Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Moderátor: Hiccusz

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Van és nincs igazad.
 
Mint írtam a teszt úgy lett összeállítva, hogy a véletlent a lehető legjobban kizárjuk. Nem nekem vagy neked van igazad. A teszt értékelése azt bizonyítja, hogy nem tudtál egzakt különbséget tenni a Blu-ray és a HDD között. Hol az egyiket, hol a másikat láttad jobbnak. Ha láttál is különbséget (amit természetesen nem vitatok) az nem volt összefüggésben azzal, hogy milyen forrásról ment a bejátszás.
 

 
Nagyon kicsik voltak a különbségek, nem csoda, ha az ismétlődések után elvesztem ...

 
Már rögtön az elején jobbnak láttad a HDD-t, majd a Blu-ray-en belül is érzékeltél különbséget. Nem tudom mikor vesztél el, az eredmények már az elején tévesek voltak.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »



Nem csak a képről volt szó, hanem már az analóg összekötésről és a tápkábelekről is. A képek közti különbséget biztos nehezebb észrevenni. Másik kérdés. Megéri drága lejátszót venni, ha a képet hdmi-n veszem ki? Van különbség egy pár ezer forintos készülék, és egy sokszorosan drágább közt?
Miért veszik az emberek pl. az Oppot, Primare-t, McIntosh-t ha azt a képminőséget kapják jóval olcsóbban? Csak a szolgáltatás miatt? Vagy jól néz ki?
Az alkatrészeket és a készülék közti különbségeket nem válaszoltad meg.

 
Ahogy írtam itt és most csak a HDMI összeköttetésről illetve a Blu-ray illetve HDD lejátszás teszteléséről volt szó.
 
Ebben a témakörben a lejátszásnak illetve a dekódolásnak nincs köze az átvitelhez. Miért veszünk drágább lejátszót? Mert szebb, mert több szolgáltatása van és mert jobb minőségű képet és hangot ad. De akármilyen minőségű a lejátszó a HDMI kábel a képátvitel során sem nem tesz hozzá, sem nem vesz el belőle. Ha neked egyszerűbb úgy elfogadni, akkor olyan, mint egy mp3 fájl továbbítása a PC-d egyik merevlemezéről a másikra. Lehet neked egy Mac Pro-d vagy egy bontott alkatrészekből összeeszkábált roncsod, ha az az mp3 átjut egyik merevlemről a másikra, akkor az ugyanannak a tökéletes másolata lesz. Ha 300Ft-os PATA kábelt használsz, ha 30 ezer Ft-os SATA-t, akkor is.
 
Valahogy úgy érzem, hogy nem akarjátok elfogadni az eredményt. Nem véletlenül volt nyilvánosan meghirdetve. Az jött el aki akart.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



 
Én ebben semmilyen mintát nem látok. Tippeltél össze-vissza.

Van és nincs igazad.
Nagyon kicsik voltak a különbségek, nem csoda, ha az ismétlődések után elvesztem.
Az számomra is érdekes, hogy különböző műsoranyagoknál, másként hallottam az eltéréseket. A számszerűséget ne nézd!


Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Mérnökként ez számomra is kellemes állapot lenne, ám sok év hifizés, fejlesztés, cserélgetés után be kellett látnom, hogy az általam ismert fizikai szabályok messze nem magyaráznak meg minden megélt jelenséget.
 
Én egy ilyen messzire vivő beszélgetésbe be sem kezdenék. Jelen topikban a HDMI átvitel és a Blu-ray kontra HDD lejátszás tesztelése volt a téma. Itt és most, volt egy fizikai elmélet amit igazolt a gyakorlat. Ez így nekem körbeért. Ha máskor másvalakiél felmerül egy hasonló fizikai elmélet és érez kedvet hozzá, hogy a gyakorlatban is megméresse, biztos lesznek rá önként jelentkezők.

Avatar
cecil
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2016.11.01., kedd 20:14
Értékelés: 120

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: cecil »



Nem csak a képről volt szó, hanem már az analóg összekötésről és a tápkábelekről is. A képek közti különbséget biztos nehezebb észrevenni. Másik kérdés. Megéri drága lejátszót venni, ha a képet hdmi-n veszem ki? Van különbség egy pár ezer forintos készülék, és egy sokszorosan drágább közt?
Miért veszik az emberek pl. az Oppot, Primare-t, McIntosh-t ha azt a képminőséget kapják jóval olcsóbban? Csak a szolgáltatás miatt? Vagy jól néz ki?
Az alkatrészeket és a készülék közti különbségeket nem válaszoltad meg.

kevered a szezont a f...ommal
 
senki nem állította itt hogy lejátszó készülékek között nem lehet különbség... azt vizsgáltuk egy azon rendszer 3 féle képtovábbítási móddal (2 HDMI kábeles + 1 wireless HDMI) produkál-e érzékelhető eltérést... hogy jön ide a lejátszók közötti különbség?

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



Mint leírtam HDMI képről van szó. A hang külön kategória, pontosan az átviteli szabvány különbözősége okán. A HDMI képnél sem tökéletes a jelátvitel, ezért vannak a hibajavítások. Sőt, tovább megyek, a hibajavítások után is előfordul, hogy nem tökéletes az átvitel. Ezek kézzel fogható hibaként jelentkeznek a képen. Például fehér "pöttyök" jelennek meg. Vagy megvillan az egész kép. Sok-sok hibajelenség előfordulhat, de olyan nem, hogy nő a képzaj, hogy csökken a kontraszt, hogy romlanak a színek, hogy csökken a dinamika.
 
Hogy a HDMI Audionál miért nem térnek erre rá, az egy nagyon jó kérdés. Buffer, hibajavítás és minden meg lenne oldva. De nem biztos, hogy lenne rá igény mind gyártói, mind felhasználói oldalról.

Nem csak a képről volt szó, hanem már az analóg összekötésről és a tápkábelekről is. A képek közti különbséget biztos nehezebb észrevenni. Másik kérdés. Megéri drága lejátszót venni, ha a képet hdmi-n veszem ki? Van különbség egy pár ezer forintos készülék, és egy sokszorosan drágább közt?
Miért veszik az emberek pl. az Oppot, Primare-t, McIntosh-t ha azt a képminőséget kapják jóval olcsóbban? Csak a szolgáltatás miatt? Vagy jól néz ki?
Az alkatrészeket és a készülék közti különbségeket nem válaszoltad meg.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én mindig is szerettem volna, ha a technikai evidenciák külön csoportba kerülnének. 
Mérnökként ez számomra is kellemes állapot lenne, ám sok év hifizés, fejlesztés, cserélgetés után be kellett látnom, hogy az általam ismert fizikai szabályok messze nem magyaráznak meg minden megélt jelenséget. Onnan kezdve kevésbé villogok a mérnöki diplomáimmal. Ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzem mások érzéseit? Ne gondoljuk tévedhetetlennek magunkat! Alig 30 éve történt, hogy az audio CD-t tökéletes, elpusztíthatatlan és tévedhetetlen megoldásnak kiáltották ki. Még egy évtizede sem volt, mikor a fullHD TV-ket úgy reklámozták, hogy ezek képességei már meghaladják az emberi szem érzékelési határait. Ma a 4K, a BD és az Atmos előtt hajlongunk újabb élményekre ácsingózva és közben próbáljuk elhessegetni a keserű érzést, hogy semmivel sem élvezzük jobban a filmeket, mint régebben, sőt...
 
Mikor HiFi, házimozi rendszereket építünk, élményekre vágyunk, az élmény pedig nem fizikai jelenség és nem is paraméterezhető az ismert mértékegységekkel. Vélhetően semmilyen fizikai és vegyi különbséget nem lehetne kimutatni az utcán állva műanyag tányérból elfogyasztott és az évszázados Zsolnay porcelánban fehér abroszos tölgyfaasztalra tálalt húsleves között, ha ugyanonnan származnak, mégis mást eredményez bennünk a két élmény. Megváltoztatná a tényér a leves összetételét? Frászt! Ránk viszont hatással van a környezet. Mikor mindent objektív síkra próbálunk terelni műszerekkel a kezünkben, pont a szubjektív élményfaktort, az élet egyik sóját próbáljuk degradálni, ami szerintem durva hiba. Műszerekkel nem mérhető, A/B tesztben nem kimutatható különbségek eredményezik, hogy egyik nap semmi kedvem zenét hallgatni, másnap pedig reggeltől estig élvezem. A kábelcserélgetés hatása nagyon nehezen mérhető, de ha valakinek ettől jön meg a kedve a zenehallgatáshoz, vagy filmnézéshez, akkor attól nem szabad elvitatni ezt az eszközt, vagy megpróbálni nevetségesnek nyilvánítani a vásárlásait. Számomra sokkal nevetségesebb, mikor sokmilliós házimozi rendszereken 10 éves gyerek értelmi színvonalára szabott filmeket néz valaki sorozatban, de ha ezt szóvá tenném, mert szerintem idő- és pénzkidobás egy ilyen film megnézése, máris állna a bál. No de miért is tenném?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Igazából azt veszem észre, lassan ott tartatok, hogy azok az eszközök amik hdmi-n vannak összekötve, tökéletes hangot produkálnak a tökéletes jelátvitelnek köszönhetően. Azt azért halkan megkérdem sztereó rendszereknél miért nem tértek át erre?
 
Mint leírtam HDMI képről van szó. A hang külön kategória, pontosan az átviteli szabvány különbözősége okán. A HDMI képnél sem tökéletes a jelátvitel, ezért vannak a hibajavítások. Sőt, tovább megyek, a hibajavítások után is előfordul, hogy nem tökéletes az átvitel. Ezek kézzel fogható hibaként jelentkeznek a képen. Például fehér "pöttyök" jelennek meg. Vagy megvillan az egész kép. Sok-sok hibajelenség előfordulhat, de olyan nem, hogy nő a képzaj, hogy csökken a kontraszt, hogy romlanak a színek, hogy csökken a dinamika.
 
Hogy a HDMI Audionál miért nem térnek erre rá, az egy nagyon jó kérdés. Buffer, hibajavítás és minden meg lenne oldva. De nem biztos, hogy lenne rá igény mind gyártói, mind felhasználói oldalról.

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Roli80 »


Igazából azt veszem észre, lassan ott tartatok, hogy azok az eszközök amik hdmi-n vannak összekötve, tökéletes hangot produkálnak a tökéletes jelátvitelnek köszönhetően. Azt azért halkan megkérdem sztereó rendszereknél miért nem tértek át erre?
És azt is megmondhatnátok, ha a kábelnek nincs saját hangja, a készülékeknek miért van? A kondenzátoroknak, ellenállásoknak, trafóknak egyéb apró dolgoknak amikből felépül egy-egy készülék, miért van más hangjuk, miért nem egyformán szólnak. Az olcsó szólhatna úgy akár egy drága, nem kellene annyit költeni rá és a család is örülne.

Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 116

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: ensandor »


"a teszt alatt hallottam eltérést lemez vs hdd lejátszás között"
 
És jól is tippeltél, hogy épp melyiket hallod?
 
Szerk.: Hopp, BoRRoNeo is arra gondolt, amire én.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Szeretnék Tonykának igazat adni, ugyan is a teszt alatt hallottam eltérést lemez vs hdd lejátszás között. Ez engem őszintén meglepett ( futó gondolat, hogy az itthoni rendszerem képes lenne-e különbséget produkálni /nem izgat/ )!
 
Azért még annyira ne rohanjál hozzá. Itt van előttem az értékelőlapod. Idézem:
 
Michael Buble koncert - hang:
 
Blu-ray: 50
HDD: 60
Blu-ray: 50
Blu-ray: 60
Blu-ray: 50
HDD: 50
HDD: 60
HDD: 60
 
Én ebben semmilyen mintát nem látok. Tippeltél össze-vissza.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


 Okoz hallható, látható változást a tápkábel csere? 
Sztereónál van változást, de hogy ezt kihallanám sok csatornánál is azt nem tudom. Igazából teljesen hidegen hagy a dolog. Vettem egy tápkábelt Fapacitól, járt nálam pár sokkal drágább tápkábel is, amiknél sztereóban hallottam az eltéréseket, de ennyi. Nálam a tápkábel mizéria örökre le záródott.
Hiccusztól tanultam valamit az utóbbi időszakban. Mégpedig azt, ha beigazolódik valami, akkor azt el kell ismerni.
Szeretnék Tonykának igazat adni, ugyan is a teszt alatt hallottam eltérést lemez vs hdd lejátszás között. Ez engem őszintén meglepett ( futó gondolat, hogy az itthoni rendszerem képes lenne-e különbséget produkálni /nem izgat/ )!  A közös svédasztalnál ácsorogva, megfordul a fejemben, hogy az iciri-piciri különbségért adnák pénzt? NEM. 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Itt azért erős volt a nem "vak" alap meggyőződésem is, és azt is "érzem" hogy sok értelme nincs, mert túl sok optikai+hdd kombó lejátszó nincs a piacon eleve.
Más kérdés, ha usb vezérlő is terheli a lejátszó rendszerét, viszont így legközelebb mehetnénk egy USB összekötő - illetve UTP kábel tesztre....
A Kaleidescape kb. annyira optikai+hdd kombó, mint mondjuk nálam az Oppo+PC, amiben vannak a vinyók. Mind a két esetben UTP kábel az összekötettés. A kölönbség annyi, hogy az előbbi jóval okosabb és a szolgáltatásait nézve tényleg egyedüli. De abban megeggyeznek, ahogy össze vannak kapcsolva.Ha tévednék, majd Hiccusz kijavít.

Avatar
ensandor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.11.23., szomb. 20:48
Értékelés: 116

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: ensandor »


".....Túl sokra tartjuk az érzékszerveinket, pedig a szemünk és a fülünk nagyon csökevényes szervek. Nem véletlen, hogy az érzelmeink által befolyásolva óriási változásokat tapasztalhatunk meg......"
 
Nagyon igaz mondatok, mintha magamat olvasnám a PH-n!

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


A tápkábel kimaradt. A tápkábel egy harmadik csoportba tartozik. Okoz változást a tápkábel csere? Egyértelmű. Fizikai magyarázata is van. Okoz hallható, látható változást a tápkábel csere? Na, ez az igazi kérdés. De erre pedig nehéz tesztet építeni, ezt mindenkinek magának, az otthoni rendszerében kell(ene) megcsinálnia. Nekem egy 2 milliós hi-fi rendszerem van (jelentsen ez bármit). Próbáltam tápkábeleket, semmilyen változást nem okozott, így én ezt a témát kukáztam. De ez nem jelenti, hogy másnak is kukáznia kell. De próbáltam phono stage tápegységet cserélni és az komoly változást okozott. Akkor nekem ezzel érdemes foglalkozni.
 
Ide tartozik még például az IC kábel, ami szerintem jelentősen túlértékelt. Megérne egy vaktesztet. Én itthon buktam vele.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Ami még érdekes teszt lehetne az a tápkábel, USB kábel. Mennék
 
Én mindig is szerettem volna, ha a technikai evidenciák külön csoportba kerülnének. És ez nem feltétlen a kábel, inkább az adatátvitel kérdése. Vegyük példának a szintén sokszor emlegetett UTP kábelt. A Kácsánál van olyan CAT6 kábel, ami 1 millió Ft-ba kerül. Mint ethernet adatátviteli kábel teljesen felesleges tesztelni, hiszen teljesen azonos eredményt kapnánk, mint egy ezer forintos CAT6 kábel esetén. Viszont van olyan audiórendszer, ahol CAT6 kábeleket használnak összeköttetésre (nyilván az 1 milliós kábelt nem a modem és a router közé gyártják), ott lehetne mit tesztelni.
 
Az USB kábel hasonló alany. Egy médialejátszó és egy merevlemez közé teljesen mindegy milyen USB kábelt teszel. De egy médialejátszó és egy DAC közé már nem. Utóbbit lehet tesztelni.
 
Ha engem kérdeznének (mint ahogy nem) sokkal érdekesebbek lennének azok a tesztek, amelyek valóban kimutathatnának érdekes dolgokat. Valódi Dolby Atmos vs szimulációs. 4K kontra 1080p. Ez azért is lenne érdekes, mert mint ismeretes a 4K Blu-ray filmek 80-90%-a szimpla upscale. De mehetne 720p vs 1080p is egy jobb HTPC-ről.
 
Saját tapasztalatból mondom, hogy evidenciának tartott különbségekkel is simán meg lehet vezetni az embereket. Túl sokra tartjuk az érzékszerveinket, pedig a szemünk és a fülünk nagyon csökevényes szervek. Nem véletlen, hogy az érzelmeink által befolyásolva óriási változásokat tapasztalhatunk meg, egy vakteszten pedig a legalapvetőbb különbségeken is elbukhatunk. De az emberek általában nem foglalkoznak a tényekkel, mert azoknál kevés hervasztóbb dolog van.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »



A kivitelezés szerintem megfelelően részletes volt, egyedül talán ott sérült az elv hogy Iván elárult pár fix kritériumot, mit hányszor fogunk a 8 -as csomagokban hallani,
ez a logikai elven üzemelőknek eleve leosztott 2-3 fix variációt.

 
A HDMI videó tesztelés nem új dolog. A világ összes komolyabb házimozis oldala megtette már. Volt ahol komoly műszerezettséggel, mérve is az eredményt. Kivétel nélkül mindenhol ugyanaz az eredmény jött ki: ha a HDMI kábel fizikailag alkalmas hiba nélkül átvinni az adott videójelet, akkor nincs különbség köztük. Lehet bármilyen árú, felépítésű, vastagságú, az eredmény ugyanaz lesz. A teszt célja kimondatlanul nem az volt, hogy teszteljük a fórumosok szemét. Ezt lehetne 720p vs 1080 vagy SDR vs. HDR alapon például. Szóval csak annyira akartuk bonyolítani, hogy a véletlen lehetőségét minél jobban kizárhassuk. Ne lehessen véletlenül eltalálni a sorozatot. Éppen ezért a véletlen kizárása mellett ott segítettünk ahol tudtunk.
 
Nekem mindig kicsit felemás érzésem van az ilyen tesztek után. Fapacival annyiban egy csónakban evezek, hogy nem szép dolog elvenni a gyerek játékát. Nehéz világban élünk, nehezebben is találjuk meg a boldogságot, miért kellene elvenni ezt bárkitől is. A másik oldalról viszont a technikai énem ragaszkodik ahhoz, hogy a tényeket tényként kezeljük. Van annyi -valóban misztikus- része a mozinak, hifinek, hogy érdemesebb inkább arrafelé kapirgálni, ha már az embernek kapirgálni támad kedve. Ezzel együtt teljesen normális ha valaki technokrata szemlélettel vesz egy komoly kinézetű, felépítésű HDMI kábelt, amely több szempontból fontos része a rendszerének. Csak a képminőség tekintetében nem.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Respekt, hogy ezt Dreamcinema névvel közösségben vállalva megcsináltátok! 
 
 

Bizony, hogy respekt!!!
A nagyszobában volt egy beszélgetés amit nem sokan hallottak, de a témáról szerintem páran tudhatnak. Van egy ismert szakember, akit felkértek hdmi tesztre, de nem vállalta. PUBLIKUSAN nem, de privátban azért csak megcsinálta. Ugye ki nem található, hogy képnél Ő sem tudott különbségeket kimutatni ... 

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »


Respekt, hogy ezt Dreamcinema névvel közösségben vállalva megcsináltátok! 
 
Hasonló, de csak képátvitelre alkalmazott tesztet otthoni körülmények között mi is végeztünk, máshol kb egy éve írtam róla párszor, néhány fórumtárs biztos emlékszik. Röviden: források közvetlenül vetítőre kötve, milliószor látott filmrészletek. Résztvevő kábelek: Vodka, Cinnamon, Forest és ThatCable. Nem meglepő, bukott mindenki, ahogy én is.
 
Ennél érdekesebb kérdés, hogy a tapasztalatokat a valóságban is kamatoztatjuk, vagy ciki a haverok előtt, fórumon stb, ha nem Nordost Heimdall, Platinum Starlight,
AQ Diamond vagy Vodka megy a vetítőhöz. Márpedig  úgy néz ki 10m környékére egy £30 értékű ThatCable ugyanazt nyújtja, mint a fentiek és társaik. Szóval mit veszünk, ha újra HDMI kábel vásárlásra adjuk a fejünket. 
 
Ott tartok, hogy az audiora használt HDMI tesztet (mozigép HDMI out>AVR/proci>sokcsatorna) már nem merném megcsinálni. 

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: batman98 »


Köszönöm én is a Dreamcinema-nak a lehetőséget, és Ivánnak a sok belefektetett energiát és munkát is .
 
A vakteszt, az vakteszt, a HDMI részleg meg a kábelezésből a "jéghegy csúcsa" ugyebár. Rendszerkábelezés tekintetében ezt vagy tudja valaki kezelni vagy nem : ).
A kivitelezés szerintem megfelelően részletes volt, egyedül talán ott sérült az elv hogy Iván elárult pár fix kritériumot, mit hányszor fogunk a 8 -as csomagokban hallani,
ez a logikai elven üzemelőknek eleve leosztott 2-3 fix variációt.
 
Így tettem én is, is inkább max a 2-3 variációt próbáltam eltalálni, a mértéket számszerűsíteni azt viszont szinte lehetetlen volt - és ugye ez mindenkinél más és más értéket képviselhet.
 
Az első csoport teszthez én tényleg meg akartam különböztetni a három variánst, ez eredmények alapján nem igazán ment : ).
Mint ahogy helyben egyszer megpróbáltam már, a későbbiekben nem is foglalkoztatott a téma, de azért most én megpróbáltam .
 
A második csoport már jobban érdekelt a hazai tapasztalatok után, és hazafele autózva is gondolkoztam rajta; milyen jó lenne legalább eltalálni a két variánst.
Ez az eredményeket olvasva, a Police csoportnál zavarba ejtően majdnem sikerült , még a vászon előtt 'tütlve is.
Más kérdés, hogy az always angry verziónál már kevésbé ezt tükrözte a tippelés.
De én a kettőt tippelésnek is értékelem magamnak így egyben, vagy nem ? : ).
 
A harmadik csoportban is szerettem volna a logikát használni és látni, hallani dolgokat, de a harmadik-negyedik részlegnél már feladtam, és "kiálltam", betartva az 50-es limitet.
Itt azért erős volt a nem "vak" alap meggyőződésem is, és azt is "érzem" hogy sok értelme nincs, mert túl sok optikai+hdd kombó lejátszó nincs a piacon eleve.
Más kérdés, ha usb vezérlő is terheli a lejátszó rendszerét, viszont így legközelebb mehetnénk egy USB összekötő - illetve UTP kábel tesztre....
(nem, köszönöm, ennyire már én sem érek rá )
 
 
Jó volt látni a jó pár arcot a netes sorok gazdáihoz is, és megdöbbentő volt érzékelni azt a fegyelmezett és síri csendet is ami pár percig a teszt elején a malőröket kísérte néha : ).
 
 
Köszi még1x a sok melót, az ambíció külön példás.
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



A baj az, illetve nem baj hanem a jelenség
az ember látni AKARJA a difit.
főleg, ha tudja, hogy lesz.
Igazából az lett volna talán még egy fokkal jobb teszt, ha nem deklarálja hicccusz hogy -első két etap - lesz csere mindenképpen
ebben az esetben ugye mindenki várta a változást, LÁTNI AKARTA  aztán persze saccoltak is bele jót - rosszat
Ha nem lett volna kerek de perec kijelentve, hogy mindenképpen új kábel (nemkábel) lesz akkor sokkal reálisabban lehetett volna, na meg kétségekkel gyötrődve nézni a képet, mert ugye cseppet sem biztos, hogy lesz csere
Igazából most már úgy vélem jobb lett volna úgy végigvinni, hogy a 9 megtekintésből lehetett volna 7 ugyanaz, és csak 1-1 másféle és lehet akkor vagy jobban rá lehetett volna érezni a különbségekre vagy nem persze ha nincs
de talán még izgalmasabb lett volna a teszt is meg a végeredmény is 
 
Hasonló volt kisebb elővezetésben és létszámban a HFK teszt anno ahol is Gandakf ezt írta utána:
 

 
A múlt héten elég sokat variáltunk azon, hogy hogyan történjen az összehasonlítás. Több metódust is felvetettünk (az általad írtat is), végül - de nem véletlenül - maradt az, ami. A cél ugyanis az volt, hogy ha létezhet és szemmel-füllel érzékelhetőek a különbségek, akkor adjunk teret arra, hogy ez valóban kiderüljön. Nem szerettünk volna "testcseleket" alkalmazni, szándékosan hívtuk fel a figyelmet a váltásokra. Nem volt prekoncepciónk, úgy igyekeztünk gondolkodni (és eljárni), mint egy igazi, független megbízott, akit felkérnek egy ilyen eljárás megtervezésére, kivitelezésére. 
Tekintettel arra, hogy az adatok (kitöltött nyomtatványok) Ivánnál megvannak, bármilyen struktúrában lehet rendszerezni és grafikonon/táblázatban szemléltetni az eredményeket. Ha lesz kicsi időm, elgondolkodom ezen is.
Egy érdekesség: a feleségem 2 alkalommal vélt látni különbséget (eddig OK  ), az egyik alkalommal a belépő kábel javára, a másik alkalommal pedig a drága kábel javára (  ). Természetesen Ő nem tölthetett ki nyomtatványt, hiszen a kezében volt a teljes "forgatókönyv", ezért számára a teszt nem volt "vak". 
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Azért azt meg kell hagyni,hogy ütős édzsdíemáj tesztelő csapat jött össze ezen a szent helyen.
...és lejátszási mód tesztelő :-)

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »


Ez a fotó kb. fél 9 felé készült, ezért nincs rajta már gyulaipal, gyeniko és felesége, Enikő, akik sajnos nem tudtak végig maradni.
Azért azt meg kell hagyni,hogy ütős édzsdíemáj tesztelő csapat jött össze ezen a szent helyen.
Örröö é bódottá sugárzik a pacekokról a többimegussenemszámít háneeem hádeeee.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Apropó, Nemtomm előtt amúgy pedig le a kalappal, hogy felvállalva eljött, s odaállt.Így van.Bezzeg Papa nem jött, pedig a kicsit jobb a képe és a hangja a lemeznek fétis, fő szószólója
Persze tudom, ismeretlen a rendszer, nem lélegzik együtt vele, mint az otthonival, nem volt napokig tartó rákészülődés, hogy meglegyen az a picuri kis difi

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Az objektivitást inkább a nem szkeptikusok, a "hívők" körében kell nagyítóval keresni. Az "előítélet" pedig ugyanúgy jellemző lehet mindkét "oldal" képviselőire.
 
Nagy-nagy elismerés neked a teszt-lehetőségért, ezt nem sok kereskedő vállalta volna be.
Hidd el, 1 hónap múlva, a kutya sem fog emlékezni már erre a tesztre. Ne áltassuk magunkat azzal, hogy ezek után bárki is áttérne a másik oldalra. Aki occsóé vett kötelet, az eztán is azt fog. Aki meg drágáé, az meg... nemtomm. (magas labda vót, nem bírtam kihagyni, nehogy megsértődj! :-) :-) :-) ) 
Apropó, Nemtomm előtt amúgy pedig le a kalappal, hogy felvállalva eljött, s odaállt.

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”