Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi magazin

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Keso :smile7:
Mar itt is vannak

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A forumot mindenkepp a HaziMozi magazinosok figyelmebe fogom ajanlani.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy dolgot nem szabad elfelejteni. A HáziMozi magazint több mint tízezren veszik, és kb. húszezren olvassák. És az olvasók nagyobb része globálisan elégedett a lappal. Az olvasók 3-4 százaléka kifogásol egy-egy dolgot, amelyet folyamatosan meg lehet szüntetnünk, de egy lap életébe való beavatkozás csak úgy megengedett, ha olyan dolgokat kezdünk el, amit később tovább is tudunk vinni.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én Boy gondolataihoz csak annyit fűznék hozzá, támogatva az előttem szólót, hogy nekem, aki még elég járatlan a házimozi, hifi terén igenis sok segítséget nyújthat egy ilyen újság. Mint ahogy ez a fórum is. A sokfajta vélemény alapján (amiből egy a magaziné mondjuk)döntöttem el én is, hogy a rengeteg lehetséges típust leszűkítve melyikek azok, amelyikeket megnézek, meghallgatok vásárlás előtt. Mert nem mind1, mire költ el az ember többszázezer forintot. Azt elhiszem, hogy vérprofiknak már karcsú lehet ez az újság, de szerintem ezen a területen még mindíg több az, aki még csak most ismerkedik a házimozizással. És nekünk olyan ismeretterjesztő jellegú dolgok is fontosak, segítenek, amiket a profik már betéve tudnak.
wooden

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez pozitív !
 
Látom a föszerk. is bekapcsolódott a topic-ba. Hátha a népi kritikák hatással lesznek a tartalomra(De szép is lenne)? :smile27: Ide illik képletesen szólva, egy közhely "a jóból keveset adnak" azaz kéthavonta megjelenve, biztos hogy tartalmasabb lehet a lap?!

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves Miki!
 
A honositas velemenyem szerint igenyes, az hogy az eredeti angol lapbol mikor es mit vesznek at egy masik tortenet, attol meg az ujsag forditasa es kivitele szep. Mindazonaltal a cikket Schuerue irta.
 
Volt mar ugy, hogy orultetek valaminek?
 
En speciel orulok, hogy megjelenes elott beszamolhattunk arrol, mit is fog tartalmazni az ujsag. A filmrol korai lenne nyilatkozni (pro es kontra) hiszen nem lattuk meg. Valoban kicsi az eselye, hogy ujramastereltek, de hatha... (ha a korabbi master lesz, akkor sem ez lesz az elso szar minosegu film itthon, raadasul a tobbiert listaarat kellett fizetni. Pl: Hangyak a gatyaban? a 16:9 kep bele van b@szva a 4:3ba... aztan Pitch Black, stb.)
 
Legalabb egy picit elismerhetnetek masok aldozatat, munkajat. Ugy csinaltok, mintha nem ebben az orszagban elnetek a mindennapokat.
 
Maradok tisztelettel

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az újság jövő hét elején lesz kint az újságárusoknál. Aki nem fizetett elő, jól teszi, ha figyel, mert az előző számból (amihez még csak promo lemez volt) is alig maradt valami. :smile1:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez utóbbiban Wadkan nagyon igazad van. :smile5:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megics, meg többi Fijjug !
 
A min?ségre valóban lenne igény, csak nincs aki azt finanszírozza,(anyagilag bukta) leírtam miért. Az a lényeg, hogy ki legyen töltve az a 60-70 oldal minden számban. Lehetöleg minél több fizetett reklámmal. :smile45: Ezért a töltelék, és ezért a kéthavi megjelenés. Mert havonta, egyszerüen NINCS MIT ÍRNI ! :smile44: Pl.: CD-író teszt! ez mitöl heimkino?
Gondolom a hígf*s tartalomtól,(meg a csúszó nyomdától) visszaesett a példányszám . Ezért most a nagy tam-tam, pestiesen: Ez van !

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tavaly valószínű egy kicsit túlvállalták magukat a havi megjelenéssel, ezért kellett a töltelék, az idén inkább a kéthavit választották!

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudtam ! Miki !
 
Hogy valaki "beleköt" a filmcímekbe. Írhattam volna (whatever)másikat is. Lehet, hogy az meg nincs meg neked (másnak). Ez teljesen lényegtelen. Az viszont igaz, hogy így lehet nagyobb példányszámot eladni. Ez "bulvárlap" nem szakembereknek készül.
Továbbá - színvonal meg melléklet? Nagyon is összefügg a kett?! Mert amelyik lap szakszerü, és mondjuk müszakilag részletes, azt kevesebben veszik meg, ha van melléklete ha nincs, mert nem értik meg a benne leírtakat, mert mérnökül, és nem laikusul van megírva (rádiótechnika, vagy a régi hifi-magazin). Ha úgy tetszik a "szökenöül" megírt szemetet el lehet adni, mert szép a borítója színes a belseje, és !jé! van benne (akármilyen)film is, pláne ennyiért.
A Mnemonic engem sem érdekel, a kereskedelmi(reklámbevétel és példányszám centrikus)lapok színvonala meg olyan amilyen. Eredetileg a Fotex adta ki ezt a filmet itthon, (5ezerért rohad a pulton), valszeg a többi hazai kiadású (fotex)remekkel fog folytatódni a sorozat?

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Már látom magam előtt a következő topic címét: Johnny Mnemonic-DVD-borító :smile19:
A film maga nekem csalódást okozott (mint melléklet is), jobban örültem volna ennél egy természetfilmnek (gyönyörű képminőséggel), vagy egy tesztlemeznek (nem valamelyik cég filmes promójának), ezekhez is olcsón hozzá lehetne jutni, és mégsem ennyire kommersz. No de hátha a következő jobb lesz... :smile26:
Az újságról annyit, eddig az összes számot megvettem, mert érdekel a téma, és más alternatíva nincs! No az ajándék Pite-lemez se volt piskóta! (Még a megjelenés előtt!)
Viszont a kritikákkal abszolut egyetértek: nem aktuális megjelenések, termékek, itthon ismeretlen készüléktesztek, ismétlődő, semmitmondó rovatok (de azért van jó is a lapban!!!)
Aki tud olvasni a sorok között, az is talál benne érdekeset, aki viszont kezdő, azt könnyen megvezetik a reklámszagú tesztek. Mindenesetre az árát megéri, DVD-vel főleg, csak egy kicsivel több körültekintést! :smile6:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elfogadom hogy ez az ár valóban alcsony, de véleményem szerint lenne igény jobb minőségre (mind az ujság mind a mellékelt DVD tekintetében)magasabb árért.
Nagyon zavar az ujságban már hosszú ideje ismétlödő fogalom magyarázat, oldalakon keresztül, mindig ugyanaz, csak töltelék semmi több.
 
Megics

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igc, Pauly,
szerintem tökéletesen reálisan gondolkodtok. 1000 Ft-ért egy
újságot+DVD-t kapni még akkor is ajándék, ha tudjuk, hogy egyik sem "király" a maga nemében.
(Aki sokalja, ne vegye meg...)

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem ez a lényeg. Ezzel el lehet adni a lapot, mert ennyiért nem lehet filmet venni, de az újság szinvonala nagyon alacsony maradhat tőle. A két dolog nem függ össze.
Egyébként én annak örülök, hogy nem a Ronin és a Taxi a DVD melléklet, mert azok már megvannak. :smile1:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt hiszem hogy ez a lényeg..
 
"Maga az a tény hogy ezerért adnak egy DVD filmet, meg újságot is, az uttörö a hazai szaklapkiadásban. Ezt kell nézni, nem kizárólag a tartalmat. Azt azért remélem senki nem gondolta, hogy mondjuk a Ronint, vagy a Taxit fogják odaadni mellékletnek

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pro és kontra !
 
Elöljáróban annyit, nincs se Onkyo-m se B&W-m se Jamo-m. Az Annex-ba a lábam sem tettem még be.
A házimozi magazint (ezt, nem a digitálist) az elsö két évében olvastam, de leszoktam róla, mert eléggé felületes volt benne a készülék teszt (meg más is). Ennek ellenére volt, hogy kissé ugyan de fikázták az Onkyot! Volt azért egy két nagyon óvatos, de udvarias kritika is hardverröl-szoftverröl egyaránt.
A lemezkritikáikat hagyjuk, mert a filmek 80%-a neki "jó" volt úgy tecnikailag mint tartalmilag. Ez az igénytelenség jele (nálam).
Miután az angol válozatot fordítják, a tesztek jórészét nem is ök csinálják. Ez a baj!
Dehát ez a lap is meg a "digitális" is a szponzorokból él, tehát lebaltázó kritikát nem fognak írni mert akkor lehúzhatják a rolót. A két lap közül még mindíg ez a jobbik. A kereskedelmi újságírástól, senki ne várjon többet.
Korrekt értékeléseket, csak független újság adna közre, az meg nincs mert éhenhal. :smile42: Vagy a gyártók, még a szerk. nadrágját is leperelnék hitelrontásért.
Maga az a tény hogy ezerért adnak egy DVD filmet, meg újságot is, az uttörö a hazai szaklapkiadásban. Ezt kell nézni, nem kizárólag a tartalmat. Azt azért remélem senki nem gondolta hogy, :smile2: mondjuk a Ronint, vagy a Taxit fogják odaadni mellékletnek!

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Találóak az utolsó vélemények.Az újság egy Qnagy Annex reklám."Király a Jamo és az Onkyo."A tesztek elfogultak és elavultak.A DVD szemlék se jobbak.Vagy másfél éve volt egy South Park Mozi DVD leírása(!!!), friss megjelenésként volt már fél éve kint lévő film.Egy éve megy már a tanácsok házimozi összeállításhoz,házimozi kifejezések magyarázata.....stb. és ez tök gáz.
A Johnny Mnemonicnál már csak egy jóféle Dolph Lundgren akció lett volna szarabb, vagy egy újkeletű Van Damme.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igc: hogy az újság mennyit ér DVD melléklet nélkül az izlés dolga én osztom Dwayne és Miki véleményét. A DVD-ről csak azt írtam, hogy ha meg fog egyezni a már egy évvel ezelőtt megjelent DVD kiadvánnyalakkor az shit.
 
Fazék: Nem a film a lényeg hanem a kiadvány. Jobban örültem volna mondjuk a Supernova című filmnek (amely szerintem valamivel rosszabb a Johnny-nál) anamorph képpel és DD angol hanggal, magyar felirattal. Ez a DVD a VHS színvonalán áll és talán nem a legjobban képviseli az újság mondanivalóját. Hogy megéri-e 1000 Ft-ért gagyit venni az egy másik topic témája. Inkább lenne a duplája de jó minőségben.
 
Na jól elmondtam, befejeztem. Azért én még reménykedek egy új maszterban.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Johnny Mnemonic????
 
a moziban láttam anno... a film felénél már jelentkeztek a közönség soraiban a röhögés jelei, majd Ice T 2 szavas mondatainál nem bírtuk tovább. Iszonyat primitív volt. (ez volt a második film, amit láttam, amint a közönség spontán kiröhögte a filmet...) :smile37:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Emberek!
 
Egyet ne feledjünk! 995 ft -ot kérnek érte.A dvd film csak
ajándék az újság mellé.Full filmről van szó.Vagy boldogabbak
lennétek egy trailer promóciós dvd-vel?
Azt ugye senki sem gondolta,hogy a Shrek vagy a Hannibal lesz a melléklet?
 
Büntetőjogi felelőségem teljes tudatában kijelentem:Civil dvd gyűjtő vagyok,és nem az Annex rt.marketingese !!!!
 
fazék

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez azért nem egészen így van. Ne hidd azt, hogy a megmaradt termékeket fogják casatolni az ujsághoz; amugy meg az újságot megéri megvenni DVD melléklet nélkül is, sok jó dolog van benne. Nem tudom, hogy mennyi extra lesz a lemezen, vagy hogy lesz e egyáltalán de ennyit mindenképpen megér :smile1:

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem értünk egyet! A filmet vagy ötször-hatszor láttam valamelyik TV-ben. Kérdés, hogy megér-e még egy megnézés ezer forintot (eddig ingyen volt). A minőség ugyanaz. Extra nuku. Gondolom rajtamamaradt a Fotexfilmen az egész raktárkészlet (a kutya sem vette érthető okokból) aztán gondolták majd így elmegy.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért kedves Boy, az igényes honosított nekem elég viccesen hangzik. Maradjunk annyiban, hogy egy próbálkozás, ami max. a dvdfilm miatt lesz sikeres.
Egyszerűen nevetséges, amit az utóbbi másfél évben alkottak. A legtragikusabb számomra a dvdfilmek bemutatója. Már azon gondolkodtam, hogyha senki nem ért a szerkesztőségben hozzá, hogy felajánlom azt, hogy átnézem nekik, melyek azok a filmek, amik nálunk megjelentek, és akkor nem lett volna olyan, hogy pl. R1-es új megjelenésként nálunk már forgalmazott filmről irnak. Egyszerűen leforditották a kinti számot, senkit nem érdekelve, hogy nálunk megjelent, nem jelent meg, más változat van belőle, esetleg szinkron, vagy felirat van rajta. Az átlagember meg találja ki, ez most akkor kapható, vagy nem.
De az általuk tesztelt készülékeken is nagyon látszik, hogy el vannak maradva. Az embereket szerintem inkább az újdonságok érdeklik, nem azok a tipusok, amik a kifutó modell kategóriába tartoznak.
Az új számból két példa, de szeirntem átlagnak felfogható:
A Sony NS400 tavaly májusban kapható volt.Sony HS1 kb.július.
Összefoglalva: komolytalan. Pedig meg lehetne csinálni jól. Csak egy pici plusz hiányzik belőle. Pl. egy olyan ember, aki ért is hozzá. Arról nem beszélve, hogy a tesztek tele vannak Magyarországon nem forgalmazott termékekkel, ami szerintem annyira nem lényeges számunkra.

Vendég

Házimozi magazin

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elolvastam.Köszi az információkat!Minden kérdésemre válasz kaptam.Van egy olyan érzésem,hogy valamelyik újságosnál le
kell foglaltatni egy példányt,mert vinni fogják mint a cukrot.(Ha nem fizettél elő)
A Johnny Mnemonic egy igazán jó SF.
Azt hiszem kedves barátaim ,egyet érthetünk abban,hogy:
KIHAGYHATATLAN VÉTEL!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mégegyszer köszi a friss tájékoztatást!!!

 
 
fazék

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”