Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

PCWorld DVD-vel?

Avatar
ooz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 09:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: ooz »


Szia ooz! 
Fel tudnád tenni a Nyugaton a helyzet változatlan c. film borítóját is?

felraktam

Avatar
ooz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 09:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: ooz »


Nagy vagy, ooz!! Letöltöttem, hálás köszönet!
 
Üdv:
Torzonborz

szívesen máskor is.
ha tudok segítek...

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »



... a Csinibaba borítóját is? Plíííz, plíííz!Már régóta keresem, (mert anno ennek a borítója nem volt az újságban) de nem sikerül megszereznem...
 
Előre is köszi!
Torzonborz

Felraktam az oldara, letöltheted: http://www.geocities.com/kiskakas1/

Nagy vagy, ooz!!
Letöltöttem, hálás köszönet!
 
Üdv:
Torzonborz

Avatar
ooz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 09:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: ooz »


Szia ooz! 
Fel tudnád tenni a Nyugaton a helyzet változatlan c. film borítóját is?

Igen, de csak este, otthonról.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


... a Csinibaba borítóját is? Plíííz, plíííz!Már régóta keresem, (mert anno ennek a borítója nem volt az újságban) de nem sikerül megszereznem...
 
Előre is köszi!
Torzonborz

Felraktam az oldara, letöltheted: http://www.geocities.com/kiskakas1/

Szia ooz!
 
Fel tudnád tenni a Nyugaton a helyzet változatlan c. film borítóját is?

Avatar
ooz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 09:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: ooz »


... a Csinibaba borítóját is? Plíííz, plíííz!Már régóta keresem, (mert anno ennek a borítója nem volt az újságban) de nem sikerül megszereznem...
 
Előre is köszi!
Torzonborz

Felraktam az oldara, letöltheted: http://www.geocities.com/kiskakas1/

Avatar
Mykee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 10:18
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Mykee »

A Csinibabát már elég régen adtuk ki, így sztem az nincs már meg fájlban.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: close652 »


a Csinibaba borítója
épp múlt héten töröltem a gépemről, de talán net-en megtalálod a hivatalos kiadás borítóját, én azt raktam a dobozba...
system

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: close652 »


A borító feltéve a letöltéseink közé:www.pcworld.hu

nos akkor most megpróbálom elforgatni 180 fokkal a gerincfeliratot
system

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »


Max azt kijárhatom, hogy ezt is feltesszük a honlapra letölthetőként, mint anno a Sas Leszállt-ét. Ha így jó...
Mykee, ha már egyszer felraktok DVD-borítót a honlapra, nem lehetne a Csinibaba borítóját is? Plíííz, plíííz!
Már régóta keresem, (mert anno ennek a borítója nem volt az újságban) de nem sikerül megszereznem...
 
Előre is köszi!
Torzonborz

Avatar
Mykee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 10:18
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Mykee »


A borító feltéve a letöltéseink közé:
www.pcworld.hu

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: close652 »


- hogy a borító a tartalomjegyzék mögé került, ez nekem sem tetszett. Max azt kijárhatom, hogy ezt is feltesszük a honlapra letölthetőként, mint anno a Sas Leszállt-ét. Ha így jó...

Már kivágtam
 
(Off: egyébként gratulálok a laphoz, nem-szakemberként mondom (bölcsész), hogy ez a legszínvonalasabb a kategóriájában -- ezért vagyok előfizető...)
system

Avatar
Mykee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 10:18
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Mykee »


A rendező elírások nekem se tetszettek, sőt még két apróság: a borító gerincén fordítva van a felirat (az általánostól és a PCW eddigi számaitól eltérően [ami felülről lefelé volt] és az újságban a kivágandó oldal hátoldalán szerencsébb lett volna, ha hirdetés van és nem a tartalomjegyzék!!!
A borítóval kapcsolatban én is ezt kifogásoltam a kollégámnál, de ő meg aszonta, hogy nem fogja úgyse senki azokat a tartalomjegyzékeket nézni, hiszen hátrébb is van belőlük. Szóval:
- nem én csinálom a reklámot, a pr egy másik részleg
- hogy a borító a tartalomjegyzék mögé került, ez nekem sem tetszett. Max azt kijárhatom, hogy ezt is feltesszük a honlapra letölthetőként, mint anno a Sas Leszállt-ét. Ha így jó...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: close652 »

A rendező elírások nekem se tetszettek, sőt még két apróság: a borító gerincén fordítva van a felirat (az általánostól és a PCW eddigi számaitól eltérően [ami felülről lefelé volt] és az újságban a kivágandó oldal hátoldalán szerencsébb lett volna, ha hirdetés van és nem a tartalomjegyzék!!!
system

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: close652 »


Fogalmam sincs, a randa sávok mitől kerülnek a lemezre, de már a papirtokból kivéve is rajta vannak.
Én -- a cd-k esetében is -- a papirtasak ragasztására gyanakszom, a csomagolásnál történhet a dolog. Olvasási problémákat nálam még nem okozott.
system

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem meg az élmény a filmben, hogy 1940-ben készült és színes! Ugye ez még az az idő, amikor háború volt és a Kabos filmek készültek itthon. Ennek meg ragyogó színei vannak. Szép felújítás, ha másért nem, de ezért megéri megvenni.
Én bevallom nem emlékszem a filmre, de eredetileg is színes volt? Szerintem a 40es években még nem csináltak színes filmeket, de utólag sokat kiszíneztek (pl Zorro)

Már az ELFÚJTA A SZÉL (1939) is szines film volt, sőt ekkortájt készült idehaza Radványi Géza A BESZÉLŐ KÖNTÖS cimű filmje, amiben szines betét is volt, ami aztán elveszett (vagy tönkrement? Nem tudom pontosan.).
A BAGDADI TOLVAJ is eredetileg szines film volt, bár kétségtelen, hogy általános borzadást keltve évtizedek múlva sok egykori, fekete-fehér filmklasszikust kiszineztek (A NAGY ÁLOM stb.). Woody Allen teljes joggal nyilatkozta, hogy ez igen durva eljárás, hiszen ezek a filmek eleve a fekete-fehérből kihozható hatásokra épültek, s csak igen kevés olyan van közöttük, amit kizárólag anyagi okok miatt nem szines nyersanyagra forgattak.

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mielőtt kérdeznétek, utána kéne nézni... 
Idézek az IMDB-ről:
 
Full Cast and Crew for
Thief of Bagdad, The (1940)
 
Page 3 of 29
 
Directed by
Ludwig Berger
Michael Powell
Tim Whelan
Alexander Korda (uncredited)
Zoltan Korda (uncredited)
William Cameron Menzies (uncredited)
 
Writing credits (in alphabetical order)
Lajos Biró scenario (as Lajos Biro)
Miles Malleson dialogue
Miles Malleson screenplay
 
Produced by
Alexander Korda .... producer
Zoltan Korda .... associate producer
William Cameron Menzies .... associate producer
 
Original Music by
Miklós Rózsa (also songs) (as Miklos Rozsa)
 
 
Ja, a rendezőknél a more linkre kell kattintani...
 
http://www.imdb.com/title/tt0033152/
 
:smile19:
 
 
A randa sávokat meg nem mi csináljuk, hanem a VTCD asszem.

Szia!
 
Már bocs, de úgy látom, leginkább Nektek kéne utánanézni az adatoknak, mielőtt megcsináljátok a téves információt tartalmazó boritót, immár a második mellékletnél.
Az IMDB adatai helyesek, és ott elsősorban az a 3 rendező van feltüntetve, akik a film főcimén is szerepelnek. Nyilván a munka javát is ők végezték, hiszen ha nem igy lett volna, Korda úr - az Alexander, mint producer- nem őket, vagy nem csak őket tüntette volna fel rendezőként. Ebből csupán egy "uncredited"-ként megnevezett személyt (Zoltán Korda) kizárólagos rendezőnek kinevezni még akkor sem pontos információ, ha honfiúi büszkeségünket legyezgeti, hogy magyarról van szó. Ezzel az erővel mondjuk Andrew Martont (szintén magyar!) is kinevezhetnénk a BEN HUR rendezőjévé, hiszen pl. a hires kocsiversenyt ő rendezte, vagy akár Sergio Leonét is, aki egyszer arról nyilatkozott, hogy Marton igazából nem is csinált semmit annál a felvételnél, hanem ő, Leone irányitotta a felvételeket. William Wyler meg menjen a háborúba!
(Mellesleg John Sturges helyett miért Stanley Kramert neveztétek ki A SAS LESZÁLLT rendezőjének? Az az infó ugyanis még az imdb-n sincs!)
 
Fogalmam sincs, a randa sávok mitől kerülnek a lemezre, de már a papirtokból kivéve is rajta vannak. Más újságok mellékleteinek minőségén lehet, és szoktak is e fórumon vitatkozni, de érdekes módon a PC World mellékleteit leszámitva, mindegyik újságmelléklet lemezei tökéletesen hibátlan felületűek voltak.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: vtb »


Nekem meg az élmény a filmben, hogy 1940-ben készült és színes! Ugye ez még az az idő, amikor háború volt és a Kabos filmek készültek itthon. Ennek meg ragyogó színei vannak. Szép felújítás, ha másért nem, de ezért megéri megvenni.
Én bevallom nem emlékszem a filmre, de eredetileg is színes volt? Szerintem a 40es években még nem csináltak színes filmeket, de utólag sokat kiszíneztek (pl Zorro)

Avatar
Mykee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 10:18
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Mykee »

Nekem meg az élmény a filmben, hogy 1940-ben készült és színes! Ugye ez még az az idő, amikor háború volt és a Kabos filmek készültek itthon. Ennek meg ragyogó színei vannak. Szép felújítás, ha másért nem, de ezért megéri megvenni.

Avatar
Mykee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 10:18
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Mykee »


Mielőtt kérdeznétek, utána kéne nézni...
 
Idézek az IMDB-ről:
 
Full Cast and Crew for
Thief of Bagdad, The (1940)
 
Page 3 of 29
 
Directed by
Ludwig Berger
Michael Powell
Tim Whelan
Alexander Korda (uncredited)
Zoltan Korda (uncredited)
William Cameron Menzies (uncredited)
 
Writing credits (in alphabetical order)
Lajos Biró scenario (as Lajos Biro)
Miles Malleson dialogue
Miles Malleson screenplay
 
Produced by
Alexander Korda .... producer
Zoltan Korda .... associate producer
William Cameron Menzies .... associate producer
 
Original Music by
Miklós Rózsa (also songs) (as Miklos Rozsa)
 
 
Ja, a rendezőknél a more linkre kell kattintani...
 
http://www.imdb.com/title/tt0033152/
 
:smile19:
 
 
A randa sávokat meg nem mi csináljuk, hanem a VTCD asszem.

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt még árulja el valaki, hogy az "eredeti " régi szinkron is rajta van-e?? 
Szerintem az eredeti, régi szinkron van rajta, hiszen a hercegnő hangja például Káldy Nóra, aki már sajnos elég régen meghalt.
 
A BAGDADI TOLVAJ boritóján pedig az áll, hogy "rendezte: Zoltán Korda", holott itt is mások voltak a rendezők: Michael Powell, Ludwig Berger és Tim Whelan.



Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt még árulja el valaki, hogy az "eredeti " régi szinkron is rajta van-e??
Szerintem az eredeti, régi szinkron van rajta, hiszen a hercegnő hangja például Káldy Nóra, aki már sajnos elég régen meghalt.
 
Fogalmam sincs viszont, a PC World honnan szedi a filmográfiai információit. A SAS LESZÁLLT mellékletére azt irták, hogy Stanley Kramer rendezte, holott nem ő, hanem John Sturges volt a rendező.
A BAGDADI TOLVAJ boritóján pedig az áll, hogy "rendezte: Zoltán Korda", holott itt is mások voltak a rendezők: Michael Powell, Ludwig Berger és Tim Whelan.

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azt még árulja el valaki, hogy az "eredeti " régi szinkron is rajta van-e??

Vendég

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


valaki vett már novemberi számot?A Bagdadi tolvaj a kép- és hangminôségére lennék kiváncsi.

Háát, a hang elég gyenge, 2.0-ás formátumú, de a képminőség nem olyan nagyon rossz... Szerintem jobb, mint a hasonló korú filmek. Elég sok rajta a sérülés, a fehér foltok, de a színei jók, főleg, ahhoz képest, hogy majdnem 40 éves filmről van szó (1965-ös évjárat)
Nekem mindenképpen megérte, mert a cégem fizeti elő a lapot, a DVD-t meg megtartom én...
 
Üdv:
Torzonborz

Ez megvan bizony 63 éves film is: 1940-ben készült!
 
Én speciel 1996 Ft-ért vettem (ennyi is van rajta): ebbe az árba azért már egy normális műanyag toknak is illett volna beleférnie!
 
A filmet még nem néztem meg, de azt látom, hogy ugyanolyan ronda sávok vannak a korongon, mint amilyenek A SAS LESZÁLLT mellékleten is voltak!

Avatar
Mykee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 10:18
Értékelés: 0

PCWorld DVD-vel?

Hozzászólás Szerző: Mykee »

És drágábbért két dvd-t is kapsz!

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”