Figyelem: a szabályzat 2021.10.01.-ei hatállyal módosult a 6.2.1-es eredetiségre vonatkozó kiegészítéssel. Kérjük mindenki figyelmesen olvassa el és ennek értelmében hirdessen.
A 6.8.3.1 - es pont alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat továbbra is törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

stx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 269
Kapcsolat:

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: stx »

MRD Pub. Régebben HD Pub volt a neve, aztán jogi nyűgök miatt már nem az.

Alex_Aston
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 716

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

stx írta:
2022.01.07., pén. 15:15
Ha erre jártok, ajánlom a gyrost.
Merre....? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

BLX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 606

Hozzászólás Szerző: BLX »

stx írta:
2022.01.07., pén. 15:15
Most hozták ki, szuper. Sokadszorra is. Akkora adag, hogy nem tudtam megenni, két fiam is evett belőle, sulis menza után... Három éve voltunk Görögországban, bárhol ettünk, egyik sem volt ilyen jó.
A piros pöttyök a plusz saját készítésű chili, amit én pötyögtettem rá.
gyros.jpg
Pizzát nem ajánlom. Többi főztjüket nem kóstoltuk.
Melyik település? Mi a hely neve? A jövőben még jól jöhet :napsut:

stx
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 269
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: stx »

Most hozták ki, szuper. Sokadszorra is. Akkora adag, hogy nem tudtam megenni, két fiam is evett belőle, sulis menza után... Három éve voltunk Görögországban, bárhol ettünk, egyik sem volt ilyen jó.
A piros pöttyök a plusz saját készítésű chili, amit én pötyögtettem rá.
gyros.jpg
gyros.jpg (184.37 KiB) Megtekintve 89 alkalommal
Pizzát nem ajánlom. Többi főztjüket nem kóstoltuk.

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 244

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Sziasztok!

Szerintem már írtam, de leírom újra ;-)

Ha valaki Zalaapáti felé jár (Keszthely közelében van) , és éppen enne, ne hagyja ki a Zöld Elefánt éttermet!
Mi nagyon sok éve oda járunk családi ezt-azt megünnepelni, vagy ha lusták vagyunk főzni ;-)

Az új kedvencem a Cigánypecsenye ottani változata, a Cigány vajda szaftos pecsenyéje, már 3x-4x biztosan ettem, és legutóbb is ugyanúgy ízlett, mint legelőször :-) Mellékelek is egy képet róla - a tányér nagy, az a szelet hús méretes, az étlap szerint 250g, de szerintem nagyobb volt! És valóban nagyon omlós, ízletes, finom mellé az a szaft, ami amúgy az eredeti recept szerint a húson lévő liszt + őrölt paprika feldolgozása ;-) Egy jó káposztasaláta mellé, és hátra lehet dőlni ;-)

De a legutóbb pl. gombakrémlevest ettem, nagyon jó volt, desszertnek meg szinte mindig Somlói galuskát kérek, na az is jobb náluk, mint a legtöbb cukrászdában!

Érdemes útba ejteni, ha nem nagy kitérő: gyerekkorom óta üzemel az étterem, és csak jókat lehet hallani meg olvasni róla, nem véletlenül.
Csatolmányok
20211031_124214.jpg
20211031_124214.jpg (462.8 KiB) Megtekintve 204 alkalommal

AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1800

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Régen jártam itt, de most annyira megdöbbentem, hogy le kell írnom. :D
Hétvégén Hajdúszoboszlón voltunk pancsizni.
Az egyik ajánlat maga az Aqua Palace saját kajáldája. Így egyszerűen kajálda. Mintha a gimink menzáján ültem volna újra, egy ici-picit modernebb kivitelben. Önkiszolgáló, tipikus kaják, de tényleg, az adagok se nagyok (viszont elég volt mindenkinek,még maradt is).Jó volt az íze, még a gyerekeknek is bejött. 1 bográcsgulyás kenyérrel, 4 főétel körettel, 2 savanyúság, 4 desszert (somlói,tiramisu,panna cotta,, 3db palcsinta) cola,sör,cappy,fuse tea, kávé : 11.500.- :rolleyes: :D

Vacsora a Kemencés étteremben. Nagyon hangulatos, múlt századbeli kiegészítőkkel, élő zenével, a "boxok", mintha szekerek lennének (ott a kerék, meg minden) fa padok,...áááááá nagyon klassz volt. Az ételt nagyon hamar megkaptuk (előtte barna-házi bagett előételt hoztak,amin fini krém volt búzacsírával) , minden nagyon ízletes volt, mindenkinek bejött, még a gyerekeknek is. Akkora adagok voltak, hogy el kellett csomagoltatni a végén.
2 leves, 4 főétel, savanyúság, rostos üdítők, kávé : 21e ;peace;

Szerintem ezek az árak nagyon jók a mennyiséghez, minőséghez viszonyítva. Kulturált helyek voltak, a személyzet is segítőkész (nem tolakodó), kellemesen meglepetés volt számomra. Nem voltak előítéleteim, de tudva, hogy a vendéglátás IS mekkorát szívott az utóbbi időkben, ez nagyon rendben volt. Azt éreztem, hogy tényleg vendég vagyok.

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 356

Hozzászólás Szerző: Hat Te »

Most látom, hogy rossz helyre írtam..

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó

6 fős családból hárman szeretjük a steak-et “véresen” 🤪 a többiek konzervatívabbak 😀
Vinkler írta:
2021.04.25., vas. 17:05
Hat Te írta:
2021.04.25., vas. 16:23
Hétvégi steak party+Stroganoff ragu, annak aki nem szereti véresen.

E313F324-03FE-4B3B-B0D0-E8454A32EABB.jpeg
Ez valami csináld magadnak étterem? gondolkodik.gif

Vinkler
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4866

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Hat Te írta:
2021.04.25., vas. 16:23

Ez valami csináld magadnak étterem? gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó

E313F324-03FE-4B3B-B0D0-E8454A32EABB.jpeg (3.38 MiB) Megtekintve 756 alkalommal

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 895

Re: Sütés-főzés

Hozzászólás Szerző: akvapark »

cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:31
Beszéljünk a SÜLT CSÜLÖKRŐL is!

Szvsz. a legjobb a bécsi Práterben van a Schweizerhausban. Már ha az állagát nézzük. Fűszerezése viszont nem extra. Budapesten a Kaltenberg és a Ferdinand söröző vált be nekünk, illetve a Zöldkapu a 3. kerületben. Utóbbiban rengeteg féle elkészítési mód van az étlapon, az adag is hatalmas. Viszont az előző kettőben ropogósabb az állag.
Hát ebben az egységben volt egy csúnya, ételmérgezéses történet, pont csülök témában. De szerencsére azóta csak rendelésre van csülök. ;peace;
Szerk.: https://www.origo.hu/itthon/20060714csulok.html
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:31

Szvsz. a legjobb a bécsi Práterben van a Schweizerhausban. Már ha az állagát nézzük. Fűszerezése viszont nem extra. Budapesten a Kaltenberg és a Ferdinand söröző vált be nekünk, illetve a Zöldkapu a 3. kerületben. Utóbbiban rengeteg féle elkészítési mód van az étlapon, az adag is hatalmas. Viszont az előző kettőben ropogósabb az állag.
Schweizerhause! 88-ban ettem ott először. Azóta is a legjobb!

cannonball
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 445

Hozzászólás Szerző: cannonball »

Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 11:37
cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:33
Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 11:28

Ha már 13. kerület, ott van a Pozsonyi úton is. Azt ismered? Az is kiváló, bár már belvárosi ár. Viszont cserébe tényleg kifogástalan.
A Pozsonyin sok cukrászda van, melyikre gondolsz? A Jászainál ami van? A rétes már sehol nem olcsó. De sztem menj el a Domushoz, mert oktávval ver el minden mást.
Ez az, kifejezetten rétes bolt:

https://www.google.com/search?client=fi ... yi+%C3%BAt

Nekem amúgy ez esik közel, és ez is kiváló, amilyen egyszerűen néz ki, olyan jó. És árban is jobb, mint a belvárosiak:

A Pozsonyin majd megnézem, csak az a baj, hogy nem igazán kellene cukrot ennem, mer' a zorvos aszonta. Meg persze a piálás is ellenjavallt. Lassan a levegőről is le kell mondani...

https://www.google.com/search?safe=stri ... CAw&uact=5

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2380

Hozzászólás Szerző: earforce »

Alex_Aston írta:
2021.02.26., pén. 12:15
earforce írta:
2021.02.26., pén. 11:55
Innen:
https://welovebudapest.com/toplista/aki ... -retesezoi

a Strudel Hugót emelném ki :smile53:
Nálam a Normafán taláható örökre leírta magát, és nem is ajánlom senkinek. Egyedüli pozitívum, hogy ott van, ahol, ezért veszi az ember, mert nincs más. Mondjuk én már nem tartozom közéjük...
Az teljesen a 'futottak még' kategória, semmi xtra.
SYNOLOGY|ZIDOO|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Alex_Aston
Beköltözött
Beköltözött

earforce írta:
2021.02.26., pén. 11:55
Innen:

Nálam a Normafán taláható örökre leírta magát, és nem is ajánlom senkinek. Egyedüli pozitívum, hogy ott van, ahol, ezért veszi az ember, mert nincs más. Mondjuk én már nem tartozom közéjük...

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2380

Hozzászólás Szerző: earforce »

Innen:

SYNOLOGY|ZIDOO|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Alex_Aston
Beköltözött
Beköltözött

cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:33
Alex_Aston írta:
cannonball írta:
2021.02.26., pén. 11:18
Ha rétes, akkor Budapesten a 13.k. Lehel úton (A volt Domus mögött) van egy régi üzlet, na az verhetetlen. Mindig friss, és ropogós az áru.
Ha már 13. kerület, ott van a Pozsonyi úton is. Azt ismered? Az is kiváló, bár már belvárosi ár. Viszont cserébe tényleg kifogástalan.
A Pozsonyin sok cukrászda van, melyikre gondolsz? A Jászainál ami van? A rétes már sehol nem olcsó. De sztem menj el a Domushoz, mert oktávval ver el minden mást.
Ez az, kifejezetten rétes bolt:

https://www.google.com/search?client=fi ... yi+%C3%BAt

Nekem amúgy ez esik közel, és ez is kiváló, amilyen egyszerűen néz ki, olyan jó. És árban is jobb, mint a belvárosiak:

https://www.google.com/search?safe=stri ... CAw&uact=5

cannonball
Törzsvendég
Törzsvendég

Alex_Aston írta:
cannonball írta:
Ha rétes, akkor Budapesten a 13.k. Lehel úton (A volt Domus mögött) van egy régi üzlet, na az verhetetlen. Mindig friss, és ropogós az áru.

cannonball
Törzsvendég
Törzsvendég

Alex_Aston
Beköltözött
Beköltözött

cannonball írta:

cannonball
Törzsvendég
Törzsvendég

Alex_Aston
Beköltözött
Beköltözött

Vasti írta:
2021.02.25., csüt. 23:34
Alex_Aston írta:
2021.02.24., szer. 06:25
Cukrászdákat az islerrel szoktam tesztelni. Ha az nem jó, akkor jó eséllyel más "flancos" süti sem lesz az. Eddig bevált.
A cukrászda kényes téma ;-)
Ritkán veszek - eszek bármit is, mert otthon (Zalaegerszeg) talán 1-2 cukrásza van, ahol nem felfújt, műanyag, egy hónap után is ugyanúgy kinéző, és ugyanolyan vacak ízű, sütinek látszó valaminket árulnak ;-)
Ha valaki arra jár, az Esztrol a kertvárosban igen jó (egyszerű, "házias") szerintem: csak ott rendelünk tortát, ha otthon vagyunk, stb. Nem túl modern, de cserébe tényleg jó :-)
Ausztriában élünk, itt van a kisvárosunkban is rendes süti a cukrászdákban, csak khm... egy kicsit drága. Nem is: inkább nagyon drága ;-)
Ha sütire fáj a fogunk, akkor a Merkur-ban lehet egészen ehetőket kapni, nem is vészesen drága.
Ó, de ha kint élsz, akkor bizonyára tele vagy lével, és nem számít mennyibe kerül... :D

Pesten pár cukrászati van, amit ajánlani tudok jó szívvel:
Ahol a legjobb az isler, az a Nosztalgia, Erzsébeten található. Kis egyszerű, házias cukrászda. Viszont minden kifogástalan.
Ezen felül van a flancos, viszont tényleg jó, az meg XVIII. kerben a Zilah.
A Bakáts terén is nagyon jó a Nándori, bár ez már igencsak belvárosi ár, viszont tényleg jó is legalább minden, amit ott próbáltam.
A mindenki "kedvence" a III. kerületi Daubner speciel szerintem nem akkora szám. Nem rossz, de nem is kiemelkedő.
Illetve Zebegényben van a számomra legfinomabb rétes. Ha arra járunk, mindig betérünk enni párat, meg vinni egy tálcával :napsut:

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó

Alex_Aston írta:
2021.02.24., szer. 06:25
Cukrászdákat az islerrel szoktam tesztelni. Ha az nem jó, akkor jó eséllyel más "flancos" süti sem lesz az. Eddig bevált.
A cukrászda kényes téma ;-)
Ritkán veszek - eszek bármit is, mert otthon (Zalaegerszeg) talán 1-2 cukrásza van, ahol nem felfújt, műanyag, egy hónap után is ugyanúgy kinéző, és ugyanolyan vacak ízű, sütinek látszó valaminket árulnak ;-)
Ha valaki arra jár, az Esztrol a kertvárosban igen jó (egyszerű, "házias") szerintem: csak ott rendelünk tortát, ha otthon vagyunk, stb. Nem túl modern, de cserébe tényleg jó :-)
Ausztriában élünk, itt van a kisvárosunkban is rendes süti a cukrászdákban, csak khm... egy kicsit drága. Nem is: inkább nagyon drága ;-)
Ha sütire fáj a fogunk, akkor a Merkur-ban lehet egészen ehetőket kapni, nem is vészesen drága.

Alex_Aston
Beköltözött
Beköltözött

Vasti írta:
2021.02.23., kedd 23:03
cannonball írta:
2021.02.23., kedd 14:07
Még 3 kaja tőlük. Nem spórolnak semmivel.
Mindegyik úgy néz ki, ahogy egy egyszerűen jó kajának ki kell nézni!
Beírom a helyet abba a listába, amiben a "ha arra járunk, ott együnk" éttermek vannak :-)

Én az ilyen ételeket szeretem, étteremben is az egyszerű dolgokat keresem: egyszer meg is kaptam talán pont itt a magamét, mert azt mondtam, hogy én szívesebben eszek egy JÓ rántott husit, mint egy akármilyen menő vackot ;-)

Egyébként úgy vagyok vele, hogy egy egyszerű, pár összetevős dolgot nehezebb jól elkészíteni, mint egy színes-szagos akármint: pl. egy rakott krumpli alig van fűszerezve, az a pár összetevő, meg az elkészítés határoz meg mindent. Egy "költeményből" meg, amiben van 32 különböző alapanyag, meg 15 fajta fűszer, tuti lesz valami, úgysincs nagyon mihez viszonyítani - ehető, érdekes, oszt annyi ;-)

A romák jól tudnak főzni, én is így vettem észre. Régen Keszthelyen melóztam évekig (~25 éve) , minden nap menüt ettünk egy étteremben évekig, ha nem tetszett a menü, akkor meg lehetett választani pár "sztenderd" kaját. Két idősebb cigány asszony volt a konyhán, nem emlékszem rá, hogy egyszer is elégedetlenek lettünk volna!
Hasonlóan látom.

Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó

cannonball írta:
2021.02.23., kedd 14:07
Még 3 kaja tőlük. Nem spórolnak semmivel.
Mindegyik úgy néz ki, ahogy egy egyszerűen jó kajának ki kell nézni!
Beírom a helyet abba a listába, amiben a "ha arra járunk, ott együnk" éttermek vannak :-)

Én az ilyen ételeket szeretem, étteremben is az egyszerű dolgokat keresem: egyszer meg is kaptam talán pont itt a magamét, mert azt mondtam, hogy én szívesebben eszek egy JÓ rántott husit, mint egy akármilyen menő vackot ;-)

Egyébként úgy vagyok vele, hogy egy egyszerű, pár összetevős dolgot nehezebb jól elkészíteni, mint egy színes-szagos akármint: pl. egy rakott krumpli alig van fűszerezve, az a pár összetevő, meg az elkészítés határoz meg mindent. Egy "költeményből" meg, amiben van 32 különböző alapanyag, meg 15 fajta fűszer, tuti lesz valami, úgysincs nagyon mihez viszonyítani - ehető, érdekes, oszt annyi ;-)

A romák jól tudnak főzni, én is így vettem észre. Régen Keszthelyen melóztam évekig (~25 éve) , minden nap menüt ettünk egy étteremben évekig, ha nem tetszett a menü, akkor meg lehetett választani pár "sztenderd" kaját. Két idősebb cigány asszony volt a konyhán, nem emlékszem rá, hogy egyszer is elégedetlenek lettünk volna!

Válasz küldése

Vissza: “Gasztro”