Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVDcenter címlaplány

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


mivel a szavazas tartosan eldolni latszik a topik megerett a zarasra
 
koszonjuk mindenkinek, hogy szavazott
az eredmenyt feldolgozzuk, es figyelembe fogjuk venni a jovobeli cimlapok tervezesenel
 

o v e r p o w e r e d

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Nem tudom, de engem ez a téma nem tud annyira felizgatni, mint amekkora hullámokat itt vert a dolog... Igennel szavaztam, bár inkább örültem volna egy kis változatosságnak, vagyis inkább az "ünnepi" számoknak kellene szvsz fenntartani a lányos címlapokat.
 
De szeretnétek több újságot eladni, és eldöntöttétek a "lányos címlap" marketing stratégiát, és kész. Ettől önmagában még nem lesz se rosszabb, se jobb a DVDcenter. Úgysem azért veszi az ember az újságot, hogy a borítóját nézegesse, hanem a belsejét fogja olvasni. Én megveszem ezután is a lapot, ha a tartalom (legalább) olyan jó lesz mint eddig. Ez a mostani borító pedig objektíven nézve (ami nehéz dolog ) jól sikerült, gyönyörű a modell!
 
Amúgy a párszor rossz példaként emlegetett konkurens T3 lapnak sem az a legnagyobb baja, hogy bikinis lányok vannak a címlapjaikon, hanem sok más, a címlaptól teljesen független dolog.
 
Szerintem az ellenvéleménnyel rendelkezők is adhatnának egy kis időt az újságnak, hogy kiderüljön, bejön-e a példányszám növekedését váró szerkesztői remény. Kb. fél vagy egy év alatt azért már lehet látni, van-e hatása a dolognak. T-Boy, kaphatunk majd infót a példányszám változásáról? (nem pontos darabszámra gondolok, mert tudom, az üzleti titok; de az eladások tendenciájáról jó lenne, ha tudósítanátok időnként.)

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Igc »


Azért reméljük címlapfiúk nem lesznek.
szerintem nem, azért volt a fiuk/lányok szavazás; mi nyertünk..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: mszaby »

Azért reméljük címlapfiúk nem lesznek.
Elkúrtuk

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: megyesa »


egy a belso kepekbol:
a címlapon szebb!
 
én megértem mindkét félt,
 
1; a szerkesztők, forgalmazók azt szeretnék, hogy jobban menjen a lap és ezért különféle eszközöket vetnek be (sms játék, csajok a címlapon, remek cikkek. ).
Meg kell őket érteni, hisz ők ebből élnek!
 
2; a hozzáértő olvasók, akik pure szakmai lapot szeretnének. Ők megvennék az újságot akkor is, gondolom ha FF lenne és "csak" jó témák és jó cikkek lenének benne.
 
Szóval szerintem az lenne a legjobb, hogy legyenek lányok a címlapon és az újságban, de szorosan kapcsolódjon az a házimozihoz! Pl.: lány egy tv-ben vagy lány egy erősítővel stb, stb....
 
Így talán jó lakna a kecske és megmaradhatna a káposzta is.
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Vendég

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

A HI-FI Piac szerintem a többihez viszonyítva egy nagyon jó újság. Igaz erősen hifis, de ez jó. Ők is nyitottak a surround irányba, de lányok szerencsére még nincsenek és melléklet sem.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


H-val kezdődik és ifi Piac-ra végződik.(a 12. évfolyamnál tartanak és még a reklámok is kizárólag hifi jellegűek )

- na vegre az elso pelda

ugye nem arra akarsz kilyukadni, hogy vakok között a félszemű a király?
gordon314.fw.hu

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Tami »


H-val kezdődik és ifi Piac-ra végződik.(a 12. évfolyamnál tartanak és még a reklámok is kizárólag hifi jellegűek )

- na vegre az elso pelda
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: vtb »


- akik nagyon elelnzik ezt az uj stilust, tudnanak mondani olyan peldat ami szerintuk a toppon van a belfoldi piacon levo hasonlo magazinokbol??

H-val kezdődik és ifi Piac-ra végződik.
(a 12. évfolyamnál tartanak és még a reklámok is kizárólag hifi jellegűek )

Avatar
zozo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2004.01.16., pén. 10:51
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: zozo »


Jöttek mentek az érvek és az ellenérvek,
nincs szándékomban belefolyni a "vitába"
(bár grafikusként tudnék, de üzletpolitikailag nem).
A kérdésem úgy harminc hozzászólással ezelőtt az volt:
Ki is az a Dráfi Annamária?
Engem tényleg érdekel, honnan is kellene ismerni,
vagy egyszerűen "csak" egy nagyon szép lány?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Most látom, hogy Simon mr leírta ugyanezeket a dolgokat, csak ügyesebben megfogalmazva.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


kell a velemeny, de ilyen szintu kritikat olyan fogalmazhat meg hitelesen, aki jobban ert hozza, mint mi, es ennek a velemenynyilvanitason kivul egyeb modon is bizonyitekat tudja adni (pl. csinal egy jobbat)

Ezt a dolgot mindig kicsit csúsztatásnak érzem. Ha kritizálok mondjuk egy autótipust, akkor nem lehet az a válasz, hogy ha nem tetszik csinálj jobbat. Nyilván nincsenek meg a feltételek és a tudás arra, hogy elkészítsek egy autót. De azt tudhatom, hogy mi a hibája és mit szeretnék rajta másképpen. Ugyanígy újságot sem tudunk csinálni. Ahhoz többféle dolog kell. Egy újság több ember és hozzá meglévő feltétel együttes munkája. Gondolom nem te egyszemélyben csinálod az újságot T-BOY.
 
Ez nem lehet érv ha valami nem tetszik, hogy "csinálj jobbat".
 
Én egy szóval nem mondtam, hogy rossz az újság. A jelenlegi kiadványok között ez tetszik a legjobban. Egyedül ez a címlaplányos dolog nem jön be. Ennyi!

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Igc »

A vásárlói szokások igen eltérőek, de az tény, hogy az első benyomás sokat számít.. ebben az esetben egy igényes, figyelemfelkeltő borító..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Nekem semmi bajom sincs a címlappal. Egy szép lány van a címlapon, én úgy sem e miatt veszem a magazint, hanem a tartalma miatt. Ha T-boyék ezt tartják jónak, akkor így készítik lapot. Ha ez kell a megfelelő példányszámhoz, akkor jó.

Vendég

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- az aki barmilyen termeket a doboz kinezete alapjan valaszt .. gratula!
OFF
 
Én nem veszek meg olyan erősítőt, hangfalat ami nem tetszik. Bármennyire is legyen az jobb vagy olcsóbb, mint a konkurense.
 
ON
 
A standon sokszor pillanatok műve, hogy melyik újság landol a kosárba. Ez a pár pillanat csak arra elegendő, hogy az ember megnézze a borítót. Te gratulálsz annak aki a borító alapján vásárol tehát feltételezed, hogy hozzáértőek szakmai lapként veszik az újságot. Ennek viszont ellentmond T-Boy aki szerint ez a réteg a vásárlók 10%-át sem teszik ki.
Újdonsült szomszédom vett egy DVD lejátszót és azon nyomban vett hozzá néhány DVD filmet. Általam eddig még nem hallott módszer alapján válogatta a filmeket (és a mellékletes magazinokat), mégpedig úgy, hogy melyiket nem látta még. Példának okáért nem vette meg a Schindler listáját mert már látta viszont megvette az Utolsó utazás című Ice-t borzalmat mert azt nem látta. Kiszámíthatatlan, hogy milyen szempontok alapján vesznek meg az emberek egy magazint és meg kell próbálni sokuknak megfelelni. Én csak azt mondtam, hogy én nem így csinálnám.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


- en igy is - ugy is megveszem mert nem a cimlap miatt veszem meg az ujsagot! hanem a tartalom miatt veszek meg barmit is, es nem a csomagolas miatt. - az aki barmilyen termeket a doboz kinezete alapjan valaszt .. gratula!
- akik nagyon elelnzik ezt az uj stilust, tudnanak mondani olyan peldat ami szerintuk a toppon van a belfoldi piacon levo hasonlo magazinokbol??

szoktál venni tacskó gazdaságos terméket? ugye nem jellemző? pedig elárulom, hogy yakorlatilag a csomagolásában tér el másik az áruházban megtalálható valamilyen márkájú terméktől.
Mivel azonban nem tudod beazonosítani a márkát a csomagolás alapján, ezért sokal nem bíznak meg benne. (az esetek többségében joggal)
A csomagolás bizony a promoció része, ezen nem is vitatkozunk, csak azon, hogy a csomagolás által hordozott üzenet mit jelent.
 
Ez a csomagolási stílus, még ha mégoly csábos és esztétikus is szvsz a lap gagyisodásának a jele.
gordon314.fw.hu

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Tami »


- en igy is - ugy is megveszem mert nem a cimlap miatt veszem meg az ujsagot! hanem a tartalom miatt veszek meg barmit is, es nem a csomagolas miatt.
- az aki barmilyen termeket a doboz kinezete alapjan valaszt .. gratula!
- akik nagyon elelnzik ezt az uj stilust, tudnanak mondani olyan peldat ami szerintuk a toppon van a belfoldi piacon levo hasonlo magazinokbol??
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Igc »


Megasztáros csajszi a borítóra, Megasztár DVD melléklettel

Ez nem Ok, mert a Megasztár a TV2-n fut, a DVDcenter pedig a Fábry (RTL) támogatója, szóval konkurens vita alakulhatna ki...
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A Pékek nevében:
Néhány forumlakóról pontosan tudom, hogy foglalkoznak marketinggel, DTP-vel stb.... Még az is lehet, hogy ezért nem butaság amit mondanak.
 
Az érthető, hogy minél több lapot akartok eladni, de ezt átgondoltan kell tenni!
Magyarországon bizony kevés ember van, akinek nem csak van valamilyen "házimozija", de az a hibbija és arra rendszeresen költ is. Ha a lap hű az elveihez, akkor nekik akarja eladni magát és nem egyszer, hanem hónapról hónapra újra.
Lehet, hogy az ilyen húzások (pl a dekoratív lány) egy-egy újabb érdeklődőt hoznak egy-két lapszám erejéig, de hányat vesztetek el a rendszeres vevők közül?
A szaklapból soha nem lesz "gyűjtőlap", amit a család minden tagja olvas és mindenki másért vesz.
 
Engem például nem érdekel egy olyan lap, amit tömegével vesznek a címlaplány miatt, pletykarovat és a horoszkóp, az SMS játékok, a képregények, a melléklet miatt.
Engem olyan lap érdekel, ami a pénzemért engem érdeklő információval lát el.
Sajnos ehhez már csak én értek a legjobban és mivel közös érdek, hogy Ti újságot adjatok el nekem és meg olyan lapot vegyek, amit szeretek, akkor, ha kérdezitek a véleményem, akkor el is mondom: első csak randa és ostoba kép, második csaj szép volt, de a kép pocsék, a harmadik a csaj szép, a kép magában ízléses, de még mindig semmi köze a házimozihoz.
Így belegondolva, akkár javuló tendenciát is lehet felfedezni!
gordon314.fw.hu

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: arty »


... bárcsak pontosan lehetne számszerüsiteni, h a különböző marketinges eszközök mennyit hoznak a konyhára ...
 
Sajnos a csajos címlapon már meg sem tudok ütközni (a karácsonyi óta nincsenek illuzioim - bár sajnos olvasni nem olvastam, ill. a belső képeket sem láttam...).
 
De...
 
Valentin nap ... mindjárt hányok, hogy ezt az ámerigai baromságot kedvenc hm magazinom cimlapján látom ... tudtam én, hogy mikor középiskolában elkezdődött ez a hamburgerzabáló-majmolós hülyeség, még bőven csak a kezdet. Jöttek a lufis marhaságok, kereskedelmi egységek pirosszalagos eksönjei, TV reklámok, melyek a szeretet hirdetik megvételre ... Egyre nem számítottam: a dvdcenter is néphülyítő médiává válik, ezt őszintén sajnálom. Azt még jobban, hogy ebben az országban sem képes senki kiállni a saját kultúrájáért ... ha már biznisz, esetleg olyan szinten, hogy Bálint nap ... persze, ezt rossz forumon kérem számon, nem egy hm magazin feladata ... csak ne állna be a sorba. De beállt, erre a bizonyíték a mostani címlap. Biztosan sok meló volt benne, meg szerelem, meg minden, de ehez nem tudok gratulálni.
 
Véleményemet a nem megvásárlással tudom ennél erőteljesebben kifejezni, abban reménykedve, h lesz olyan haverom/imserősöm, aki a film miatt megveszi(igy a tartalmat magamévá tehetem ) - arra gondolni sem merek, hogy a p*nci miatt. (hölgyolvasóktól elnézést, ez igy a női nem felé degradálóan hathat, de ugy látszik ez ilyen primitiv dolog: ujság->p*nci->megveszem - inkább szánom kritikaként a férfikultúráról)

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: mszaby »


egy a belso kepekbol:
Végülis erősítő.
Csak nem AV, hanem hasizomerősítő.
Elkúrtuk

Avatar
Cuttie
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.04.21., hétf. 20:03
Értékelés: 1

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Cuttie »

Engem könnyű meggyőzni :-)

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


egy a belso kepekbol:

o v e r p o w e r e d

Avatar
Detonátor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2003.09.25., csüt. 11:29
Értékelés: 0

DVDcenter címlaplány

Hozzászólás Szerző: Detonátor »


A példányszám növelésre: 
Megasztáros csajszi a borítóra, Megasztár DVD melléklettel
 
Emelkedni fog az eladott példányszám a mellékletes és melléklet nélküli újságra is.
Igaz, hogy sok időd menne el itt a moderálással.

Mijaza a megasztár?

Lezárt

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”