Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Avatar
Mozinet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2004.02.20., pén. 16:22
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Mozinet »


Sziasztok,
 
Én nem dobálóznék nagy szavakkal (elvégre mitől lesz "mérföldkő" egy DVD melléklet? Ha attól, hogy korábban nem jelent meg Magyarországon, akkor a miénk is az lesz ). A következő számmal kapcsolatban egyelőre annyit árulhatok el, hogy az oldalszám 36-ra emelkedik.
 
üdv: SzB
Mozinet Magazin - már 80 oldalon!

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: mszaby »


mszaby: ha már úgyis elvetetted, hogy mérföldkő jellegű dvd mellékletek lesznek a következő hónapban, nem lenne kedved megosztani velünk is. Már csak azért, hogy az anyagi forrásaimat úgy tudjam beosztani, hogy a tényleg érdemes filmeket viszontláthassam a polcomon!
Sajnos (vagy szerencsére?) csak annyit tudok ezekről a dolgokról, amennyi a fórumon megtalálható.
 
Vagyis semmit. Csak a tippeket.
Elkúrtuk

Avatar
spiderclone
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 00:35
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: spiderclone »

mszaby: ha már úgyis elvetetted, hogy mérföldkő jellegű dvd mellékletek lesznek a következő hónapban, nem lenne kedved megosztani velünk is. Már csak azért, hogy az anyagi forrásaimat úgy tudjam beosztani, hogy a tényleg érdemes filmeket viszontláthassam a polcomon!
Sean Bateman: "Megoldjuk! Rock'n'Roll!"

Avatar
Mozinet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2004.02.20., pén. 16:22
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Mozinet »


 
Mindenesetre a türelem rózsát terem, meg egyjó kis lemezt.

Hello Spiderclone!
A türelem bizony teremhetné "A rózsa neve" misztikumot! Ha már igy bejelentették.
Nagy húzás lenne, ha ez is először újságmellékletként jönne ki. (ld. Született gyilkosok). Aztán egyszer csak a kéz belcsobban a valamibe!
Hajrá!

Szia,
 
A Rózsa neve még várhatóan idén megjelenik a Warner Home Video gondozásában (nem újságmellékletként).
 
üdv: SzB
Mozinet Magazin - már 80 oldalon!

Avatar
Detonátor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2003.09.25., csüt. 11:29
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Detonátor »


Sajnos a fenék ezúttal tényleg a hideg falhoz ér. ugyanis a Rózsa Neve sajnos nem lesz ott az áprilisi szám mellett... De azért nem kell csüggedni. Viszont többet nem teszek kétértelmű kijelentéseket. Bár arra kiváncsi lennék, hogy a "ki korán kel, aranyat lel" című örökzöldre kinek mi jut az eszébe.(összefüggések keresése azonban teljességgel fölösleges)

Az arany markában? Arról már lekéstetek.

Avatar
spiderclone
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 00:35
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: spiderclone »


 
Mindenesetre a türelem rózsát terem, meg egyjó kis lemezt.

Hello Spiderclone!
A türelem bizony teremhetné "A rózsa neve" misztikumot! Ha már igy bejelentették.
Nagy húzás lenne, ha ez is először újságmellékletként jönne ki. (ld. Született gyilkosok). Aztán egyszer csak a kéz belcsobban a valamibe!
Hajrá!

Sajnos a fenék ezúttal tényleg a hideg falhoz ér. ugyanis a Rózsa Neve sajnos nem lesz ott az áprilisi szám mellett... De azért nem kell csüggedni. Viszont többet nem teszek kétértelmű kijelentéseket. Bár arra kiváncsi lennék, hogy a "ki korán kel, aranyat lel" című örökzöldre kinek mi jut az eszébe.
(összefüggések keresése azonban teljességgel fölösleges)
Sean Bateman: "Megoldjuk! Rock'n'Roll!"

Avatar
Desert
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2003.04.10., csüt. 07:11
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Desert »


 
Mindenesetre a türelem rózsát terem, meg egyjó kis lemezt.

Hello Spiderclone!
A türelem bizony teremhetné "A rózsa neve" misztikumot! Ha már igy bejelentették.
Nagy húzás lenne, ha ez is először újságmellékletként jönne ki. (ld. Született gyilkosok). Aztán egyszer csak a kéz belcsobban a valamibe!
Hajrá!

Avatar
spiderclone
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 00:35
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: spiderclone »


Fórumozó Mozinetesektől kérdezném, h mikor lehet megtudni valami közelebbit az új szám mellékletéről? 
Egy kis súgás: más magazinban mérföldkő jellegű melléklet lesz.
 
Nálatok mi a helyzet?

Látom elég jól értesült vagy a többi lap mellékletét illetően, akár meg is oszthatnád a többiekkel, de sajnos azt kell mondjam, maximum a megjelenés előtt egy kevéssel fog kiderülni, hogy a Mozinet magazin mellé milyen melléklet fog kerülni. Szerintem nálunk is igazi "mérföldkő" várható, akárcsak a konkurenciánál, de ugyebár ez szubjektív...
 
Mindenesetre a türelem rózsát terem, meg egyjó kis lemezt.
Sean Bateman: "Megoldjuk! Rock'n'Roll!"

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Fórumozó Mozinetesektől kérdezném, h mikor lehet megtudni valami közelebbit az új szám mellékletéről?
 
Egy kis súgás: más magazinban mérföldkő jellegű melléklet lesz.
 
Nálatok mi a helyzet?
Elkúrtuk

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Más: ha egy filmcímnek toldaléka van, akkor legyen az is kurzív, mert nincs hülyéb dolog, mint amikor egy szó fele kurzív, a fele meg nem. Úgyhogy ezt helyeslem.
Szia!
 
Általában a címek kurziválásával a címet szokás kiemelni a szöveg többi részétől: ez a legtöbb nyelvben nem okoz különösebb gondot, lévén, hogy a toldalék többnyire a címtől elkülönülve, a kurziválni kívánt rész előtt vagy után szerepel. Magyarban a toldalék viszont egybeírandó a szavakkal: olykor számomra, aki azért nem vagyok járatlan a filmek világában, gondot okoz annak eldöntése, hogy most a toldalékos forma-e az adott mű címe vagy csak az egyszerűség kedvéért van a toldalék is kurziválva.
 
Ez persze a lap élvezhetőségét nem befolyásolja különösebben, a könyvkiadásban sokkal fontosabb szerepe van, különösen, ha valami, általánosan nem ismert fogalmat akar az ember kihangsúlyozni. Olyankor bizony nagyon egyértelműen el kell, hogy különüljön, mi is az alapszó.

Sziasztok!
 
Most olvastam bele a fórumba, és szemet szúrt a kurziválási vita. Szakmámba vág a kérdés, tehát összefoglalva:
 
Valóban a magyar nyelv sajátossága okozza, hogy a toldalék is kurzív lesz (és annak kell lennie!). DE! A szerzônek törekednie kell arra, hogy - legalább a félreérthetô esetekben - kikerülje a címekhez ragadó toldalékot. Ezt természetesen nem lehet mindig, hiszen nem írhatják folyton, hogy a ... című filmben stb., mert akkor élvezhetetlen lesz a szöveg, de a valóban problémás címeknél nem árt.

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


... Magyarban a toldalék viszont egybeírandó a szavakkal: olykor számomra, aki azért nem vagyok járatlan a filmek világában, gondot okoz annak eldöntése, hogy most a toldalékos forma-e az adott mű címe vagy csak az egyszerűség kedvéért van a toldalék is kurziválva.  
... Olyankor bizony nagyon egyértelműen el kell, hogy különüljön, mi is az alapszó.

Szerintem ez a legtöbbször kiderül a mondatból. Ahol nem, ott valóban igyekezni kell egyértelműen fogalmazni. De a félig kurzív szavak nyomtatva bazi igénytelenül néznek ki.

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Más: ha egy filmcímnek toldaléka van, akkor legyen az is kurzív, mert nincs hülyéb dolog, mint amikor egy szó fele kurzív, a fele meg nem. Úgyhogy ezt helyeslem.
Szia!
 
Általában a címek kurziválásával a címet szokás kiemelni a szöveg többi részétől: ez a legtöbb nyelvben nem okoz különösebb gondot, lévén, hogy a toldalék többnyire a címtől elkülönülve, a kurziválni kívánt rész előtt vagy után szerepel. Magyarban a toldalék viszont egybeírandó a szavakkal: olykor számomra, aki azért nem vagyok járatlan a filmek világában, gondot okoz annak eldöntése, hogy most a toldalékos forma-e az adott mű címe vagy csak az egyszerűség kedvéért van a toldalék is kurziválva.
 
Ez persze a lap élvezhetőségét nem befolyásolja különösebben, a könyvkiadásban sokkal fontosabb szerepe van, különösen, ha valami, általánosan nem ismert fogalmat akar az ember kihangsúlyozni. Olyankor bizony nagyon egyértelműen el kell, hogy különüljön, mi is az alapszó.

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Alaposabban még nem állt módomban elolvasni az újságot, de legalább kedvem támadt rá, hogy megtegyem. De azért még egy kritikai észrevétel: a filmcímek kurziválása szerintem értelmét veszíti, ha a címmel együtt a toldalékok is kurzívak. Az effajta megkülönböztetésnek épp az lenne az értelme, hogy a cím elkülönüljön a szöveg többi részétől.

Szia!
 
Azért az előző hónap DVD-it soroljuk fel, mert a lapzártakor a tárgyhó összes megjelenése még nem ismert - mi pedig igyekszünk a lehető legátfogóbb képet nyújtani a piacon megjelenő lemezekről.
 
üdv: SzB

Azér ez akkor is lemaradás a többi újságtól. Meg aztán ti se foglalkoztok az összes bemutatóval, inkább a régi vagy fontos filmekkel (ez nem baj, de akkor nem értem ezt az átfogó dolgot).
 
Más: ha egy filmcímnek toldaléka van, akkor legyen az is kurzív, mert nincs hülyéb dolog, mint amikor egy szó fele kurzív, a fele meg nem. Úgyhogy ezt helyeslem.

Avatar
Mozinet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2004.02.20., pén. 16:22
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Mozinet »


Ma megvettem a lapot: a filmet még nem láttam sem DVD-n, sem moziban, ezért arról még nem tudok nyilatkozni.  
Az újság elsőre meglepően vékony, és eleinte szokatlan a fekete-fehér belső is. Na de nem vagyok már gyerek, aki csak a színes kiadványokban leli örömét! S egyébként is, annyi színes magazin megfordult már a kezeimben, amikben vacak minőségűek voltak a színes képek. Akkor már inkább a jó minőségű fekete-fehér fotók! Egyébként is hosszú évek óta favorizálom a szintén fekete-fehér Filmvilágot, annak ellenére, hogy nem minden kritikájával értek egyet, s ráadásul eddig még egy nyamvadt DVD filmet sem adtak mellékletnek!
 
A MoziNet Magazin felületes átolvasásra érdekesnek tűnik. Itt-ott kicsit a már befutott mozis magazinokra emlékeztet (Cinema, Vox), de hál' istennek kritikusabban és elmélyültebben írnak a filmekről, mint régebbi laptársaik. Azt kicsit furcsállom, hogy egy márciusi lap miért a februári DVD megjelenéseket gyűjti össze, miért nem a tárgyhavi bemutatókra koncentrál?
 
Alaposabban még nem állt módomban elolvasni az újságot, de legalább kedvem támadt rá, hogy megtegyem. De azért még egy kritikai észrevétel: a filmcímek kurziválása szerintem értelmét veszíti, ha a címmel együtt a toldalékok is kurzívak. Az effajta megkülönböztetésnek épp az lenne az értelme, hogy a cím elkülönüljön a szöveg többi részétől.

Szia!
 
Azért az előző hónap DVD-it soroljuk fel, mert a lapzártakor a tárgyhó összes megjelenése még nem ismert - mi pedig igyekszünk a lehető legátfogóbb képet nyújtani a piacon megjelenő lemezekről.
 
üdv: SzB
Mozinet Magazin - már 80 oldalon!

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ma megvettem a lapot: a filmet még nem láttam sem DVD-n, sem moziban, ezért arról még nem tudok nyilatkozni.
 
Az újság elsőre meglepően vékony, és eleinte szokatlan a fekete-fehér belső is. Na de nem vagyok már gyerek, aki csak a színes kiadványokban leli örömét! S egyébként is, annyi színes magazin megfordult már a kezeimben, amikben vacak minőségűek voltak a színes képek. Akkor már inkább a jó minőségű fekete-fehér fotók! Egyébként is hosszú évek óta favorizálom a szintén fekete-fehér Filmvilágot, annak ellenére, hogy nem minden kritikájával értek egyet, s ráadásul eddig még egy nyamvadt DVD filmet sem adtak mellékletnek!
 
A MoziNet Magazin felületes átolvasásra érdekesnek tűnik. Itt-ott kicsit a már befutott mozis magazinokra emlékeztet (Cinema, Vox), de hál' istennek kritikusabban és elmélyültebben írnak a filmekről, mint régebbi laptársaik. Azt kicsit furcsállom, hogy egy márciusi lap miért a februári DVD megjelenéseket gyűjti össze, miért nem a tárgyhavi bemutatókra koncentrál?
 
Alaposabban még nem állt módomban elolvasni az újságot, de legalább kedvem támadt rá, hogy megtegyem. De azért még egy kritikai észrevétel: a filmcímek kurziválása szerintem értelmét veszíti, ha a címmel együtt a toldalékok is kurzívak. Az effajta megkülönböztetésnek épp az lenne az értelme, hogy a cím elkülönüljön a szöveg többi részétől.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: GTomi »


kov. mellekletunk: Ponyvaregeny de psszt!

És fekete-fehér lesz vagy színes lesz a film?

Hasonló szinbeállítások lesznek benne mint a Schindler Listájában!!

végülis van egy piros kabátos kislány a végén a dokumentum jellegű rész az.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Mozinet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2004.02.20., pén. 16:22
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Mozinet »


Sziasztok,
 
A Ponyvaregény természetesen kacsa volt, a köv. szám a hónap végén, legkésőbb április első napjaiban várható.
 
üdv: SzB
Mozinet Magazin - már 80 oldalon!

Avatar
balukapitány
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2004.01.07., szer. 17:46
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: balukapitány »


Valaki említette, hogy lassan az egész Mozinet szerkesztőség ideköltözik... Nem elképzelhetetlen. :-) A Mozinetes nick-el irogató srác sajnos nem tagja e társaságnak, így a ponyvaregény jó nagy kacsa. Le is lövöm, ha nem baj...A kövi mellékletről korai lenne bármit szólni, de azért érdemes lesz várni rá. (Ez persze szubjektív vélemény!)
köszönjük a pozitjv kritikákat, és bárminemű hozzászólást a lappal kapcsolatban!
 
Üdv:
Egy lapközeli egyén!

Úgy sacra mikor is jelenik meg a második szám??

TV:Samsung SP-43R1HL1X
Home Movie:Panasonic SC-PT160
Videó:Samsung SV-671GX
Konzol:Playstation 2 SCHP 70004
Hifi:LG FFH-515A
 
Tudom, hogy Isten én vagyok, mert ha hozzá imádkozom, én hallom az imát.

Avatar
spiderclone
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.03.02., kedd 00:35
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: spiderclone »


Valaki említette, hogy lassan az egész Mozinet szerkesztőség ideköltözik... Nem elképzelhetetlen. :-) A Mozinetes nick-el irogató srác sajnos nem tagja e társaságnak, így a ponyvaregény jó nagy kacsa. Le is lövöm, ha nem baj...
A kövi mellékletről korai lenne bármit szólni, de azért érdemes lesz várni rá. (Ez persze szubjektív vélemény!)
köszönjük a pozitjv kritikákat, és bárminemű hozzászólást a lappal kapcsolatban!
 
Üdv:
Egy lapközeli egyén!
Sean Bateman: "Megoldjuk! Rock'n'Roll!"

Avatar
balukapitány
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2004.01.07., szer. 17:46
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: balukapitány »


kov. mellekletunk: Ponyvaregeny de psszt!

És fekete-fehér lesz vagy színes lesz a film?

Hasonló szinbeállítások lesznek benne mint a Schindler Listájában!!

ki lesz pirosban?

S.L Jacksonhoz miz szólnál??

TV:Samsung SP-43R1HL1X
Home Movie:Panasonic SC-PT160
Videó:Samsung SV-671GX
Konzol:Playstation 2 SCHP 70004
Hifi:LG FFH-515A
 
Tudom, hogy Isten én vagyok, mert ha hozzá imádkozom, én hallom az imát.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: gemini »


kov. mellekletunk: Ponyvaregeny de psszt!

És fekete-fehér lesz vagy színes lesz a film?

Hasonló szinbeállítások lesznek benne mint a Schindler Listájában!!

ki lesz pirosban?

Avatar
balukapitány
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2004.01.07., szer. 17:46
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: balukapitány »


kov. mellekletunk: Ponyvaregeny de psszt!

És fekete-fehér lesz vagy színes lesz a film?

Hasonló szinbeállítások lesznek benne mint a Schindler Listájában!!

TV:Samsung SP-43R1HL1X
Home Movie:Panasonic SC-PT160
Videó:Samsung SV-671GX
Konzol:Playstation 2 SCHP 70004
Hifi:LG FFH-515A
 
Tudom, hogy Isten én vagyok, mert ha hozzá imádkozom, én hallom az imát.

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: mszaby »


kov. mellekletunk: Ponyvaregeny de psszt!

És fekete-fehér lesz vagy színes lesz a film?
Elkúrtuk

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


kov. mellekletunk: Ponyvaregeny de psszt!

És szerinted van, aki beszopja ezt a hülyeséget?
 
Ezt eddig még minden mellékletes lapnál elsütötte valaki, hogy PONYVAREGÉNY a következő melléklet, mert ő azt szeretné. Épeszű fórumozó azért tisztában van vele, hogy ez mostanság nem aktuális.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: gemini »


Pont erről beszéltem!Nem azt mondom ,hogy nem ez lesz a következő melléklet,de ezzel az erővel kijelentkezek és beírom,hogy az újsághoz a Gyűrűk ura trilógiát adjuk és az ára lemegy 1500 ft-ra meg ezeroldalas lesz a lap.
ez komoly?

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”