Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVDcenter Multimédia Magazin

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: close652 »


adhatnátok egy DVD teszt és beállító lemezt
ez szerintem jó ötlet!
 
Esetleg kisebb demo-filmeket rátenni,
amiken a különféle hang/kép formátumokat lehet demonstrálni.
(Kezdő-dvd-seknek profi segítség lenne, mert a bugyuta egyéb-magazin cikkekből nem sokat tanulunk...)
system

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Ratman »


T-BoY!
 
Nem tudom, hogy külföldön létezik-e ilyen, de egyszer mellékletként (nem film helyett, hanem pluszba) adhatnátok egy DVD teszt és beállító lemezt, amivel meg lehetne vizsgálni, hogy mit tud a rendszer (hangban és képben). Pontosan nem is tudom hogy konkrétan mit kellene hogy tartalmazzon, de a kép esetén valami olyasmi, pl. monoszkóp-szerű ábrákat, amiből kiderülne, hogy:
- milyenek a színátmenetek?
- hány vízszintes sort ad ki a lejátszó, mennyivel több mint 500?
- milyen a videójel sávszélessége? (sűrűsüdő föggőleges vonalak)
- stb.
 
Ha hülyeség amit írtam, akkor bocs.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: close652 »


Micsoda jó hírek!
 
Teljesen lemaradtam mindenról,
(kis kórházi kitérő miatt )
 
Mint más lap szerkesztője (nem dvd/mozis) állíthatom, hogy nem jó, ha előre bejelentik egy évre a tartalmat -- mint előfizető a két lapszám jó lenne...
 
T-Boy! nem gondolkoztok régebbi magyar filmek mellékletesítésén (szép szó!) -- akár 2-3 filmnek egy korongra szerkesztésén, ahogy régebbi (FF) filmeket újabban kiadnak.... (pl. 2-3 Kabos-film biztos sikert aratna, nem mondom, hogy Jancsó best of-ot csináljatok...)
system

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Igc »


lehet majd direktbe rendelni, nekem az lenne a jo ha mindenki igy rendelne meg
Ennek örülök; így tuti, hogy nem maradok le egy számról sem
Remélem mihamarabb a kezemben foghatom az első számot, már alig várom
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


T-BoY! Csak egy kérdés, terveztitek, hogy a honlapon keresztül is meg lehet majd rendelni a mindenkori aktuális számpt, vagy majd csak esetleg utólag. Szvsz jó ötlet lenne, ha meg lehetne rendelni.
lehet majd direktbe rendelni, de ennek a reszletei meg elottem se teljesen vilagosak
valszinu a netpiacon keresztul fog menni
 
nekem az lenne a jo ha mindenki igy rendelne meg, hirker rablas szinten szamolja a terjesztest
o v e r p o w e r e d

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Igc »

T-BoY! Csak egy kérdés, terveztitek, hogy a honlapon keresztül is meg lehet majd rendelni a mindenkori aktuális számpt, vagy majd csak esetleg utólag. Szvsz jó ötlet lenne, ha meg lehetne rendelni.
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: mszaby »


Az előfizetőknek hasznos infó lehet, ha nem a pontos filmcímeket közölnétek, hanem:
 
- Melyik filmkiadó filmjei lesznek
- Az amiket szeretnél hazai kiadásban ... topicból szemezgettetek
- Még nálunk ki nem adott filmek
 
stb.
 
Így tud(unk) előretekinteni és mégis lesz meglepetés.
Elkúrtuk

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Doki »


Aki eddig nem utált (van olyan?)
nincs


T-Boy, nyugodj meg, én nem utállak. Sôt: kedvellek Szerintem jó gondolat, ha elôre közlitek a mellékleteket. Fôleg azért, mert én - gondolom nem vagyok egyedül - Simonnal ellentétben általában ész nélkül megveszem azokat a filmeket, amik érdekelnek. Viszont ha tudom, hogy ki fog jönni mellékletként, nem veszem meg. Fordított esetben (mármint ha megvettem és késôbb megjelenik mellékletként) megütne a guta.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Pink "Vife" Panther szerintem jól megfogta lényeget. A többi "igazi" házimozis magazinok már jól elszúrták az előfizetők bizalmát. A DVDCenternek meg van az esélye, hogy visszanyerje az előfizetésbe vetett reményt. vagyishogy valóban díjjazzák az előfizetők húségét és nem kihasználják őket.
 
Bár nem akarom rontani az esélyt arra, hogy mindegyik számról előre tudjuk mi lesz benne, de egy másik ötletem is van. Mi lenne ha az előfizetőknek meg lenne a joga, hogy ha olyan film a melléklet, ami neki már megvan, vagy egyszerűen nem érdekli, akkor azt visszaküldheti a szerkesztőségnek bontatlanul és az árát jóváirnák a későbbi előfizetéshez. Persze ehhez az kell, hogy külön ára legyen az újságnak és a mellékletnek. Még jobb lenne, ha a következő szám melléklete ismert lenne és lenne egy időpont amíg az előfizető élhetne a lehetőséggel és jelezhetné, hogy abból a számból csak az újságra tart igényt. Így végülis nem kellene feleslegesen tornáztatni a póstát. Az előfizető is jól jár, mert a pénzéért azt kap amit szeretne, a DVDCenter is jól jár, hiszen előre megkapja az előfizetési díjat. A pósta nem jár olyan jól
gordon314.fw.hu

Avatar
Pink Panther
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2003.07.13., vas. 18:24
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Pink Panther »


azon meg erosen toprengek, hogy mondjuk 3-4-12 honapra elore bejelentsuk a mellekleteket

Fontos, hogy tudd, mire fizetsz elő.
Nagy a kínálat és drasztikusan hullámzó ahhoz, hogy 20.000 Ft-os nagyságrendben elkötelezze magát az ember...
 
Lásd Házimozi Magazin...
Első fecskeként előfizettem és az első év előfizetését nem is bántam meg, mindegyik filmnek helye van a polcomon.
Viszont ha meghosszabbítottam volna az előfizetésem, mára valószínűleg már az összes hajamat kitéptem volna tehetetlen dühömben...
 
Az viszont hihetetlenül idegesítő lehet, ha "csemegék"-hez csak az élből kedvezményezett előfizető jut hozzá, aki drágábban az újságosnál vásárol, az nem!
Erre valóban megoldást jelenthet a 4-6 hónapra előre bejelentett anyag!

PP
Víg kedély, jó egészség!

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Ratman »


A Computer Panorama már régóta így csinálja.
És a többi, "igazi" házimozis magazin?
 
Mert ezért van az, hogy ilyen beírások mennek heteken keresztül a fórumon:
- Van valami infó?
- Látta már valaki a mellékletet?
- Én úgy hallottam, hogy X film lesz.
- Én nem hallottam semmit


Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Szerintem első körben már az is hatalmas újdonság lenne a többi magazinhoz képest, ha az utolsó oldalon a következő szám előzetesében ott lenne az is, hogy milyen melléklettel fog megjelenni.
A Computer Panorama már régóta így csinálja.
 
Szerintem korrektebb az előfizetőkkel szemben az, ha előre elárulják az előfizetési időszak filmjeit. Hangsúlyozom a sorrendet nem!
Ekkor nem lesz az az eset, hogy valaki komoly pénzért előfizet és azon bosszankodik, hogy a filmek egyrésze nem érdekli, a másik részét meg pár hónapja vette meg bolti áron.
gordon314.fw.hu

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Ratman »


hogy mondjuk 3-4-12 honapra elore bejelentsuk a mellekleteket
A 12 hónap mindenképpen soknak tűnik, mert ki tudja, hogy lesz-e valami változás a DVD / filmes piacon ami miatt érdemes lenne megváltoztatni a mellékelt filmet. Így pedig 12 hónapra előre kötöttek a filmek. Meg Simonnal egyetértve, az se jó ha az ember azt várja, hogy mikor tellik el az a 7 hónap, amikor megkapom végre az egyik kedvenc filmemet. Bár mivel nem vagyok otthon az újságkiadásban, nem tudom mennyire előre kell megszervezni egy mellékletet, hány hónap az átfutási idő, mennyire lehet rugalmasan változtatni a mellékleteket.
 
Szerintem első körben már az is hatalmas újdonság lenne a többi magazinhoz képest, ha az utolsó oldalon a következő szám előzetesében ott lenne az is, hogy milyen melléklettel fog megjelenni.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


azon meg erosen toprengek, hogy mondjuk 3-4-12 honapra elore bejelentsuk a mellekleteket (hogy tudd, nem gagyira fizetsz elo)
Aki eddig nem utált (van olyan?) az most fog. Én nem mondanám meg előre a mellékletek. Nekem mindig izgalom, hogy vajon melyik újság mivel rukkol elő, hátha valami olyasmivel ami érdekel. Ha előre meg lenne mondva akkor elveszik ez a varázs és várnám a negyedéveket, féléveket, éveket. Olyan, mintha előre megmutatnák a következő 5 év karácsonyi ajándékait.
Persze az is igaz, hogy az előfizetőknek jobb lenne ha tudnák mire fizetnek elő. De egy negyedéves előfizetésben nincs akkora rizikó.

Elárulják mi fog megjelenni, de azt nem, hogy milyen sorrendben. Így megmarad az izgalom!
gordon314.fw.hu

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Aki eddig nem utált (van olyan?)
nincs

o v e r p o w e r e d

Vendég

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


azon meg erosen toprengek, hogy mondjuk 3-4-12 honapra elore bejelentsuk a mellekleteket (hogy tudd, nem gagyira fizetsz elo)
Aki eddig nem utált (van olyan?) az most fog. Én nem mondanám meg előre a mellékletek. Nekem mindig izgalom, hogy vajon melyik újság mivel rukkol elő, hátha valami olyasmivel ami érdekel. Ha előre meg lenne mondva akkor elveszik ez a varázs és várnám a negyedéveket, féléveket, éveket. Olyan, mintha előre megmutatnák a következő 5 év karácsonyi ajándékait.
Persze az is igaz, hogy az előfizetőknek jobb lenne ha tudnák mire fizetnek elő. De egy negyedéves előfizetésben nincs akkora rizikó.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


havonta tervezzuk a megjelenest
egyszerre csak 1 film lesz a melleklet, de neha lesznek bonus mellekletek (neha csak elofizetoknek)
a terjesztes eleg kemeny dio, sok tenyezos, es ezek egy reszet nem is nagyon tudjuk befolyasolni (amit lehet megteszunk, a tuti megoldas ha elofizetsz - pl. negyed vagy fel evre ha az egesz eves sok egyszerre)
azon meg erosen toprengek, hogy mondjuk 3-4-12 honapra elore bejelentsuk a mellekleteket (hogy tudd, nem gagyira fizetsz elo)
 
varhato utcara kerules: oktober 16-20
 
egyebkent keressuk a partnereket, akik forgalmazok, kereskedok, akarmik, es van kozuk a dvd-hez
keressenek meg minket nyugodtan levelben (info@dvdcenter.hu), vagy telefonon (205-3888)
igyekszunk felvenni a kapcsolatot akivel csak lehet, de mi sem ismerhetunk mindenkit
szoval ha ismersz olyat, aki hazimozihoz kotheto dologgal foglalkozik, es szeretned termeket az ujsagban latni, megismertetni masokkal, akkor batran iranyitsd hozzank!
 
minden ujdonsagra nyitottak vagyunk
o v e r p o w e r e d

Avatar
Desert
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2003.04.10., csüt. 07:11
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Desert »


Hello T-BoY! Hello Rajongók!
Az új kiadvány megjelenésével kapcsolatban néhány pre-pesszimista jellegű megjegyzés:
-ha DVD-mellékletes a kiadvány remélem, hogy nem heti rendszerességgel fog megjelenni (az kész katasztrófa lenne a bevétel-kiadás egyenlegben)
-remélem, hogy egyszerre NEM többféléből választható melléklettel fog megjelenni (lásd VOX Magazin)
-remélem, hogy elegendő példányszámban és azonos időben jelenik meg majd Budapesten kívül is, és két nap elteltével is lehet még kapni mindenhol (a fővárosban ugyebár csak az összlakosság kb. ötöde él!)
-remélem az az információ "csak elírás", hogy az előfizetők majd megnyalhatják az ujjaikat, mert ők majd mást (high extra special collector edition valamit) kapnak. (kicsit bonyolult a kedvező pillanatban, főleg látatlanban, előteremteni azt a huszon-harminc...? ezer forintot az előfizetésre)
-remélem, ha esetleg előfizetek, akkor nem annyira mást kapok, hogy az előfizetett példány mellé még meg kell vennem az utcai kiadást is, ha jót akarok magamnak.
Kellemes reménykedést kívánok, és azt, hogy minél hamarabb jöjjön el az a bizonyos információdömpinggel ledöngölő hét!

Avatar
mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2003.08.08., pén. 23:53
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: mszaby »


A titkolózás jó marketingfogás.
 
Új topic nyílt, raklapnyi hozzászólással.
Megdőlni látszik a VOX Magazin dvd-s megjelenése körüli hozzászólás rekord.
Mindenki többször benéz, hogy megvan-e már a várva-várt infó.
 
A lényeg egyre kevesebbet kell aludnunk, hogy üssön az igazság órája.
 
Azért ha üt, akkor kérünk egy "Breaking News" bannert a weblapra.
Elkúrtuk

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


az elso ket szam eleg gyengecske lesz hw tesztekbenaz ok prozai: tesztkornyezet kell hozza, es az meg nincs kesz
 
ugyhogy csak par teszt-bemutato lesz, amit ossze tudtunk kalapalni
na de kesobb... felkotheti a gatyat a konkurencia
 
a tesztkornyezetrol majd lesz egy bemutato az oldalon is meg persze az ujsagban is
 
viszont folyamatosan lesz par olyan dolog a mellekleten, amirol regota almodozunk...
sot, kesobb lesz olyan melleklet az elofizetoknek, amitol megnyaljak mind a 20 ujjukat

 
johet a preseles, ezekrol akkor se mondok tobbet

Most vagy többet mondasz, vagy rekettyést, vagy pedig mi mondjuk, hogy NI! :smile19:
gordon314.fw.hu

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


az elso ket szam eleg gyengecske lesz hw tesztekben
az ok prozai: tesztkornyezet kell hozza, es az meg nincs kesz
 
ugyhogy csak par teszt-bemutato lesz, amit ossze tudtunk kalapalni
na de kesobb... felkotheti a gatyat a konkurencia
 
a tesztkornyezetrol majd lesz egy bemutato az oldalon is meg persze az ujsagban is
 
viszont folyamatosan lesz par olyan dolog a mellekleten, amirol regota almodozunk...
sot, kesobb lesz olyan melleklet az elofizetoknek, amitol megnyaljak mind a 20 ujjukat

 
johet a preseles, ezekrol akkor se mondok tobbet
o v e r p o w e r e d

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Mester »

Szóismétlés... még jó, hogy megint fáradt és beteg vagyok.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Mester »

Ez a netes dolog tényleg így van... viszont amiért az esetek 80-90%-ában megveszem az ilyen újságokat, azok a tesztek. Filmes tesztek annyira nem tudnak érdekelni, a hardveres dolgok inkább. Erősítő tesztek nagyon tudnak érdekelni, ezek viszont annyira nincsennek fent neten sehol. Home entertainment meg nem magyar.

Avatar
Miami
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 10:31
Értékelés: -1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Miami »


Amúgy tényleg ronda ez az új logó!
nekem 1 repa ne mondja azt hogy ronda a logo

Pláne ha szemüveges!

Ez felháborító!
Én ugyan nem vagyok szemüveges répa, de mélységesen át tudom érezni megalázó helyzetüket!
Ludas Matyiként háromszor adnám vissza a sértéseket, de nem vagyok Matyi - a Sunshine Project pedig nem illik a helyzethez...
Így csak önmérsékletre tudok inteni!
 
Rehabilitáljátok a szemüveges répákat, különben még baj lehet!
 


pedig a répa éppen a Sunshine projekt miatt visel szemüveget...

Microsoft is not an answer, it's a question. The answer is: NO!
 
TV: NEW Lg 32LC2RR (80Gb HDD) Erősítő: Sony STR-DB 780QS; Video: AIWA HV-FX8200; DVD: Philips 729 + Sony PS2; Hangfal: Wharfedale Zaldek front: 2000 háttér: 300 + Centre

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

DVDcenter Multimédia Magazin

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Rehabilitáljátok a szemüveges répákat, különben még baj lehet! 


Kösz Pinky , de nincs rá szükségem, nem vagyok én annyira sértődékeny. Majd "re leszek én habilitálva" magamtól is.
Különben is biztosan ráfognák a nyuszira.

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”