Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: cables »

Üdv Tamás!
1600 Ft volt a Sparban, kimondottan jó vételnek tartom. Tegnap szenzációs volt, fél üveg maradt a mai vacsorához, ma is nagyon jó. Pedig a fél üveges tárolást még a jó vörösborok is megsínylik. Tegnap az volt a véleményem, hogy ez a bor nemcsak ételhez fogyasztható, hanem beszélgetéshez is kiváló kísérő. Persze annak, aki szereti a fehér borokat. Én szeretem.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: stx »

cables írta:
2020.03.02., hétf. 18:41
Ilyen jó Chardonnay-t még nem ittam. Kristinus 2018
Mondjuk, ennyiért lehet is jó..

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: cables »

Ilyen jó Chardonnay-t még nem ittam. Kristinus 2018

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: irishcream »


Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Acme »

Ha már Whisky: nekem mostanában a Glenfarclas 105 jött be. Egészen kiváló az ár-érték aránya, és erőssége ellenére meglepően bársonyos, kellemes nedű :smile32:
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Simici
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 17:34
Értékelés: 32

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Simici »

Acme írta:
2020.02.19., szer. 13:54
Simici írta:
2020.02.18., kedd 14:16
sting írta:
2020.01.25., szomb. 17:56
Sok, sok, ampulla elfogyasztása után de megmaradva a finom és tényleg nem mennyiségi gyártású Whiskynél/knél.
Pár éve rámentem a konzumer Japán párlatokra és megtaláltam a Hibiki nevű csodát.
Abból is a Japán Harmóniát.
Azóta ha tehetem még a fülem mögé is ezt kenek mert valami elképesztő élmény minden korty ami lecsúszik a torkomon.
- Egy volt Bourbon rajongó -
Gratula!
Kérlek szólj, ha akciós lesz ;peace;
Beállíthatsz egy árfigyelőt pl az Árukeresőn. ;)
Köszi a tippet, de annyira akciós sosem lesz, hogy hajlandó legyek fizetni érte annyit :D

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Acme »

Simici írta:
2020.02.18., kedd 14:16
sting írta:
2020.01.25., szomb. 17:56
Sok, sok, ampulla elfogyasztása után de megmaradva a finom és tényleg nem mennyiségi gyártású Whiskynél/knél.
Pár éve rámentem a konzumer Japán párlatokra és megtaláltam a Hibiki nevű csodát.
Abból is a Japán Harmóniát.
Azóta ha tehetem még a fülem mögé is ezt kenek mert valami elképesztő élmény minden korty ami lecsúszik a torkomon.
- Egy volt Bourbon rajongó -
Gratula!
Kérlek szólj, ha akciós lesz ;peace;
Beállíthatsz egy árfigyelőt pl az Árukeresőn. ;)
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Simici
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 17:34
Értékelés: 32

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Simici »

sting írta:
2020.01.25., szomb. 17:56
Sok, sok, ampulla elfogyasztása után de megmaradva a finom és tényleg nem mennyiségi gyártású Whiskynél/knél.
Pár éve rámentem a konzumer Japán párlatokra és megtaláltam a Hibiki nevű csodát.
Abból is a Japán Harmóniát.
Azóta ha tehetem még a fülem mögé is ezt kenek mert valami elképesztő élmény minden korty ami lecsúszik a torkomon.
- Egy volt Bourbon rajongó -
Gratula!
Kérlek szólj, ha akciós lesz ;peace;

Avatar
sting
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 00:36
Értékelés: 2

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: sting »

Sok, sok, ampulla elfogyasztása után de megmaradva a finom és tényleg nem mennyiségi gyártású Whiskynél/knél.
Pár éve rámentem a konzumer Japán párlatokra és megtaláltam a Hibiki nevű csodát.
Abból is a Japán Harmóniát.
Azóta ha tehetem még a fülem mögé is ezt kenek mert valami elképesztő élmény minden korty ami lecsúszik a torkomon.
- Egy volt Bourbon rajongó -


Sound & Vision : 



Marantz- Sony - Playstation - XOX


Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Dallmore Regalis - Sherry-s hordóban érlelt single malt Skót whisky. Finom. ;)

Macallan Amber - szintén Sherry-s hordóban érlelt single malt Skót whisky. Szintén finom, selymes.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: stx »

Nem tudom, mi történt, de belefutottam két olyan borba, amiket nem tudok hova tenni..
Vylyan - Macska 2018. Semmi élvezhető íz, zéró gyümölcsösség, egy darab fakéreg elrágcsálásával egyenlő az élvezeti értéke...
Takler - Kékfrankos 2018. A fenti "bor"-tól sokkal gyengébb. Gyakorlatilag ihatatlan...
Mondom ezt úgy hogy Vylyan pincében sokszor jártam (igaz, több, mint tíz éve).

Igazándiból nem értem.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Mexicali sör. Finom Mexikói világos sör. Érdemes megkóstolni.

Padre Azul Anejo tequila. Prémium kategóriás tequila. Maga az üvege is igencsak látványos (bőr borítja az üveget, az üveg dugója egy koponya), de az íze finom, selymes, kicsit édeskés. Nem olcsó, de megéri az árát.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Ami nagyon aromás, telt ízvilágú és nem lehet megunni: Szent András Sörfőzde - Monarchista
Sajnos eléggé drága, akciósan érdemes lecsapni rá.
https://sorfigyelo.blog.hu/2015/12/26/monarchista

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Vinkler írta:
2019.11.18., hétf. 16:42
Most olvastam, hogy a Zirci Apátsági sörmanufaktúrának van Tripel-je. A jó hír, hogy az intersparokban lehet kapni. Nah azt ki fogom próbálni, amúgy is jó tapasztalatom van a Zirciekkel.
Vannak jó söreik, de drágák.
Helyi sör révén hamar hozzáférhető sok helyen.
Aki 1-2 üveg sört iszik meg 1 sörözés alkalmával, annak nem vészes az ára, de aki rekesszel, annak már húzós.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Most olvastam, hogy a Zirci Apátsági sörmanufaktúrának van Tripel-je. A jó hír, hogy az intersparokban lehet kapni. Nah azt ki fogom próbálni, amúgy is jó tapasztalatom van a Zirciekkel.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Aszpirin írta:
2019.11.16., szomb. 12:41
Dorian írta:
2019.11.13., szer. 08:47
Dorian írta:
2019.11.09., szomb. 15:32
Milyen viszkit (mindegy, h whisky v. whiskey) javasoltok nem-kokainárban, tehát max 15 körül?
Ebben a témában pedig végül nem tudtam egyet választani, az Aberlour + Timorous Beatie + Nikka from the Barrel hármas mellett döntöttem. Már várom, h érkezzenek. :rolleyes:
Az Aberlour-ban nem fogsz csalódni.
A Timorous Beastie-t nem ismerem, nem igazán kedvelem a kevert (blended) whiskyket, de azért akad köztük jó. Remélem ez a jófajta lesz, számolj majd be róla.
A japánok mostanság nagyon elkezdtek tudni késziteni whiskyket. Ez a Nikka hordóerősségű whisky elég férfias darab, de jófajta.

Én az Islay-whiskyk nagy híve vagyok, ha csak egyet kellene ajánljak bárkinek, az tuti az Ardbeg lenne (bár enyhén túl van a kereteden még a 10 éves Ardbeg ára is), második (és az belefér a keretedbe) a Laphroaig Quarter Cask, ha még kapható valahol. Ezek nagyon tőzeges (füstös ízű) whiskyk, de ha valaki rábukik az ízvilágukra, akkor nagy-nagy kedvenccé tudnak válni. Érdemes kipróbálni őket (de vigyázat, az erőteljesen tőzeges ízvilág nem mindenkinek tetszik).
Nőszemélynek pedig az “örökzöld” Glenlivet-et ajánlanám (ami egy egy jobb szupermarket polcán itthon is megtalálható, szóval nem ritka darab, de nehéz vele melléfogni, mert nagyon lágy és gyümölcsös ízvilágú).
Aztán ott vannak az amerikai és kanadai whiskeyk, teljesen más ízvilág és általában jóval olcsóbbak, és bizony vn közöttük jó. Bourbon-ből a Four Roses, kanadaiból a Crown Royal csak két példa a viszonylag olcsó de szerintem nagyon jó tengerentúli nedűkre.
Köszönöm a tippeket!

Én nem zárkózom el a blended whiskyktől, ahogy olvastam, ez olyasmi lehet, mint a D osztály. :D Alsó kategóriában sokszor választják, de nem jelenti, hogy csak belépő szintű dolgokat lehet vele csinálni. Végülis minőségi söröknél is játszanak a többfajta a komlóval, malátával.

Aberleour nagyon ízlik, sima, sallangmentes, de a Timorous Beastie jó választás volt! Határozottan többet ad, komplexebb ízvilág. Illatában a hárs és az érett körte, ízében a meleg fűszeres méz és még volt valami ami most nem ugrik be, utóízben csokis karamell. És az átlagnál nagyobb alkoholtartalom sem jött elő, nem zavart be.
Nikka-t még nem bontottam fel.
Glen...valamelyiket már ittam korábban, ízlett, ha jól emlékszem könnyed virágos illatok rémlenek, de éppen most látom, hogy van még felette.

Nem tudom, te hogy vagy vele, nekem a sok helyen olvasható pár csepp víz - tipp nekem nem jött be, ugyan más illat-ízjegyek jönnek elő, de sokkal többet fed el a "krémesítés" mint amennyi a plusz.

Füstösekkel óvatos vagyok, pl. sörben sem jönnek be a füstös ízűek, a nagyon erősen túlfüstölt húst sem szeretem és még nem is dohányzom. De mindenképp ki akarom próbálni, a következő vétel egy szigeteki tőzeges-füstös-esetleg sós ízvilágú lesz.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Vinkler írta:
2019.11.16., szomb. 10:32
lehoako írta:
2019.11.16., szomb. 09:36
ZolaBA írta:
2019.08.27., kedd 20:38


Köszi, megnézzük :)

Nem tudom mióta van a polcokon, mi most fedeztük fel a Kronenbourg 1664 Blanc búzasört. Brutál finom, érdemes megkóstolni! Elvileg az Auchanban és az Aldiban van, de lehet, hogy máshol is.
Lidl és a Tesco is tartja, szerintem is kiváló. A dobozos is annyira friss, hogy maximum egy-két, a közelemben frissen bontott hordóból jövő csapolt Hoegaarden veri meg, DE kb 2.5-szeres áron. Vagyis simán ezer ft (+) környékén per korsó.

Állott Hoe csapolva rémisztő, néhány helyen Borsodis meg egyéb "korsóba" csapolják, mert "elfogyott" a Hoegaardenes korsó... Sajnos ez nem egy sima "szomjoltó" Borsodi vagy Bazant, fontos, h a nagy, vödörszerű pohár sokáig tartsa hidegen.

A vendéglátóhelyeken csapoltat ivók sajnos sztem rizikóznak, legrosszabb fiúszakkörös élményem az Arany János utcai Hedon "Taproom", ezek után mindenkinek csak az üvegest ajánlom pl a Helmutból (nagyon hasonló alapállású, mint a Kronen Blanc), ami nálam órási kedvenc. És mégis, a saját flagship sörözőjében vashordó-ízű, hab nélküli trutyi volt a frissen csapolt Helmut.

Frissen nyílt túristamágnes helyekről mindenkit lebeszélnék.

MÁS:

Rákóczi úton, Síp sarkának másik oldalán a Hrabal. Leginkább a Postrizinské gyár otthona. Ez a sörgyár volt a centruma pl a Sörgyári Capriccionak és egyébként Bohumil Hrabal oeuvrje nagy részének. Nemrég olyan Francint kezdtek csapolni, amit nem széndioxiddal, hanem nitrogénnel hajtanak ki a hordóból, az íze sokkal lágyabb, a buborékok sokkal kisebbek, fontos, hogy az ember kipróbálja, (nitrós Francin) utána elgondolkodik a cseh "ivósör" és a magyar "ivósör" közötti dimenzionális különbségekről.
A Kronenbourg-ot én kifejezetten kedvelem, harmónikus, lágy izvilága miatt, de a búzájuk szerintem vállalhatatlan! Se karaktere, se szárazanyag tartalma, se semmi ami miatt rajongani lehetne érte. Ja és a színe is olyan amilyen, egyedül illataban lehet elfogadható.
Sajnalom a Hoeegaarden rajongókat, de egyáltalán nem kedvelem az ilyen vonalas búzákat. Nagyon hajaz ízében is az előbb említett blac-ra, lehet pont ezért.
Számomra ár-érték arányban és ízbében is elfogadható búzasör, a Valentins szűretlen búzája. Elég sok helyen lehet kapni az Aldiban ÜVEGES!!! 6-os packot is árulnak!
Hazai titkos tipp a Pécsi szűretlen búza. Mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki!

Ízükben egyaránt karakteresek, magas szárazanyag tartalom és összetett ízvilag jellemzi őket, amellett, hogy nem az a fáradt Hoe-féle fakó zavaros szín, hanem élénkebb, narancsos színvilág jellemzi!
OK, rámegyek, egyébként sajnálom, hogy Neked nem jön be a Kronen Blanc, dehát ezen nem veszünk össze. :angry: :angry: :angry: :angry:

Ma kedvet kaptam egy kis fehér kolbászhoz, édes mustár helyett csinálok hozzá aszalt fügés hagymalekvárt nagypályás fehér balzsamecettel, és akkor ilyen Valentins szüretlen búza lesz mellé.

Előtte meg nyomok egy kis sütőtöklevest, tegnap csináltam 3 literrel, a sütőben sütött tökös fajtából, gyömbéres, tejszínes, szerecsendiós változatban. Sokan ajánlják, h tegyünk bele almát is meg mézet, de az konkrétan eltakarja a sütőtök ízét szvsz. Ja, és akárki akármit mond, CSAK vajjal és CSAK póréval. Ajánlom kipróbálásra mindenkinek! :smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Dorian írta:
2019.11.13., szer. 08:47
Dorian írta:
2019.11.09., szomb. 15:32
Milyen viszkit (mindegy, h whisky v. whiskey) javasoltok nem-kokainárban, tehát max 15 körül?
Ebben a témában pedig végül nem tudtam egyet választani, az Aberlour + Timorous Beatie + Nikka from the Barrel hármas mellett döntöttem. Már várom, h érkezzenek. :rolleyes:
Az Aberlour-ban nem fogsz csalódni.
A Timorous Beastie-t nem ismerem, nem igazán kedvelem a kevert (blended) whiskyket, de azért akad köztük jó. Remélem ez a jófajta lesz, számolj majd be róla.
A japánok mostanság nagyon elkezdtek tudni késziteni whiskyket. Ez a Nikka hordóerősségű whisky elég férfias darab, de jófajta.

Én az Islay-whiskyk nagy híve vagyok, ha csak egyet kellene ajánljak bárkinek, az tuti az Ardbeg lenne (bár enyhén túl van a kereteden még a 10 éves Ardbeg ára is), második (és az belefér a keretedbe) a Laphroaig Quarter Cask, ha még kapható valahol. Ezek nagyon tőzeges (füstös ízű) whiskyk, de ha valaki rábukik az ízvilágukra, akkor nagy-nagy kedvenccé tudnak válni. Érdemes kipróbálni őket (de vigyázat, az erőteljesen tőzeges ízvilág nem mindenkinek tetszik).
Nőszemélynek pedig az “örökzöld” Glenlivet-et ajánlanám (ami egy egy jobb szupermarket polcán itthon is megtalálható, szóval nem ritka darab, de nehéz vele melléfogni, mert nagyon lágy és gyümölcsös ízvilágú).
Aztán ott vannak az amerikai és kanadai whiskeyk, teljesen más ízvilág és általában jóval olcsóbbak, és bizony vn közöttük jó. Bourbon-ből a Four Roses, kanadaiból a Crown Royal csak két példa a viszonylag olcsó de szerintem nagyon jó tengerentúli nedűkre.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

lehoako írta:
2019.11.16., szomb. 09:36

A vendéglátóhelyeken csapoltat ivók sajnos sztem rizikóznak,

Igen, sajnos nagyon sok a szar csapolt sör sad.gif és ez nem a fajtától függ, hanem attól, hogy kipörög-e a hordó, mossák-e a csapot, leengedik-e az elejét, stb. Mi már csak üvegeset iszunk ott, ahol nem egyértelmű, hogy nagy a forgási sebessége.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

lehoako írta:
2019.11.16., szomb. 09:36
ZolaBA írta:
2019.08.27., kedd 20:38
greenbio írta:
2019.08.27., kedd 15:40
a sörkedvelőknek ajánlom a hiperekben kapható Maltmann APA és IPA söreit, nekem ezek a kedvenceim. van még hefe, gyömbéres, porter, de nekem azok nem annyira tetszenek. nem túl olcsó, de szerintem nagyon minőségi cucc.
egészség!
Köszi, megnézzük :)

Nem tudom mióta van a polcokon, mi most fedeztük fel a Kronenbourg 1664 Blanc búzasört. Brutál finom, érdemes megkóstolni! Elvileg az Auchanban és az Aldiban van, de lehet, hogy máshol is.
Lidl és a Tesco is tartja, szerintem is kiváló. A dobozos is annyira friss, hogy maximum egy-két, a közelemben frissen bontott hordóból jövő csapolt Hoegaarden veri meg, DE kb 2.5-szeres áron. Vagyis simán ezer ft (+) környékén per korsó.

Állott Hoe csapolva rémisztő, néhány helyen Borsodis meg egyéb "korsóba" csapolják, mert "elfogyott" a Hoegaardenes korsó... Sajnos ez nem egy sima "szomjoltó" Borsodi vagy Bazant, fontos, h a nagy, vödörszerű pohár sokáig tartsa hidegen.

A vendéglátóhelyeken csapoltat ivók sajnos sztem rizikóznak, legrosszabb fiúszakkörös élményem az Arany János utcai Hedon "Taproom", ezek után mindenkinek csak az üvegest ajánlom pl a Helmutból (nagyon hasonló alapállású, mint a Kronen Blanc), ami nálam órási kedvenc. És mégis, a saját flagship sörözőjében vashordó-ízű, hab nélküli trutyi volt a frissen csapolt Helmut.

Frissen nyílt túristamágnes helyekről mindenkit lebeszélnék.

MÁS:

Rákóczi úton, Síp sarkának másik oldalán a Hrabal. Leginkább a Postrizinské gyár otthona. Ez a sörgyár volt a centruma pl a Sörgyári Capriccionak és egyébként Bohumil Hrabal oeuvrje nagy részének. Nemrég olyan Francint kezdtek csapolni, amit nem széndioxiddal, hanem nitrogénnel hajtanak ki a hordóból, az íze sokkal lágyabb, a buborékok sokkal kisebbek, fontos, hogy az ember kipróbálja, (nitrós Francin) utána elgondolkodik a cseh "ivósör" és a magyar "ivósör" közötti dimenzionális különbségekről.
A Kronenbourg-ot én kifejezetten kedvelem, harmónikus, lágy izvilága miatt, de a búzájuk szerintem vállalhatatlan! Se karaktere, se szárazanyag tartalma, se semmi ami miatt rajongani lehetne érte. Ja és a színe is olyan amilyen, egyedül illataban lehet elfogadható.
Sajnalom a Hoeegaarden rajongókat, de egyáltalán nem kedvelem az ilyen vonalas búzákat. Nagyon hajaz ízében is az előbb említett blac-ra, lehet pont ezért.
Számomra ár-érték arányban és ízbében is elfogadható búzasör, a Valentins szűretlen búzája. Elég sok helyen lehet kapni az Aldiban ÜVEGES!!! 6-os packot is árulnak!
Hazai titkos tipp a Pécsi szűretlen búza. Mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki!
Ízükben egyaránt karakteresek, magas szárazanyag tartalom és összetett ízvilag jellemzi őket, amellett, hogy nem az a fáradt Hoe-féle fakó zavaros szín, hanem élénkebb, narancsos színvilág jellemzi!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Aszpirin írta:
2019.11.10., vas. 08:28
Palm írta:
2019.11.10., vas. 08:12
Hát én szeretem a Miller-t és nem azért, mert amerikai. Ott is vannak jó és silány dolgok is, mint mindenhol.
Az eredeti Csehországban kapható Pilsner jó sör. Ittam még annakidején Csehországban, amikor kint voltam.
A Német HB, amit München-ben a HB sörözőben ittam jó volt.
Nyilván ízlésekkel nem érdemes vitatkozni. Azon viszont elvgondolkodhatsz, ha már ez a Miller ízvilága jön be, hogy mi lehet abban a sörnek nevezett lében, amit kb a világ legnagyobb mennyiségében állítanak elő (de lehet, hogy az amerikai Budweiser beelőzi, aminek köze sincs az itthonihoz, ld wikipédia, megy is a háború a név miatt évtizedek óta), és megéri itthon 280 Ft-ért forgalmazni.

A Pilsner Urquell-t nem véletlenül említettem, ugyanis az az egyike a NAGYON kevés itthon kb mindenhol kapható sörnek, amely még import, tehat pontosan azt a Pilsnert iszod itthon is üvegből, mint Csehországban.

A HB-ről meg: maradjunk annyiban, hogy a németek tudnak sört készíteni, és a HB egy közepesen jó német sör. A müncheni Hofbräuhausról inkább nem nyilatkozom, végülis mindenkinek “kötelező”, ha már Münchenben jár, így természetesen egyszer már én is betettem oda a lábam. Egyszer pont elég az életben, és nem elsősorban a söre miatt, mi, mint mondtam, német, tehát rossz nem lehet. De a hely maga... Kinek a pap, kinek a felesége.
Ha egy szintet akarsz feljebb lépni Pilsner Urquell-ügyben, menj rá a tankos (pasztőrözetlen) pilzenire, csak 3-4 helyen csapolják egész Pesten, kb ezer körül/korsó, de sztem óriási. :smile32: :smile32: :smile32: :smile32:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: lehoako »

ZolaBA írta:
2019.08.27., kedd 20:38
greenbio írta:
2019.08.27., kedd 15:40
a sörkedvelőknek ajánlom a hiperekben kapható Maltmann APA és IPA söreit, nekem ezek a kedvenceim. van még hefe, gyömbéres, porter, de nekem azok nem annyira tetszenek. nem túl olcsó, de szerintem nagyon minőségi cucc.
egészség!
Köszi, megnézzük :)

Nem tudom mióta van a polcokon, mi most fedeztük fel a Kronenbourg 1664 Blanc búzasört. Brutál finom, érdemes megkóstolni! Elvileg az Auchanban és az Aldiban van, de lehet, hogy máshol is.
Lidl és a Tesco is tartja, szerintem is kiváló. A dobozos is annyira friss, hogy maximum egy-két, a közelemben frissen bontott hordóból jövő csapolt Hoegaarden veri meg, DE kb 2.5-szeres áron. Vagyis simán ezer ft (+) környékén per korsó.

Állott Hoe csapolva rémisztő, néhány helyen Borsodis meg egyéb "korsóba" csapolják, mert "elfogyott" a Hoegaardenes korsó... Sajnos ez nem egy sima "szomjoltó" Borsodi vagy Bazant, fontos, h a nagy, vödörszerű pohár sokáig tartsa hidegen.

A vendéglátóhelyeken csapoltat ivók sajnos sztem rizikóznak, legrosszabb fiúszakkörös élményem az Arany János utcai Hedon "Taproom", ezek után mindenkinek csak az üvegest ajánlom pl a Helmutból (nagyon hasonló alapállású, mint a Kronen Blanc), ami nálam órási kedvenc. És mégis, a saját flagship sörözőjében vashordó-ízű, hab nélküli trutyi volt a frissen csapolt Helmut.

Frissen nyílt túristamágnes helyekről mindenkit lebeszélnék.

MÁS:

Rákóczi úton, Síp sarkának másik oldalán a Hrabal. Leginkább a Postrizinské gyár otthona. Ez a sörgyár volt a centruma pl a Sörgyári Capriccionak és egyébként Bohumil Hrabal oeuvrje nagy részének. Nemrég olyan Francint kezdtek csapolni, amit nem széndioxiddal, hanem nitrogénnel hajtanak ki a hordóból, az íze sokkal lágyabb, a buborékok sokkal kisebbek, fontos, hogy az ember kipróbálja, (nitrós Francin) utána elgondolkodik a cseh "ivósör" és a magyar "ivósör" közötti dimenzionális különbségekről.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Dorian írta:
2019.11.09., szomb. 15:32
Milyen viszkit (mindegy, h whisky v. whiskey) javasoltok nem-kokainárban, tehát max 15 körül?
Ebben a témában pedig végül nem tudtam egyet választani, az Aberlour + Timorous Beatie + Nikka from the Barrel hármas mellett döntöttem. Már várom, h érkezzenek. :rolleyes:
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: Dorian »

kökény írta:
2019.11.12., kedd 14:58
Pár gondolat ehhez a sörtémához
Gyanús vagy te nekem! Ugyanis mintha teljesen a saját gondolataimat olvasnám! :rolleyes:
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Italokról, csak igényesen (képek feltöltése tilos!)

Hozzászólás Szerző: greenbio »

kökény írta:
2019.11.12., kedd 14:58
Pár gondolat ehhez a sörtémához (előre szeretném bocsátani, hogy nem bántásból, okoskodásból írom, amit írok, hanem tapasztalat, elég sok sör megkóstolásával a hátam mögött, ennek ellenére még én magamat is csak zöldfülű kezdőnek állítanám be)
Szóval Miller, Asahi nem sör, ez nem ízlés dolga, ezek csak sörnek nevezett komolytalan löttyök. Magyar nagyüzemi sörök sokat fejlődtek, kivéve Borsodi, de Dreher, Soproni,Pécsi le a kalappal, kukoricát már elfelejtették, rájöttek, hogy nem csak láger van a világon, hanem még ezernyi sörtípus és mertek hálistennek nyitni és kezdenek elfogadható nedűket főzni.Szerintem pl. a Soproni IPA az egyik legjobb magyar nagyüzemi IPA, csak a minősége ingadozik, most ebben mennyire ludas a főzde vagy a boltok tárolási szokásai azt nem tudom, sztem is-is. Ugyanis az IPA az kényes jószág, frissen palackozás után pár hónapig oké, aztán ihatatlan lé lesz belőle, szemben egy jó kis belga strong ale-val, aminek még jót is tesz, ha 1 vagy több évig a pincében pihen. Nagyüzemi mellett én ajánlanám bátran a kézműves magyar főzdéket, Monyo, Mad Scientist,BYM,armando_otchoa,Szentandrási,Ugar,Hopfanatic stb. megkóstolni ezen főzdék által főzött mondjuk IPA stílust és be tudjuk lőni milyen is egy közepes IPA, mert ez még az a szint aztán jön az angol és amerikai főzdék IPA-i és utána el tudjuk helyezni a helyükön.
Belga sörök: ugyanez, nem a Grimberger fogja megszerettetni valakivel a belga sört, az is tuti, hanem a trappisták, Chimay, Rochefort,Orval, ne adj Isten Westvleteren12, ezek itthon is beszerezhetők (Westi kivételével), belga csúcssörök, oké 1000Ft/üveg, de kóstolni meg kell őket, hogy legyen fogalmunk a dolgokról és utána nem fogunk Grimbergert és társait ajánlgatni, ha valaki finom belgára vágyik.
Aszpirin írta amerikait nem ajánlana, nono nagyüzemi ámerikait ne ajánljon, az amerikai craftbeerek a világ legjobbjai, szinte minden típusban/kategóriában tudnak top10-ben lévőt főzni.
PU egy kiváló sör és valóban ugyanazt iszod itthon is, mint Csehbe, de sajna a többi az nem így működik, Kozel, HB,Staopramen stb. ott a magyar nagyüzemek főzik le és sajna a minőség hagy némi kívánnivalót maga után. Emlékszem, hogy Csehbe ittam egy barna Kozelt, aztán pár hónapra rá megjelent Mo-gon is a barna dobozos Kozel, rohantam a boltba, aztán jött a csalódás.Ezeket tudomásul kell venni, és mint a hifiben a sok hallgatózás, itt a sok kóstolgatás, ami előrébb visz és utána a Soproni porter sem fog annyira ízleni ám, mondjuk egy Pöhjala v Mikkeller portere után ;) Hirtelen ennyi... :rolleyes:
kiegészíteném a saját tapasztalataimmal:
-itthoni kézműves sörök: valóban nagyon jók, nagy a fejlődés és a választék. de! sok szerintem nagyon túlárazott ezekből, nem mindegyik éri meg. újfent: szerintem
-nagyüzemi sörök: valóban a nagy multik sörei csak sörhöz hasonlító híg löttyök, teljesen egyetértek. sokan azért észbe kaptak, hogy változnak a fogyasztói szokások, és elkezdtek a piac után menni, ami üdvözlendő. vannak jobban sikerült darabok, illetve kevésbé. pl szerintem a Soproni IPA csak hasonlít egy "rendes" IPÁ-hoz. szerintem. aki kóstolta a Sopronit és egy tisztességesebb IPÁ-t, az tudja, hogy miről írok...
-licensz alapján gyártott nagyüzemi sörök: ezeket én kerülöm, mert csak halvány másolata általában az eredetinek.
ami nagyon jó, hogy itthon is lehet kapni import (német, cseh, stb) nagyüzemi söröket, és ezek köröket vernek sokszor az itthoni nagyüzemi sörökre általában.
ha külföldön járok autóval, akkor pedig magam importálok sört :)
egészségünkre!

Válasz küldése

Vissza: “Gasztro”