszont kedvet kaptam egy, a nyolcvanas években kifejlesztett akkus MC elektronikám újraélesztéséhez, de ígérem, csak kicsit lesz olcsóbb a tiednél
Sok sikert kívánok a külföldi megmérettetésekhez és értékesítéshez!

Külföldre más csomagolásban megy, de őt csak a profit érdekli  meg alapból "a hanyatló" nyugat lett megcélozva.
Nagyon kíváncsi vagyok hogy te milyen pre-pre apot tudsz összehozni. Én szívemből kívánom hogy sikeresebb legyél! A tapasztalatom az hogy merni kel nagyot álmodni, az ember ne váltsa már aprópénzre azt amiért éveken keresztül dolgozott.
72audio.com

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

MC trafó

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Még jó hogy nem tőled kértem tanácsot árképzésben. Nem is értelek honnan veszed a bátorságot hogy megítéld a termékem árát?!
Miért nem mész más cégek árképzését kritizálni akik többszörös áron sem tudják ezt a hangot amit én adok. Vagy ők szerinted csak azért tehetik meg mert tőlünk nyugatabbra vannak?! Vagy megint egy irigy honfitársammal van dolgom aki beskatulyázni magát a budgett ár kategóriába?!
Most még lehet hogy majdnem ismeretlen de hamarosan ismert lesz a márka. Csak halkan mondom hogy Magyarországon adom ilyen kedvező áron, a külföldi értékesítő partner nem ennyiért hozza forgalomba.
Akinek a márkanév nagysága számít az idáig is megvehette és megveheti a hasonló tudású terméket sokszoros árért.
Sok sikert kívánok a termékeid fejlesztéséhez és értékesítéséhez!

Más cég árképzését is kritizáltam elég sokszor az utóbbi évtizedekben, pl. Audio Note, Linn, Mark Levinson.  
Nem fog örülni a külföldi kereskedő, ha megtudja, hogy Magyarországon olcsóbb a terméked.
Viszont kedvet kaptam egy, a nyolcvanas években kifejlesztett akkus MC elektronikám újraélesztéséhez, de ígérem, csak kicsit lesz olcsóbb a tiednél
Sok sikert kívánok a külföldi megmérettetésekhez és értékesítéshez!

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


Szerintem nyiss egy csevegő topicot is, aztán innen a hsz-eket te is át tudod oda helyezni.Így lesz.
72audio.com

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7281
Tartózkodási hely: Szentendre

MC trafó

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



A bevezetőben is le lett írva hogy lehet kérni teszt példányt tőlem vagy az általam megjelölt üzletben,( hamarosan szlovák és osztrák területen is).
Sajnálom hogy némelyekben az ár csalódást váltott ki de azt gondoljuk hogy a trafó tudásához képest így is eléggé alul lett árazva a tesztek alapján.
Ma már egy komolyabb kábel vagy hangszedő is ennek az árnak a többszöröse! A másik hogy én nem kívánok garázs marketinget folytatni ezt meghagyom másoknak.
 


Szerintem nyiss egy csevegő topicot is, aztán innen a hsz-eket te is át tudod oda helyezni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


A bevezetőben is le lett írva hogy lehet kérni teszt példányt tőlem vagy az általam megjelölt üzletben,( hamarosan szlovák és osztrák területen is).
Sajnálom hogy némelyekben az ár csalódást váltott ki de azt gondoljuk hogy a trafó tudásához képest így is eléggé alul lett árazva a tesztek alapján.
Ma már egy komolyabb kábel vagy hangszedő is ennek az árnak a többszöröse! A másik hogy én nem kívánok garázs marketinget folytatni ezt meghagyom másoknak.
72audio.com

Avatar
lehoczati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.11.13., vas. 12:11
Értékelés: 53

MC trafó

Hozzászólás Szerző: lehoczati »


Azért hidrokinon szerény!!!
Sokan hallgatják az általa készített MC-trafót. Sok teszten volt és legtöbbször "győztesen" távozott ez a bizonyos MC trafó.
Szívesen olvasnék én is összehasonlító tesztet, "légben szálló" kritikák helyett.
Pl. 72audio vs. hidrokinon MC trafó.

Avatar
hidrokinon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 10:49
Értékelés: 32

MC trafó

Hozzászólás Szerző: hidrokinon »


Nekem tetszik, ránézésre is masszív kivitel. Egy MC trafó egyedi megjelenéséhez nagy kreativitás kell. Többet számít az átgondolt megépítés a gondos árnyékolás, és ha választani lehet inkább erre költsön a gyártó, mint az egyedi formára.
Van egy magyar gyártó amely lehet, hogy világviszonylatban is kimagasló hangú terméket állít elő (lehet, de nem biztos), a mi dolgunk az lenne, hogy maximálisan támogassuk. Sokkal szívesebben olvasnék arról, hogy kinek milyen tapasztalata van ezekkel az MC trafókkal ismertebb márkák ellenében semmint, hogy hogyan szóljuk le vagy tartsuk drágának úgy, hogy nem is hallgattuk még meg. 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2605
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1884

MC trafó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szerintwm teljesen rendben van a kivitel
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »



Szerintem elég ízléstelen egy új próbálkozót rögtön ilyen negatív "kampánnyal" fogadni, és így véleményezni. A beírtak 90%-a simán mehetett volna PM-ben is.
(ráadásul úgy hallottam a magyar audió kiállításon csak pozitívan és szuperlatívuszokban beszéltek sokan a 72 Audio-nál tapasztaltakról... az árképzés az egy másik dolog, senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy ha valamire nincsen pénze akkor is azt kell megvennie!)
Én bízom benne, hogy egy nemzetközileg elismert új magyar kezdeményezésnek lehetünk szem és (részemről majd valamikor) fültanúi.
Sok sikert kívánok Nektek!
W
Köszönöm szépen!
72audio.com

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »



Szerintem meg NEM! Az legalább olyan gagyi, mint a fa mintás fólia, de hát ízlések és pofonok...
Ez így jó,ahogy van!
S igaz, általában eldugott helyekre kerül, pl. hátulra a lemezjátszó mögé.


Ez így marad, ez volt a forgalmazó kérése a kisebb trafónál. Az elő és hátlap 12mm vastag ötvözött Alu cnc megmunkálásal, polírozva. Elől sav maratont embléma, hátúl beütött piktogrammok.
A ház 4mm-és vas szelvény fekete kalapács lakk festéssel, a trafómagokat 5mm vas veszi körűl a ház belsejében, a teljes belső műgyantával van kiöntve, így max csak akkor rezeg ha kalapáccsal ütik .
A nagyobbik trafó Alu házban van de ott is maradt a belső 9mm vas árnyékolás és a műgyanta beöntés. Kívűlről gyöngyszoórva és matt fekete elokszálást kapott, a feliratozását UV lakkal készítettem.
A csatlakozók ródiumozottak a felületi okszidációk elkerülése miatt.
72audio.com

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

MC trafó

Hozzászólás Szerző: peterson »


Esetleg a doboz oldalait karbon mintás fóliával bevonva lehetne egy kicsit még extrázni a megjelenést.
Szerintem meg NEM! Az legalább olyan gagyi, mint a fa mintás fólia, de hát ízlések és pofonok...
Ez így jó,ahogy van!
S igaz, általában eldugott helyekre kerül, pl. hátulra a lemezjátszó mögé.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

MC trafó

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Az MC trafók  felépítésük miatt nem túl sok lehetőséget hagynak a formatervezőknek zsenialitásuk kibontakoztatására. És általában az alsó polcon vannak, mivel kapcsolgatni sem kell őket.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

MC trafó

Hozzászólás Szerző: HoriTon »


Nincs semmi baj a dizájnnal. A logó, kifejezetten jól mutat az előlapon. Az anyag választás is jó megépítettséget sugall.
Esetleg a doboz oldalait karbon mintás fóliával bevonva lehetne egy kicsit még extrázni a megjelenést.
CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »



Szervusz!
Hááát!
A külseje nagyon olyan,mint az általad leszólt Paravicini The Heed,bár egy kicsivel csúnyább!
Gyuri
Izlésekről nincs értelme vitatkozni, nyilván nekem ez jobban tetszik. A TX4 et nem a külseje alapján véleményeztem ha esetleg nem jött volna le. Az AN sem szaggata szét magát a trafói becsomagolásában design szempontjából, csak nézd meg pl AN S8 11000€, de használtan már 5e€ körűl is megkapod. Hallgasd meg azt is meg az enyémet is és utána mondj véleményt. De hogy ne szaladjunk ennyire előre csak a TX4 el hallgasd össze.
72audio.com

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

MC trafó

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Jöjjenek a fotók. A megjelölt olcsóbbik kivitel a fényesre polírozott elő és hátlapú kivitel. A matt fekete házas trafó elsősorban exportra készül, de ha valaki ilyen kivitelt szeretne nincs akadálya.
Szervusz!
Hááát!
A külseje nagyon olyan,mint az általad leszólt Paravicini The Heed,bár egy kicsivel csúnyább!
Gyuri

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MC trafó

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


Beltartalomban is van különbség?
Van de nem sok,de hogy meghalld a különbséget nagyon jó rendszer kell. Vannak akiknek a design fontosabb mint a beltartalom, erről a kereskedők többet tudnának mesélni.
72audio.com

Lezárt

Vissza: “72audio”